Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   235 / 277
(#) bbalazs_ válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Esetleg a megforrasztása, mint opció? Csak félve kérdezem...
(#) Chipmunk1960 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Ezt már akartam jevasolni, hogy a két csatit levágni, a vezetéket kihelyettesíteni, majd zsugorcsővel egy új vezetéket leszigetelve betoldani.
(#) bbalazs_ válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Most látom csak, hogy a "nagy project" március óta húzódik. Lehet, hogy tönkrebeszéltük...
Mint a tettek embere, sohasem értettem annak a szépségét, amikor egy háromperces munkáról hosszú napokat értekezünk. Szerintem ilyenkor a kérdést leírni is hosszabb ideig tart.
(#) SPORE hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Van két ASUS X101CH laptopom. Az egyik tökéletes, a másik pedig "idegbajt" kap, ha tölteni akarom. Ha benne van az akku és bedugom a töltőjét is, akkor úgy viselkedik, mintha folyamatosan, másodpercenkét többször ki-be húzogatnám a tápot. Akár be van kapcsolva a gép, akár nem. Csak akkuról és csak töltőről tökéletesen működik. Kétféle teljesítményű táppal is próbáltam.
Alaposan megnéztem a jó és rossz alaplapot is, azt vettem észre, hogy a jó lapon az akkumulátorcsatlakozónál lévő áramkörben az egyik nagyobb 1Ohm-os ellenállást cserélte már valaki. Megmértem a rossz lapon ugyan azt az ellenállást, de a műszer szakadást mutat. Akkumulátor nélkül 1,36V esik rajta (19,18V-ról 17,82V-ra). A jó laptop ellenállásán nem mérek feszültségesést (0,6mV pontosan).
Csak ez lehet a hiba? Hány Wattos ellenállás kellhet?
Köszi.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Tegnapelőtt kaptam egy NEC Versa FC140 laptopot. Neten szinte nem találtam a típusról információkat (mikor adták ki, megy ilyenek...), csak annyit hogy hasonlít az FC160 típusra. Ti mit tudtok erről a típusról?
(#) SPORE válasza SPORE hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Végülis megoldottam, beleraktam egy sima negyed wattos ellenállást, most tökéletes.
(#) arion hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Szia mindenki!
Segítségre lenne szükségem. Adott egy HP6830S laptop a következő hibával.Külső képernyőre ad csak képet a sajátjára nem. Fn+ F4 kombinációval lehetne átváltani, egyszer sikerült is, akkor tökéletes képet adott a saját monitorára. De sajnos nem tudom újból átváltani és fogalmam sincs hogyan lehetne rávenni a laptopot hogy a saját kijelzőjén induljon el. Ötlet esetleg?
(#) bbalazs_ válasza arion hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
BIOS beállításban nem tudod megadni, honnan induljon?
Aztán lehet még kontakthiba a képernyőkábelben (pozíciótól függ, mennyire nyitod ki).
És hát sajnos videochip hiba is lehet elvileg.
(#) arion válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
A biosban (egyedi HP) ilyen lehetőség nincs. A képernyő szétszedett laptopra vonatkozik ergo a kábelnek sok köze nincs a váltáshoz, ráadásul két kijelzővel is próbáltam tehát ez is kilőve. Videochip hiba esetén pedig egyáltalán nem adna képet, a külső monitor csatlakozón pedig állandóan és folyamatosan van kép csak a sajátjára nem tudom rávarázsolni, valamint nem értem miért a külső kijelzőt részesíti előnyben.
(#) xxxyyy válasza arion hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Öreg masina...
Én ezzel kezdeném:
Alaplapi elem feszültségének ellenőrzése, > CMOS reset > ha ezek után rádugott monitor nélkül bekapcsolva nem ad képet akkor esélyes az LVDS kábel törése, vagy csatlakozó KH.
Természetesen feltételezve, hogy nem a háttérvilágítással van gond.
(#) arion válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Alaplapi elem halott volt cseréltem majd bios default settings visszaállítás volt. Rádugott monitor nélkül nem ad képet egy másik KOMPLETT kijelző egységen sem. Két db teljesen komplett (kijelző kábel inverter ) megjelenitőegységem van, egyikre sem ad képet. 1x sikerült alt+F4 kombinációval átváltani külsőről saját kijelzőre, akkor a kép hibátlan volt. Nem volt sem cső sem inverterhiba.
(#) xxxyyy válasza arion hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Alaplapjavításban nincs tapasztalatom, de hét elején megnézhetem, lehet hogy van ilyen kukázott notim működő alaplappal.
(#) arion válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszönöm az segitség lenne. Ujabb fejlemény.: ALT+F4 kombinációval a tv-n villan a kép mint ha át akarna váltani a saját kijelzőjére a laptop, de azonnal vissza is vált tv képernyőre. Valamint, eddig működött a laptop billentyűzete, most már az sem működik (másik billentyűzet sem), csakis külső usb billentyűzettel megy.
(#) xxxyyy válasza arion hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
ok.
Privátban fogok jelentkezni.

Üdv,

Zoli
(#) arion válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszönöm, úgy tűnik ez az alaplap döglött
(#) Ktulu válasza arion hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Touch-pad megy?
(#) Ktulu válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Gyanús lehet a lid sensor.
(#) arion válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Tapipadot nem próbáltam de amikor a klavi működött, még az is működött. Tippelem h mivel a klavi nem megy a tapipad sem. Időközben szereztem kapcs, rajzot, és a kijelző tápját kapcsoló fet rész nem kap vezérlést az ATi M82S chipből.
(#) IMi hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Compaq CQ58 laptop. Mikor hozzám került nem adott semmilyen élet jelet.
Némi méregetést, keresgetést követően megállapítottam, hogy a AMD_218_0755042_A13 BGA zárlatos. Ennek a cseréje megtörtént. A mostani állapot: a gépben már van némi élet jel.
Táp fesz. (akku vagy töltő mindegy) ráadásakor azonnal indulna, a venti felpörög majd leáll, kis idő múlva újra elindul és folyamatosan forog. A minitoron nincs kép sem háttér világítás. A HDD nem pörög fel. Mikor a venti újra elindul, akkor a billentyűn a CapsLock ledje elkezd lassan villogni.
Ezek alapján valaki útba tudna igazítani merre induljak a hiba keresésben? Mi lehet még gyanús? Nem vagyok túl jártas a laptopok lelki világában.
Minden segítséget köszönök!
(#) Zsombi13 válasza IMi hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Hali!

Ha azt csinálja, amit nekem a számítógépem csinált (bekapcsolod, elindul a processzorhűtő ventillátora, kb. pár másodpercig forog, aztán leáll, majd kis idő elteltével újra), akkor az lehet az, hogy az alaplapon egy meghibásodott chip miatt nem jut el a bootolási folyamat a BIOS/UEFI - ig, ezért folyton próbálkozik, de nem jut semmire.

Nekem ez volt a problémám, először a BIOS/UEFI - t reseteltem, ez egy időre megoldotta a problémát (ekkor még minden jó volt az alaplapon).

Aztán pár hónap elteltével, egy pénteki napon, délután bekapcsolom -- és -- ugyanez... Átváltottam a másik BIOS/UEFI - re az alaplapon (dual bios/uefi-s), de semmi. Ekkor halt meg az a chip. Sajnos javítani nem lehetett (ettől függetlenül a Tiédet lehet, hogy lehet), ezért kaptam egy új alaplapot. Ez jelenleg tökéletesen működik.

Nem értek annyira hozzá, hiszen nem vagyok informatikus, de hátha azért tudtam segíteni.
(#) Szasza9668 hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Fujitsu siemens v2060 laptopból egy pici extra teljesítményt hogyan lehetne ki préselni?

Procival vannak gondjaim. A firefox teljesen megeszi és majdnem folyamatosan 100% pörög.

Üdv!
(#) Zsombi13 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Milyen a hűtése? Ha 100% - os a terhelés, akkor a ventillátor mennyire forog? Ha csak picit, akkor esetleg egy kevés overclock lehet, de ezzel óvatosan, mert tönkremehet a laptop, meg a garancia is.

Ezen kívül lehet, hogy a kosz belement a hűtésbe, és ottmaradt. Ha ez történt, akkor alaposan ki kellene takarítani, mert lehet hogy a processzor önnmagát fogja vissza, mert nem akar túlmelegedni. Ha tiszta akkor lehet hogy a processzor megemeli a saját órajelét, és megerősödik.

Vagy ha akkuról megy, lehet, hogy az akkumlátor áramával takarékoskodik, és ezért nem annyira erős.

Nem biztos, hogy tökéletesen pontos és szakszerű amit írtam, de tőlem sajnos csak ennyi tellet, hisz
Idézet:
„nem vagyok informatikus, se szerelő, de hátha azért tudtam segíteni.”
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Esletleg a feladatkezelővel ránézni, hogy mi eszi a prociidőt?
És akkor nem kell találgatni.
(#) Szasza9668 válasza Zsombi13 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Az akku nincs benne. Ki van ganézva a belseje. Hamar melegszik terhelésen és akkor fúj erősen. Ha megszűnik a terhelés hamar vissza is hűti magát. Monitorozva vannak a hőmérsékletek. Overlockot nem támogatja.

Köszönöm!
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Feladatkezelőben tisztán látszik a firefox vagy egyébb más bongésző eszi meg a processzor időt. Nem egy atomerőmű. Kb 10 éves gép. Műhelyben használom. Oda jó csak néha tetű lassú.
(#) Zsombi13 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Nekem a laptopomon volt egy vírusirtó, azért volt lassú. Letöröltem, ha nem is sokkal, de érezhetően gyorsult.

RAM - ból mennyi van benne? Esetleg azt is lehetne bővíteni.
(#) Kovidivi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Ha ki van lyukadva a hőcső, akkor kb. ezt a jelenséget kapod. Vedd ki a hűtőbordát, kezd el melegíteni a legtávolabbi végét bármivel, szinte azonnal érezned kell, hogy melegszenek a ventilátornál levő lamellák is. Ha ez nem így van, akkor csere.
(#) zolika60 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Egy SSD sokat javíthat a helyzeten.
(#) geza22 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Van HP 630 laptopom nincs kép csak a power LED és a wifi LED világit.
Kiveszem a rammot caps lock hármat villog, ha visszateszem nincs hibajelzés.
Próbáltam F12-vel indítani, semmi csak azután minden billentyű lenyomásra sípol egyet.
Ventilátor pörög meleg levegőt, fúj.
Mi lehet, a probléma potyára nem vennék ramot.
Üdv: Géza22
(#) Szasza9668 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
megnézem a hőcsövet!
Következő: »»   235 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem