Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikai rajzjelek
 
Témaindító: josephx, idő: Dec 11, 2005
Lapozás: OK   4 / 5
(#) kadarist válasza djlaliboy hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia!
Ugyan nem magyarul, de a kereső sokat segít: Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza djlaliboy hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Itt egy PDF példának. Nem csak elektronika van benne, de az is.Bővebben: Link
(#) szili83 hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Erősáramú szabványos rajzjeleket hol találom, és mik azok? (kismegszakító, ÁVK, főkapcsoló, stb...) Sajnos amiket találtam mind különbözőek.
Köszönöm!
(#) elektrorudi válasza szili83 hozzászólására (») Márc 4, 2012 / 1
 
Szia!
Nincs rá szabvány. Mindenki mást használ. Vannak alapvető ábrázolásmódok, ami alapján felismerhető, de a mellé írt típusszámmal, cikkszámmal, értékkel együtt általában azonosítható. Ezt kb. úgy képzeld el, mint a kézírást: Nem egyformák a betűk, mégis el tudjuk olvasni.
Persze érdkes lehet, hogy miért kérdezed? Ha papírra akarsz rajzolni, akkor érthető, de ha egy rajzszerkesztő / tervező CAD progit használsz, ott eleve adottak a szibólumok.
(#) szili83 válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Mert papirra akarom rajzolni.
Köszönöm a válaszod.
(#) vargaf válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia!

Az, hogy nincs rá szabvány az nem igaz, az MSZ EN 6061-es sorozatú szabvány foglalkozik ezzel.

Üdv.: Feri
(#) vargaf válasza vargaf hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szervusztok!

Elnézést kérek, a szabványszám helyesen MSZ EN 60617!

Üdv.: Feri
(#) szili83 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
És ehhez hogyan tudok hozzájutni? kerestem, de nem találtam meg a neten.
(#) vargaf válasza szili83 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia!

Fent van a neten, torrent oldalon, a linket ide nem teszem ki, keress privát üzenetben.

Üdv.: Feri
(#) kadarist válasza szili83 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Elég sok linkről elérhető.
Gyors összefoglalás angol nyelven: Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza vargaf hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nagyon kösznöm a kiigazítást. Mindíg szívesen tanulok. Kíváncsiságból ismét vigignéztem az EN60617-2 - EN60617-10 közötti szabványokat, és ismétcsak megállapítottam, hogy az általam használt CAD programok, és az azokat készítő német szakemberek, nem ismerik a szabványokat! Minden nap WSCAD progit használok, de az abban található rajzjelek sem egyeznek az említett EN szabvánnyal! Még a legegyszerűbb kismegszakító sem olyan... csak hasonlít.
(#) vargaf válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia!

Ők valószínűleg a DIN EN 60617 (1997) szabvány jeleit használják.

Üdv.: Feri
(#) Gigapixel hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok, segítség kéne, mert lehet, hogy "megkoptak"az ismereteim . Arról lenne szó, hogy egy kondin ezt látom:104 Z. Én úgy tanultam/emlékszem, hogyha nincs a "mértékegység" utána írva, akkor kondinál ez nF. Tehát a 104 annyit jelent: 1x10 a 4-en nano, vagy rosszul emlékszem?
Ugyanakkor ezt a kapcs. rajzon 0.1µF-nak írja. Most én emlékszem rosszul, vagy sokat felejtettem, vagy egyszerűen nem volt olyan alkatrész és más értéket tettek be?
A segítséget előre is köszönöm.
Kérem, ha tévedek, aki tudja írja le általánosságban is ezt a szabályt. (kondiknál - az első 2 számjegy mi -és hogy mi a "Z")
Előre is köszönöm.
(#) g1rdon válasza Gigapixel hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Lásd itt.

104 = 100000 ("10" + 4 db "0") pF = 0.1 uF

Z = tűrés: +80%, -20%
(#) Gigapixel válasza g1rdon hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ. Akkor ez 10x10(a 4-en), csak nem nF, hanem pF. Ennyi frissítés rám fért!
(De határozottan emlékszem, hogy én még úgy tanultam, hogy ha nincs semmi az érték után, akkor az nF. De lehet, hogy függ a kondi anyagától is... Stiroflex-nél volt, úgy rémlik... meg a tanított szabvány is változhatott -- kb. 25 éve tanultam )
Ez a táblázat is nagyon jó - ki is fényképeztem.
Üdv.és köszi még egyszer.
(#) Inhouse válasza Gigapixel hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ha pl. 5, akkor az 5pF, ha 10, az 10pF. De a 101,102,103,104 már számolós. A 104 az 100nF, ezt általában megjegyzi az ember, a 103, ebből következően 10-szer kisebb, 10nF. Régen még voltak olyanok, amire ráírták, hogy 2,2nF pl...
(#) Alkotó hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
(#) Sendi hozzászólása Júl 2, 2018 /
 
Sziasztok. Tudja valaki, hogy ez minek a rajzjele?

IMG_2018.jpg
    
(#) Bakman válasza Sendi hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Több infó van a készülékről? Még egy kép, amin a kapcsolási rajz többi része is látszik?
(#) Sendi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Sajnos csak ennyit kaptam én is. Talán valamilyen mágneses ajtókapcsoló zárral, és 24v-t kap. DC vagy AC nem tudom.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) elektroncso válasza Sendi hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Ilyet még nem láttam, de DC az szinte biztos, mivel fel van tüntetve a polaritás. Az "A" betű még akár antenna is lehet.
Közben kutatok a könyveimben.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) Sendi válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Nem, nem, ez egy termelő gép. Az a jel szerintem tekercs,(elektromágnes) a fektetett "Z" szerintem kézi kapcsolót jelent.
(#) elektroncso válasza Sendi hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Szerintem akár késleltetést is jelenthet (PL. elektromágneses késleltető).
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Azt hiszem megtaláltam! Áramlökés relé.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Ez meg mire jó? Egy bizonyos terhelés felett kapcsol?
(#) Sendi válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Szia. Miből gondolod hogy ez az?
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Halvány lila gőzöm sincs. Soha nem dolgoztam ilyennel. A "B+V Kiadó Elektrotechnikai szakismeretek 2 Híradástechnika" című könyvben találtam rá a (hasonló) rajzjelre (majdnem hiszterézis komparátor). Ha jól vettem ki a google találatokból akkor hasonló mint egy impulzusrelé. De lehet tévedek.
(#) elektroncso válasza Sendi hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Ennek is ugyanez a fura "Z" a rajzjele amivel amúgy még soha nem találkoztam erősáramú rajzon, csak itt.
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Hello! Szerintem ez egy induktív közelítés kapcsoló lesz. A számodra "fura" Z betű, pedig azt szimbolizálja, hogy nem a távolsággal analóg jelet szolgáltat, hanem egy diszkrét kétállapotú logikai jelet. Avagy, hirtelen kapcsol.
(#) Sendi válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Az a "Z" betű, a forgó kapcsoló (szép magyarral) jele.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018

Kapcsoló.jpg
    
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem