Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   853 / 1149
(#) lefituta válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Köszönöm a felvilágosítást. Hálás lennék, ha megnéznéd a másikat is (BB3554sm) Kerestem én is de nem találtam. Illetve, közben az ebayen találtam őket valamikor, de nem tudtam mire vélni a nagy árkülönbséget a kettő közt. ?! Van alapja, vagy csak gyűjtői szempontok?
(#) Hp41C válasza lefituta hozzászólására (») Máj 11, 2018 / 1
 
Burr Brown 1989 katalógusában a 2.229 oldalán. Érdemes letöltögetni a katalógusokat.
Talán a Bitsavers.org/Components és a Archive.org/component catalog linkeket megérné a topik tetejére (sárga mezőbe) is kitenni.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Egyet mellé, kettőt szorosan közel. Nem nekem van ilyenem.
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Ja, ja.
(#) lefituta válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Köszönöm Hp41C a fáradozásod. Letöltöttem a BurrBrown katalógust. Sosem találtam volna meg magamtól,. az tuti!
Ha az első és második képemen látható alkatrészeket felismered, kérlek írd meg. Eddig még senki nem ismerte fel, hogy mik azok.
(#) Melphi hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni hogy ezt hogy tudom beszerezni, sajnos én semmit nem találok róla, még egy adatlapot sem.
(#) otvenkilenc válasza Melphi hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Mi a típusszáma?
(#) Melphi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Gondolom az ami az IC hasán látható, mivel a tetején nincs felirat.
(#) otvenkilenc válasza Melphi hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Nem tudom nagyítani a képet azért kérdeztem,
(#) Bakman válasza Melphi hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Az nem a típusa. A környezetéről van fénykép? Könnyen lehet, hogy egy kontroller és az egyszerűség kedvéért lecsiszolták róla a feliratot, nehogy javítani tudd.
(#) proli007 válasza lefituta hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Hello! Valaha gyöngy termisztort is gyártottak ilyesmi üvegbúrában és hőfokkapcsolóként közvetlen relét működtettek vele. De könnyen megtudhatod az-e, ha Ohm mérővel méred és el kezded melegíteni.
(#) Melphi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Ha rákattintok tökéletesen nagyítható.
(#) otvenkilenc válasza Melphi hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Nálam nem működik.
(#) Melphi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
De, tudok a környezetről is képet csinálni, holnap teszek fel, amúgy kb 5db SMD alkatrész van rajta ami a stab feszt állítja elő 230V-ból az IC-nek, meg egy triak. ez egy lágyindító áramkör volt.
(#) rascal válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Úgy is megpróbálhatod, hogy egér jobb gomb a képre, megnyitás új ablakban és ott már szokott lenni nagyító.
(#) lefituta válasza proli007 hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Köszönöm, megpróbálom. Alapból 75 kOhm de nem melegítettem. Azonban van azon a képen még egy alkatrész, ami szintén nem ismert számomra. Az üveg alaktrészek felett van kettő. Légrés van az érintkezők közt. Talán valami szikraköz?
(#) proli007 válasza lefituta hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Ha jól látom a légrés tengelyirányban van. Így lehet ez egy túlfeszültség levezető (bár akkor minek a rugós rész), de lehet egy gyújtó is, mint a fénycsöveknél és végül lehet egy bimetal-os kapcsoló is akár. Rá kell adni 230V-ot egy 100kohm-on keresztül, és akkor meglátható világít, vagy tesz-e valamit. Esetleg melegíteni..
(#) otvenkilenc válasza rascal hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Az sem működik.
(#) nedudgi válasza lefituta hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Reed érintkező? Mágnesre mit lép?
(#) Mircsof hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a képen látható RC autó vevőegységében található SMD IC beazonosításában.
Ez a két felirat szerepel rajta:
RX-2 -G
3F013028G.
(#) madzagos hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Ennek a konverternek az adatlapját nem találom. A google nem a barátom. Segítségetek előre is köszönöm.
(#) otvenkilenc válasza madzagos hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
5 V be x 12 V ki
(#) pucuka válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
(#) Mircsof válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Köszönöm!
Úgy tűnik ez az, már csak találni kéne beszerzési lehetőséget.
(#) lefituta válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Nem Reed mert éruntkező nincs benne. Egy szál fur benne, a közepén egy kis gömb. Az ellenállása 75 k.
(#) lefituta válasza proli007 hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Köszönöm a választ. Az egész lapos, talán 2 mm és átlátszó műanyag. A légrés középen van ferdén és kb 1 mm. Bimetál-os kapcs. nem hiszem, hogy lehet, mert sehol nincs két fajta fém benne, egymással kontaktban. Melegíteni nem nagyon merem, mert műanyag. Egy biztos, nem valami fontos alkatrész, mert akkor biztos sokan felismernék. Speciális vagy nagyon régi eszköz lehet.
(#) lelkes amatőr válasza lefituta hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Esetleg rezgés/mozgás érzékelő? Nem láttam képet, csak a leírás alapján tippelek
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Közben megtaláltam a képet, butaság amit írtam. Lehet tovább találgatni.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Lefényképeztem a panelom, de közben rátaláltam erre, úgy látom külföldön is belefutottak az IC típusának hiányába, ahogy ők is írják valami programozott chip lehet, vagyis nem másolható.

IC áramkörrel
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Hello! Szerintem a rajz vagy helytelen, vagy mégsem egy közhasználatú kontroller. Mert a táp (zéner+ellenállás) szerintem nem jól van benne.
Következő: »»   853 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem