Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   200 / 259
(#) stevepapa válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Igen, általában a főmotor szimeringje ereszt. Fel szoktam rakni valami asztalra, úgy inditani, akkor látod hol folyat.
(#) Chipmunk1960 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszi, megint! Holnap pihi, mert kivagyok, mint a liba, majd hétfőn megnézem. 2 cső ment rá,
miktha az ajtó alól vezetné el a szivárgó vizet, de ott nem lehet, mivel nem is töltötte fel....
(#) apuwader hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
AEG Favorit mosogatógépem bekapcsoláskor csak járatja a leürítő szivattyút, a víz betöltéséig nem jut el. Hibát nem ír ki. Víz nincs az aljában, teljesen felfordítottam.
Szeretnék segítséget kérni, hogy mivel kezdjek.
(#) szepsy hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Hello!

Így ránézésre jól van bekötve?
Whirlpool ADP-4407 vezérlő.
Köszönöm előre is
(#) Chipmunk1960 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Meglett a hiba, pont a másik oldalon, mint amit levettem. Az oldalsó hosszú tartályból a gép aljába menő cső meg volt repedve a rögzítés mellett. Lassan csepegett, amint a hungarocell megemelkedett, állandóan csak szivattyúzott. Visszavágtam, még pont kiadta a hosszt, visszaraktam, azóta működik. A tzulaj meg boldog, hogy nem kellett bele drága alkatrész.
Köszi mégegyszer a tanácsidat!
(#) Chipmunk1960 válasza apuwader hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Olvass visszább, a hungarocellben lévő mikrokapcsolót nézd meg/ mérd ki előszőr.Vagyis annak a műanyag házában.
(#) apuwader válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Köszi, a hétvégén szétkapom.
(#) stevepapa válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
(#) samu81 válasza samu81 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Ha esetleg valakit érdekel, megjavítottam a whirlpool megállás nélkül szivattyúzó F4 hibával megálló, vizet be nem eresztő hibás gépet.

A hiba a nyomáskapcsoló volt a WI körben. Kicseréltem az üres állapotot jelző nyomáskapcsolót egy újra, és lőn, a szivattyúzást abbahagyja és beereszti a vizet.

Szétszedtem okulásul a nyomáskapcsolót, és nem volt komoly baja, csak kicsit merevebb volt, mint az új, amit beleraktam. Mondhatnám a membrán kicsit merevebb volt és kicsit koszos is. Ez ott volt a tippek között, csak mint utólag is kiderült, nem igen lehet úgy szétszedni a mikorkapcsolóval egyben lévő membránt, hogy ne sérüljön a szerkezeten lévő pár műanyag füleg egyike, másika. Ha lehetett volna, talán egy erősebb takarítás is elég lett volna, mert a membrán szélén a karimánál ragadt fel egy kevés szmötyi.

Üdv,
Sam
(#) Chipmunk1960 válasza samu81 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Gondolom a hőtől kikeményedik a membrán, tehát nem árt az új. Egy benzinmotoros fűkaszát hoztak, hogy nem indul, abban is membrános a karburátor. Télire benne hagyták a benzint, tavaszra kitágult a membrán, nem szállított, nem indult. Occsó kínai. Sajnos már nincsen természetes gumi, minden mű-trutyi. az 5. éves garázsban tartott alig ment autón repedezett a Michelin gumi!!
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
(#) Ambavir hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Szép napot!
Whirlpool panellel működő Leonard mosogatógép átugorja a szárítást.
Minden programon.
Ha jól tudom, passzív szárító.
Van egy-két ötletem.
Nektek?
Köszönöm
(#) Flashrider hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Bosch mosogatógépünk SMS53L18EU/38) E19-es hibakódot ír ki.Mit kellene nézni rajta? köszi a választ!
(#) Chipmunk1960 válasza Flashrider hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
E19
(#) Flashrider válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Üdv!

Ezt én is láttam. Csak állítólag szériánként változnak a hibakódok. A videók alapján ez a hiba,más szerint a tabletta adagoló,vagy hatmadik a vezérlőpanel hiba. Ezért kenne jó ha valaki jártas lenne ilyenbe.
(#) krajczi hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Sziasztok,

BOSCH SGI53E22EU mosogatógép nagyon lassan mosogat. Egy program 8-10 óra. A vizet nem fűti fel, hibakód nincs. Kihívtam egy szakit, kimértük a fűtőszálat, az hibátlan. Ötlet?
Köszönöm előre is.
(#) elektronika95 válasza krajczi hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Ellenőrizd, hogy nincs-e esetleg valahol dugulás...mert okozhat ilyen problémát.
(#) Balaton hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Üdv mindenkinek! Whirlpool mosogatógép, felső vezérlő, 670 típusú. Valaki tudja, hogy a literszámláló Reed relé bemenetén lévő (FM jelölés a vezérlő műanyagában) 2 db ellenállás értéke mennyi? Leégett a nyavajás.
Köszönöm!
(#) tothzoli60 hozzászólása Jún 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Electrolux ESL 4300RA tip.beépített mosogatógépünk folyamatosan szivattyúzza a vizet. Nem lehet kikapcsolni csak áramtalanítva. A riasztási kód szerint a túlcsordulás-gátló bekapcsolt. Bízzam szakemberre vagy házilag is javítható?
Köszönöm előre is!
(#) péter71 válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Köszönöm az ötletet dino71-nek. A lapát loctite-vel megragasztva, eddig 5 mosást kibírt.
(#) sebajj hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy SIEMENS SE24910EU/01 mosogatógép mindig 3-as programon volt használva.
Elindul, dolgozik, majd megakad az programkapcsoló óra és nem megy tovább...

Miért nem megy tovább a program?
Azt mondják, kikopott a programkapcsoló óra...

Köszi a segítséget előre is
(#) botesz válasza sebajj hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Nem fűt.
(#) Picipityu hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Kérdezném, hogy a mosogatógép vízbevezető cső végén lévő aquastop kiváltható-e valamivel, ami olcsóbb, de biztonságos megoldás. Perpill. nincs 18 ezrem egy új csőre, de a gépre nagy szükség van.
Olyasmire gondoltam, mint a mosógépeknél van, hogy a gépen belül van az aquastop rendszer.
Köszönöm!
(#) Balaton válasza Picipityu hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Szia, veszel használtat. Pl. nálam, priviben megbeszélhetjük.
(#) 521122 hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Zanussi DWS 684 mosogatógéphez keresek programkapcsolót. Valószínű, hogy új már nincs a piacon. A gép típuskódja: 911831504-01. A programkapcsoló típusa PA 66GF25FR. Gyári kódja:1525008015
(#) matitutu hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Hello mindenkinek!

SMV53L30 Bosch mosogatógép E-09 hiba miatt leáll.Szépen elkezd dolgozni a program vége felé E-09 leáll és hideg belül.Végig olvastam a fórumot keringető szívattyú fűtőszál hiba okozza rámértem sajnos szakadt.Kérdésem lenne honnan érdmes beszerezni a szívattyút esetleg bontottat érdemes-e? Másik probléma ,hogy víz is volt a tálcában alul de menetközben néztem és nem látom honnan ereszt.Mondjuk a szívattyúhoz nem látok be .Lehetséges hogy az ereszt?A cseréjéhez lekell bontanom az egész masina alját?Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) rjanoss hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy jo öreg siemens lady mosogatogépem amely nem mindég tölti fel magát vizzel.A szürö tiszta a mágnesszelepek müködnek ha áramot adok nekük,régebbi hozzászolásokban olvastam ,hogy gond lehet a vizszintszabályzoval ami nagyon valoszinüHa valaki tudna segiteni ,hogy hol találom meg mit kell csinálni vele h müködjön nagyon hálás lennék.Köszönöm.
(#) Dino71 válasza matitutu hozzászólására (») Jún 24, 2018 / 1
 
Sajnos csere. Igen a fűtés is azért megy tönkre mert elkezd folyni a fűtés illesztésénél. Egyszerűen elvetemedik a műanyag és elkezd szivárogni. Mind ezt képes már 1 éves korában is csinálni.
ha ügyes vagy szétlehet szedni és megforrasztani a fűtést,többen csinálták már így de nem tartós
orczy ban megkapod 30eft (00755078) Kilehet cserélni a gép jobb oldaláról. leszeded az oldalborítást vagy takarólemezt, kiszeded az elektronikát, lehúzod a csatlakozókat és kiforgatod a szivattyút. vissza ugyan így adnak a szivattyúhoz csavarozható bilincset.
(#) Josi777 válasza rjanoss hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Minden Siemens mosogatógépnek Lady volt a neve jó sokáig Ebből nem derül ki, hogy a tiedben milyen szintszabályozás van. Vedd le a szemből nézve a bal oldalát és egy fényképet linkelj, abból már valószínűleg lehet tudni, hogy melyik verzió.
(#) matitutu válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod megpróbálom jobb oldalról elég szűkös a hely de ha te azt mondod meglehet oldani így akkor nem szerelem le az egész alját.Meg nem is akarom a csöveket megbontani nehogy utána ott eresszen.Elég szomorú ,hogy 3 év után elromlik egy fő alkatrész egy 100 ezerforintos gépben,és ha nem magadnak bütykölöd meg már elgondolkodsz rajta hogy kidobod.Mert mire a szervizes odaér plussz az alkatrész ott van hogy 60 ezer (és ezzel nem a mestreket akarom megbántani).Még egyszer köszi a segítséget.Itt találtam olcsóbban http://heilmann.hu/spd/790-632/Bosch-Siemens-mosogatogep-keringeto-...u-fute

25400huf rendelem.
(#) GreenDoki hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Beko mosogatógépem csak szivattyúz és szivattyúz.
Bármit csinálok nem segít, csak ajtónyitasra és kikapcsolásra áll le. 5leteket várnék. Úszó felakadhatott?
Tipusa DFN 1536 S
Köszi.
Következő: »»   200 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem