Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2889 / 3546
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 18, 2018 / 1
 
A sütőüveg nem egyenlő a hőálló kályhaüveggel.
(ha 300-350'C-on hőálló, attól még nem lesz hőálló 700'C-on, valamint van különbség a hő sugárzási formái között is.)
Tehát egy elektromos/gáz sütő üvege nem alkalmas fatüzeléses cucchoz.
A keretnél minden oldalon legalább 5 mm játék legyen, és hőálló tömítőzsinórral kell biztosítani a
gáztömörséget,és a hőtágulásból eredő méretváltozások lekövetését.
Itt is , mint annyi másnál érvényes a sz..ból nem lehet várat építeni elv.
Ha először gondolkozol, utána cselekszel, sok időt meg munkát, (és pénzt ) meg lehet spórolni.
(#) Moderátor hozzászólása job335577 hozzászólására (») Máj 18, 2018
 
Tisztelt Fórumtárs!
Az Apróhirdetési részleg és a Fórum hozzászólásai is elsősorban a többi felhasználó bejelentései alapján kerülnek moderálásra.
Az Apróhirdetési részlegbe történt hirdetés-feladással egyidejűleg a Felhasználó elfogadja a hirdetési feltételeket is, melyek megtalálhatóak itt (V. pont). Ez egyértelműen előírja, mi tartozik a hirdethető termékek közé, és mi nem. Egy "Levegőtartály" nem illeszkedik igazán az oldal (elektronika) profiljába, ezért került eltávolításra.
Az oldalt egyébként nem egy fő moderálja, azt egy moderátori csapat végzi. Javaslom, e tárgyban olvasd el ezt: Segítség, és GY. I. K., különösen a "Fórum" rész XXVI. pontját.
Ami az oldal megjelenésével kapcsolatos "kritikádat" illeti: Meglepő, de eddig egyetlen felhasználó sem jelzett eféle hibajelenséget. Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, annak egyébiránt az oldal alján, a "Hiba jelentése" pontra kattintva tudsz eleget tenni. Ez - túl azon, hogy egyenesen a Fejlesztőhöz fut be, több, olyan, technikai jellegű információt is tartalmaz, melyek a hibajelenség okának felderítéséhez elengedhetetlenek.
(#) AZoli válasza pucuka hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Köszönjük mindenkinek a válaszokat, így már van mi alapján tervezni az útvonalakat. Két autóval érkezünk majd Budapestre, csak egy napot kéne ott eltölteni, de semmi kedvem dugókban dekkolni, kerülőutakat és parkolókat keresni, ezért a tömegközlekedés.
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Bár válaszoltam és adtam megoldást - ki lett törölve a hozzászólásom, hol és mennyiért és milyen üveget tudnál beletenni, vagy milyen módon tudnád megoldani. Kandallóüvegre keress rá. m2-re is lehet venni, vágottan is a saját méretedre vágva. Tömítózsinórral stb.
(#) job335577 hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Tisztelt Moderátor. Már csak egy kérdésem van. Ugyanezt a levegőtartály 2017 év végén is meghirdettem, akkor nem került törlésre. Ok. Bejelenti Valaki. A moderátor pedig gondolkodás nélkül töröl. Novemberben miért nem? Változott volna a tárgy megítélése? Üdvözlettel
(#) tbarath válasza AZoli hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
"Opera, Bazilika, Nemzeti Múzeum" -105-ös busz
A 2-es villamost is javaslom.
(#) Topi válasza job335577 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Saját kérdésedet válaszoltad meg amúgy. 2017-ben ahogy írtad, nem jelentette be valószínűleg senki, pedig már akkor is ugyan ez a szabályzat volt, ami alapján nem elektronikai szakmához szorosan kapcsolódó terméket hirdettél.

Tudod, attól, hogy vitázásba kezdesz, attól még azért nem biztos hogy igazad is van.

A moderátor fentebbi válaszában egyértelmű magyarázatot kaptál.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza job335577 hozzászólására (») Máj 18, 2018 1 /
 
Olyan dolgot hirdettél, ami nem való ide.
Tök egyszerű.Hirdesd a Jófogáson, ott lehet, itt meg nem.
Semmi köze egy levegőtartálynak az elektronikához.
Feleslegesen gerjeszted a dolgokat.
(#) pucuka válasza AZoli hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
A belvárosban parkolni elég nehéz (majdnem lehetetlen) és meglehetősen drága is.
Nem írtad milyen irányból érkeztek, de pl. a Kelenföldi pályaudvar környékén van ingyenes zárt parkoló mindkét oldalon, az Etele térnél, és a Budaőrsi út, M1M7 bevezető oldalán is, de a környéken is ingyenes a parkolás. Innen a 49 villamossal elérhető a Kálvin tér, mint kiindulás, ill visszafelé a Batthányi tértől a 19 villamos.
Ha a Deák téren vagytok, az aluljáróban elérhető a kisföldalatti (M1, sárga metró) múzeuma is.
(#) enree válasza job335577 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
...ennyi erővel ki lehetne törölni a Kompresszor Építés topikot is...
(#) 52300002 válasza enree hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
A kompresszoroknak van egész finom elektronikájuk, amiről abban a topicban lehet értekezni. Ellenben ha lenne pl 'Favágás heringgel' topic, azt valóban törölni illene.
(#) szikorapéter válasza 52300002 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Esetleg a vezérelő egység "finom" elektronika, de az is butácska. Egy Arduino simán kiváltja, tudom minden egyes nap kompresszorokkal melózok.
(#) sany hozzászólása Máj 20, 2018 /
 
Bizonyos hipermarketekben található elektromos hulladék gyűjtőpontokra lehet szállítani paneleket? Vagy csak elektromos pl. háztartási gépeket? Esetleg tudja valaki.
(#) szikorapéter válasza sany hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Szerintem hamarabb lába kél ha felteszed ingyen elvihetőbe. Akkor még házhoz is mennek neked érte és másnak is örömet okoz még az az adott dolog.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Rendszeres vásárlók ki tudják cselezni a biztonsági őrséget. Legalábbis én azt tapasztaltam, hogy arra legalább annyira vigyáztak, mint a bolt árukészletére.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Akkor majd a hulladékudvarra viszem.
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Ezekből már ki van termelve az "anyag". Csak hát lomtalanításkor sem viszek el, meg a kukásautó sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2018
(#) enree válasza 52300002 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Nem értetted az iróniát...
(#) 52300002 válasza enree hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Pedig írásban mindig átjön...
Egyébként bizonyos tekintetben egyetértek veled, mea culpa.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Urak..
Tudja valaki hogy kell Google SketchUp rajzból robbantott rajzot készíteni?
Kerestem tutoriált.. de vagy nem jol .. vagy nincs ( mondjuk azt nem hiszem el)
Van egy ilyen modellem, és ezt szeretném elemeire bontani

pult1.PNG
    
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Közbe rájöttem.
Mivel komplett modelként rajzoltam meg ezért maximum TNT-vel tudnám felrobbantani!
Úgyhogy most jön az újrarajzolás, legalább gyakorlom a SketchUp-ot
(#) pjg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 21, 2018 / 1
 
Var rá egy plugin: eclate_deplace
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 21, 2018 / 1
 
Lehet trükközni is: két párhuzamos síkkal elvágod ott, ahol szét akarod választani, majd a két sík közti területet kitörlöd, ezután készítesz a külön álló egységből komponenst, amit már így külön tudsz szerkeszteni.
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 21, 2018 / 1
 
..vagy explode-al...
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Ezek közül egyiket sem ismertem... Az explode-pt még megprobalom...
A másik az tényleg robbantott rajzot csinál de porcikáira!

Most a következő lépésem azt hiszem hogy a Layout felé irányul... a sik "lapokat"szeretném kiteríteni és tervként kinyomtatni, mint a mellékelt képen.. igaz az egy repülő... de az elv hasonló!
Csak még nem tudom hogy marad méretarányos!
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) pjg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 2
 
Ahogy akarod:




Ez volt a vizsgaremekem. Most a nappali egyik dísze.
Csak annyi fém van benne amennyi a szerelvényekben.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) silent15 hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Mostanában bíbelődök a műhelyben, és kezdem rendbe rakni a régi szerszámokat. A következő a sorban egy régi kompresszor. Olyasmi hengeres tartálya van mint a mostani újaknak, van rajta egy nagy villanymotor, ami szíjhajtással van odarögzítve a kompresszorhoz magához. A konstrukció nagyon masszív, az egyetlen bajom, hogy nem a tartályt nyomja fel, hanem csak direktbe fújja a levegőt.

Az volt a tervem, hogy veszek egy nyomáskapcsolót, meg egy biztonsági szelepet. A célom az, hogy pl egy légkulcsot el lehessen üzemeltetni róla, ami 6,2 bar üzemi nyomású. Így méretezném a nyomáskapcsolót és a biztonsági szelepet is. Az egyetlen aggályom a tartály. Tartok tőle hogy eldurranna. (Igaz nem hiszem hogy bekövetkezne). Megéri bíbelődni ezzel szerintetek?
(#) Gafly válasza silent15 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Van pár dolog, amire nem tudok görcsöt kötni:
Idézet:
„van rajta egy nagy villanymotor, ami szíjhajtással van odarögzítve a kompresszorhoz magához”

valamint:
Idézet:
„az egyetlen bajom, hogy nem a tartályt nyomja fel, hanem csak direktbe fújja a levegőt”

Ebben viszont tökéletesen igazad van:
Idézet:
„Az egyetlen aggályom a tartály. Tartok tőle hogy eldurranna.”

Nyomástartó edények vizsgáztatása legalább annyira macerás mint autón a féké (jogosan). Csak úgy szerintem ne fújd fel levegővel, mert a fene tudja milyen a tartály állapota.
Mellesleg van ám kompresszoros topic is...
(#) silent15 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Nem gondoltam, hogy elektronikás módon közelítjük a dolgot, csak tanácskozni akartam a dologról.
Jogos, nem túl kivehető amit írtam. Nyilván egybe van a konstrukció, a villanymotor a tartály tetején egy konzolon van. Egy kb 1:2 höz áttétellel hajtja a kompresszorfejet (azt hiszem ez a helyes kifejezés) , viszont ez nincs levezetve a tartályhoz.
(#) elektroncso válasza silent15 hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
Nyomáspróbát kell végezni. Röviden arról van szó, hogy teljesen fel kell önteni vízzel majd pl. biciklipumpával az üzemi nyomás kétszereséig kell felpumpálni (nehéznek tűnik, de könnyű megcsinálni). Ha benne van az a kb. 12-13bar nyomás akkor úgy kell hagyni kb. egy napra (huzamosabb terhelés). Ha ezt kibírja akkor nem lesz gond. Ha elfakad akkor csak kispricceli a vizet és nem okoz balesetet. A tartály robbanásakor ha csak levegővel töltöd fel a levegő tágulni fog és mint repeszgránát pusztítani fog. A víz összenyomhatatlan így nagyon hirtelen fog 0-ra esni a nyomás.
Itt beszélgettünk a nyomáspróbáról.
Következő: »»   2889 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem