Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3181 / 3940
(#) c27 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Az optoval majd teszek egy próbát, bár az adatlap szerint max 8mA nem biztos, hogy tényleg fogja tudni, talán a 37-es jobb választás. Számomra az a 20-30ns nem számít az áramkör többi része úgy is néhány szár ns-el dolgozik, ez nem fogja jelentősen befolyásolni a dolgot.
A buffer szó szerinti jelentését értettem, csak azt nem értem, hogy a NAND buffer, ami az adatlapban szerepel az mire utalhat. A 74ls37 NAND Buffer a 74ls00 "sima" NAND. Nem igazán jöttem rá miért is írták oda azt a Buffer szót. Talán mert nagyobb a kimenetek terhelhetősége?
(#) pucuka válasza c27 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Az LS37 azért buffer, mert jóval nagyobb áramot tud kihúzni a TTL bemenetből, mint az LS00.
Azt pedig soha nem értettem, hogy egy LED -en miért kell a max áramot áthajtani, ráadásul elég veszélyes is, hiszen tápfesz, vagy hőmérséklet változásnál ha meghaladod, tönkremehet, de mindenképp a nagy áram csökkenti a LED élettartamát.
(#) c27 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Ok, kösz.
Nem akarom én a maxot áthajtani, kb. a max felét szoktam ált. kb. 10mA-t. Persze az LS00 ha tudja a 8mA-t az is lehet jó, kérdés, hogy biztosan tudja e.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) Rainbow15 hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Sziasztok

Van egy motoros bukósisak átbeszélőm, bluetooth-os.

Kevés volt az 530mA 3,7V akksi, ezért párhuzamba rákötöttem még egyet. Azóta enyhén sistereg működés közben a hangszóró, ezt mi okozhatja? Persze megijedtem, és le is vettem az akkut, de a sistergés megmaradt.

A hangszórók kábellel kapcsolódnak az egységhez, a hang bluetooth-on vagy pedig FM rádión jön, mindkét esetben meg van a hiba.

Tudom, hogy ez nagyon kevés infó, de hátha tudtok ötleteket mondani.

Köszönöm.
(#) kriszrap hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Sziasztok
Összeraktam ezt a kapcsolási rajzott de egyszerüen nem akara müködni ....
Tápellátás csak az aksi. Bármit csinálok nem jelez semitse.
Kapcsolás hibás??
Kapsolás
(#) nagym6 válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
A LED1-nek bizosan világítani kell. Vagy nagyon üres az akku, vagy fordítva kötötted rá az akkut.
(#) RoliNyh válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 23, 2018 1 /
 
Egy kapcsolási rajzról, mért értékek nélkül mi sem tudunk többet mondani, mint amennyit most is tudsz róla...
(#) kriszrap válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
4.1v
4 láb 1.8v
5 3.4
7 3.2
11 2.9

3v
4 1.3
5 2.5
7 2.4
11 2.2
(#) reloop válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Szia! Először derítsd ki miért nem világít a LED1. Az 5-ös lábra nem kerülhet ilyen magas feszültség. Piros, vagy zöld LED-del próbálkozz és ügyelj, hogy a katód menjen a testre.
(#) RoliNyh válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Ha a + bemeneten nagyobb a feszültség mint a - bemeneten, akkor a kimeneten magas szintnek kell lenni, ezért nincs a LED -eken feszültség. Kösd át a LED -eket a testre...
(#) csapeter válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Az LM339 adatlapja szerint nyitott kollektoros. Egy NPN tranzisztor hajtja a kimenetet, ha átköti a LED-eket testre még inkább nem fognak világítani. Inkább az elkészített áramkörről lenne jó egy kép.
(#) RoliNyh válasza csapeter hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Ja azt nem tudtam... Azt gondoltam felső tápon is van tranyó...
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) RoliNyh válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Egyébként R3-R8 feszosztón nem kellene változni a fesznek, a tápfesz változása miatt. jól kötötted be? LED1 és R3 közt fix "referenciafeszültségnek" kellene lennie pontosan a LED1 nyitógeszültségének.
Ez nem stabil, azért nem működik neked...

A többi LED -et visszateheted a pluszra, jónak kell lennie akkor úgy...

R1 értékét változtasd, tegyél be egy potit...
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) RoliNyh válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Számolgattam egy kicsit, szerintem a következő feszültségeknek kellene lenni az ellenállásosztó pontjain a GND -hez képest, ha azt feltételezem, hogy a D1 piros LED, és a nyitófeszültsége kb 2V.:

IC11 láb: 1.444V
IC9 láb: 1.516V
IC7 láb: 1.588V
IC5 láb: 1.66V

(A LED1 -nek tápfeszültség bekapcsolására világítania kell, mert ez állítja elő a referenciafeszültséget a feszültségosztó számára, mint azt már korábban írtam.)

Ennek alapján a LED2 világít, ha tápfesz 3.42V vagy több,
LED3 világít , ha a tápfesz 3.59V vagy több,
LED4 világít, ha a tápfesz 3.76V vagy több,
LED5 világít, ha a tápfesz 3.94V vagy több.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) kriszrap válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Aki írta hogy a LED 1 az a tápfesz aktivitását jelzi így még nincs a boardon így kihagytam ... Majd ha teljesen kész akkor rá rakom de jól kötöm rá. Ezért 5k került oda 4.7 re. Elolvastam minden infót megnézem mit ronthattam el.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) csapeter válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Tedd csak be azt a LED1-et. Nem csak aktivitást jelez. A komparátorok + bemenetén stabil feszültségnek kell lennie, hogy a - bemeneten változó értékre át tudjanak billenni. Jelenleg mind a +, mind a - bemenet egyszerre változik.
(#) RoliNyh válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2018 / 1
 
Elolvastad és megfelelően értelmezted az előző néhány hozzászólást?
Ketten is leírtuk, mi a probléma! Cselekedj a szerint, nem kell továbbagyalni.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) nedudgi válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Ha feleslegessé vált egy hozzászólásod, pár percig még törölheted...
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Köszönöm sikerült így már működik
(#) kriszrap hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Azt nem értem az a 180 Ohm és az a LED miben változtatott ekkorát ??
(#) kendre256 válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
A LED1 a kapcsolás referencia feszültségét biztosítja ( a tápfeszültség jelzése mellett). A szövegben írják, hogy az egy piros LED, és olyat is kell bele tenni! Más színűnek más a nyitófeszültsége, és akkor nem a cikkben kiszámolt feszültségeknél fognak jelezni a LED-ek.
(#) csapeter válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
3,7 - 4V helyett 2 - 2.5V került az osztó felső felére. Ez kb. a fele, komparálásnál nagyon nem mindegy, hogy milyen értékű feszültséghez méred a mérendőt. Csak ennyit változtatott.
(#) kaposznyak hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok.

Picit talán off, de hátha maradhat:

1500W-os kerti szivattyút használok, fúrt kúthoz.

Szűrőt építenék be, mert homokol és tönkrenné a szórófejeket.

Namármost, alapszabályként szivattyú szívóágban nem teszünk szűrőt.

De akkor miért árulnak szívóágba beépített előszűrővel szivattyúkat?

Pl. ez

Mi történne, ha én is a szívóágba tenném? Csak a hozam csökkenne vagy a szivattyú élettartama is?

Kösz!
(#) kadarist válasza kaposznyak hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Szia!
Szerintem a szivattyú élettartama akkor csökkenne a leginkább, ha homokot kellene átdolgoznia magán. Jó az a szívóági szűrő.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
A fűnyíró elég ramaty állapotba van ezért külön építeni akarok egyet a meglévő átültetésével. Viszont egy plusz funkciója lenne: ha a vázhoz rögzítenék egy lemezt amihez egy kapcsoló csatlakozna akkor megemelés esetén automatikusan kikapcsolna. Milyen kapcsolót ajánlanátok? Mondjuk úgy hogy a lábam bánta az esetet ezért gondolkozok egy extra védő funkción.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Jó gondolat!
De szerintem ezek után emlékezni fogsz, hogy ne dugd alá a pacskert.
(Nekem a bozótnyíró csillag alakú kés a bowdeneskaszán vágott bele egy 5 centis kerítésdrótot a lábamba, rávarrva ezzel a nadrágot. Azóta csak gumicsizmában dolgozok vele.)
Szóval, óvatosan!
(#) kaposznyak válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Kösz!
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Sima szintérzékelő kapcsoló, ami rövidrezárja/megszakítja a gyújtáskapcsolót.
Házilag egy egyszerű huzal hurok, egy darab huzal, a végén súllyal átlógatva rajta.
Flexin felfogatva, ha billenik, záródik a kör, leáll a gyújtás.(Gondolom el tudod képzelni hogy néz ki)
Vagy fémlemez ami testre zár ha megemeled a fűnyírót.

Alapból bakancsot húzok, meg hosszú munkásnadrágot fűnyíráskor, ha köves a terep, akkor meg lábszárvédőt is. Ha megtörtént a baj, akkor már késő bánat.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Talán ezek közül valami ha gyári kell:

Dőlés érzékelő
(#) Bakman válasza kaposznyak hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Biztos, hogy csökkenne a hozam. Segítség lehet a dologban a nagyobb, könnyebben átjárható szűrő, esetleg kettő párhuzamosan.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
Következő: »»   3181 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem