Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   159 / 207
(#) R1cs1 hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Vezetékeket átnéztem, nincs velük gond. Vannak minőségi, nagymágneses, nagyátmérőjű hangszóróim, különböző ohm értékkel (Ornion, Pioneer, JBL és autó hangszórók is), de mint írtam, hiába raktam bele őket nem jó úgyse. A rádió beépített, cserélni nem lehet, de nincs vele gond. Csak egyszerűen rosszul vannak méretezve a hangszórók a rádióhoz. Ez egy Volvo V50, az összes ilyen felszereltségű ugyan így szól. Kiadták komolyabb hangrendszerrel is az már jobb (Dolby 12 hangszórós). De azt a rendszert beleépíteni több százezer Ft lenne (de ezeket már az előzőekben leírtam). Szóval egy ellenállással minimálisan megnövelném a hangszóró ellenállását (2ohm, mivel úgy hogy sorosan bekötöttem 8ohm-os hangszórót, az már sok volt), ill. ugye az ellenállás a hangszóró teljesítményéből is visszavenne, szóval lehet még max hangerőn sem torzítana. Ezt már olvastam egy fórumban, hogy megcsinálták, csak nem írták milyen ellenállással.
(#) Gafly válasza R1cs1 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
(#) kiborg válasza R1cs1 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Szia!

Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat ebben a topicban és felmerült bennem egy kérdés:

Miért kell kihasználni a hangerőpotinak a teljes tartományát? Ha 50% fölé nem tekered, akkor nem recseg és kész. Problem solved.
Kvázi ugyanaz lesz az eredmény hangerőben, mint ha raksz a hangszóró elé egy ellenállást.

Másrészt ha meg már kipróbáltad más típusú hangszórókkal(méret és impedancia) és úgy se szólt jól, akkor azon egy ellenállás se fog segíteni. Elfogy a végfok teljesítménye, van egy így, növelni a puffer méretét, de mivel beépített cuccról van szó, ez nehezen kivitelezhető.
(#) Inhouse válasza R1cs1 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Értsd már meg, hogy marhaság amit kitaláltál, semmit nem fogsz nyerni. Ezt így nem lehet megoldani, nem ez a baj. Azt kellene még tudni, hogy neked kevés a hangerő, amit torzítatlanul tud a rendszer; ez esetben erősítő és nagyobb teljesítményű hangszórók kellenek, vagy rossz valami; akkor pedig meg kell keresni és ki kell javítani a hibát.
(#) zsegif hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Sziasztok. Szerintetek létezhet olyan hogy megzavarodik az autórádió ha a kocsiból jövő vezetékek pl. nem megfelelően vannak szigetelve? Áramot kap csak nem lehet usb ről átváltani rádióra. Ha meg ki kapcs bekapcs utána jó minden egy darabig.
(#) V8engines válasza zsegif hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Az inkább rádió probléma.
De én végignézném a vezetékek állapotát, szigeteltségét, és hogy jól van-e bekötve.
(#) Harsányi Zsolt hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Üdvözlet!
Egy olyan problémával írok ide,( talán valaki tud segíteni) hogy van egy honda autó radiom és áram vesztes miatt kódot kér, csak sajnos nem tudom a hozza tartozó kódot...Az alváz szám nem a rádióhoz tartozó, ezt már kideritettem. Van esetleg olyan oldal vagy rádió műszerész aki meg tudja ezt a kérdést oldani?
A típusa: matsushita 39100-s1a-e000

Előre is köszönöm!
(#) mraulajos válasza Pacso hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) zolika60 válasza Harsányi Zsolt hozzászólására (») Ápr 5, 2018 / 1
 
Dunaharaszti. A lap jobb oldalán. Már voltam ott néhány rádióval, különféle típusúakkal megvárható idő alatt megoldotta. Előtte telefonálj, akkor nem kell sokat várni.
(#) cupika97 hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Sziasztok. Haveromnak van egy Audi A3, 2004 évjáratú kocsija. Autórádiót cserélt benne. Antenna problémákkal küszködünk. Két kábel jön a rádióhoz. Fakra és egy Iso kábel. Melyiket, és hogy kell bekötni. Próbáltuk ISO to DIN adapterrel, de nem igazán megyen neki.
Üdv Tomi
(#) spitfire383 hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Van egy veterán autóm, abba szeretnék egy modern autós rádiót 2 egyszerű ovál hangszóróval hátra,de el akarom rejteni,erre a legkézenfekvőbb megoldás a hamutartó lesz. Nem kell nagy zene csak szóljon normálisan.
Erre gondoltam:
https://www.ebay.co.uk/itm/KAWAII-BLUETOOTH-12V-MP3-WMA-DECODER-BOA...hahXZI

És jól gondolom,hogy kell hozzá valami erősítő is? Pl. egy ilyen:
https://www.ebay.co.uk/itm/DC-12V-24V-TPA3116-Dual-Channel-Stereo-5...xYd1Uo

Én nem értek ilyen szinten az elektronikához,de összeforrasztom ha megmondja valaki hogy mit hova.Azért tetszik mert filléres dolog és elég kicsi.Mennyire lehetnek ezek hitvány minőségűek?
Vagy ha van más ötlet az is jöhet,sokezer pénzt nem ölnék bele.
Köszi.
(#) V8engines válasza spitfire383 hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Ebbe? Bővebben: Link
Csak hasraütés szerűen.
(#) Harsányi Zsolt válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Köszönöm!
Úgy tűnik holnap sikerül összehozni....
(#) spitfire383 válasza V8engines hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Nem,ebbe:
http://www.cardomain.com/ride/3900133/1968-dodge-monaco/


De úgy látom a kérdésem túl bonyolult lesz.
(#) derno válasza spitfire383 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Én is egy hasonló modult vettem. A szolgáltatásai alapvetően jók, plusz pont a távirányító. Ami negatívum benne, hogy Bluetooth módban egy hallhatóan zavaró "sípolás" szerű alapzaja van. Ha szól a zene, akkor szinte nem is hallani, de a halk részeknél elég zavaró tud lenni. MP3 lejátszásnál is hallani, de ott sokkal halkabban. Vonal bemenetről, ill. rádió használata közben nem tapasztaltam. A rádió kezelése egy kicsit furcsa, de meg lehet szokni. Egy 20cm hosszú dróttal minden adót behozott.

Ezt az fajta erősítő panelt konkrétan nem ismerem, de a TPA3116D IC-kkel eddig jó tapasztalataim vannak. Nekem tetszik a hangjuk, és egész olcsók, nem melegednek.
Ha nincs sok elektronikai ismereted, jobban jársz, ha olyan változatot veszel, amin van hangerő szabályzó. A lejátszó modulnak elég nagy a kimenő jele, és így könnyen be lehet állítani, hogy ne vezérelje túl a végfokot.
(#) spitfire383 válasza derno hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Hogy lehet fixre tenni a hangerőt a lejátszónál?
Hangszabályzós erősítőnél nem találtam csak gyenge 15w-osakat.
És honnan kapja a feszültséget az erősítő?
(#) derno válasza spitfire383 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
A lejátszó hangereje állítható, bekapcsoláskor közepes hangerővel "éled".
Hangerőszabályzósat írtam, nem hangszín...
Én ilyen paneleket használok:
Bővebben: Link
Neked célszerű lenne egy kapcsolót beépíteni, amivel a lejátszót és a végfokot is tudod ki-be kapcsolni egyszerre. A lejátszó kikapcsolt állapotban sem felejt el semmit.
(#) spitfire383 válasza derno hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Én sem írtam hangszínt.

A legtöbbnél 12-24v van írva,de megjegyzésben ott van,hogy 24v az ajánlott.
Kell ezzel foglalkozzak vagy mi az oka ennek?
(#) derno válasza spitfire383 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
A TPA3116D 24V-os tápfeszültség esetén adja le a maximális teljesítményt (50W). 12V-ról is működik, de akkor arányosan kisebb a leadott teljesítmény. Amit ajánlottam panelt, az hídkapcsolású, így 12V esetén is tudja a kb. 50W-ot csatornánként.
(#) Alkotó válasza derno hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Egyáltalán nem ismerem az eszközt, de ha feltételezzük, hogy van a panelon egy kapcsolóüzemű tápegység akkor a kisebb feszültség csak nagyobb áramot fog jelenteni, de a teljesítmény közel azonos lesz.
(#) spitfire383 válasza derno hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Köszönöm,sokat segítettél!
(#) V8engines válasza spitfire383 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Ja bocs! Az már jobb.

Kérdésre egy értelmes válaszom sincs sajnos.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy (eddig) egészen jól szuperáló kínai androidos okos autós fejegységem.
Sajnos a kis robot hanyatt dobta magát és nem képes feléledni.
Van ötletetek a javítására? Az egész kütyün 1db reset gomb van, a többi mind érintő képernyőről ment.
Belül találtam egy miniSD kártya foglalatot...
(#) Davidesz hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy autórádióm (sony xplod régebbi). Rá van irva hogy 4x45W, de én szeretnék rákötni a hátsó kalaptartó körre 4db 4ohm-os (bal oldal 2, jobb oldal 2) hangszórót. A kérdésem hogy ezt sorosan vagy párhuzamosan kössem vagy egyáltalán lehetséges? Köszi a válaszokat előre is
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) Inhouse válasza Davidesz hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Párhuzamosan nem lesz jó, 2ohm már túlterhelés lehet a végfoknak, de meg kellene nézni a specifikációt. A soros már 8ohm, azzal meg az lesz a baj, hogy halk lesz, értelmetlen lesz a plusz hangszóró.
(#) Davidesz válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Specifikációnak ezt találtam róla:

Max Output Power / Channel Qty
52 Watts x 4
Output Impedance / Channel
4 Ohm
Frequency Response
10 - 20000 Hz
Total Harmonic Distortion (THD)
1.0 %
Channel Qty
4
(#) lajosocsem hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
sziasztok házilag csinálnék 2 din androidos https://www.amazon.com/Standard-Android-Navigation-Bluetooth-Mirror...ULCTYE ennél jobbat készítenék hol tudok hozzá alkat rész venni. nagyobb memóriával jobb porcival nagyobb tárhelyél dvd lejátszó legyen meg kb 4x55wwatt legyen
ha tudnátok ilyen oldalakat adni hol vehetek meg köszönném. GPRS legyen benne meg wifi meg 3G/4g
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) Migu hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Audi A6 Salon 2006-os autom! A probléma hogy akadozik benne a hang! Eleinte csak egy kèt percig csinàlta miútàn elinditotam abba is hagyta! Aztàn már kellet neki akàr fél óra is miútán bemelegedet abba hagyta! Most már akkor sem jó! A plusz benne hogy nem tudok állítani pár dolgot rajta pl ablaktörlő lapát service pozíciója, idő beállítása, a műszerfali kijelzőn a fűtéspozíciókat nem jelzi! Kicseréltem benne a zene erősitőt ami a csomagtartóban talàlható ,de az sem segitet ugyan úgy minden maratt a régiben!!! Nos van valakinek valami ötlete hogy mi lehett a baj???? Minden esetleges ötlet érdekel!!!
Előre is Köszönöm
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Hali!
Vettem egy ilyen rádiót.
Egy sor leírást nem adtak vele. Tudnátok segíteni?
Következő: »»   159 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem