Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 vevő
 
Témaindító: ideggyogyasz, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Ricsi89 válasza sooty hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Megnézem majd, hátha működni fog.
(#) beton cipő hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok!

AZ lenne a kérdésem, hogy tudja e esetleg valaki, hogy a készen kapható gyári órákban milyen jelfeldolgozási algoritmus van?
(#) shield válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nagyon kihalt a topik.
Conrad-ban a DCF77 vevő jelenleg 2690,- Ft.
Érdemes betárazni.
(#) whalaky hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Üdv!
Kicsit élesszük fel ezt a topicot!
Összeraktam egy DCF órát, sokáig azt hittem az órával van bajom, de kiderült hogy a DCF vevő viselkedése futurisztikus.
A jelenség:
Normál körülmények között nincs értelmezhető dcf jel, csak mindenféle kuszaság. Nagy ritkán előfordul hogy van dcf jelr emlékeztető valami, de akkor is csak ritka esetben sikerül az órának szinkronizálni.
Hosszas küzdelmek után véletlen jöttem rá, hogy ha a pickit programozó csatlakoztatva van a nyákhoz a vétel minősége nagyságrendekkel jobb, már már tökéletesnek mondható.
Néhány kísérlet után kiderült, hogy csak a GND-re van szüksége a vétel javulásához, azaz ha a PC GND-jével össze van kötve a nyák GND-je. Mindez igaz ki vagy bekapcsolt gép mellett, sőt még akkor is ha a PC-ből ki van húzva a hálózati csatlakozó.
Sajnos az RF dolgokban nem vagyok otthon, így nem tudok épkézláb magyarázatot a jelenségre.
Mit csinálhat a PC GND, és hoygan tudnám azt leutánozni?
Szeretném valahogy elérni hogy legalább közel azt az érzékenységet hozza a vevő mintha rá lenne kötve az égetőre, de hogyan?
A tápszűréseket már végigjátszottam, az nem segített.
(#) AMD válasza whalaky hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia!
A fényerő szabályozós óráról van szó?
(#) whalaky válasza AMD hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Igen.... gondolom... a Topi féle nagy led kijelzős DCF óra
(#) pucuka válasza whalaky hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Magyarul, antennát kell tenni rá. Mivel az antenna dipólus, majdnem mindegy, hogy az antenna melyik "szárát" növeled meg. A legjobb, ha az antennát, vagy az egész vevőt, ha a ferrittel egybe van építve, valahová lehetőleg minél magasabbra, és a lehető legtávolabb minden zavaró tárgytól, felülettől elhelyezni. A vevő kimenetét, koax, de legalább árnyékolt kábelen levezetni az órához.
(#) AMD válasza whalaky hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Nem lehet, hogy a pwm szabályzás zavar be?
(#) whalaky válasza AMD hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Minden lehet....
Pillanatnyilag ott tartok, hogy egy 9V-os elemről hajtom a vevőt 7805-ön keresztül, még így is felkondizva.
A jelenség továbra is fennáll, bár szemmel látható a javulás (LED-ek), de szinkronizálni mág így sem hajlandó.
Pucukának lehet igaza, antenna probléma IS lesz, de amit nem értek, hogy a kijelző nyák nélkül mitől 100-as a DCF vétel...
A kijelző most olyan 2-2,5 méterre van a vevőtől, nem hiszem hoyg megszorná, bár nem lehet tudni.... Elképzelhető hogy a pickit ráakasztásával kap egy bazihoszzú drótot a földponton ami antennaként viselkedik, csak nem tudom elképzelni mi köze van a vevőhöz. Sajnos nem tudom hogy annak az antennabemeneteinek mi köze van a földponthoz, de ami biztos, hogy ha ott van akkor tökéletesen működik a fényerőszabályzástól függetlenűl, azaz egészen kis fényerőnél és teljes fényerőnél is 10 percből 10-szer szinkronizál, ha a pickit nincs rajta olyan kapufákat lő hogy csuda. Vagy valami teljesen fals dolog negy be (mondjuk ezt majd a programban kell lekezelni) vagy semmi értékelhető.
(#) whalaky válasza whalaky hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Kitörő örömmel jelentem hatalmas előrehaladások vannak. Miután a tápvonalat megpakoltam induktivitásokkal a dolog nagyon biztató.
A Conrad féle DCF vevővel a vétel az utóbbi 10 percbe 100% azaz mind a 10 percben szinkronizálta az órát. Hurrá!!
Az üröm az örömben, hogy az a csutak kábel ami a vevő modul és az antenna közt van nekem rövid, legalább 2-3 szor akkora kéne.
Próbáltam koaxal (sajnos csak 50 ohmos volt itthon olyan vékony ami kell hozzá) és nem megy. Próbáltam közönséges vezetékkel, amíg nem hosszabb mint az eredeti addig semmi baja. most is egy közönséges szalagkábelből levágott 2 szál "dróton" lóg, és tökéletes.
Meg tudná valaki mondani hogy milyen kábellel lehetne legalább 10 cm-re megnövelni az antenna vezeték hosszát?
(#) whalaky válasza whalaky hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Akkor mások tanulságára. Sikerült vennem 75 ohmos vékony hajlékony koax kábelt, és a csoda megtörtént Hosszabb antennakábellel is jól működik. Vagyis
csak 75 ohmos koaxon lehet az antennavezetéket elvezetni.
(#) kilvadi hozzászólása Júl 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Tud vki arról, hogy a lakitelki adó HGA22 jelzéssel időszinkront szolgáltat?
Lakiteleki adó

A Wikipédián a Rádióvezérelt óra cikkben találtam rá hivatkozást, de semmi mást nem találtam róla.

Használható lenne ez a DCF77 helyett?
(#) Orbán József hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Üdv!
Bár bármelyik DCF-es topik is jó lehet, ide írok egy palackozott üzenetet.
Conrad alapú (aktív antenna) LCD-s (DIY) óra a napokban nem szinkronizál. Néhány nappal ezelőtt jó volt, most nem akar ugyanazon körülmények közt sem jól szolgálni.
Ez annyiból is rossz, hogy bekapcsoláskor képtelen az óra beállni a normál időre, aztán elketyegne már a saját kvarcáról is és majd szinkronozna, pontosítana...
Kérdésem: Az országban és Európában jellemző viharos, villámos időjárás okozhatja-e ezt az anomáliát?
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
(#) Hp41C válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Okozhatja.
(#) Orbán József válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Köszönöm! (azóta se veszi... )
(#) usane hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Üdv!

A Conrados DCF vevőnél a tápfeszültségnek (2,5-15V)van hatása a vételre vagy csak egyszerűen ennyi a bemeneti stab tartománya és a cuccban fix feszültség van?
Csak azért kérdem még nem tudom mi van rajta, még nincs a kezemben.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2018
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Egy kis keresgélés:
(#) Gafly válasza usane hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Belinkelhetnéd az adatlapját, ha komolyan kérdezel...
(#) usane válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Az adatlapon semmi nincs.
Ez a magyar.
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Köszönöm.
A 4224-es IC-t már néztem én is, de gondolom az a régi, az van a 01-es kapcsoláson. Valaki említette, hogy talán telefunken. Feltételezhető, hogy ez a 02-es kapcsolás. Azon vjajon milyen IC van?
jav: Az a régi. Az újon valmami más IC van.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2018
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Na kezembe került a modul.
Mindkét kapcsirajz alapján 3v3 zéner van a bemeneten, a sajátomon viszont 4,7V körül mértem.
Valamint rövid teszt után úgy tűnt 6-7V körül van rajta stabil jel, még nem tudom miért és milyen jel.
További tesztelés folyamatban.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Kérdés. Ha két ferrittantennát kötök egy modulra akor működni fog?
A jel gondolom ugyanaz mindkét antennán, tehát erősítik egymást, viszont nem tudom a nyákon van-e valami ami a rezgőkörhöz tartozhat.
(#) Gafly válasza usane hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Olyat láttam már gyári készülékben, hogy két ferrit rúd volt 90 fokban egymáshoz képest...
(#) usane válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Igen én is ezt szeretném megvalósítani, hogy az elhelyezhetőségi szöget növeljem. Akkor valószínűleg menni fog. Köszönöm.
(#) usane hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
A DCF vevő miért nem megy az MCP 1703-ról???
(#) yodee hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a nixie órám csak és kizárólag trafós tápegységgel hajlandó dcf jelet fogni. Kapcsoló üzemű adapterrel totál kivehetetlen a vétel. Merre induljak el a megoldásban? Jelenleg az óra vezérlőpaneljától megy +5V az antennáig, majd az antennán a Vicsys féle szűrő után az antennára. A szűrőről kép mellékelve, az antenna conrad-os.

Segítségetek köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022

1.JPG
    
(#) Gafly válasza yodee hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Nekem eszembe sem jutna nem trafós tápegységgel a DCF vétel.
Azzal is kész csoda ha megy.
(#) yodee válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Trafóssal nálam még napközben a pincében is van jel.
(#) Bakman válasza yodee hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Ennyivel több zavart kelt a kapcsolóüzemű tápegység.
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Ha egy rezgőkörbe két tekercset teszel párhuzamosan az induktivitás duplázásával a vételi frekvencia feleződik , ha olyan helyzetben áll akár ki is olthatja a két tekercsen lévő jel egymást , tehát ez így nem megoldás . a két antenna két vevőhöz kell hogy tartozzon és elektronikus úton kell megoldani a jelek összegzését . A régi csöves rádiókban láttam forgatható ferritantennát .....
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem