Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   772 / 1117
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
VMware Workstation alatt telepítettem Windows Millenium rendszert, és azt veszem észre hogy a másodlagos partícióról futó DOS játék egyáltalán nem ír mentéseket! Tehát úgy néz ki mintha mentene de betöltéskor csak azt a korábbi állapotot látom amit manuálisan másoltam fel a rendszerre! Szerintetek mi lelte hogy nem képes írni a program?
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Mindegy...
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Aki otthon van Portforwardolásba az kérem irjon rám privatba.... van egy kis problémám az Open Media Vault al...
Köszönöm
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Most kivételesen nem problémám van.... hanem a tapasztalataimat osztanám meg!

Ugye pár hete problémám volt a UPC ConnectBox "térerejével" Találtam egy olyan felállást hogy egy "Netgear AC 1900" ( 3 külső antennával) játsza a központi routert és ahhoz wifi-n kapcsolódik egy egy "Netgear AC1200 extender" ( 2 külsö antennával)

A hálózat szempontjából tökéletes mert mindenki lát mindent... és minden szépen működik!
De a "térerejük" siralmas.... a második szobába az ac1900 nak a jelét már csak keresgéli a telefon...
Most jön a csatornaállitás, hátha telibe trafálta a legzsúfoltabbat, utánna meg az antennák cseréje... de egy kicsit el vagyok keseredve mert nagyban elmarad a várt eredménytől!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
A gond az lesz (nálam is volt ilyen), hogy több helységben az azonos SSID-k szinte egyforma szintben vannak igy a telefon stb nem tud választani. Én átirtam egy SSID-t amitöl jelentösen javult a helyzet.
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Nállam az SSID-k különbözőek... ugyhogy ez nem lehet a gond.. meg amig csak az AC1900 ment egymaga addig is siralmasan kicsi volt a jel! :/
Most pásztázom a csatornákat!
Szerencsére szinte mindenki a 6 oson van a környékemen
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Apropó ha már Netgear... nem tudja véletlenűl valaki hogy hogyan tudnék több portot forwardolni? mert most csak egyet enged egy IP hez... vagy pedig egy tol ig et
De ha lehetne akkor nekem kellene egy 80 as egy 21 es illetve egy 9091 es belsőport továbbítás...
(#) Szabi1 válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Nézz szét az alaplapon nincsennek púpos kondenzátorok szétrobbanva, nézd át mérőműszerrel a tápot, ellenőrizz le kétszer minden csatlakozást, a CPU-t is.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudnátok javasolni HDD tesztelő és esetleg karbantartó programot??
Nem baj ha fizetős csak jó legyen és lehessen online vásárolni! Van egy HDD-m azt irja a HDD-sentinel hogy 96 hibás szektor van egy 500gigás vinyón! ( kapásból csak 19 százalékosra értékeli a vinyót)

Javítanám... mert van ilyen opciója de csak a megvásároltnak! és online csak fizetni lehet!
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 12, 2018 / 1
 
A Scandisk kizárja a hibás szektorokat az adattárolásból...
[Tulajdonságok/Eszközök/Hibaellenőrzés]
(#) krauszkrisztian hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Üdv!
Van egy régi IBM laptopom, a wifi megy rajta, de néha lecsatlakozik a routerről, majd fél perc múlva vissza. A Youtube-os videók akadoznak nagyon.
Azt írja ki, hogy 11,0 Mbps sebességű a wifi.
Lehet, hogy a régi wifi kártya miatt csatlakozik le egyfolytában?
Ha igen, akkor egy usb-s wifi stick-kel működne a wifi rendesen?
(#) Tomi20 válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Szia

A routeren nincs véletlen a csatorna automatikusra állítva? Ha esetleg csatornát vált, lehet hogy lecsatlakozik a laptop kis időre.
(#) krauszkrisztian válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Nincs elvileg.
Másik laptop tökéletesen megy, és telefon is.
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 12, 2018 / 1
 
Milyen gyártmányú a merevlemez? A gyártó honlapján nézz körül, általában létezik gyári tesztprogram.
(#) Firefighter1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Magyarul akkor futtassak egy ScanDisket és zárjam ki a hibás szektorokat?
Utánna már azért nagyobb biztonsággal lehet használni a vinyót ugye? Csak gondolom érdemes ellenőrizni hogy megy e még tönkre szektor
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Illetve lenne egy másik kérdésem!
Van egy HP 6200 Pro gépem Intel i5 chipszettel! 4 memoria foglalatos

Ha jol látom akkor azt irja hogy16 Gb 1333MHz tud kezelni....
Hozzám került 4 darab Crosair 4Gb memoria 1866MHz esek!
Tesztelve mindegyik.... működik!
De egyszerre csak kettőt kezel, Csak 8 gigát... gondolom a magasabb orajel miatt!
Amikor 4 et tettem bele el sem indult a gép!

De pl 2x4Gb 1866MHz és plussz 2x2 giga 1333MHz vel feláll a rendszer és érzékeli hogy 12 giga van benne!
Mit lehetne vele csinálni hogy vigye a 4x4 gigát?

Köszönöm!
(#) Firefighter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Ez jó ötlet erre nem is gondoltam!
Köszi
(#) nagym6 hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Sziasztok. Facebookra belép az egyik számítógép automatikusan, de másik gépen nem tudok belépni, mert nem tudom a belépési jelszót és felhasználónevet, ahhoz kellene. Tehát üzemelő facebooknál meg lehet nézni az előbbi belépési adatokat, és hol?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
(#) nedudgi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2018 / 1
 
Bőngészőben a mentett jelszavak között keresgélj. Végső esetben a fészbúkkal csináltatsz egy új jelszót.
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Köszi. Az új jelszó eszembe sem jutott, az is megoldás.
Melyik böngészőben van ez a "mentett jelszavak"?
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
(#) Tomi20 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2018 / 1
 
Bármelyik böngészőben megnézhetőek a mentett jelszavak, google segít, chrome-ban jobb felül, a bezáró X alatt 3 függőleges pötty, beállítások, alul speciális, jelszavak kezelése, itt már láthatóak a weboldalak, és a szemre kattintva látszik a jelszó. Más böngészőt nem használok, ennél ott van(Verzió: 66.0.3359.139).
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Sziasztok! Mi a véleményetek Gates legújabb hibájáról ?
(#) krauszkrisztian hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Üdv!
Lehetséges az, hogy írok egy programot, ami azt csinálja, hogy rákattintok, elkezd futni a háttérben bármiféle visszajelzés nélkül, és mondjuk 5-10 perc múlva megnyit egy oldalt a Firefoxon?
Tudom, hogy nem annyira ide tartozik a kérdés, de csak e miatt nem akartam egy új témát nyitni.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Inhouse válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Lehetséges.
(#) krauszkrisztian válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Hogyan lehet?
Esetleg egy kódot kaphatok?
Vagy egy oldalt, ahol az ezzel kapcsolatos dolgokat fejtik ki.
Válaszát köszönöm!
(#) dravecz hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Üdv. Asztali számítógépem minden este a konnektornál áramtalanítom. Reggel, ha áram alá helyezem, a számítógépem bekapcsol és ’ez” jelenik meg a betöltés előtt. Ezt csak egy 3 napja csinálja. Tudja valaki, hogy mit kéne átállítani, hogy ne kapcsoljon be, csak ha én akarom?
Köszönöm.
(#) kadarist válasza dravecz hozzászólására (») Máj 15, 2018 / 1
 
Szia!
Cseréld ki az elemet az alaplapon.
(#) Inhouse válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Az volt a kérdés, hogy a kérdező írhat-e.
Semmilyen infó nem volt megadva...Windowsról van szó?
Milyen nyelven tud programozni? Nulláról kell indulni? Mi lenne a cél ezzel a böngésző indítással? Ha elindította a böngészőt, utána ne fusson tovább, lépjen ki?
(#) belfi2 hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Érdeklődöm hogy nálatok is jelenetezik e a Win10 (1803 ápril update) véletlenszerű összeomlása?Nem kék-halál hanem kernel-power. Bekapcsolás után Firefox - (néha ez is elég) Facebook és lekapcsol.
Köszi!
(#) Ge Lee válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Nálam nem, mert a telepítés után egyből letiltom a frissítést. Stabilabban megy mint bármelyik régebbi windows verzió.
Következő: »»   772 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem