Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 vevő
 
Témaindító: ideggyogyasz, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) ideggyogyasz hozzászólása Feb 10, 2006 /
 
Csá all!

Szereztem egy ilyen konrádos DCF vevőt... Olyat ami Topi cikkében is szerepel... Abban a dcf órásban.
A problémám az, hogy a sima bolti dcf óra, bárhogy fordatom előbb utóbb bekapja a jelet, ez meg csak akkor ad jelet, ha egy adott szögben van.. .Gondolom akkor van az adója felé.

Kérdezném, hogy egyáltalán hogy kell állnia az antennának, és normális e, hogy alig alig fogok vele jelet, csak ha nagyon pontosan be van állítva egy adott szögre.

thx. bye.
(#) vicsys válasza ideggyogyasz hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Arra a kis ferrit antennára merőleges a vételi irány. (németo.)
Meglátásom szerint a bekapcsolt szgép rendesen zavarja a vételt. Szokták azt is csinálni, hogy a vevő alá egy aluminium lapot szerelnek, ami le van testelve.
Segítség képpen nézd meg ezt.
(#) ideggyogyasz válasza vicsys hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Aha, jó ez az oldal, csak nem igazán oldaotta meg a problémát.
Aszondod tegyek egy fémlemezt alá, és kössem össze a GND-vel? Vagy csak alu lemez jó?
(#) vicsys válasza ideggyogyasz hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
nem feltétlenül...Érthető okoból-rengeteg német oldalt bújtam végig, hogy kiismerjem magam a témában...Ott olvastam (vmelyik oldalom), hogy alulemezt szerelnek a vevő alá, hogy méginkább zavarvédett legyen...
esetleg ezt... nézd még meg hátha.
(#) Kera_Will válasza vicsys hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Leginkább a CRT monitorok zavarnak .
Sorfrekijük igen csak jól kerülgetik DCF frekijét 50-80 Khz közt tökéletesen beboritják a környezetet 1 kis elektro szmoggal .
Vidd arrébb a vevőt TV, CRT monitor környezetéből.
(#) raron válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Sziasztok!

Nem akartam új topic-ot nyitni, de van egy gondom.
Én is megépitettem a dcf77-es órát, de nem akar működni. Kipróbáltam másik pic-el, de azzal se működik.

Minden segitséget előre is köszönök.
(#) vicsys válasza raron hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
http://dcf77.uw.hu/
remélem jutsz vmire vele...
(#) raron válasza vicsys hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
köszönöm, de már néztem.
Az is jó, ha meg tudnád irni, hogy pontosan milyen jelet ad ki magából a dcf77 vevő.

Egyébként az eredeti prog nekem az LCD-re sem irt ki semmit, de holnap átnézem megint, lehet, hogy én szúrtam el valamit.
(#) vicsys válasza raron hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Kontrasztpoti? Beállítottad?
[link=http://www.i-tip.de/projectDCF/dcfDoku.html]http://www.i-tip.de/projectDCF/dcfDoku.html[/link]
[link=http://jtelec.phpnet.org/doc_dcf77.php]http://jtelec.phpnet.org/doc_dcf77.php[/link]
(#) raron válasza vicsys hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
igen saját prog-al megy.
Köszönöm a leirást holnap átrágom magam.
(#) Gus hozzászólása Nov 23, 2006 /
 
Sziasztok!

Még mindig adják a dcf jelet Németországból?
Hirtelen 2 dcf óra is került az albérletbe, de egyik sem fogja a jelet. :no: (Nem tudom, hogy számít-e, de Bp, panel, 5. emelet, és nyugat felé néz az ablak.

(A készülékek egyébként: Oregon Scientific rm622p, illetve TFA 35.1035)

Köszi!
u.i.: Olvastam itt a fórumon, hogy aluminiumlapot kell alárakni, ezt még nem próbáltam.
(#) beton cipő hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Sikerült nekem is beszerezni egy Conrados vevőt. A jelet rákötöttem egy LED-re, amit egy tranzisztor kapcsolgat. A LED szépen is villog, csak egy mp-en belül elég sűrven. Úgy gondoltam, hogy úgy fog villogni ahogy az amplitúdó modulált jel érkezik: az elején 0,1 vagy 0,2 másodpercig nem ég és utánna kigyúl. De sajnos elég szaporán villog. Lehetséges hogy másképp küldi ki a digitális jeleket a vevő?
Köszi!
(#) Gafly válasza beton cipő hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Ez a zaj...
(#) beton cipő válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Hmmm. Van benne valami . És akkor mivel illetve hogy lehetne ezt kiszűrni?

(#) Gafly válasza beton cipő hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Jobb vevo/mas helyre tenni (nagyobb terero/zavarmentesebb kornyezet)/remenykedni hogy neha van olyan idoszak amikor egy kicsit zavarmentesebb a vetel es be tud ra huzni a program... A regebbi moduljaik meg jok voltak (Telefunken IC-vel) de ezek mar legendasan gyengek.
(#) beton cipő válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Hát az előbb kimentem az erkélyre, kicsit "keringőztem
" és egy bizonyos szög alatt mintha úgy kezdett volna el villogni ahogy neki kell, szép lassan, egyenletesen. No majd meglátjuk mi lesz belőle. Köszönöm a segíségeket !!!
(#) MPi-c válasza beton cipő hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Idézet:
„és egy bizonyos szög alatt mintha úgy kezdett volna el villogni ahogy neki kell”

Hát bizony, azt a kis antennát is merőlegesre kell állítani Mainflingen irányára.
(#) beton cipő hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Üdv!

Végül is sikerült megcsinálni az órát. Néha nem pontos időre áll be, de ezen javítani lehet nagyobb mintavételezési pontossággal.

További jó éjszakát!
(#) beton cipő válasza beton cipő hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Ha kész lesz teljesen, akkor majd rakok fel képet. Persze nem ide, hanem a ki mit építettbe vagy valamelyik másik topicba, majd ha megkeresem a megfelelőt, de majd szólok
(#) vtsoftware hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok

Félig-meddig ide való a kérdés, de topikot nyitni nem akarok emiatt.

Namost, szeretnék majd készíteni 1-2-3 DCF77-es órát, viszont a DCF77 antennáról még nem tudom hogy lakásban mennyire fogom tudni venni a jelet, a másik hogy kültéri hőmérsékletet is szeretnék majd az órákon mutatni.

Ezért jutott az eszembe, hogy 433-as modulokkal csinálom meg a kültéri hőmérést és a normális DCF77 vételt.

Tehát a hőszenzort és a DCF77 antennát rögzítem kint az egyik falon egy kis dobozkában.
Hogy melyiket, tehát a hőszenzor adatát vagy a DCF77-es jelet küldje 433MHz-n, azt AVR-el "döntöm el".

Aztán az összes óránál egy 433MHz-s vevővel venném, és így elketyegnek szépen.

A lényeg az lenne hogy több órával mutassam ugyan azt, minél egyszerűbben, és minél olcsóbban

Mit gondoltok erről? Jó-e így, van-e benne valami amit máshogy csinálnátok... stb.

Köszi szépen
(#) MPi-c válasza vtsoftware hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Én megcsináltam, már egy jó ideje működik, igaz a dobozoláson és az antennán is változtattam azóta.
(#) vtsoftware válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Akkor jól gondolkodtam.
Mit változtattál az antennán?
(#) MPi-c válasza vtsoftware hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Bizonyára félreérthető volt és te a DCF antennájára gondoltál. Azzal nem csináltam semmit. Az RF modul antennáját, ami korábban csak egy drót volt, megcsináltam rendesen egy negyedhullámú GP antennának. A DCF antennára Spagoca mutatott már megoldást.
(#) TyeDa hozzászólása Szept 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Találtam egy DCF77 vevőmodult (a bolt nem messze van tőlem), össze szeretném hasonlítani pl. a Conradossal, szerintetek jobb vagy rosszabb lehet? Az ára kb. 4200Ft.
Jobboldalt van adatlap is (Datenblatt). DCF77 modul
találkozott már valaki ilyen kiadással?
(#) mgy válasza TyeDa hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
A LIDL-ben vettem hőmérővel dobozolva 1490 FT-ért.
A NYÁK hasonló volt.
(#) Hp41C válasza TyeDa hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!

A C*d-os modullal kisérleteztem. A táp szűrésére nagyon érzékeny, amig nem tettem be elé, addig a jel kiértékelhetetlen volt.
A pic-es berendezés +5V -os tápjáról 100 ohm soros ellenálláson keresztül, 47µF és 100nF hidegítő kondenzátorral (amiket közvetlenül a modul sorkapcsára kötöttem) teljesen biztos a vétel.


Szia
(#) tbence3 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Aki vett mostanában DCF vevőt, mennyiért kapott?
Csak mert most találtam egy helyet ahol 5500ft-ot kérnek érte. Érdemes ennyiért megvenni?
(#) Hp41C válasza tbence3 hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia

Nézd meg itt.
Ezért a pénzért majdnem kettőt adnak...

Szia
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Helló!
Van egy dcf vevőm, bontottam egy órából . 4 kivezetés van rajta. GND, VCC, PON, OUT. Ebből egy számomra ismeretlen, a PON láb. Be volt kötve mind a 4, így arra lennék kíváncsi, hogy ez mi lehet? Esetleg Power ON lehet?
(#) sooty válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Nekem ilyen van a gyári órámban:
A képen balról jobbra:1. dcf out, 2. +3V, 3. kapcsoló 4. GND .Ha a kapcsoló lábat GND-re kötöm megy a kimenet, ha fent van a +-on nem.

dcf modul.jpg
    
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem