Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   364 / 398
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 1 /
 
Szia! A fém készülékházat természetesen a testhez kötjük.
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Hát ennek szívből örülök! Köszönöm szépen!
(#) Johnny0004 hozzászólása Máj 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy pár Quad 405-ös panelhez, még ilyen tervezést nem láttam, nagyon praktikus szerintem. Mindössze 82mm x 66mm a nyák mérete, ettől független teljes értékű meghallgatva, és mérve is tudja a 100W-ot, megkínoztam. Igaz a képeken láthatóan BD249-cel van szerelve, +-53V DC tápfesszel működtetve, de szerencsére ő nem tudja, hogy csak 100V az Uce katalógus adata. Igaz a 0,1 Ohm is lehetne nagyobb teljesítményű, a 2x1kOhm meg pláne nem szokványos.
A kérdésem az lenne valaki esetleg nem ismeri e fel ezt a tervezést, nincs e hozzá nyák rajza?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2018
(#) pinyó39 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 20, 2018 / 4
 
Egyszer csak felbukkan aki elkövette vagy huszonötéve.
(#) Johnny0004 válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Te voltál? Meg van még esetleg a nyák rajz?
Ahogy nézegettem észre vettem az OPA nem invertáló bemenete van használatban.
(#) pinyó39 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Több 100 darabot készítettem belőle, de szinte mind dobozolva került ki. Honnét sikerült kitermelni, autós vagy házi verzióbol? A filmnek utânanèzek, akkoriban rajzolás után kontaktfilmet készìtettünk, elektronikus formában biztos nincs.
(#) Johnny0004 válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Bármily hihetetlen egy hangosításra szánt (a csatlakozók miatt gondolom) dobozban volt hídba kötve a két végfok.
A saját Quadomhoz kerestem toroidot, és ráakadtam erre a komplett erősítőre egy új toroid féláráért házzal, végfokkal, pufferekkel, egyenirányító híddal. Szét volt kötve a vezetékezés, az eladó állította, hogy működik, nem igen hittem, pláne láttam a BD-ket, a táp meg 53V DC, de összekötöztem, és nem hogy nem ment, hanem jobbnak hallottam az enyémnél...(később meghallgatva az enyémet az új táppal beigazolódott, hogy az volt a ludas).
Volt különösebb oka, hogy a nem invertáló bemenetét használtad az OPA-nak?
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Üdv! Megépítettem ezt a csodát én is, csak valamiért tápfeszt kap a kimeneten és a két 1k ellenállás melegszik meg a bc300 alatti bc212-nek a 330 ohmos ellenállása szintén forró. Miért? + amit megépítettem az úgy jó?

Mod: Írásjelek, kis és nagybetűk, tagolások, és külön mondatok. Így előbb választ kaphatsz, ha értik mit írsz.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
Moderátor által szerkesztve

QUAD405.lay6
    
(#) Tiggey válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Vedd le a kimenetről a tápfeszt, a BC300 alatt mi van, az térbeli elforgatás kérdése. De ha már építettél, és az jó, akkor valamit benéztél. Hasonlítsd össze a kettőt. Vagy értelmezhető módon publikáld.
(#) reloop válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Üdv! Annyi remek nyomtatott áramkört publikáltak ehhez a kapcsoláshoz, miért választottad ezt a hánya-veti tervet? Hiányolom az R30, R31-et és jelzem, hogy a BC212-nek nem a így esik a lapolása, pont ellentétes beültetést kíván.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Én anno ezt építettem meg ... működik!
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Elnézést kérek itt az erősítő képek az R30,R31 a két csavaron fekszik a nyák amin rajta van sajnos így tudtam megoldani 2db 1k ellenálás(párhuzamosan feleződik) +egy 15 ohmos=510ohm a 15 ohmos még nincs meg(fotózom azt is) a t7 esnek a bázisa azért van kiforrasztva mert próbáltam keresni a hibát ha beforrasztom akkor melegszik az R16.R17(1k) R26(330) meg az a 4db 1K ami 2.2 párhuzamosan van bekötve ha +-GND 39V kapcsolok rá akkor a hang kimeneten GND tól mérve 33V van sorry a rosz fogalmazásomért remélem megértitek
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Meg még annyi hogy TL071 helyett TL081 VAN
(#) reloop válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Szia! Az R30, R31-et 50 mA-re méretezzük, a ±39 V-os tápnál 400 Ω körüli érték lenne ideális, persze ±20 % eltérés esetén is működik az erősítő.
Mint jeleztem a terv helytelen beültetést ír elő a BC212-esekenek és ezt sajnos nem korrigáltad. A kollektor és az emitter fel van cserélve. Nem csoda, hogy nem áll be a DC egyensúly.
(#) (Felhasználó 122012) válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Valóban, a nyákon mintha fordított beültetés lenne ... az is van!, de mihez képest - a kapcsolási rajzhoz képest, de nézzünk egy lábkiosztást - érdekes!

BC212 lábkiosztás:
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Az ON adatlapja az általános, ehhez célszerű igazodni.
(#) granpa válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Hogy a nyaka nyúljon meg a gyártóknak!
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Ja, és a Bővebben: Link meg másodlagos ... mert Ők nem értenek hozzá?
(#) pjg válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
ON = Motorola !
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) reloop válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Azért ajánlottam a kollégának a bevált NYÁK-tervek valamelyikét, mert azokon tisztázott a valós lábkiosztás. A HESTORE adatlap ügyében már történt intézkedés - Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Ez értelmetlen vita lenne.
A linkeden lévő lábkiosztás eltér azt én birtokomban lévő tranzisztorok lábkiosztásától. Javaslom elfogadni, hogy a képen lévő 3-as láb az E, és az 1-es láb a C.
A fordított lábkiosztás pl. az MPSA42 és 92 tranzisztorokra jellemző.
Az adatlapod utolsó oldalán már jó a lábkiosztás, csak az első lapon van elírva!
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza pjg hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
A csatolt link is Motorola ...
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Értelmetlen persze, de reloop írta egyel fentebb: "A HESTORE adatlap ügyében már történt intézkedés - Bővebben: Link" Linkre kattintva: "A BC212 tranzisztorhoz csatolt adatlapon helytelen a lábkiosztás. " BC212-re rákattintva ez jön be: Bővebben: Link akkor a csatolt kép mégis rossz? Légyszi értelmezd nekem, mert akkor a 2. kép a helyes lábkiosztás.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
A mellékleteid közül a "pin1.jpg" végződésű a helyes lábkiosztás. Én még nem találkoztam ettől eltérő lábkiosztású BC212-vel.
A "pin2.jpg" végű adatlapodnak ha elmész az utolsó oldalára, már ott is helyes a kiosztás, mint az előző mellékletemben látod ezt zölddel bekarikázva.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Értem amit leírsz, és OK, de nem válaszoltál a reloop által leírtakra!!!
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Hát igen! Valóban fordíva volt beültetve (megtervezve)!Megfordítottam azt az 5db bc212-őt és azzonnal műkédésbe lépett az összes tranyó és szólt, nem gerjedt nem recsegett hallgattam rajta monóba a zenét miközbe a másikat össze szereltem
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Ha ezt nem tudtam volna meg hogy fordíva vannak a tranyók akkor beletelt volna egy kis idősbe hogy rájöjek a valódi problémára! Köszönöm a segítséget
(#) mek-elek hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Kedves kameleon2,
szóval nézd el nekem, hogy nálam nem nyert e kapcsolás, ezért jelenleg nincsenek tapasztalataim vele.
Általános építési dolgokban tudok hasznosan közreműködni, ha igény merül fel.
Én azt tapasztaltam hogy ennél a LM3875 is jobban bejött, nálam.
De valamikor én is építettem ilyet, rég volt.
(#) kameleon2 válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 15, 2018 / 1
 
Én építettem pár QUAD-ot és szeretem a hangját, illetve azt, hogy minden alkatrésze javítható - tuningolható, kézzelfogható.
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Üdv! Most meg mutatom az én quadomat! Véleményem szerint nekem a hangja tökéletesen szól az alattalévő GRUNDIGOT megszégyenítve! Eddig 10cm eres KENWOOD hangfallal használtam a quadot és szinte pocsék hangja van ehhez a KOTEC hangfalhoz képest, Brutálisan nagyot szól és kellemes a fülnek!!! És még csak mono.Nem az hogy hangosan de valahogy az ember azt gondolja hogy áhh inkább le halkítja (a grundig) itt inkább fell ez az erősítő nem telyesen van összerakva még kell csiszolni most csak inkább összecsaptam hogy lehessen hallgatni (vezetékileg) Van benne egy pár földhurok tudom Ez az urbán féle megoldás! Műszaki adatok következnek! A trafót a szomszédtól van hifibe volt 2x 39V os kb 150 vattos de full hangerőn ezzel a kotec vocal hangfallal ment egy pár órát közbe figyelgettem milyen meleg, 45-50C fokig mutatta a műszer, a kondik sorosan kötve
3300µF 63V
3300µF 50V
1000µF 50V
1000µF 50V
Párossával Ez kb 8600µF nek felel meg. A feszültséget kondikkal 52 V jel nélkül, jellel pedig 50 49V ra csökken
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
Következő: »»   364 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem