Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   81 / 104
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Mondjuk egy ilyennel?

image.png
    
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Igen, ezt /is/ használom, kis gyakorlás után, ügyesebben lehet használni, mint a tűhegyet, mert az nagyon kevés hőt tud tárolni, s hamar visszahül, még kis fóliák esetén is. Az én véleményem, hogy inkább picit magasabb hőmérsékleten, de gyorsabban forrasszuk be/ki az alaktrészt, mert akkor nem tud annyi hőt magába szívni, hogy tönkre menjen.
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Köszi! Hogy oldod meg,hogy a helyén maradjon forrasztáskor? Mindenre még a tűre is rátapad.
Levegővel próbáltam, még nem ragadt oda. Holnap jön a 20x-os nagyítós szemüveg.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Bal kézzel hegyesz csipesszel lenyomom a közepét. Takarítsd le a pad-ot alkohollal, s tagyér rá friss ónt+fluxot. Valószínű rajta maradt az ROHS az nehezen tapad, viszont könnyen reped.
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Így esélytelen. Egyik kézben a nagyító, másikban a páka. Közben nem tudom lefogni ha le is tudnám azt is csak tűheggyel, akkor viszont félek, hogy elpattan. Rendeltem forrasztó pasztát és megpróbálom azzal+levegővel. Szoktam smdvel dolgozni, de ilyen kicsi egytizedes (0201?)tokhoz még nem volt szerencsém.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Nekem nagyítós pákatartóm van, de jól jöhet egy erősebb olvasó, vagy órás szemöveg is ilyen esetben. Hőléghez, létezik ón paszta, az is jó beletapad, kis légmennyiségnél nem fújja el. De óvatosan, lehet a flux is megtartja.
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Ezzel fogom megpróbálni.
Régóta ki akartam próbálni.
Békén is van nagyítós csipeszes, de ehhez kevés. Megjött a nagyító szemüveg 20x-os, ezzel már lehet dolgozni, csak kár, hogy közel van a gyújtópont. Nézegetem az usb-s mikroszkópokat...
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Ezt használtam, jó csak hamar beszárad, nem kell sok belőle, érdemes hűvös helyen tárolni. Itt is man egy mikroszkóp, ilyet még nem használtam, csak iparit. Szerencsére a forrasztáshoz még nem kell, legfeljebb olvasó szemüveg, csak a felíratok leolvasásához.
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Nem rossz. Kérdés hogy hol a gyújtópont, oda lehet-e férni kényelmesen a pákával és a többivel.
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Ilyen pasztát vettem inkább. Nagyon jó, csak valamiért ezen a pici paden nem áll össze. Szerintem azért, mert túl kicsi a mennyiség amit tűheggyel rá tudok tenni. Hiába alkohol, tisztítás, paszta, levegő, flux... Nem áll össze. Kicsit nagyobb mennyiséggel szépen működik.
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Ez fecskendős? Előbb el kel, teríteni a pasztát a PAD- okon, utána melegíteni, én még egy kis fluxot ius adtam hozzá +ban, s szépen elterült. Nem kell túl sok, mert összefuthatnak a lábak-köze, s nagyon nehéz eltávolítani, akár harisnyával is. Kell egy kis gyakorlat, s jó lesz az!
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 15, 2018 / 1
 
Ez sajnos semmire sem jo.
Én is ilyet vettem elsonek de ugyan ugy jartam mint ahogy te.
Bármit csináltam vele nem akart osszeallni, viszont pakaval szepen lehetett hasznalni.
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Pont így csináltam. Ráterítek annyit, hogy ne érjen össze, rá a kondit és 200 körül ráfújok, de nem áll össze annyira, hogy ráragadjon. Nagyítóval látom a kis golyókat, szerintem túl kevés és amiatt nem áll össze. Fújtam melegebben is, tovább is, + fluxal. Mindenből minőségi anyagot használok, egyszerűen nem értem.
Kicsit nagyobb kB 3x ekkora mennyiségnél működik. Holnap próbálom tovább, ha tudok képet is készítek.
Reflow profilt érdemes ennél tartani vagy elég ha 200 körül ráfújok?
Gondoltam arra hogy pici óngolyót készítek és odatolom a lábához, de eléggé helyhiány van és olyan pici golyót még nem tudtam csinálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) aticska válasza molnarp hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Mi is próbáltuk régebben, de nem vált be. Inkább koki, amtech pl ez.
Tudom drágábbak mint az easyprint de sokkal jobbak.
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Ezt nem ismerem, lehet tényleg nem jó. Én 320 fok környékére szoktam állítani, akkor hamar felmelegszik megfolyik, azalkatrésznek viszont nincs ideje átforrúsodni.
(#) molnarp hozzászólása Jún 16, 2018 /
 
Az remek. Sértetlen csomagolással hestorba remélem visszaveszik. Nem hinném, hogy hűtőbe tárolnák.
(#) Massawa válasza molnarp hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Én ugy szoktam csinálni - föleg a soklábuaknál - hogy bekenem (onmentes) forrasztopasztával a forrasztando felületeket. A 4 sarokbol az átlos kettöre felviszek némi kevés ont. Nagyito vagy mikroszkop alatt felhelyezem az IC-t, ügyelve, hogy ott legyen pontosan ahol kell. Készitettem egy sereg méretre alakitott csipeszt ( többnyire keményfa ruhacsipeszböl) ezzel rögzitem az IC-t a helyén. Ha nincs megfelelö csipesz, akkor az IC egyik lábát a sarokban pákával a nagyito alatt megmelegitem amitöl megolvad az on. Most jön a tüzetes vizsgálat - ha hosszabbak a lábai az IC-nek ovatosan görbithetö a pontos helyre. Ha nem stimmel ujraolvaszta ismétlem. A PLCC lábakat nem igen lehet görbiteni igy ott ismételni kell. Ha minden stimmel megmelegitem az ellenkezö sarokban a lábat. Ezzel rögzitve van az IC. A többi lábat finom (0,5mm) onnal egyenként pákával beforrasztom. A vékony on nem igen fut a szomszéd lábra igy alig van probléma.
Ennyi az egész.
(#) molnarp válasza Massawa hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Soklábúakkal nincs gondom, azokat meg tudom fogni. De ez a legkisebb méretű kondi ami mindenhez hozzátapad és nem akarom a pákával ezért elégetni, mert nincs több lövésem. Csipesszel meg veszélyes lefogni, ha elpattan soha nem találom meg. Ez a paszta lesz a megoldás, csak minőségi probléma van úgy néz ki.
(#) Massawa válasza molnarp hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Az ilyen aprokat másként csinálom ( a multkor forrasztottam vagy 64 mini LED-t (0,6x1,2) a NYÁKra).
Ott az alkatrészt vákuumos pipettával helyezem ( arrol nem repül el) a bepasztázott lapra. Arra egy kicsit odaragad, majd egy speci szerszámmal - acélgombostü egy fogantyuban - nyomom a forrasztás idejére a lapra. 64 LEDböl 2 repült el, 2-t meg valoszinüleg megsütöttem, mert nem világitottak.
Természetesen itt is a 0,5mm-s onnal forrasztok.
(#) molnarp hozzászólása Jún 16, 2018 /
 
Ezek közül melyiket ajánljátok?
(#) molnarp hozzászólása Jún 16, 2018 /
 
Itt vannak a képek. Szerintem valami adalék hamar elpárolog azért nem áll össze kevéssel.
Megpróbálom azt az NC-559 ASM-et. Ebből is van többféle szemcseméretű (type 1-7).
ITT az adatlapja. A pitch requirements mit takar?
Miért van az, hogy neten rákeresve 90%-ba fluxot dob ki nem ónpasztát?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2018
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Egyiket sem.
Mind egykutya.
Amtech, igaz kicsit drágább de sok bosszusagtol megkimeled magadat.
De te tudod nem kötelező rám hallgatni.
Én is ugyan úgy jártam ahogy te.
Nem is próbálkoztam tovább ezzel a márkával.
(#) molnarp válasza attika hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Akkor mit ajánlasz?
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Most komolyan írjam le mégegyszer?
Írtam az előző hozzaszolasomba.
(#) molnarp válasza attika hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Most erre gondolsz?
attika válasza molnarp hozzászólására (») Mobil eszközről küldve Válasz • Pé, 21:26 / 1

Ez sajnos semmire sem jo.
Én is ilyet vettem elsonek de ugyan ugy jartam mint ahogy te.
Bármit csináltam vele nem akart osszeallni, viszont pakaval szepen lehetett hasznalni.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Nem pont erre gondoltam.
Egy hsz-t kihagytal.
Idézet:
„Amtech, igaz kicsit drágább de sok bosszusagtol megkimeled magadat”
(#) molnarp válasza attika hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Köszi, félrelolvastam... Abból az NC-559-ASM paszta?
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
A223
Azt hiszem ilyet vettem, de ha megtalálom akkor tudnék pontosabbat írni.
(#) molnarp válasza attika hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Megjött az AMTECH paszta, természetesen lejártat küldtek. A másikat meg visszaküldtem azt mondják bevizsgálják.
Azért kipróbáltam, jobb mint a másik, sokkal kisebb golyókat is tudok vele csinálni.
Holnap kondival is megpróbálom.
Ez a lejárat mennyire befolyásolja ezek működését? Remélem küldenek végre egy frisset.

image.png
    
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Az cink főleg, hogy nem kis cég.
Ha megfelelően tárolták akkor semennyire, persze ha több mint 10 éves akkor necces.
Amint látom ez még csak 1 napja járt le, akkor sem szép tőlük.
Próbáld meg megreklamálni.
Hűtőbe tárolva amúgy nem lesz baja, akár egy év múlva is használható.
Többet nem tudok mondani róla mert nekem sincs meg olyan rég.
Következő: »»   81 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem