Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3154 / 3940
(#) lapar válasza lapar hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Az ominózus alkatrészt megtaláltam Bővebben: Link: http://oedcl.en.seekic.com/product/integrated_circuits_ics/YIC12000...0.html
de most sem tudom, mi ez, és hogyan kell visszakötni.
(#) levaitamas válasza lapar hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szia!
Az egy 12MHz-es kvarc. Nincs polaritása, bárhogyan visszaforraszthatod.
(#) kadarist válasza mhl hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szia! A "Total input noise"-nál keresd és ott mikrovoltban van megadva. Ezeknek a modern teljesítmény-műveleti erősítőknek elhanyagolható zaja van és csak nagy erősítés mellett hallható.
(#) lapar válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) lapar válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszönöm!
Közben megpróbáltam ráfogni a helyére, és így bedugva a kártyaolvasót, észleli a gép, de kiírja, hogy hibás az eszköz.
Van-e esetleg még más egyszerű lehetőség, amit érdemes megnézni?
(#) kapu48 válasza lapar hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Ha a fémtokos kristályról van szó? Annak mind egy, nem ploralitás érzékeny alkatrész.
(#) mhl válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) pucuka válasza mhl hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
A jel/zaj viszony egy erősítő alapvető minőségi mutatója. (a torzítás mellett)
(#) vargaf válasza lapar hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Az a "kütyü" egy 12 MHz-es kvarckristály. Két lába van, tetszőlegesen beköthető.
(#) lapar válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat, vissza forrasztottam.
A gép így érzékeli a kártya olvasót, de kiírja, hogy hibás az eszköz.
Van esélyem még laikusként életet lehelni bele?
(#) RoliNyh válasza lapar hozzászólására (») Ápr 19, 2018 2 /
 
Már nem azért, de egy nyamvadt 2Eft -os kártyaolvasón görcsölsz...
Bemész bármelyík számtech boltba, és adnak neked. Kérd a legolcsóbbat, de USB2.0 -ás legyen.
(#) Stewe válasza lapar hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Az első képen a bal-felső sarokban látszik egy elektrolit kondenzátor. Ha valóban ráláptek, akkor ez is megnyomódhatott, ezt még érdemes lehet cserélni. Továbbmenni egy erős nagyítóval lehet, mechanikai sérülések után kutatva (panel repedés, vezetősáv szakadás, alkatrészláb letörés). Majdnem láthatatlan sérülésekre kell gondolni. Amit mindenképp megnéznék, az a kábel csatlakozóaljzatának a forrasztása, ha a ház megroppant, ez biztos kapott terhelést. Úgy egyébként ahogy már írták, nem igazán érdemes vele foglalkozni, mert ha életre is kelthető, csak egy használt és kérdéses állapotú olvasód van, ami bármikor cserben hagyhat. Ha nem is kétezer forintért de olcsón kapsz másikat, egy tönkretett adathordozó TARTALMA viszont pótolhatatlan.
(#) lapar válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Köszönöm, megnézem.
Persze nem nagy értékű, de ha veszek, akkor hol a kihívás?
Különben meg olyan keveset használom, hogy nem szívesen áldoznék rá, és mint írtam, nem divat már a CF, és többségük csak inkább az SD-t preferálja, a CF-et is olvsó 6-8 e Ft.
A fotógép képeit a gépről is le tudom tölteni de így kényelmesebb volt.
(#) RoliNyh válasza lapar hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Milyen 6-8 EFt -ről beszélsz? Csak szét kellene nézni, és beállítani a keresési paramétereket...

Kártyaolvasók 1...

Kártyaolvasók 2...

Kártyaolvasók 3...

Még akár beépíthetőt is kapsz ennyi pénzért.

Ui.: Számoljam meg neked hányat találok tíz perc alatt ami CF -et is kezel és kétezer alatt van?

De most nehogy azzal gyere, hogy a keresésbe beleveszi azokat is, ami nem kezeli a CF -et.
Egyébként ebben is van kihívás, hogy kiválogasd a neked megfelelőt...
Ismétlem bármelyík valamire való PC üzletbe bemész, adnak neked polcról kétezerért, hidd el.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) pucuka válasza lapar hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Idézet:
„de ha veszek, akkor hol a kihívás?”

A kihívás ott van, hogy érteni is kéne hozzá. Márminthogy hogyan működnek az áramkörei, programozás stb. Ezt mind nem kell megtanulnod, ha megveszed. Még megépítened sem kell.
De ha kihívásokra gyúrsz, akkor rajta, kezdj el gőzerővel tanulni, elektronikát, programmozást, stb, és ha ügyes vagy néhány év múlva Te leszel a nagy memóriakártya olvasó javító.
(#) luigi71 hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Sziasztok! szeretnék segítséget kérni. Van egy tablettem de frimawer kellene hozzá.E előre is.ségetgy pár képet csináltam de nem tudom melyik jelöli a frimawert. És hogy keressek rá a googlén mert bárhogy írom nem találok semmit. Az eggyik képen nem nagyon látszik de Rock chip 2926 van a tablettben. Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) zamatőr válasza luigi71 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Bővebben: Link
Ez lehet ?
(#) Wind-Storm hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Helló!

Az ilyen szigetelt sarukat mivel és hogyan szokás préselni? Szigeteléssel együtt?Bővebben: Link
(#) Wind-Storm hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Ezen saru esetében a 3mm a lyuk átmérőjét jelentené?
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Igen. Szigetelt sarukhoz kapható szigetelt saruprés.

sarupres.jpg
    
(#) Wind-Storm válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Köszi!
Ez a prés nem tűnik túl bizalomgerjesztőnek.
Ezzel is olyan erős kötés létesíthető mint a krimpelhető saru esetén?
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Ápr 25, 2018 / 1
 
Ha jó a présbélyeg (nem a Tracon-tól és hasonlóktól van), a vezetéket csak elszakítani lehet, nem jön ki a saruból. Időnként teszteljük a préselést ilyen igénybevétellel, nálunk nem poció a hibás préselés.
(#) zaza99 hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Sziasztok!
A képen látható végállás nélküli kapcsolónak mi a neve?
Ez egy autórádió hangerőszabályozója amit megállás nélkül lehet forgatni, valamint nyomásra is kapcsol.
(#) proli007 válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Hello! Ez egy Rotary Encoder. Ami két 90 fokban eltolt impulzust ad forgatásakor. Ebből megállapítható az elfordulás mértéke és iránya. Tulajdonképpen egy ilyen inkrementális jeladóról van szó, csak nem ilyen precíz és nem ilyen felbontású. De működése azonos.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2018
(#) zaza99 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Már találtam is hasonlót.
(#) pucuka válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Egérgörgő.
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Csak egy apró kiegészítés mert az ilyen enkóderek általában nem Gray kód szerinti kimenettel rendelkeznek. Bővebben: Link.
(#) Stewe válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Nem is értem mi köze lehetne a Grey kódnak az inkrementális enkóderekhez...
A Grey formátumnak a folyamatosan változó mennyiségek abszolút mérésénél van értelme.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Hello! Az abszolút érték jeladók szolgáltatnak Gray kódot. Azt bekapcsolva meg tudja mondani hol áll, míg az inkrementálisnak "fogalma sincs róla". Avagy a kályhától el tud indulni a kiegészítő "Z" jel miatt, ha ugyan van benne ilyen.
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Értem én, de a képen látható enkóder nagy valószínűséggel olyan jelet ad, mint amilyen a linkelt oszcilloszkóp ábrán látható (irány és lépés kimenet). Amit linkeltél az pedig a két bites Gray kód szerint (90°-os eltolások) változtatja a kimeneteit, a harmadik kimenettől most tekintsünk el.

Enkóder mindkettő de lényegesen eltérőek a kimenetek.
Következő: »»   3154 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem