Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   859 / 1149
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Jún 14, 2018 / 2
 
Idézet:
„„hogyan tudnám halkan megszólaltatni?””

A Torontáli szőnyeget nem alá, hanem rá kell tenni összehajtogatva.
(#) bandika hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Multilayer kondi hogyan azonosítható? Megfordítva ha méret, kapacitás egyezik, akkor lehet-e egyéb buktató a cserénél? (feszültség, anyag ismeretlen) Funkciót tekintve kapcsolóüzemű táp pufferkondi.
(#) killbill válasza bandika hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Kulonbozo dielektrikumouk egesz masak. A keramia kondik kapacitasa nagyban fugg a rakapcsolt DC feszultsegtol. De hogy pontosan mennyire, az dielektrikum fuggo. Nem is minden tipushoz adjak meg a gyartok. Ez okozhat problemat. Ezen felul az X5R kondik hofokfuggese is nagyobb, mint az X7R-eké.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) bandika válasza killbill hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
A minta kondi 10 kHz-en 4,4 µF míg 100 Hz-en 5,2 µF szobahőmérsékleten. Az ESR 100hz-en 8 Ohm míg 10 kHz-en 0,12 Ohm. Mit lehet ebből kihozni? Néztem Kemet MLCC jól látható mennyire befolyásolja dielektrikum a kondi minőségét.
(#) killbill válasza bandika hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Idézet:
„Mit lehet ebből kihozni?”
Nem tudom. 4.7uF. De miert rosszabb az ESR alacsonyabb frekvencian?
(#) bandika válasza killbill hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Ha én azt tudnám. A műszer szerint (Aligent U172C) 2x mérve. De pl. hány V-os? Abban a méretben lehet 25 de akár 50 is. Pukkantsak 1-et szét?
(#) killbill válasza bandika hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
A pukkantast nem javaslom. Nem lehet az élőhelyéből kovetkeztetni a feszultsegere?
(#) Gafly válasza killbill hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
De ha mégis, akkor legalább védőszemüveg
(#) Kovidivi válasza bandika hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Nekem 220V-os kondi volt egy kapcsoló üzemű táp primerében 320V-on, egy év után pukkant!
(#) bandika válasza killbill hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Nincs nálam. 15 vagy 24 V, ha csak 15V akkor megfelel a 25V-os de 24 V esetén csak 50 V-os jöhet szóba.
(#) bandika válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Honnan tudtad, hogy 220 V-os? Jut eszembe MLCC-ken miért nincs jelölés? Ráférne.
(#) (Felhasználó 116638) válasza bandika hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Miről van szó konkrétan?
Esetleg fotó segítene.
Más:
-A kondi adatlapján a gyár által ajánlott mérőfrekit is megtalálod, ilyen értékeknél általában 1kHz-en mérnek.
-Az MLCC-ket is jelölik,a táron minden infó megtalálható.
Beépítve ez már nem követelmény.
(#) bandika válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
IGBT meghajtó tápja, méret 1812 vastagság 1,6 jelzés semmi. Öregszik az MLCC? Veszít kapacitásából ill. nagyobb lesz-e az ESR? Esetleg elkezd szivárogni?
(#) (Felhasználó 116638) válasza bandika hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Ezek is csak kondenzátorok.
Öregedhet,és romlanak a paraméterek.
Zárlatossal is találkoztam már, táp ágon.
Szóval ha hibás, akkor cseréld,értelemszerűen magasabb feszültségtűrésűre.
(#) Kovidivi válasza bandika hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Mivel rá volt nyomtatva a kondira a feszültség tűrés. Lehet rosszul írtam, 250V-os kondi a szabvány. Ebből volt egy db benne, a tápegységen pedig a szabvány EU-s feszültség feltüntetve, EU-s csatlakozóval, tehát nem az UK-ba szánták.
Plusz, posztoltam is itt HE-n: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) silent15 hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni egy alkatrész beazonosításában. Egy AEG DAB 4138 rádióban van. 8 lábú pici SMD, mérések szerint a hangszóróhoz csatlakozik, valószínűsítem, hogy a végfokIC, sajnos a teteje elpukkant, így nem tudom teljesen leolvasni a típust, valami hasonló lehet : Mxx(1)321A, ahol x az ismeretlen karaktert jelenti, a (1) pedig talán az adott x helyes karaktere. Interneten semmit nem találtam, hátha valaki ráismer így.

Köszönöm!
(#) morgo válasza bandika hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Ha rákeresel a reaktancia kifejezésre, megtudhatod, miért más az "ESR" 100 Hz-en, és miért más 10 kHz-en.
(#) (Felhasználó 116638) válasza silent15 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Ha tennél fel fotót a panelról, és az áramköri környezetéről, akkor könnyebb lenne.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Nincs nálam a DSLR-em, a telefonom pedig használhatatlan minőséget produkál.
(#) vteo hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Sziasztok,
A 19G7071 FET-ről van valakinek információja?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) botesz hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Sziasztok!Meg tudja valaki mondani hogy a képen látható alkatrész micsoda és hogy mivel helyettesíthető?Köszönöm!

IMG_2613.JPG
    
(#) Alkotó válasza botesz hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Egy másik 7805-el. (5V-os pozitív feszültség stabilizátor)
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2018
(#) granpa válasza botesz hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
5 V 1 A-os feszültségstabilizátor, akármilyen hasonló teljesítményűvel helyettesíthető. A Google-kereső előled sincs elzárva.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2018
(#) botesz válasza granpa hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Köszönöm!Valóban nincs elzárva csak nekem azt mondta hogy ő ezt nem ismeri...
Mondjuk én a középső sort írtam be lehet hogy azért.
(#) Lordgubanyi hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Hello mindenkinek! A képen látható központi zár távirányítóval kapcsolatban lenne kérdésem. Látszik a kepen hogy a Q2-es tranzisztor megsült, viszont így a tipus nem látszik egyáltalán, van valakinek ötlete mivel cserélhetném? Szerintem egyebként fordítva tették bele az elemet...
(#) Gj hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Hali!

Ez a rajz mit ábrázol?
Nem egy kondenzátor egy kapcsoló mellett, az tuti, mert nincs a panelon kacsoló.

Névtelen.png
    
(#) nedudgi válasza Gj hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Márpedig a rajzrészleten egy kondenzátor, és egy kapcsoló, záró érintkező, vagy nyomógomb van. Lehet egy jelfogó is... Mutasd meg a panelt, és a rajz többi részét, akkor valószínűleg meg tudjuk magyarázni.
(#) nedudgi válasza Lordgubanyi hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Nem véletlenül a LED-et kapcsolja? Akkor bármi lehet, nagyon ritka, ami nem bírja el azt az áramot. Esetleg a bázissal sorba kapcsolt ellenállás integrálva volt, akkor logikai tranzisztor kell.
(#) Gj válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Az 53. és 54. oldal ebben a pdf-ben.

Van a panelon egy relé, az RY 901 jelű. Nem jelzik, hogy ez a kapcsoló hozzá tartozna, de lehet, hogy az kapcsolgatja?
(#) Peter65 válasza vteo hozzászólására (») Jún 21, 2018 / 1
 
Az aliexpresen árulják, 14A, 500V-os paraméterűnek. Ha ez segít valamit...
Bővebben: Link
Következő: »»   859 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem