Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2879 / 3553
(#) Stewe válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Ez nem újdonság, már a Porsche 944-hez is volt "feleségkulcs", ha azzal indították, 160LE és 130km/h korlátozást használt a fedélzeti mikrovezérlő.
A GPS pedig ugyan nem áll meg a kocsmánál, de szól, hogy "ottvagyunk", sőt akár megmutatja a környéken az ÖSSZESET!
(#) nagym6 válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 12, 2018 / 2
 
Viszont kocsma után elég valakiknek feltenni az elkábult sofőrt a lovaskocsira, az hazamegy. Ezt a Porsche sem tudja kábult sofőrrel.
(#) Stewe válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 / 1
 
De nem is nyerít, ha az átmulatott éjszaka után nem eteted meg korán reggel!
(#) nagym6 válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Legelés Ft. << Porsche tankolás Ft. A különbözetből lehet a kocsmában rendelni.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Nem tudom hogy hova lenne jó írnom, szóval:
Aiwa Nsx SZ5 hifitoronyba keresek kettő magnó ékszíjat! Egyet már találtam, de sajnos nem szállítható.
Ha valakinek lenne jó (azaz még bőven használhtaó) állapotban vagy tudja hogy hol kapható (főleg online) akkor várom válaszát!
(#) reloop válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Ez a hol kapható téma. A HQ-ban keresd méret alapján!
(#) Udvari Zsombor válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Méret, oké, de elve gőzöm nincs (sem pedig leírásom a hifihez) hogy mekkora szíjak kellenének...
(#) zolika60 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Mérd meg a régit. Vagy ha nincs meg tegyél a helyére egy zsinórt és azt. Ha kerek keresztmetszetű akkor O gyűrű boltban is vehetsz.
(#) reloop válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Jártál már a magnó javítós témában, nem tudom miért választottad a Pihenő pákásokat.
8Z-ZM2-216-010 a leírásában szereplő cikkszám.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Sőt, az önvezető járműnek nem lehet adni kockacukrot!
(#) zolika60 válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2018 / 1
 
Miért ne lehetne? Amíg nincs tele a csomagtartó.
(#) pjg válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2018 / 1
 
De nem is ***ik maga alá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Udvari Zsombor válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Mérete nincs esetleg benne a leírásban? Van egy kis súlya a hifinek és jelenleg is a számítógépem van rákötve úgyhogy most nem tudom le+szét szedni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A cikkszám egy alkatrésznek a gyártónál kapott raktári száma. Ennek alapján rendelheted meg az alkatrészt a gyártótól. A cikkszámhoz tartozó gyártási dokumentációt az azt felhasználó gyár irattárában/dokumentáció tárában találhatnád, ha hozzá tudnál férni, tehát esélytelen.
De tényleg van magnójavítós topik, miért nem ott nézelődsz? A problémád egyáltalán nem egyedi, ha beleolvasol, megoldást is találsz.
Meg tudnád mondani mi a túró ez a "súja", mert sójáról hallottam, de erről a szóról még nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) AZoli válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Idézet:
„Meg tudnád mondani mi a túró ez a "súja",...”

Szerintem a sú birtokos esete. A sú, pedig Zsombi hifijére jelenleg jellemző hangutánzó szó. De hiszen írta is:
Idézet:
„Van egy kis súja a hifinek ...”
(#) sany hozzászólása Ápr 13, 2018 /
 
Kérdeznék tőletek, ha nem gond autómotorral kapcsolatban.
Egy kicsit megismerkedtem a Suzukim motorjával, mert eddig nem nagyon foglalkoztam vele,de meg szeretném ismerni. Az autó egy Suzuki Swift Sedan 1,3 GLX 1996 -os évjáratú, ami 2005 -ben került hozzánk. Nem is tudtam, hogy ebben a kocsiban már van egy "kisebb" elektronika, szenzorok, stb.
De nem is elektronikával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Megismerkedtem, többé-kevésbé a kartergázcső nevű alkatrésszel és a hozzá tartozó PVC szeleppel. A motorban megkeresem, de meglepődve azt vettem észre, hogy a PVC szelepről le van véve a cső és egy csavarral le van zárva. A szelep "kiálló" része pedig le van törve vagy le van fűrészelve (nem tudom eldönteni). Azt nem tudom, hogy ki köthette le és miért? Lehet az első tulaja vagy az autószerelő, eddig nem vette észre senki. A kérdésem az lenne, hogy az autószerelő ezt a csövet valamilyen oknál fogva leköthette, pl. azért már viszonylag öreg autóról lenne szó? És ha én veszek bele egy ép szelepet és kicserélem, visszakötöm , akkor lehet a motornak baja? (Ha nem tudom kicserélni elviszem szerelőhöz. ).
Kicsit hosszú lett, bocsánat!
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
"súly" akart lenni, tehát nehezebb egy egyszerű cd+kazetta+rádió magnónál... :/
Sajnos "halvány lila gőzöm sincs" hogy melyik szíj lenne jó...
Esetleg innen valamelyik?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Ha a saját topikjában érdeklődnél, már régen túl lennél rajta. Megméred a régit, a HQ ban megnézed van-e, stb.
(#) Moderátor hozzászólása Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 13, 2018
 
Zsombor! Ha tovább folytatod az OFF topikban a kérdésedet, akkor azzal kiérdemelsz egy újabb némítást.
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Két dolgot tudok elképzelni. Az egyik hogy valami oknál fogva letörött, és olcsóbb vagy egyszerűbb volt ledugózni mint új után futkosni és a hibát kijavítani. A másik a szándékosság, lehet hogy a szenzor folyton valami hibát jelzett, netán a motor már kopott, nagyobb a kartergáza a kelleténél, ami szintén valami hibát jelzett, vagy csak műszaki vizsgán nem felelt meg, és így oldották meg a kérdést. Amennyire tudom ezek a motorok elég jók, szóval néhány százezer km után sem szoktak úgy széthullani és kék füstöt eregetni mint annak idején a zsigulátorok.
Akinek volt régen komolyabb olasz autója az ismeri a szerelők hozzáállását a műszerfalon összevissza villogó hibajelző lámpákra, ledekre. Fekete szigetelőszalaggal le kell ragasztani, máris nem villog.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Akkor én inkább nem nyúlok hozzá, nehogy bajt csináljak.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Valószínűleg a kartergázt a szívócsőbe visszavezető csőről van szó. Régi autóknál a kartergáz kiment a szabadba, később ezt betiltották, és ezért a szívócsőbe lett visszavezetve.
Műszaki vizsgán lehet ebből probléma, nem tudom a jelenlegi helyzet mi, de ha vizsgára viszed, ennek nézz utána.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Igen, valóban erről van szó. Ha eddig így volt ezután is így lesz. De azért, legalább egy kicsit megismerem az autót.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Nézd meg ahol a szívócsőbe csatlakozna, ott ne legyen a csatlakozás helyén luk, ahol a szabadból szűretlen levegőt kaphat.
(#) Gery78 hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Szevasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok esetleg, hogy mi van Békával? Január óta nem frissültek a cikkei. Remélem jól van. Szeretem olvasgatni a cikkeit, aztán már rég óta nem írt.
(#) kristikoma válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Frissül az minden hétfőn, csak a linkek valamiért nincsenek kint. Szerintem kérjél értesítést mailben, vagy az elektro levelező lista archívumában nyomj egy keresést.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Be van csinálva , valamilyen ragasztószerű anyaggal.
(#) elektroncso válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Elvileg költöznek a szolgáltatások a szerverek között, legalábbis egyik cikkében ezt írja. Amúgy aki fel van iratkozva a hírlevélre az minden új cikknek megkapja a linkjét.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Én is fel vagyok iratkozva, de nem kapom meg az e-mailt.
Következő: »»   2879 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem