Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztorok helyettesítése
Lapozás: OK   128 / 145
(#) braner hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy BC517-es tranzisztort mivel tudnám helyettesíteni?A keresztreferenciát megnéztem de gondoltam hátha van más is amivel ki tudnám váltani.Sajnos rendelni mostanában nem tudok.Egy időzítő kapcsolásba kellene.
Szép napot
(#) kadarist válasza braner hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szia!
Csináld meg két BC337-ből.
(#) braner válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Köszi!
Megpróbálom.
(#) Swifter hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy BC182 helyettesíthető-e BC546-al.
Köszönöm.
(#) ferci válasza Swifter hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szia!
Beteheted... adatlapokat hasonlítsd össze.
(#) Swifter válasza ferci hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
Közben a linkeket is megtaláltam, sokat segített!
(#) KAITOMESTER hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Sziasztok!

A BC 109C típusú NPN tranzisztorokat mire lehetne kiváltani még ma is kapható, viszonylag elterjedtebb típusokból? BEAG erősítő felújítási projektbe szeretnék invesztálni pár új alkatrészt.

Köszönöm előre is!
(#) ujfalusi válasza KAITOMESTER hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
A jófogáson láttam BC 109-et.
(#) kadarist válasza KAITOMESTER hozzászólására (») Máj 10, 2018 / 1
 
Szia!
BC549 jó lesz helyette, de ha nincs gond ezekkel az eredeti tranzisztorokkal, akkor feleslegesen ne cseréld őket.
(#) granpa válasza KAITOMESTER hozzászólására (») Máj 10, 2018 / 1
 
Ha rosszak, -és cserélnéd-; itt, a lap alján szereplő BC546B is alkalmas a helyettesítésre. Na, István már megint gyorsabb volt.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) KAITOMESTER válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Szia! Ez egy 453-as keverőerősítő. A sima végfokkimenetet használom, nem az illesztőtrafós 100V-osat. A hibajelenség magas alapzúgás mindegyik bemeneten, hangerővel arányosan nő a zaj. Ezen kívül bemenetfüggetlenül a műsor lejátszása közben enyhébb reccsenések hallhatóak. Sima 1kHz-es szinusszal még nem próbáltam. Potmétereket kitisztítottam, néhány kondit cseréltem a bemeneti csatornákban. Gondoltam, kicserélem a 14 db BC 109-et. A jelföldelést végigmértem a rajz alapján, az mindenhol megvan.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) kadarist válasza KAITOMESTER hozzászólására (») Máj 10, 2018 / 1
 
A recsegést, pattogást szivárgó elektrolitkondenzátorok szokták okozni, a sistergést (rózsaszínzaj) tranzisztor. Mielőtt csereberélsz alkatrészeket, meg kellene határozni a zajforrást. Ha viszont brummogás, kerregés hallatszik, akkor tápszűrő kondenzátor vagy földhurok az okozó.
(#) KAITOMESTER válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsod! Végigellenőrzöm az összes Elektrolitkondit, bár szemrevételezés alapján mindegyik rendben van. Az alapzaj egy folyamatos sistergés, zene mellett nem is igazán hallani. A pattogás az jobban idegesít.
(#) Moderátor hozzászólása andraschober hozzászólására (») Jún 4, 2018
 
A hozzászólás - felhasználói kérésre - törölve.
(#) TakiZoli hozzászólása Júl 6, 2018 /
 
Valaki megirná.Mono készüléken ha npn végtranzisztor helyett pnp tipusut használok forditott polaritással.Meg lehet valahogy forditani a polaritást hogy ugy müködjön mint egy npn?
(#) kadarist válasza TakiZoli hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Szia!
Megoldható, de ha nem muszáj, akkor maradj az eredeti kapcsolásnál. Sziklai-pár.
(#) jointsilver36 hozzászólása Júl 13, 2018 /
 
Sziasztok! A. C945 öst mivel tudnám helyettesíteni? Köszi a válaszokat
(#) kadarist válasza jointsilver36 hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Szia!
Van fent abban a sárga mezőben a "Keresztreferenciák" link. Írd be a típust.
(#) erbe válasza jointsilver36 hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Miért akarod helyettesíteni? Jóformán mindenben az van. PC tápok, monitorok, TV-k... ezernyi egyéb kütyü. A BC sorozatból minden második to92-es NPN jó helyette.
(#) Gyuszi83 hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Sziasztok! 2SC2320 tranzisztort nem találok sehol ahol lehetne vásárolni. Mivel lehetne helyettesíteni ?
(#) kadarist válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Szia!
Van fent abban a sárga mezőben a "Keresztreferenciák" link. Írd be a típust. Arra viszont ügyelj, hogy BC sorozat lábkiosztása eltérő.
(#) balint730 hozzászólása Aug 1, 2018 /
 
Sziasztok egy TIP125-ös tranzisztort mivel tudnék helyettesíteni? Legjobb lenne ha meg tudnám építeni azt a darlington kapcsolást bc557ből. Ez lehetséges?
Egy 555-el működő duda áramkörébe szerepel.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2018
(#) kadarist válasza balint730 hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Szia!
A TIP125 nagy teljesítményű, így a BC nem lesz jó helyette. Vásárolj eredeti alkatrészt vagy helyettesítőt.
(#) vargaf válasza balint730 hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Nekik van annyi, hogy még el is adnak belőle:
TIP125
(#) doni82 hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit.Azt szeretném meg tudni,hogy egy d588 és b618-jelzésű tranzisztorok helyettesítője mi lehet?
Egy toshiba erősítőből vettem,ki.
Előre is köszönöm a választ.
(#) Hp41C válasza doni82 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
A topik tetején levő linkeken meg lehet keresni. Így keresd: 2SD588 ill. 2SB618
Esetleg Goooooooooogle: "2SD588 replacement"
(#) doni82 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Köszönöm a választ. Nos elmentem egy szaküzletbe, és nem találtak ilyen tranzisztort, de még helyettesítőjét sem. Azt szeretném kérdezni a kedves tagoktól, hogy nincs-e véletlenül valakinek ilyen tranzisztora, vagy esetleg, helyettesítője.
Nem szeretném kidobni az erősítőt, mert nagyon tetszik, de ha nem lesz hozzá alkatrész akkor mit lehetne vele kezdeni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Mod: Nagyon trehány volt az írásmódod. Most javítottuk, a jövőben figyelj oda rá.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) erbe válasza doni82 hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
2SB588-618 helyettesítő
Az adatok alapján ezernyi behelyettesíthető tranzisztort találhatsz.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2018
(#) Sanitatum hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sziasztok, érdekelne hogy lehet e egy MN2488as tranyót BDV67D-vel helyettesiteni. Erősitő végfok tranzisztor
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) Csabeboy hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Üdv!
BD 955 és BD956 tranzisztorokról van valakinek valami infója?Én sajnos semmit nem találtam.
Előre is köszönöm!
Következő: »»   128 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem