Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   155 / 251
(#) tbarath válasza xitibi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Pl. TASZ?
Ha itt az adatvédelmi jogodat megsértette a témagyar állam (szerintem igen,de én nem értek hozzá), akkor lehet hogy beleállnak az ügybe. Ha pedig a GDPR hatályba lépése után történt a dolog, az még izgalmasabb lehet.
(Kérek mindenkit, ezt a szép offot ne tolja el politikai irányba - nem reklámozni akarom a TASZ-t, de védtek ők már orbántól vonáig mindenféle színű és szagú politikust is, ha úgy látták hogy az állam szervei (hivatalnokai, tisztségviselői, stb.) visszaélnek a hatalmukkal.)
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) goreny válasza xitibi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Csak egy ötlet, vannak ingyenes jogi fórumok, esetleg rákérdezhetnél ott. (Nem tudom, mennyire "szakmaiak".) Másik ötlet, ha kerítesz egy ügyvédet, aki kevesebb pénzért, mint a bírsàg, hatàsosan elbeszélget az ő ügyvédjükkel.
Szerintem itt arra megy ki a játék, hogy inkàbb kifizeted a bírságot, mint pereskedsz.
(#) llax válasza tbarath hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Írtam korábban, ráadásul ezt nem "hallomásból" ismerem, láttam is ilyet. Ha van ügy, vannak iratok. Márpedig ügy van, mert nélküle nem lenne lefoglalás. Az iratokba az ügy főszerelői szabadon betekinthetnek, arról másolatot kérhetnek, joguk van hozzá, ráadásul erre a jogukra a hatóság is (kötelezően) felhívja a figyelmüket. Az iratokban szerepelnek az ügy résztvevőinek személyes adatai, méghozzá igen részletesen, részletesebben, mint a szig.+lakcímkártya pároson (ha büntetőügy, olyan dolgok is lehetnek ott amit addig nem is tudott magáról az ember - pl. örökbefogadott). Ha a cég a sértett, mindezen adatokhoz teljesen törvényesen hozzáfér. (a kereskedő lenne az elkövető, de a vevő is szereplője az ügynek) Nincs itt semmi GDPR, itt eljárás van.
Ha ennyire emlegeted a GDPR-t, akkor mit szólsz az ingatlan nyilvántartáshoz? Onnét némi illetékért cserébe bármely ingatlan tulajdonosainak alapvető adatait megszerezheted, sőt, olyat is megtudhatsz, hogy pl. van-e jelzálog az ingatlanon. Tulajdoni lap másolatot szinte napi szinten látok (meló)...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) tbarath válasza llax hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Na álljunk meg egy szóra.
Vannak papírok, persze, de ugye itt arról van szó, hogy egy "szakértő"-t kerített a nav egy eszköz valódiságának megállapítására. A szakértőnek itt annyi a dolga, hogy megnézi a dobozt, aztán annyit mond hogy eredeti vagy hamisítvány. Ehhez a dobozon kívül másra nincs szüksége, ő itt nem főszereplő, hanem mellékszereplő. Itt egy főszereplő van, a címzett, és az ő adataihoz semmi köze sincs a forgalmazó cég alkalmazottainak, ügyvédjének, akármijének.
És ne keverjünk ide semmi mást - valójában ez se tartozik ide, szóval szerintem fejezzük is be.
(#) llax válasza tbarath hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Jobb is itt nem erőltetni, mert nem ilyen egyszerű a dolog. (ez nem egy gyorshajtás vagy adócsalás, ahol külön megnevezett sértett nélkül lefolytatható az eljárás - ez egy olyan ügy, ahol sértett nélkül ügy sem lenne)
Inkább abba az irányba érdemes elmenni, milyen rendeléseknél lehet ilyen bonyodalmakra számítani.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) nedudgi válasza llax hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Szerintem egy ilyen eset kifejezetten ebbe a topikba tartozik.
Másképpen nézve van elkövető, és van megtévesztett. Jelen esetben a könnyebben elérhető megtévesztett az, akit bűncselekménnyel vádolnak, az elkövetővel nem foglalkoznak, mert nem, vagy nehezen érhető el.
eBay platform esetén nem tudom, milyen megoldások vannak, de az AliExpress lehetővé teszi a hamisítványok bejelentését, szankcionálását.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) llax válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 20, 2018 / 1
 
Az ilyen "vádolják" és "büntetik" dolgokon túl kellene lépni.
A vevőt nem vádolja senki, nem az ügyészségtől kapott levelet. Magánvádas eljárás sem folyik ellene, ilyenről a bíróság tudtunkkal nem értesítette. Sőt, még csak nem is gyanúsítják, mivel nem valamely nyomozó hatóságtól kapta a levelet. Nem is büntetik, mivel nem valamely hatóság, ilyen jogkörrel rendelkező szervezet, vagy bíróság szólította fel fizetésre.

Az ügyben "sértett" cégnek lehetősége van iparjogvédelmi témában magánindítványra büntetőeljárást kezdeményezni a vevő ellen, vagy polgári peres úton nem vagyoni kártérítést követelni, de némi fájdalomdíjért cserébe le is mondhat ezen jogairól.
(#) nedudgi válasza llax hozzászólására (») Jún 20, 2018 2 / 1
 
Magyarul beszélünk, nem jogászul.
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 22, 2018 1 /
 
Ezt a párbeszédet ti hogyan értelmeznétek?

Még kommentbe is beírtam neki a következőt.:

Comments :Hello! Please send me 1N5338B, (5.1V) 2pcs 1N5351B, (14V) 2pcs 1N5353B, (16V) 2pcs 1N5365B, (36V) 2pcs 1N5373B, (68V) 2pcs type 5W zener diode. 2 of each type. Total 10 pieces. Ty...

Erre küldött 10 egyforma 1N5338B zénert...

Az igaz, hogy a linken csak az 1N5338B szerepel, de azt hittem, megértette mit akarok...

Vagy szerintetek mit válaszolt?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 22, 2018 / 2
 
Szerintem ezek előre vannak csomagolva 10db-onként. Ha kivesz az egyik zacsiból pár db-ot, a maradékkal mit csinál? Tuti minden elő van készítve, hogy már csak a borítékba kelljen rakni, rá a címed, és mehet a "postára" feliratú dobozba. A dolgozók pedig nem tudnak angolul, csak a megrendelést teljesítik a weboldal alapján, és sablon, előre megírt szövegeket válaszolnak. Ha tovább írsz nekik, hogy baj van, akkor átirányítanak az angolul tudó kollégához, és küldenek neked mindenből 10db-ot ingyen. Még így is olcsó, és egyszerűbb nekik az egész. De ez csak az én véleményem.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2018 1 /
 
Hát nem tudom, de egy olyan személynek, aki a vásárlókkal van kapcsolatban, legalább egy alapfokú nyelvismeretre lenne szüksége, nemde...

Egyébként meg nem hinném, hogy felsőfokú nyelvvizsga kellene megérteni azt a három mondatot amit kinyögtem. Vagy ha valóban ilyen gyenge, legalább szólna egy munkatársnak, hogy "figyelj már, ez a bolond írt itt valamit a rendeléséhez, de nem igazán értem, hogy most mit is akar?"

Vagy ha valóban nincs lehetősége válogatni, legalább visszaírnának, hogy az úgy nem fog menni, és megkérdezné, úgy is kérem -e az alkatrészt...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 / 3
 
Ilyen esetekben én előre (megrendelés előtt) szoktam kérdezni, hogy tudják-e úgy küldeni, ahogy én szeretném. Ha nem válaszolnak, akkor másik eladót keresek.
(#) Triger válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 / 4
 
Álomvilágban élsz. Szerinted mekkora darálás lehet ott?
"Az igaz, hogy a linken csak az 1N5338B szerepel, de azt hittem, megértette mit akarok..."
Ő ezt hirdette, nem fog azzal foglalkozni, hogy összeválogassa neked.
Ha te képtelen voltál összeszedni amit szeretnél, ő miért tegye? Hasonlatos a sztori a tableten fut-e az arduino app, teszteljék már le neked. Bejött egy rendelés, első körben teljesíti, aztàn ha probléma van, majd orvosolja. Azért az olcsósàgnak àra van.
(#) RoliNyh válasza Triger hozzászólására (») Jún 23, 2018 3 /
 
Nem hinném, hogy álomvilágban lehetne ezt tejjesíteni csak.
Volt már több olyan rendelésem is, ahol sztintén egy alkatrészből volt kínálva több darab.
Ugyanúgy megírtam, hogy különdöző értékekből lenne szükségem rá, és mindig úgy küldték...

Egyébként azt meg továbbra is fenntartom, hogy csak az a jó kereskedő, aki valóban a vevőért van.
Főleg a mai világban ahol ilyen erős a konkurencia és a kínálat is.


Amúgy meg azért nem én válogattam, mert nem 50 alkatrészre van szükségem, csak 10 darabra.
Gondoltam ő is meg tudja oldani, ha már másnak sikerült, de ezek szerint nem. Így jártam...
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 / 2
 
Nem csak forgalmazó van. Inkább gondolj az alulfizetett, túlhajszolt kínai dolgozóra, akinek nincs más lehetősége, csak ez a meló, mert nincs semmi nyelvtudása. Esetleg egy idős 60 éves néni pakolgatja a csomagokat a kinyomtatott lista alapján, és a kinyomtatott matrica címeket ragasztja a postázandó zacskóra. Lehet nem is látta az üzeneted. Esetleg egy 3 napja felvett dolgozó átsiklott az üzeneted felett, vagy csak szimplán nem érdekelte, mert napi 2 krumpliért nem fog angolul tudni.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) rolandgw válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 / 4
 
A Te angol tudásodon is bőven lenne mit csiszolni.
(#) llax válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Hányszor próbálkoztál eddig kínai eladónál a "request total" opcióval?
Én már többször is, egyszer jött be eddig, a többi ilyen próbálkozásomra semmilyen reakció nem érkezett. Tettem ezt olyan termékeknél, ahol külön volt feltüntetve a termék ára és a postaköltség. Ami free shipping, ott jellemzően a termék árába van beépítve a postaköltség.
Szóval ennyire nem foglalkoznak az egyedi igényekkel. Esetemben egységcsomagot sem kellett volna bontani, csak az összes termékre - az új mérethez és tömeghez igazodva - egy postaköltséget megadni. Valahol ezt meg is lehet érteni: nem kizárt, hogy csak néhány százalék vagy ezrelék az ilyen "problémás" vevők aránya, a megszokott módszereiktől eltérés aránytalanul sok időt igényelne, addig 20-30-40 másik csomagot összeállítana, amíg a mi igényeinkkel vesződne. Kínában nem jellemző a "jó kereskedő", a nagyon hatékony kereskedő annál inkább.
Saját tapasztalat: a "megjegyzés" rovat tartalmát hazai kereskedők is csak itt-ott nézik, nálam inkább nem (ritkán használom).
(#) RoliNyh válasza rolandgw hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Éppen azért kezdtem úgy, hogy.:
Idézet:
„Ezt a párbeszédet ti hogyan értelmeznétek?”

Egy szóval sem mondtam, hogy perfekt angol vagyok, de hidd el azért ennél komolyabb témákat is sikerült már letárgyalnom pár kereskedővel online chat -en, google barátom segítségével...
(#) tursaba hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Sziasztok ! Paypal-al fizetés esetén, -eddig-, csak akkor ment tovább a "checkout" kártya bekérésre, ha nem volt a Paypal-os bankszámlán akkora összeg, amennyi kellett a rendeléshez.
Most van annyi, de ennek ellenére továbbmegy és a fizetéshez kéri a kártyát !
Valami változott a Paypal-nál ??
(#) Bakman válasza tursaba hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Időnként rosszalkodik a fizetési rendszer, lehet, hogy most is gyengébb napja van. Vagy. A kártyád ebben a hónapban jár le, a PayPal erre valamiért kényes.
(#) tursaba válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Nincs kártyám. Évek óta így használom.
(#) tothbela válasza tursaba hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Nálam is válogatós. Most akartam néhány dolgot venni, de másik kártyát akar. Eddig simán maestro kártyával fizettem, de ma nem hajlandó elfogadni. A kártya nem járt le, meg semmi hasonló. Csak most rendetlenkedett nekem először.

Nem tudom hogy ezentúl mindig ilyen lesz, vagy csak átmenetileg.
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Most már jó. Lehet, hogy csak átmeneti zavar. Lényeg, hogy nem tart örökké.
(#) Bluger hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Sziasztok
Így még nem jártam. Rendeltem egy terméket ami ma járt le a 2 hónap és nem tudok reklamálni, hogy még nem érkezett meg. Elvileg juli 5-re van kitéve, de ha már most se tudok semmit se csinálni akkor mi lesz ha addigra sem érkezik meg. Contack seller se jó mert kéri a termék számát ami nem jó. Ilyenkor mit lehetne még tenni, Paypalon keresztül disputet nyitni?
(#) tbarath válasza Bluger hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Hol rendelted?
Ha ebay akkor szerintem tudsz "contact seller"-ezni, csak alapban a 60 napnál fiatalabb cuccokat mutatja. Ha júli 5. a határidő, akkor még nem tudsz reklamálni, mert mégis mit reklamálnál? Ebay-nél itt írtam le, hogy mi a helyzet (link). A gyakorlatban is ki kellett próbálnom: resolution center, áru kiválaszt, és elindul a case. Először ugye az eladóval lépsz kapcsolatba, de ha nem közreműködő akkor az ebay közbelépését kéred, ők pepig közbelépnek. Nálam legalábbis így volt, full refund jött, természetesen.
(#) Bluger válasza tbarath hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Határidőt már nem lehet megnézni. Contact seller-re ha rámegyek akkor kéri az áru cik számát vagy hasonlót, de az meg nem jó, plusz törölte az eladó is azt a terméket a listájából. Nem először csinálok ilyet, de még így nem jártam. Amúgy igen ebay.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) tbarath válasza Bluger hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Mindent meg lehet nézni, az évekkel korábbi rendeléseket is. Néha szoktam is. Alapban 60 napot mutat, de az állítható (see orders from ..., a default a "The last 60 days").
Egyébként pedig resolution center: Bővebben: Link. Pár hónapja csináltam, visszakaptam a pénzem, az is 2 hónapon túli szállítási idejű téma volt.
De a paypal-nek is van valami hasonlója, azt még nem kellett használnom: Bővebben: Link
(#) tursaba válasza tothbela hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Még mindig elmegy a következő lépéshez a checkout-al, ahol kéri a kártyát, ami nekem nincs!
(#) devergo74 hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Sziasztok.
Nekem is történt valami az ebay-paypal kapcsolattal. Már a 2-ik napja nem tudok vásárolni, mert amikor a fizetéshez érek, kér egy másik kártyát. Eddig hibátlanul működött a vásárlás a Maestro kártyával.
Olvastam hogy másoknál is előfordult ez az eset, valakinek valami ötlete mi okozhatja ezt a problémát?
(#) H2opok válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Igen ezt én is tapasztaltam. (Igaz én mobilról használom) Kártyával akar fizetni, paypal t fel sem dobja. De rájöttem, hogy ezt csak asztali nézetben csinálja. Mobilnézetre átváltok és tökéletes.

Másik. Ebay es kuponkódot hol kell megadni , beirni vásárláskor?
Következő: »»   155 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem