Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tina
 
Témaindító: Ferix_, idő: Márc 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 49
(#) Kovidivi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
2x40V az 80V szerintem. A GND-hez az egyik 40V negatívja, a másik 40V pozitívja csatlakozik. Ezek szerint a két 40V-os táp közös pontja megy a GND-re. Tovább nem magyarázom.
De rakhatsz egy feszültségmérőt is a legfelső és a legalsó vonal közé, kíváncsi vagyok mit mutat.
A fájl neve pedig egyáltalán nem tetszik!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) gordonfreemN válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Hopp, bocsánat, csak akkor már felmérgelt és majd pár nappal később mikor ide feltöltöttem nem cseréltem le...
HA egy modi erre jár és tudja javítani, vagy kitörölni azt megköszönném!

2x40V az 80V igen. De a GND-hez képest csak 40V-okat tudsz mérni, ezt említettem korábban.
Így nem állhat elő a GND-hez a 60V, ha tegyük fel, mindkét tranzisztort kinyitnánk elméletben akkor (+40) + (-40) = 0
(#) Ge Lee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Azt nem értem, hogy miért műszert tettél a végére a szkóp helyett, amin valóban látnád is hogy mi van ott.
(#) Kovidivi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Rakjál már kérlek egy feszültség mérőt a legalsó és legfelső vonal közé ahelyett, hogy próbálod megmagyarázni. A 60V pedig +-30V lenne nem? A táp pedig +-40V.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) gordonfreemN válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Nyilván ha a két tápsínt egymáshoz mérem az 80V lesz. A (+30) + (-30) pedig 0.
Készitettem két képet.
Az egyiken beállitottam a tápon 30V és 30V-ot. Közepét összekötöttem ez így megfelel az elméletnek. Ez lesz az egyik vége az ellenállásnak. Az ellenállás másik vége a két táp (csak itt tranzisztorok nélkül a szemléltetés kedvéért). Tegyük fel nincsenek tranzisztorok és előáll az amit mondasz, +30 -30. Rákapcsoltam és láthatod hogy 0.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) Kovidivi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Oké, igazad van. Ráhagytam.
(#) tothtechnika2 hozzászólása Feb 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy feszültség (VM1) és egy áram (AM1). Szertném valós idejű dc szimulációba ezt a két értéket elosztani egymással, hogy ellnállást kapjak. Hogy lehet ezt megoldani?
(#) zaza99 hozzászólása Júl 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Tina 8-ban hogyan tudok úgy pcb-t terveztetni, hogy a négy műveleti erősítő egy tokban legyen, ne négyben?
(#) proli007 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Hello! Fogalmam sincs, de úgy biztos nem, ahogy bejelölted az elvi rajzon.
U1, U1/2, U3/3, U4/4. Ez eleve azt mondja hogy négy tok van, és mindegyikből egy OPA van használva.
Talán az U1/1, U1/2, U1/3, U1/4-el kellene próbálkozni.
(#) zaza99 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Hello!
Megvan. Mindegyiknek ugyanazt a nevet kell adni és a Parts/Package-nél kell 4-1; 4-2; 4-3; 4-4-re állítani.
(#) etm hozzászólása Okt 18, 2019 /
 
Hello szép napot Mindenkinek! Tudnátok-e abban segíteni hogy a Tinának melyik verziója fut a Windows 10-en? Előre is köszönöm!
(#) Ge Lee válasza etm hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Szerintem bármelyik, a 8-as és 9-es biztos, az újabbak meg pláne. Ezektől régebbit meg nem érdemes használni, bár a 6-osból forgott közkézen régebben valami nagyon lebutított magyar változat. A 11-esből kellene működő magyart szerezni, illetve van, csak hát korlátozott, demó.
(#) Zarka90 hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Kedves nálam hozzáértőbb Tina felhasználók!
Miképp tudom a logikai kapuk táp és gnd feszültségszintjeit egy tetszőleges vezetékhez, vagy alkatrész lábához hozzárendelnem? Szemléletesebb példával élve: egy kapu a gnd és +3.3v között, másik kapu "0" szintje -24V-on, "1" szintje -19V-on. Ehhez hasonló élethelyzeteket hogyan "etessek" meg a Tinával?
Kérlek segítsetek!
(#) pont válasza Zarka90 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Nekem csak TI verzió van próbálni nem tudom, de az ic-properties menüjében van ground és Vcc egy próbát megér.
(#) Zarka90 válasza pont hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Próbáltam bus ID-t adni a neteknek, ahová kötni szeretném az eltolt tápról üzemelő logikai IC gnd(ic1ns) és vcc(ic1ps) lábait. Alkatrészre jobb egér, properties menü alatt VCC és GND helyekre beírtam ezt a két net nevet. Erre két hibaüzenet: A kiválasztott alkatrész "ic1ns" nevű hiányzó jumperre utal. A kiválasztott alkatr.... "ic1ps" nevű... .
Nem jutok előbbre
(#) jano36 válasza Zarka90 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Szia!
Privátban küldj egy email címet.
(#) Skori válasza Zarka90 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Van "jumper" alkatrész a TINA-ban, fel kell tenni, nevet kell adni neki, és ezt a nevet kell beírni a logikai IC táp lábaihoz. Viszont nem mindegyik digitális IC-vel működik jól, mivel közkézen forgó TINA verziók kissé bugosak. Ha mindent jól csináltál akkor nem lesz hibaüzenet, és úgy működik az áramkör ahogy szeretnéd. Ha olyan típust választottál amivel előjön a hiba, akkor sincs hibaüzenet, látszólag működik is, de továbbra is 5V-al és GND-vel dolgozik az IC.
(#) etm hozzászólása Jan 6, 2020 /
 
Sziasztok! Uj számitogépemen Tina 6-os programom van,de a régi számitogépemen Tina 9-es van. Át tudnám e rakni a 9-esból az alkatrészeket a 6-os Tinába? Mivel a régi gépem botladozik,az ujra pedig nem lehet a 9-est feltenni mivel nincs meg a crack.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2020
(#) Skori hozzászólása Márc 16, 2020 /
 
Használ valaki a Tina9-es verziójánál újabbat? Szeretnénk esetleg megvásárolni az aktuális verziót, de csak akkor ha ténylegesen gyorsabb mint a régiek - főleg a tranziens analízis lenne fontos. A Demo verzió, a korlátozásai miatt, sajnos nem alkalmas a kérdés eldöntésére.
(#) boti2 válasza Skori hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Szia! Tina 11-et használok (Version 11.1.0.124 BP-DS ), de nem tudom megmondani gyorsabb-e a tranziens analízise, mint a 9-esé, viszont ha küldesz valamilyen tesztkapcsolást lefuttathatok egy tranziens analízist és meg lehet mérni mennyi idő alatt fut, de ez gépfüggő is. Ilyeneket nem nagyon szoktam csinálni, de pl. frekvenciaátviteli analízis nekem nagyon gyors (<1s).
(#) Skori válasza boti2 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Megvettük a Tina12-t. Kaptunk a telepítő mellé egy library fájlt, (library.dsp). Ezt hogyan kell beimportálni a Tina-ba?
(#) macska hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Sziasztok, segítsen valaki. a Tina használata közben elnyomhattam valamit és a bevitt áramkörökről eltüntek az alkatrészek értékei , csak a poziciószámuk látható. Akármelyik áramkört hozom be.
(#) reloop válasza macska hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Szia! Fejlécen kattints a "View"-ra és pipáld ki a "Values"-t!
(#) macska válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Hálás köszönet, és működik.
(#) macska hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Sziasztok, az alkatrészlistát hogyan tudom bővíteni. Például 2sk170
Előre is köszi
(#) toggyuri hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Nincs valakinek véletlenül egy 4060 -as számláló és oszcillátor makrója, vagy komplett alkatrész libraryja? TINA 9-esben ami van, az rossz: össze-vissza vannak a lábak számozásai és a valós pozíciójuk. Megjegyzem több ilyen alkatrész is van...

Ja és TI vezioban jó, de nem tudom megtalálni és beimportálni a másikba
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2020
(#) pont válasza toggyuri hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Úgy emlékszem, ha elindítod a TI-t is és a sima 9-est is akkor egy sima copy paste-vel át lehet vinni az alkatrészeket.
(#) toggyuri válasza pont hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Igen! De valami érthetetlen módon megváltozik a lábkiosztás amint bemásolom... el nem tudom képzelni miéért. Sok mindent láttam már a számítástechnikában munkám során,de ezt nem tudom elhelyezni.....
(#) Peet19 hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki hogy a Tina-ba hogy kell új alkatrészt készíteni vagy esetleg valami könyvtárt letölteni amiben új elemek vannak?

Előre is köszi a segítséget!
(#) ha6qt hozzászólása Szept 25, 2021 /
 
Sziasztok,

Először használok Tinát. Gondoltam, próbaképpen rajzolok egy 50Hz-es feszültséggenerátort, rárakok egy Graetz-et, némi terhelést, és megmérem mindenhol a feszültségeket.

AC analízist indítok, mert a tutorial szerint az kell. Viszont így nem látom a DC feszültséget a kimeneten, csak az AC-t a bemeneten (VF1 = 12V AC, VF2 = 0V DC).

Mit csinálok rosszul?


Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2021

Tina1.JPG
    
Következő: »»   47 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem