Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medencefűtés
 
Témaindító: davidka, idő: Máj 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 27
(#) Cocos hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
https://gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=1766
Ez a szivattyú megfelelő lenne?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Mekkora medence, mennyi, milyen spirál, milyen magasan?
(#) Cocos hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
9-10 köb. 4m átmérővel.
200m 20lpe
4m magasan
(#) Cocos hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Melyik bekötés lenne jó? Illetve van egyáltalán különbség?

solar.jpg
    
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
A helyes válasz a második.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Cocos hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Még egy kérdés!☺
Van jelentősége,hogy az idomok bordás idom-csőbilincsel,vagy menetes szorítós?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Az ár az egyetlen, aminek jelentősége van.
(#) Cocos hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Nacc'erű!☺
(#) Cocos hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Azon gondolkoztam, hogy ha nem vagyunk otthon napközben és elromlik az idő (eső,borult,vihar stb.),akkor feleslegesen ne menjen a szivattyú. Ehhez egy wifi konnektort gondoltam, amit távolról áramtalanítani tudnék ilyen esetekre. Aztán,ha újra kisüt a nap, akkor ismét elindítanám. Valaki próbált-használ-ilyet?
(#) furko válasza Cocos hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Szia!

Én kétérzékelős termosztátot használnék a helyedben. Ez időjárástól függetlenül vezérelné a szivattyúdat. Ha melegebb a csőkígyó mint a medence, a szivattyú bekapcsol. Ha nincs napsütés a csőkígyó hidegebb lesz mint a medence, a szivattyú kikapcsol. A cikkek között megtalálod Bakman kétérzékelős termosztátját. Az szerintem megfelel a célnak.
Üdv: furko
(#) Cocos hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Köszi a tippet!
(#) Cocos hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Milyen módja van a hőfokérzékelők rejtett elhelyezésének? Nem szeretném csak úgy belógatni a medence aljába (onnan megy a csőkígyóba a hidegebb víz).Van mód az áramlásba bekötni?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
LPE (egyenes) toldóelembe fúrsz egy 4,7mm átmérőjű lyukat, és cianoakriláttal beleragasztod a szenzort.
(#) Cocos hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
És ha a szivattyú elé rakok egy T idomot aminek a menetes részébe egy 1/2"-os merülőhüvelyt és abba tenném az érzékelőt?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Milyen érzékelő? Egy DS18B20 TO-92 tokozású. Sőt ilyen tokozásban mindenféle hőérzékelő létezik.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Hát gőzöm sincs.Most csak tervezgetek és ezt találtam jóáron. Elsőre megfelelne a célnak. Ránézés alapján gondolkoztam az elhelyezésében.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Ezeknek emlékeim szerint 6mm-es lyuk kell. Csak 4mm a szenzor, a többi ragasztó, meg vezeték.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Az jó lehet.Van ilyen merülőhüvely.
(#) Cocos hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Ns jól kezdődik!Megvettem az első adag csövet.A kecskeméti Poliext nevű cég gyártja. Náluk mgpe cső néven fut és egy zöld csík fut rajta végig. És más nem. Nincs rajta méter jelölés.Más típuson van? Honnan a fenéből tudom majd hány méternél tartok,hogy egyforma tekercsek legyenek?!
(#) zolika60 válasza Cocos hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Vehetted volna tekercs hosszú darabokban is. Így marad a mérés.
(#) Cocos válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Tekercsben vettem.Az 100m. Attól még nem tudom hol a 75 például.
(#) zolika60 válasza Cocos hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Már azokra a tekercsekre gondoltam, amit csinálni szeretnél. így lemérsz a 100-ból 25-öt és ott van a 75 is.
(#) Cocos válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Ja értem! Sajna azt gondoltam ,hogy méretezett mint a kpe. Na mindegy majd kilegózom!☺
(#) Cocos hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Hogy könnyebb a tekerés,bentről kifelé vagy kintről befelé?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Mindegy. Tedd ki pár órára a napra. De...
A legbelső kör ajánlott minimális átmérője 80cm. Ennél nagyobb lehet, de kisebb nem. Akkor a legkönnyebb tekerni, ha a gyártáskori görbülettől minimálisan térsz el. Ráteszel egy téglát, akár menetenként, a végeket elég rögzíteni, ha fel van töltve vízze, már nem fog elmozdulni. Tégla helyett megteszi egy gyerek, vagy leány is.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Köszi!
(#) Cocos hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Ja! Mivel csak 100m-es tek.van a boltban kérdésem,higy lehet-e 1 helyen toldani a tekercsben?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Minél többet toldasz, annál többe kerül. Ilyen idom kell hozzá.
Visszatérve az elöző kérdésedre, megcsinálod a legbelső menetet, és akkor nem kell mással foglalkozni, mint szorosan melléfektetni a többit.
(#) Cocos hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Egy tekercs megvan!☺ 80 m tekertem. A toldást egy tekercsen belul gondoltam.Ott lehet bilincsel is igaz?
Következő: »»   13 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem