Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós kazán
 
Témaindító: bubuszoft, idő: Feb 28, 2017
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Stewe válasza devilke3000 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Leszámítva azt, hogy a 30°C csak 30°C (ami fűtéshez semmi), megfeledkezel arról, hogy amikor a víz felforr, intenzíven párolog, és oda a vákuumod.
(#) dokidoki válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Pedig remek hűtési és fűtési megoldás. Mert a keletkező gőz remek hővezető. Pont ilyen elven működnek a laptopok és PC-k hőcsöves hűtői. Nagyságrendekkel jobban vezeti a hőt a réznél, és főleg gyorsabban.
Szerk.: A vákuum azért kell, hogy a víz alacsony hőmérsékleten is könnyen tudjon gőzzé válni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) szsrobert hozzászólása Ápr 13, 2018 /
 
Ammonia. Most volt epp NatGeon. Azzal hutik a permafrosztot a vasuti palyanal Tibetben.
(#) Stewe válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Ez csak féligazság.
A gőz nem hővezető, hanem hő szállító.
A disszipált hőt a hűtőben levő közeg párolgáshő formájában veszi fel, majd a gőz áramlik a hűtőfelülethez, és ott cseppfolyósodik ismét. A réznél jobb hővezető ugyanis nem sok van, egy példa az ezüst.
(#) dokidoki válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Igaz, ..
Esetleg a Grafén.
(#) BarnaPili válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Mivel a halmazállapot változtatáshoz sok energia kell,ezért tűnik a gőz nagyon jó hővezetőnek. Da ha te vákuumban 30 C-fokon "csinálsz" gőzt,ahhoz jóval kevesebb energiabefektetés kell.Miután ez a gőzöd kicsapódik a fűtendő helyen,ezt a kevesebb energiamennyiséget fogja leadni.
Tehát semmit nem csináltál a vákuummal,csak az egész folyamatot eltoltad egy kisebb hőmérsékletű tartományba.
(#) vadasztibi válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Mi lenne, ha nem vízet, hanem direkt a levegőt fűtené mint helyi fűtés? Egyszerűen egy ventilátor lefújná róla a forró levegőt? A klímák beltéri egysége is így fűt....
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2021
(#) Bakman válasza vadasztibi hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Négy év alatt csak megoldódott a kérdés.
(#) vadasztibi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Áááá csak nemrég olvastam át ezt a témát és nekem is van egy hevítőm, amit alaposan leteszteltem különféle frekvencián, különböző tekercsekkel, méregettem az egyes fogyasztásokat különböző vasakkal...
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2021
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem