Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A KiCad paneltervező
 
Témaindító: Pavel, idő: Jún 2, 2006
Lapozás: OK   9 / 14
(#) pipi válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Hali!
Kitörlöd a felesleges részeket amiből másolni akarsz, és lemented más néven,
Az újban meg file-append
(#) RoliNyh válasza pipi hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Igen ezt a törölgetős módszert én is ismerem, csak hát nem a leg célszerűbb...
(#) csatti2 hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Valamikor a v6 vagy v7-ben terveznek egy rendes másolás/kivágás funkciót is implementálni. Szerintem már a v1-ben illett volna...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Ezt a fórumon olvastad? Akkor még várhatunk rá vagy 2-3 évet biztos. Jelenleg még az 5 -ös verziót sem adták ki, pedig már dolgoznak rajta gőzerővel. Kezdhetem előről a fordítást megint...
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Valahol láttam egy ütemtervet, ami szerint implementálják a tervezett funkciókat.

Szerintem ez lesz az:
http://docs.kicad-pcb.org/doxygen/v6_road_map.html
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Helló!

Alábbi képen látható TO263 toknak miért van öt forrpontja az alkatrész alatt tudja valaki?
A legnagyobb "arany" színű, és még négy "ezüst" színű, ami olyan méretű, mint a nagyobbik negyede.

A nagy "arany" színű forrpontot én toltam már fentebb 2mm -el, hogy némileg kilógjon a tokozás alól,
hogy pákával is forrasztható legyen, mert ez nem forrsztókemencében lesz forrasztva nyilván.

Egyébként mindegyik egy lábhoz, pontosan a 2 -hez tartozik.
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 22, 2018 / 1
 
Kevesebb beszorult levegő lesz így az alkatrész alatt. Az ezüst színű a forrasztópaszta réteg, a stencilen szoktak ilyen jelegű mintákat kialakítani, hogy legyenek olyan csatornák a forrasztási fázis során, ahol ki tudnak szökni az ilyen-olyan gázok.
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Na most akkor a panelen gyártás után rajta lesz mind az öt négyzet alakú forrpont jól gondolom?
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Panelgyártásnál az aranyszínű padek lesznek rajta. Az ezüst színű az a lézervágott stencilen lesz rajta, amit gondolom te nem kérsz.
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Na de elvileg a lábai is ezüst színűek, mégis rajta lesz.
Sőt, ha egy SMD IC -t, vagy ellenállást teszek rá, azoknak is ezüst színűek a lábai...
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 22, 2018 / 1
 
Kapcsold ki a rétegeknél a solder paste réteget (ezüst szín). Az csak azt jelzi, hogy oda majd kerül forrasztópaszta (stencil).
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Hát ez jó, a panelszerkesztőben pedig még vezetősávokat is lehet kötni a negyed méretű, forrszemekhez... A 3D megjelenítőben meg valóban eltűnik, ha letiltom a paszta réteg megjelenítést.
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Azért lehet, mert több pad-et - ami ugyanahhoz a net-hez tartozik - tettek szorosan egymás mellé, csak épp némelyik pad-en letiltották a forrasztópaszta réteget.
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Megint én vagyok. Szóval a nagy kérdés, egy kapcsolási rajzhoz, ti hogy szoktatok többféle panelétervet készíteni? Mert ha pl más alkatrésztokozásokat használok, akkor új vezetéklistát kell készíteni előbb. Viszont új vezetéklista készítése más néven nem lehetséges. De ha az eredetit átnevezem, azt nem eszi meg a panelszerkesztő, hiába választom ki. Mindenképp egy új projektet kell létrehozni, vagy van erre valami más megoldás szerintetek?
(#) NickE hozzászólása Okt 11, 2018 /
 
Ha leteszek egy pl. 74LVC1G125 alkatrészt a kapcsolási rajz tervezőben, akkor csak 3 láb van ábrázolva, a tápok nincsenek bekötve. Ha rányomok a show hidden pins-re bal oldalt, akkor ugyan megjelennek a nem bekötött pinek, de elég zavaró, mert minden vezetékre ráteszi a vezeték nevét és olyan helyeken is megjeleníti, ahol nem kellene. Nincs mód arra, hogy csak a megadott IC rejtett táplábai jelenjenek meg? Az Eagle-ben elég jól megoldották ezt. Azt tudom, hogy akkor is beköti, ha nem adom meg a kapcsolási rajzon, de akkor van gond, ha több IC-t teszek le és különböző tápra akarom őket kötni.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2018
(#) pipi válasza NickE hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
A kérdéses alkatrészed rajzold át normális látható táplábakkal, tedd be saját library-dba.
Én gyakorlatilag csak saját készitésű alkatrészeket használok, az schban és a pcbben is,
minden láb látszik és bekötöm, akkor nem zsákbamacska hogy a táp hová van bekötve, vagy kimaradt...
Ha nagyon lusta vagyok, akkor a "gyári" libből átemelem a sajátba, átigazítom saját számíze szerint, Akkor biztos vagyok benne, hogy olyan amilyennek lenni kell, kézi forrasztáshoz is jók a pad-ek.
(#) NickE válasza pipi hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Köszi! Sejtettem, hogy ez lesz a vége.

Egyébként nem rossz ez a KiCad, de szerintem az Eagle-nél nincs könnyebben, gyorsabban használható nyáktervező. Csak azért váltok, mert ez korlátok nélkül teljesen ingyenes.
(#) pipi válasza NickE hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Nekem nem sikerült megszeretnem az Eagle-t, nem áll úgy kézügyre mint a Kicad.
Az egy jó funkció a Kicadban hogy az Eagle pcb-jét át tudja konvertálni a sajátjára és bele lehet nyúlni, már többször használtam netről leszedett eagle nyákterv testreszabásához.
(#) pipi hozzászólása Okt 12, 2018 1 /
 
Nagyon jópofa pcb vonalzó:
Bővebben: Link

A LINK gomb nem díszítő elem...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) NickE hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Annak van valami különleges oka, hogy KiCadben a footprinteket footprintnév.pretty névre végződő mappába szokták tenni? Miért pretty a footprint?
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Friss telepítés után felhasználóként nincsenek alkatrészek, rootként elérhetőek. Olvasási joga mindenkinek van a rendszeren. Hogyan tudnám elhitetni felhasználóként is?
(#) pipi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Hali!
Nézd meg a share mappát és az alatta lévőket, illetve a jogosultságait
(#) Peter65 hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Érdeklődnék, hogy a KiCad melyik verziója létezik magyarítva? A most letölthető verzió az 5.1.2, gondolom ehhez még nincsen magyarítás. Melyiket érdemes inkább használni, a legújabbat, vagy valamelyik korábbi magyarított változatot?
(#) eSDi válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Nekem az 5.0.2 van fent. Ha jól emlékszem, akkor semmilyen magyarítást nem kellett beleraknom, alapban tartalmazta. De most töltöm le az újat, majd kiderül mi a helyzet vele.
(#) Peter65 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Köszönöm. Ha felraktad, legyél szíves megírni, mi a helyzet vele ezen a téren.
(#) pipi válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 6, 2019 / 1
 
Hali!
Van benne magyar, de én soha nem találok benne meg semmit magyarul
A mostanit nem próbáltam... Szerintem eléggé erőltetett (volt) a fordítása, szerintem sok fogalmat nem is kellene fordítani, nincs igazán jó magyar megfelelője, vagy túl hosszú magyarul. Arról nem beszélve, hogy a gyorsgombokat jobban meg lehet jegyezni ha az angol szó kezdőbetűjével egyezik.
(#) eSDi válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 7, 2019 / 1
 
Rendben megy. A magyar nyelv nem változott, kissé hiányos itt-ott, kissé furán fordított, de van.
(#) Peter65 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 7, 2019 /
 
Köszönöm!
Akkor kipróbálom én is.
(#) Peter65 hozzászólása Máj 9, 2019 /
 
Most adódott volna időm, hogy letöltsem a programot, de mindjárt megakadtam, mivel három változat is fent van (Windows-os op. rendszerhez); Cern, GitHub és Futureware. Próbáltam tájékozódni, hogy mik a különbségek, de egyedül a Cern-ről találtam vázlatos leírást, hogy bizonyos többletszolgáltatások vannak benne. Tudtok ezekről a változatokról valamit, illetve, hogy melyikkel érdemes kezdeni?
(#) valve válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 9, 2019 / 1
 
Ugyanaz mind, csak különböző szervereken. Ha nem menne az egyik, akkor ott a másik...
Következő: »»   9 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem