Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   68 / 85
(#) kurunczig válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) levaitamas hozzászólása Jún 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Két éves SP6000 kettő darab K10-el az alábbi hibát produkálja. Semmilyen kódra nem reagál, folyamatosan éles. A sziréna tiltás működik rendesen. Ami furcsa, hogy sem Stay, sem a StayD nenm került anno programozásra. Hirtelen egy szoftver újratöltésen kívül más nem jut eszembe.
Van ötletetek?
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 16, 2018 / 1
 
Reset. Ha akkor sem, akkor kuka.
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Szia!
Nyomtam neki egy resetet, majd újra felütöttem. Egyenlőre jó. Köszi a tippet.
(#) Dyn93 hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Sziasztok



Vásároltam egy Paradox riasztó szettet amit próbálok beüzemelni a mellékelt leírások alapján de nem igazán akar működni.

A Szett SP5500

476 PET Mozgás érzékelők

K35 kezelő egység

Signal PS-128-7 sziréna

Trafó és 2 aksi és a központi doboz



Valaki le tudná szájbarásosan írni a bekőtését.

Probáltam de a sziréna semmiképp sem akart megszóllalni.



Köszönöm a segítséget
(#) aroxol válasza Dyn93 hozzászólására (») Jún 20, 2018 / 2
 
Szia!

Többek közt ezért kell megfizetni egy telepítőt. Ha a leírás megvan, abban minden le van írva. Már ha egyáltalán érted a megfogalmazást, rövidítéseket.
Persze a buktatók ettől még megvannak.
(#) fratib hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy a fórum "kizárólag haladóknak" megjelöléssel van ellátva, mégis bátorkodnék félhaladóként egy kérdést feltenni.

5-6 évvel ezelőtt, kiépítettem a házba egy SP6000-en alapuló rendszert. Egy központ-akku elfáradást leszámítva azóta is tökéletesen üzemel.
Most szeretném bővíteni, mégpedig nem csak mozgásérzékelők hozzáadásával, hanem plusz kezelő hozzáadásával is. (a műhelybe) És itt jön a kérdés. Most egy K32LCD kezelő lóg rajta. Sehol nem találtam hozzá leírást, hogy egyáltalán lehet-e még egy ugyanilyet felkonfigurálni rá. Arról pedig, hogy hogyan (ha egyáltalán lehet) végképp nem.

Tudnátok ebben tanácsot adni?
Az is megfelelő, ha leírásra mutató link-el tudtok segíteni.

Köszönöm előre is!
fratib
(#) Syn7h37ic válasza fratib hozzászólására (») Jún 24, 2018 / 1
 
az SP6000 max 8 kezelőt tud kezelni, simán csak felrakod az újat, (feszmentesen természetesen) ennyi. A panel felismeri az új kezelőt, a szériaszám alapján pedig meg lehet találni a szoftverben, hogy melyik az a kezelő. A serial egy matricán is rajta van, ráadásul mindig duplán, egy letéphető, és egy fix a kezelőn.
(#) fratib válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget!
Így már meg merem venni a második kezelőt.

Ha jól értem, "simán" párhuzamosan lesz kapcsolva a két kezelő és majd ők kiosztják egymás között az adat vezetéken, hogy mikor ki "beszél".
(#) Syn7h37ic válasza fratib hozzászólására (») Jún 24, 2018 / 1
 
így van, simán paralel kell kötni.
(#) fratib válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Nagyszerű!
Köszönöm szépen!
(#) Gránátalma hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Azután érdeklődnék, hogy lenne-e igény egy olyan egyedi eszközre ami okostelefonon és pc-n keresztül tud riasztórendszer állapotot lekérdezni, illetve változtatni. Tehát ki-bekapcsolni. Jelenleg nálam itthon 4hónapja megy hibátlanul a saját prototipusom dsc rendszeren.
Kb milyen árfekvés lenne elfogadható szerintetek egy ilyen terméknél és mik azok a funkciók amiket biztosan elvártok tőle a két fent említetten kívül?

Előre is köszi annak aki válaszol.
(#) Syn7h37ic válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Elsődleges, hogy ne lehessen feltörni a kommunikációt, és "lehallgatni"
Biztonságos belépési protokoll, több felhasználó, különféle jogosultságokkal.
Online azonnali zóna és PGM állapotok.
Push üzenetek, tehát ha riasztás van, akkor az okostelefonon legyen felugrás, hang, és rezgés., email.
Szerintem. Az ár már más kérdés, a piaci árhoz kéne valahová belőni. ETHM-2 IP-150, Envisalink4, Elite Com IP, stb stb...
(#) Gránátalma válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Szia, köszönöm a válaszodat!
A feltörhetetlenség nyilván elsődleges szempont szerintem is. A biztonsági rések felkutatása folyamatosan zajlik(bár eddig egyet sikerült fellelni).


A több felhasználós módszer ötlete jó, bár én ezesetben két verzió készítését tartom célszerűbbnek.(ez történik most egyébként) Lenne egy teljesen protokollfüggetlen bármilyen rendszerhez illeszthető(gyakorlatilag WLS kulcsos kapcsoló, csak wifin keresztül) modul, ami böngészőből használható, egy fix ip, vagy dyndns domain után, esetleg VPN-en keresztül. Nyilván itt nem lenne zónánként visszajelzés, csak riasztásról és aktív\inaktív állapotról tájékoztatna, akkumlátor feszültségről, AC helyzetéről. Természetesen ha szükséges jelszóval védett lap.

Illetve egy speciálisabb SQL szerverhez kapcsolódó modul, ami a kistestvér "hiányosságait" tudja. Ehhez lenne okostelefonos APP, a böngészős megoldás mellé.Tudná amit a kicsi, és az extrákat, zónánkénti figyelés, PGM stb. Természetesen mindkét verzió frissíthető legyen távolról (OTA) felhasználói beavatkozás nélkül, illetve egy esetleges hálózati struktúra változás esetén fizikai megjelenés nélkül távoli asztalról\vagy akár a felhasználó távoli utasításával lehessen SSID\jelszót aktualizálni benne.

Ezek a terveim, az első modul gyakorlatilag nálam itthon már 90%ban kész, AC figyelés meg akku őr nincs benne kiépítve, mert nekem nem kell de amúgy jó a cucc.
Úgy érzem lehet létjogosultsága a piacon mindkét verziónak
(#) em válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Gránátalma, a DSC-t hogyan kapcsolod távolról ki és be? Kezelőként csatlakozol a rendszerhez?
(#) Gránátalma válasza em hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Jelenleg WLS zónával. De amit most tervezek az RS232-vel fogja
(#) em válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Bocs, látom írtad előtte is, átsiklottam felette. Szerintem mindkettő verziónak van létjogosultsága. A kisebbikben is jó lenne a riasztás okát látni.
(#) Gránátalma válasza em hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Semmi baj. Igen tudom, csak az a baj a riasztás okával, hogy rendszerenként eltér a visszajelzése. Eddig elemeztem a DSC, Paradox és Bosch rendszerek lelkivilágát mikrovezérlő kód szinten és hát... Ha a kisebbik modul is eladható akar lenni akkor meg kell sajna maradni a protokoll független szinten. Ahogy a GSM modul sem mondja meg melyik zóna riaszt ugyebár.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) em válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
A TELL GSM modul pl. megmondja, mert az a telefonvonal szimulációjával a Contact-ID-t szerzi meg. Paradoxnál és társainál ez nem járható?
(#) Gránátalma válasza em hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Igazad van, a CID minden rendszernél megegyezik, legalábbis a fő kódok biztosan. Köszönöm!
(#) tlaszloist hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Ha segítenétek, megköszönném. Pyronix 832 központ panelen van egy tact nyomógomb. Mi ez?
Egy általam talált leírásban sem szerepel. Üdv...
(#) Syn7h37ic válasza tlaszloist hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Emlékeim szerint akku cserekor kell használni, mielőtt leveszed az akkut, megnyomod, ekkor kiiktatja az akku figyelést egy időre, és nem riaszt be a rendszer.
(#) toza73 hozzászólása Júl 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy működő Paradox SP5500-as risztom IP150 es modullal,szeretném kibőviteni egy PCS 250 es GSm kommunikátorral de nem igazán sikerül.A kommunikátort csatlakztattam az IP150 es modulra de nem látom a PCS 250 et a rendszerben és a Babyware software ben sem .Mit nem csinálok jól?
Tud valakki segíteni?
(#) Pali79 hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Kb. egy éve kibővítettem az otthoni riasztó rendszeremet az ablakokhoz felszerelt külső függöny infrákkal. Mostanában teljesn random módon jeleznek szabotázst. Baromira idegesítő, mert egyből hívogat a biztonsági szolgálat és ha be van élesítve a rendszer és akkor hülyül meg akkor ordít az egész, megy a járőr stb. Már többször szégszedtem, megnéztem, de nem lettem okosabb. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a fene baja lehet. Már odáig jutottam, hogy inkább be se kapcsolom, pedig súlyos százezreket költöttem rá.
(#) Johnycorp válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Szia.

Milyen típusú a központ és a "függöny infrák"?
Milyen módon van kötve a szabotázs, sorosan vannak kötve az érzékelőkben?

Érdemes lenne mérni egy hurok-ellenállást abban a zónában, amely riaszt.
Előfordulhat, hogy valamely érzékelő fedél-kapcsolója vacakol.
(#) Pali79 válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Szia. A függöny infra az Paradox, a központot nem tudom hirtelen. Ezek vezeték nélküli eszközök.
(#) Johnycorp válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Paradox többféle infrát gyárt, vezeték-nélküliben is.
De akkor a központ is Paradox. Magellán?
A kérdés akkor az, hogy mit is szereltél fel a függöny infra cím alatt.
A vezeték nélküli érzékelők konfigurálhatóak a központ programban, hogy miként viselkedjen szabotázsra ki és bekapcsolt állapotban.
A szabotázs eredhet nem csak az érzékelő megbontásából, hanem a kapcsolat megszűnésétől a központ és az érzékelő között. Ellenőrizd, hogy milyenek a jelminőségek.

De fentieket ismerni is kell, ha te szerelted a rendszert. Amennyiben nincs ismeretséged a rendszerben, akkor tovább tart, mire pár dolgot megnézel, ahogy írom.

Ha telepítő végezte, akkor keresd meg. Hamarabb van, ha ő keresi a hibát.
(#) Kornél 38 válasza Dyn93 hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Üdv! Neked sikerült? Hasonló helyzetben vagyok...
(#) Johnycorp válasza Kornél 38 hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Üdv.

Hol akadtál el?
(#) tlaszloist válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Köszönöm a segítséged. Üdv
Következő: »»   68 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem