Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   858 / 1149
(#) hzsiga válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Aszt szeretném még kérdezni, hogy a kapacitásra lehet-e nagyobb és mennyivel a feszültség 5,5 V.
Üdv: hzsiga.
(#) (Felhasználó 116638) válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Szerintem ha méretre befér, rakhatsz 0,47F-ot, de a feszültsége ugyanúgy 5,5V legyen.
(#) Moderátor hozzászólása killbill hozzászólására (») Jún 8, 2018
 
Próbáld meg moderálni Magad, légy szíves! Ha nem sikerül, mi megtesszük, de annak következményei vannk. Ez a fórum, és az egész oldal nem vevő az ilyen jellegű megnyilvánulásokra.
(#) hzsiga válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, akkor egy ilyet teszek bele. Az éjszakai áram miatt elég hosszú szünetek is vannak. Így biztosan nem fog lenullázódni a kijelző.
(#) kistrojak hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Sziasztok

Pár alkalommal segítettetek már nekem, és nagyon köszönöm szépen, eddig mindig megoldódott a problémám. Profik vagytok
Most is lenne egy ismeretlen alkatrészem. Van egy panelom, ami rendellenes dolgokat csinál, össze vissza kapcsol, rezgésre érzékeny stb... Most találtam rajta egy hibát, egy SMD kondenzátor a kezemben maradt, szerintem elkorrodálódtak a lábai. Mellékeltem egy képet róla, pirossal bekarikáztam. Rendelnék én, de egyszerűen nem tudom kideríteni hogy milyen kapacitású lehet, sok az ellentmondás, gyártói eltérések, feliratok stb...
Méretei: Átmérő: 6.3mm , magasság: 7mm

Előre is köszönöm!

IMG_1161.JPG
    
(#) (Felhasználó 116638) válasza kistrojak hozzászólására (») Jún 8, 2018 / 1
 
100uF, az biztos.
25V is lehet, de mivel nem tudjuk a gyártót, ez nem biztos.
A Nippon Chemi-Con adatlapok szerint lehet feszültség jelölés a 25.
(#) (Felhasználó 116638) válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 8, 2018 1 /
 
Kis segítség:

SMD Elkó
(#) sirály12 hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Sziasztok.

IXGR40N60C2D1 IGBT-t milyen másik IGBT-vel tudnám kiváltani, mert ilyet már nem találtam sehol.
Köszönöm.
(#) vargaf válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
(#) (Felhasználó 116638) válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Bármilyennel ami megfelel az IXIS paramétereinek.
az adatlapon midnen ott van.

Adatlap

A TME-nél tudsz keresni paraméterekre is.
(#) sirály12 hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat.
(#) Bluger hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok
Ezt feltetem egy másik topicba is de az nem pörög annyira . Szerintem itt is megkérdezhetem mert pont az a kérdés, hogy mi is lehet pontosan.Találtam egy alkatrészt ami meg/elvan törve de nemtudom beazonosítani, hogy mi lenne az. Remélem nem egy egyedi alkatrész lesz. PC tápban van ami nem indul el. Előre is köszönöm
(#) pipi válasza Bluger hozzászólására (») Jún 10, 2018 / 1
 
Hali!
Nézd meg hová mennek a lábai, ha ismert vezérlő IC környékére, akkor a gyári ajánlott kapcsolás segítség lehet
(#) elektroncso válasza Bluger hozzászólására (») Jún 11, 2018 / 1
 
Ha a rózsaszín valamire gondolsz akkor az ellenállás. Az amit elégve látsz az a zsugorcső szigetelése ami azért van, hogy ha felrobbanna akkor a darabjai ne tegyenek kárt a táp többi részében. Ha az értéke ismert akkor egy szimpla teljesítmény ellenállással lehet helyettesíteni a javítás idejére. Mindenképp mérd meg, mert több tápot láttam amik működtek, de ez az ellenállás így nézett ki bennük. Eléggé melegszenek. A PC tápokban jártasak majd kijavítanak ha tévednék, de ez az ellenállás szerintem védelmi szerepet tölt be a tápban akkor pedig nagy eséllyel olvadó (védő) ellenállás lesz (fusible resistor). A végleges tisztázatba ajánlatos ilyet beszerezni, de hogy Magyarországon hol árulnak az jó kérdés...
(#) rascal válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 11, 2018 1 /
 
A HQ elektronikában már vettem ilyen ellenállást, de lehet, hogy Hestore is be tud szerezni ilyet.
(#) Bluger hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat. Még ilyennel nem találkoztam. Annyira zsufolt ott az alkatrész, hogy alig lehet belátni. Konkrét ic-t nem látok a közelében, csak külön kis panelon a venti vezérlőjén van, de nemtudom , hogy van e köze hozzá na meg ahoz amiért nem indul. De már csak este fele fogom tudni megnézni, meg rákeresni az alaprajzára.
(#) Bluger válasza Bluger hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Kiszedtem az ellenállást, 7,4 oh-mot mértem ami nemhinném, hogy jó. Ha próbaképpen egy 10ohm 5w-ost beleteszek baja lehet?
(#) Bakman válasza Bluger hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Fényképezd le az ellenállást külön mert nem biztos, hogy az. Tekercseket is szoktak zsugorcsővel összefogni, már ha jól látom.
(#) Bluger válasza Bakman hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Az lesz, ellenállás
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Valaki esetleg felismeri ezt? Annyit tudok róla, hogy 2-12V (rá is van írva) valamint állítólag elektromos duda lehet, meg kettő kivezetése van...
Próbáltam már 12V-ig bezárólag mindenféle (egyen)feszültséggel, még 9V 50Hz váltóval is, de a legjobb eredmény is csak halk mély búgás...
Szerintetek tényleg duda lenne? Ha igen, hogyan tudnám halkan megszólaltatni?

IMG_3389B.JPG
    
(#) qvasz2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Igen, ez egy kürt (duda). De kell neki vagy 10-15A !!!
(#) Udvari Zsombor válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
10-15 amper?! Anyám borogass! Ezt megszólaltatni nem fogom tudni mert nagyon kevés egy bontott trafó vagy egy dugasztáp...
(#) blasz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 11, 2018 / 2
 
Akkumulátor kell neki.Ha meg halkan akarod hallani a hangját akkor kispárna rá.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) Halász Z. hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Hali!
Segítségre lenne szükségem. 3 alkatrészt nem tudok beazonosítani. Ha valakinek lenne ötlete, köszönöm.
2 kisebb alkatrész SOT23-6 tokozatu a 3.SO-8.
Üdv.:Z.
(#) Bakman válasza Bluger hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Valóban az, valamint látszik a helyes méretezés eredménye is.
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Hali!
Ez egy 20-30 éves kürt. Szedd szét, takarítsd ki, ha van rálátásod, meglátod hogy működik. Rakd össze, állítsd be, és szép nagy hangja lessz. Az áram felvételét az előttem szólók ecsetelték.
(#) killbill válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 11, 2018 / 2
 
Idézet:
„Valaki esetleg felismeri ezt?”
Igen. Torontáli szőnyeg. Meg egy 12V-os duda.
(#) otvenkilenc válasza killbill hozzászólására (») Jún 11, 2018 / 1
 
"Igen. Torontáli szőnyeg. Meg egy 12V-os duda."

Na igen az itteni fórumosok precízek.
(#) kowi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
"Precízek" Kötekedőek inkább Persze kinek nem inge nem veszi magára
(#) Gafly válasza kowi hozzászólására (») Jún 13, 2018 / 1
 
Az a része persze, hogy a kérdező eredeti kérdése az volt, hogy:
Idézet:
„hogyan tudnám halkan megszólaltatni?”


Eredeti helyén az a feladata, hogy üvöltsön.
Villanycsengő egyik elfajult esete
Következő: »»   858 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem