Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   123 / 180
(#) Stewe válasza Mittu21 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
AZ ajzatnál nehézkes lenne.
Műszer árammérésre, egyik mérőzsinórt a negatív sarura, a másikat a dugó oldalsó érintkezőjéhez, a dugó csúcsát pedig a pozitív saruhoz.
(#) Mittu21 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Ok, köszi! Majd megírom az eredményeket, hátha a jövőben valaki másnak is ilyen problémája lenne.
(#) jeszi2 hozzászólása Márc 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a TK200-as kompresszor kilövi a szikeringet.
Mitől lehet ez, találkozott már hasonlóval valaki?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) zolika60 válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Nem tud a forgattyúsházból távozni a levegő.
(#) jeszi2 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Kköszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal!
Ezt milyen megoldással szoktátok orvosolni?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) zolika60 válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Hagyni kell valami szuszogó nyílást. Az enyémen a forgattyúsházba kötött kis tartályon keresztül szellőzik. Menet közben ide felnyom megy kis olajat is, de amikor megáll szépen visszaszivárog a helyére.
(#) fulesdugo válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Szia ! Az elején sok gondot okozott, aztán így lett megoldva. Nincs vele probléma már vagy 15 éve szolgál egy festőműhelyt.
(#) fulesdugo válasza jeszi2 hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Olajszint Nekem a lyuk felső pereméig van, tehát kb. 2 cm. Így alsó holtpontba beleérnek a hajtókarok és szórják.
(#) Alexandr hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
SOS!
Először is szeretném megköszönni a befogadást!
Másrészt adott egy piros emeletes londonbusz 1962-ből aminek a légsűritő kompresszora felmondta a szolgálatot, gyanitom olajhiány miatt tört egy hajtókar és egy dugó. /A hengefej és a főtengely valamint a ház szemre megúszták, /régi világba gyártott massziv darabok./
Olyan nem ilyedős komoly és elszánt szakember, cég segitségét keresem aki életre tudná kelteni a kicsikét mivel pótolhatatlan, a sehol se beszrezhető kategoriába tartozik. Céget, szakembert keresek aki a törött alkatrészeket le tudja gyártani vagy gyártatni, beszerzi a felújitáshoz szükséges dolgokat illetve a kompresszort felújitja, ezzel újra mozgáképessé tesz egy angol legendát!
E-mailcimem: sakir.bedi@gmail.com Tel:06702462002 !
Ha tudnátok profi szakembert, céget ajánlani ezügyben, előre is nagyon KÖSZÖNÖM!
Alex
(#) merlingerin válasza Alexandr hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Szia!

Bővebben: Link

Itt próbálkoznék első körben. Ha nem vállalják, mondanak valakit.
(#) Alexandr válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Köszönöm a tippet, holnap hivom őket!
(#) Tetye hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Esetleg abban tudna segíteni valaki hogy 2 hengeres Csepel kompresszorhoz holt tudnék gyűrűket, tömítéseket, szelepeket venni? Fel kellene újítanom amit vettem.
Köszönöm!
(#) Melphi hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Vettem ma egy W50-es IFA légsűrítőt, de nem volt rajta a gyári ékszíjtárcsa, esetleg valaki tudna nekem pár adatot adni róla, az átmérőt, és a szíj méretet?

Köszönöm
(#) witi válasza Melphi hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Hali!
A külső átmérő 150 mm, az ékszíj 12,5-ös szelvényű. A furat adatait nem tudom, az viszont engem is érdekelne ( a kúp szöge főleg).
(#) Melphi válasza witi hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Szia! Azt meg èn fogom tudni megadni, holnap lemérem, ha nem előznek meg.
Köszönöm.
(#) pjg válasza Alexandr hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Horváth Miklós Balatonszárszó. Ő profi, de, hogy van e rá szabad kapacitása?....
(#) otisz hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok, építettem egy kompresszort, de egy is problémába ütköztem a motor bekötésével kapcsolatba. A motor teljesítménye 2,2KW, 240V AC, a kérdésem pedig a következő: 4 kábel jön ki a motorból egy piros, egy kék, egy sárga és egy fekete. Mértem ellenállást a tekercseken és a követező értékeket kaptam, piros - fekete 3,2 ohm , kék - sárga 1,7 ohm, azt szeretném megtudni melyiket hova kössem illetve a kondi hova fog kerülni és milyen értékű?? És még ha bekötés után a forgásirány nem megfelelő, hogy tudom a forgásirányt megváltoztatni? Válaszaitokat előre is köszönöm
(#) witi válasza otisz hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Hali!
Ez inkább ebbe a topikba való kérdés.
Szerintem kérj meg egy moderátort hogy helyezzék át.
(#) Melphi hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, volt egy kis időm és fel tudtam újítani a légsűrítőt, és egy motort is kaptam hozzá a motor 1500W 2880f/min-es és egy 80mm-es tárcsa van rajta, a légsűrítőn meg 160mm-es tárcsa van, akkor elméletileg a légsűrítőre tengelyén nem egész 1440f/min lesz, azt írja az adatlap hogy max 2000f/min, szerintetek így okés lehet a dolog?

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2018

Névtelen.gif
    
(#) witi válasza Melphi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Hali!
Jó lesz az, bár a kompresszor szíjtárcsája csak 150 mm ha jól emlékszem (lehet hogy tévedek). Mivel a motor tárcsa átmérője fele a kompresszorénak így a fordulat is feleződik.
D1/D2=N1/N2
(#) dB_Thunder válasza Melphi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Első ránézésre a friss szerzeményemen is ugyanilyen kompresszor van.
Lehetne tudni a típusát?
Én elforgattam a hengert, hogy a szívó, nyomó nyílás ne a tengely felé nézzen
(#) witi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Hali!
Régebben már feltettem az adattábláját ITT .Amúgy IFA kompresszor.
(#) Melphi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Szia!

Ez egy IFA W50 légsűrítő.
(#) Melphi válasza witi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Köszönöm hogy megerősítettél, így már nyugodtabb vagyok.
(#) gyulatimko hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Első körben venni szeretnék valami kis kompresszor. Kerékfújáshoz, lefúvatásokhoz. Jó lenne 1-2 levegős szerszám is de nincsenek illúzióim, úgy hogy egyelőre arról lemondok.
Mi a véleményetek az alábbi két kompresszorról:
https://www.jofogas.hu/budapest/Uj_Haina_24_literes__8_Bar__olajmen...82.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Straus_25L_Kompresszor_olajos_8BAR_...50.htm

Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) qvasz2 válasza gyulatimko hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Ezeket boltban (Webshopban) is megveheted pont ennyiért, számlával, garanciával . . .
(#) gyulatimko válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Szia!
Tudom, csak innen egyszerűbb volt nekem belinkelni
A gépekről szerettem volna véleményt esetleg tapasztalatot hallani
(#) qvasz2 válasza gyulatimko hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Az más. A straus-on én is gondolkodom. Vettem ugyanis egy csavar behajtót ezzel a névvel, és nagyon kellemes meglepetés: jól használható, és nagyon sokáig bírja a két akkujával
(#) gyulatimko válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Szerintem a haina is ugyanaz a cég csoport csak más címke.
Nekem relatív olcsón kellene minnél csendesebb kompresszor.
(#) elektroncso válasza gyulatimko hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Ha csendes kell akkor ezeket el kell felejteni. Több típussal és márkával találkoztam, egy közös volt bennük, mind zavaróan hangos volt. Ami nekünk van itthon a linkelteknél kisebb olyan hangos, hogy huzamosabban csak fülvédőben lehet mellette dolgozni. A saját építésűm ami 3x nagyobb sokkal halkabb.
Olcsó, jó, halk de ezekből nem valósítható meg minden kombináció (kivéve ha nagyos sokat költesz rá, de gondolom ez nem játszik).
De az adatlapokon fel kell hogy legyen tüntetve a zajterhelés amit a gép okoz.
Következő: »»   123 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem