Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DS18B20 hőmérő-szenzor
 
Témaindító: Korben, idő: Nov 16, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 39
(#) pont válasza niedziela hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Ha termosztátként akarod használni, akkor a beállításhoz is kelhet kijelző, tehát mindenképpen komolyabbat kell írni. építeni. Egy ilyen kijelző Bővebben: Link- ből lehet használni csak 4 digitet is és faék egyszerű..

Bővebben: Link
(#) niedziela válasza pont hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Ja.. mondjuk ez igaz. Akkor marad a nulláról való építkezés.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Jún 13, 2018 1 /
 
Akkor figyeld a ds18b20 data lábán levő kommunikációt. Abból kiolvasható a mért hőmérséklet, és utána fel tudod dolgozni. Én ezt az utat választanám.
(#) Mathyas hozzászólása Júl 4, 2018 /
 
Srácok a DS1820 és a DS1821 között mi a különbség?
(#) Bakman válasza Mathyas hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
DS1821 konfigurálható, mint termosztát.
(#) aroxol hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok!
DS 18S20 (DS1820). Ha a középső lábát tőben meghajlítom. és utána még egyszer hajtok hogy háromszögbe helyezkedjenek el a lábak, beforrasztom, nem működik az ic. Némelyiket ha enyhén megfeszítem az egyik irányba működik. Ha a másik irányba nem működik. Többel is próbálkoztam mindnél ez a gond. Nyákok is mind mások. Lehet hogy hibás a széria, vagy mind ilyen?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) nedudgi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 9, 2018 / 1
 
Tőben semmiképpen ne hajlítsd. Nézd meg az adatlapot, valószínűleg ez bele van írva, ahogy a legtöbb TO-92 tokozásnál.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) niedziela válasza aroxol hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Idézet:
„Ha a középső lábát tőben meghajlítom”


Semmilyen alkatrész lábát nem érdemes tőben meghajtani majd kitörhet.
Fogd meg a tok alatt a lábat és 1mm-el a tok alatt hajtsd meg.
(#) usane hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Ez a szenzor miért mutat 23 fokot, ha nincs hőmérséklet változás?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Mert biztos annyi van ! Mi köze van ennek a hőmérséklet változáshoz ?!
(#) usane válasza kissi hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
20 fok van, ha a kezemmel elkezdem melegíteni visszaugrik 20 fokra és onnan megy felfelé. Ha elengedem akkor szépen lemegy 20 fokig, de ha 1-2 percig nincs változás akkor folyamatosan 23-at mutat. Épp keresem az adatlapban van-e valami sleep módja ami alapból megy.
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nincs ilyen problémája, nekem jól működik, indulásnál és folyamatosan annyit mutat, amennyi van ... !
szerk.: Valószínűleg valami beolvasási gondod van ( esetleg hibás szenzor!) !
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) usane válasza kissi hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
2-t is próbáltam, mindkettő így működik.
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Jó alkatrészeknél nekem nincs ilyen gondom, nézd meg a progit ! Van esetleg logikai analizátorod? Úgy emlékszem, hogy a Salea tudja dekódolni !
(#) usane válasza kissi hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Igen, most azon vagyok.
(#) Kovidivi válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ha a lehető legsűrűbben kéred le a hőmérséklet értéket, a felhúzó ellenállás pedig kis értékű, akkor hő keletkezik a tokozásban, ami befolyásolja a mért hőmérsékletet. Ritkábban mérj, és nem lesz gondod, használj nagy értékű felhúzó ellenállást: 4k7-10k, amivel még működik.
(#) kissi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ez igaz, ha gyorsan "folyamatosan" lekérdezed, akkor valóban termel saját hőt!
szerk.: Csak az az érdekes, hogy ha megfogja, akkor a kezének a szobában 20 C felett kellene lennie !
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) usane válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Másodpercenként kérdezem le. És ha melegedne akkor nem hülne le 20 fokra és utána visszaugrana 23-ra. Viszont most sokáig úgy hagytam és már lement 23-ról 21-re. Pedig valami ilyesmiről van szó ha ilyen lassan lemegy szobahőmérsékletre csak akkor nem értem a gyors hűlés közben miért megy le egyből aztán miért ugrik vissza 23-ra. Amúgy 10k van rajta.
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Kérdezd ritkábban, a másodpercenkénti lekérdezéstől még képes melegedni ( próbáld 30 s-ként ! ) !!
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Kiolvasási hibának tűnik. Eleve 0,0625 °C felbontása van, ésszerűtlen nem kihasználni azt. Kezdd el melegíteni óvatosan egy öngyújtóval, gyertyával, gyufával stb. hogy lássuk, mi történik.

Két kiolvasás között legalább 5 másotpercet várj, különben észrevehetően melegíti saját magát.
(#) Kovidivi válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Elég érzékeny a DS18b20, már a hősugárzást is "érzi". Pl. lehet akkor ment a fűtés, sugározta a hőt a melletted levő radiátor, bármi. Ha a kezeddel közelítesz a tokozáshoz, máris növekszik a hőmérséklet. Ne az IC-ben keresd a hibát, hanem próbáld a környezetét megismerni, mi lehetett a "hiba", ami igazából lehet nem is hiba. Ha már csak a lélegzeted arra felé kavarodik, az IC érzi. Ha nyákon van az IC, lehet mellette melegszik valami, amire nem is gondolnál, a láb pedig elvezeti hozzá a hőt, stb.
Találkozott már valaki DS18b20-ból hamissal? Olyannal találkoztam már, ami mondjuk egy BC108 volt átfeliratozva, vagy teljesen hibás volt, nem működött, de engem az érdekelne, van-e olyan DS18b20, ami mondjuk eleve pontatlanul mér, vagy a mért érték instabil?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) usane hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Ok. Én baltáztam el valamit a konvertálásnál. 40foknál 20-ra vált egészen 47-ig ott 27, aztán 48-nál megint jó. Átnézem mit írtam el, köszönöm.
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Mellesleg csak tesztüzem, ezért az utolsó 4 bitet figyelmen kívül hagytam, de felesleges a 0.0625 pontosság. Nem laborszenzor lesz. A 0.125-t viszont fogom használni.
Viszont még nem jöttem rá miért nem jó ha jobbra shiftelem 4-el és ÉSelem 127-el.

szerk. Megvan. Lemaradt egy unsigned.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) Kovidivi válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Én a saját fv-eimet úgy teszteltem, hogy az adatlap alapján legeneráltam a bitsorozatot, amit a DS18b20 visszaadna, és ezzel teszteltem a fv-t. Pl. -30°C-t elég nehéz előállítani.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Egy jó háztartásban mindig akad egy Freeze 75. -30 °C alá is lehet menni.
(#) Bell válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Én etilkloridot használok ilyesmire. Olcsóbb és gyógyszertárban szabadon kapható.
(#) Attix70 hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Mi a legnagyobb vezeték hossz amivel próbáltátok és működik is? 120m-es UTP (ekkora van itthon eredeti dobozolt csomagolásban a 305m-ből) kábellel megy áramgenerátoros meghajtással (1.8mA-3.6mA). 200-300m-t is olvastam valahol, igaz lehet?
(#) usane hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Üdv!

Ha csökkentem a DS18B20 felbontását akkor a nem használt biteket ugyanúgy megkapom csak megbízhatatlanok, vagy fix 0, vagy fix 1 lesz? Vagy hogyan kezeli ezt a szenzor, az nincs leírva az adatlapban.
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Ha jól emlékszem, akkor az LSB bit(ek) egyszerűen mindig nullák maradnak. Ezt ki lehet próbálni gyorsan. Ha nem kell a gyors konverzió, egyszerű jobbra léptetéssel is megoldhatod.
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Épp a konverziós időt akarom csökkenteni, mert 7 szenzorom van és nem 7 percenként szeretnék egyet frissíteni. Bár azt is megcsinálhatnám, hogy a konverziós parancs kiadása után átmegyek egy másikra és annak is kiadom a parancsot aztán ha letelik a 800ms akkor mindet végigkérdezem , csak akkor még minden szenzorra kell raknom egy felhúzót, mert most csak a demux másik oldalán van és nem tudom mit szól a szenzor ha az ő oldalán felhúzó nélkül átkapcsol a demux.
Következő: »»   31 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem