Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   98 / 195
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Akkus felsőmaróra kérnék szépen javaslatot! Amiket találtam gyáriakat azok elég borsos áron vannak!

Miből lehet építeni? Nem feltétlen kézi verzióba gondolkodom, javarészt asztalba lenne!
(#) Alkotó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Akkor miért kellene akkumulátoros?
Az asztali gép az sokat forog csak úgy üresen is, tehát a hálózatos megoldás több előnyt is ígér.
(#) Firefighter1 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Ebbe teljesen igazad van! Csak nem tudom megoldani a hálozati táplálást, maximum akku plussz inverter!
De nem hiszem hogy kifozetődő lenne!
70 € már lehet venni Ryobi és Ridgid márkájú akkusokat!

Nekem főképpen 4-8mm réteglemezhez 5-8mm plexihez kellene havonta egyszer ketszer!
Ezért vivodok azon hogy érdemes e beruházni egy 140-160 € Makitába vag Bosch ba.

Na jo nem csak asztalba menne.. néha néha kivenném kézbe is az biztos!
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Egyedül a közös pincevilágítás van ott lent.. azt lehetne megcsapolnom!

De azért a fejemet veszik! Meg neon a hálózat így gondolom kisebb teljesítményre van tervezve!
Egy 1000-1300W gépet rákötök az szerintem leveri rögtön!

Ugy néz ki marad a Ryobi vagy a Ridgid
Csak meg kell nézzem hogy a többi gépe milyen mert akkor mér érdemes olyat venni aminek később a " rendszerét" tudom használni!
Akkus körfűrész... fúró,, stb stb hogy azonos legyen! Bosch (komplett) rendszerre nincs pénzem úgyhogy marad a hobbi kategória!

Egy ismerősöm ParkSeidból vásárolt be.. elég kellemes meglepetés! Hobbi szintre teljesen jók... csak felső marójuk nincs
(#) Gery78 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Nem tudsz esetleg egy nagyon hosszú hosszabbítót üzembe helyezni, hogy ne kelljen az akkus gépekkel kínlódnod? Az a baj velük, hogy nagyon korlátozott az üzemidejük az akku miatt.
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
1300W még 10 A-t sem jelent, és nem igen hiszem, hogy 10A bizti vagy kismegszakito védi a világitási áramkört. Szerintem minden gond nélkül megcsapolhatod, és korábban fognak kisobni a ricsaj miatt, mint a világitás megcsapolás miatt.
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Igen ezen gondolkodtam énis! De mivel itt minden pince egyben "bunker" is.. így kiprobáltam hogy ha becsukom a két betonajtót akkor a lépcsőházba nem szűrődik ki semmi hang!
Na meg amennyit én barkácsolok.... Most két kis hangfaldoboz, egy levilágítónak a doboza meg a repülőhöz a távirányitópult van tervbe véve.

Kedden beszélek a lakásfentartóval... hátha ..
(#) freddyke hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Zacskók készítéséhez kompakt (kis helyen tárolható), jó minőségű, nem vákuumos fóliahegesztőgépre lenne tippje valakinek?
(#) Massawa válasza freddyke hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Vegyél egy vákuumosat és kapcsolt ki benne a kompresszort. Olcsobban aligha tudsz ilyesmit szerezni.
(#) freddyke válasza Massawa hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Nem előkészített fóliából (ami egy gépbe pont beleillik) gyártanék lezárt zacskót. Főleg három oldalán hegesztett, nem zárt zacskókat készítenék (centiméterestől méteres méretig) vagy meglévő zacskót szabnék kisebbre, ha túl nagy. Erre a célra nem biztos, hogy egy vákuumos gép megfelelő lenne. Egy fapadosan egyszerű gépet szeretnék, ami egy bizonyos hosszon összehegeszti a fóliát. Ha ez a hossz rövid, akkor több lépésben lehessen elvégezni a hegesztést.
(#) Massawa válasza freddyke hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Az olcsa vákuumos gépek kb 27-29 cm széles foliát ragasztanak össze. Ha nagyobb méret kell akkor vagy magadnak kell csinálnod vagy ipari gépek között keresgélj.
(#) freddyke válasza Massawa hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Ilyesmiket néztem, de csakúgy mint a vákuumosból, ebből is bőség zavara van. Ezen az áron még gagyi kategória, de sokkal többet nem szeretnék érte kiadni. Azért kérdezem, van-e valakinek tapasztalata konkrét géppel, ami nyugodtan megvehető. (Vákuumos is jó lehet, ha külön kapcsolható a vákuum és alkalmas a hozzáadottól eltérő anyagokat is hegeszteni.)
(#) Massawa válasza freddyke hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Nálunk a bevásárloközpontban a halaspultnal van ilyen, és minden eladott halat behegesztenek a foliába, annyira rossz nem lehet mert azért naponta elég sok halat adnak el.
(#) elektroncso hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Így érettségi alkalmából megleptem magam egy gyémántporos tűreszelő készlettel. Ha sikerül az érettségi akkor azért, ha nem sikerül akkor meg vigaszdíjnak.
Most van nálunk az üzletben ilyen. Gondolkodom rajta, hogy a héten veszek egyet, tetszik a spirálcső amit adnak hozzá és ennyit még rá is szánnék. Van valakinek ilyen? Jól működik?
(#) Gabó válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Én egyszer vettem ilyet, vissza is vittem, mert egy rakás ócskavas. Kis fordulaton, míg kb 50% alatt, el sem indult, ha meg elindult, kb egy lepke lefogta volna. A tokmány, össze vissza lötyögött, centert se tartotta... 100%on is erőtlen volt... Megnéztünk egy másikat, az dettó. Szóval ennyit ezekről.
(#) freddyke válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Van egy sima tűreszelő készletem. Jól láthatóan íves-görbe alakja van a reszelőknek, emiatt precíziós munkára teljesen alkalmatlanok. Csak azért írom, mert ez is egy buktatója lehet az olcsóbb tűreszelőknek.
(#) fastaction válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
A tűreszelő nekem bevált . Az edzett acélt is jól viszi . Horgász dobozomban is mindig van egy .
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Erről már írt Gabó. Én a Dremel-ről szeretnélek lebeszélni, attól is jobbat vegyél ha egyszer eljutsz addig.
(#) golem hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Ma vettem a lidl ben ezt a kis csavarhuzó szettet.
Ez lett a műhelyem új lakója.
(#) freddyke válasza Bakman hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Mi lenne a Dremel jobb alternatívája? Ha jól emlékszem a 4000-est vagy 4200-ast néztem kofferes szettben, de 50-60-ért túl drága és a visszajelzések sehogyan sem voltak meggyőzőek (az összes kábeles Dremel gép közül ennek voltak a legpozitívabbak a visszajelzései). Az Extol Premium mini köszörűjét néztem ki megvételre (tartozékokkal 15 alatt). Ezen kívül még Proxxon-okat, mind gyenge teljesítményű.
(#) Massawa válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Van két Dremelem ( az öse - már vagy 20 éves mechanikus seebesség kapcsoloval. Az utolso fokozata elromlott de már vettem ujat, csak még nincs beépitve.)
Van egy 2 éves 4000-s gépen- szerintem egyformán használhato mind a kettö.
Van egy noname is, az többnyire csak állványon log a bowdent hajtotta, de ez sajnos nagyon vacak - bowden. Épp ma gondolkodtam, hogy kellene venni egy Dremel vagy Proxxon bowdent.
A proxxonokbol csak az alacsonyfeszültségüeket használom ( van vagy 3-4), azokkal nagyon meg vagyok elégedve és mindegyik évek ota gond nélkül müködik.
(#) Bakman válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Idézet:
„Mi lenne a Dremel jobb alternatívája?”
Ezt szeretném én is tudni. Mindjárt jól meg is kérdezem Massawa-t, hogy szerinte melyik a jobb. Proxxon vagy Dremel?
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Idézet:
„mechanikus sebesség kapcsoloval”
Ilyen kellene, de senki sem gyárt. Alacsony fordulaton csak akkor lesz erő, ha mechanikus áttételváltás van. Természetesen plusz elektronikus szabályzás is.
(#) freddyke válasza Massawa hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Egy, teljesen univerzális gépet szerettem volna, de úgy látom nem úszom meg, hogy két gépet vegyek. Polírozásra is használnám, ezért lényeges lett volna, hogy nagyon alacsony fordulaton is menjen, erre egyik sem alkalmas (a Dremel és Proxxon 5000 RPM-ről indul, az Extol 10000 RPM-ről).

Proxxon-ban ezt néztem és majdnem meg is vettem. Finom, precíziós munkára (például nyákfúrás) biztosan kiváló, de néhány milliméternél nagyobb átmérőjű fúrásra, köszörülésre, fém vágásra a 40W kevés. Az Extol Premium nem valószínű, hogy finoman csapágyazott és alkalmas lenne például nyák furatok sorozatos készítésére. A Dremel 4000-et csak nagy szettben és kofferral látom értelmét megvenni (mint utólag koffert keresni neki és megvenni mindent külön, drágábban), de 50-ért sokallom. Nyák fúrásra alkalmasnak találnád?
(#) mex válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Nem hazabeszélésként, (mert van dremel-em is), de ez a Proxxon a jó választás, nem fogsz benne csalódni
Vágni, csiszolni, fúrni elég a teljesítménye, persze tudni kell a feladatokat is legalább elvben méretezni
(#) freddyke válasza mex hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Talán már néztem, nagy arányú rossz felhasználói értékelése van: link. Érdemes beleolvasni, tanulni mások kárán.
(#) nagym6 válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Nekem is Proxxon van sok éve probléma nélkül, rengeteg használattal.
Alacsony fordulaton mindegyik gyenge lesz.
(#) freddyke válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Konkrétan melyik gép és mire használod?
(#) mex válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Szerintem sokan nem arra használták amire igazán való, erőltették, stb. Nekem bevált, pontos, sokkal jobb vele dolgozni mint a dremel-el. Mondjuk drótkorongozni az is jó, de ugyanígy jó a noname kivitel is...
(#) nagym6 válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Típusszáma lekopva, de ez már régóta nincs forgalomban. 12V 100W-os, nincs fordulatszabályozása, normál tokmányos, nem patronos. Nyákfúrásra használom, de pld.: 3mm fúróval ez is gyenge. Nagy fordulatszám, alacsony nyomaték, ezen csak mechanikus nyomatékváltó segítene bármelyik típusnál.
Fontos, hogy kellően erős tápegységről menjen.
Következő: »»   98 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem