Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1414 / 1670
(#) nedudgi válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 5
 
Hát, elég precízen be kell osztani, hogy kitartson...
(#) Gafly válasza petitrial hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 1
 
Tényleg nagyot szólhat, ötletes és gratulálok
Kicsit más értelmezésben én is csináltan hasonlót.

Egy dolog mozog bennem: Kosz nem potyog bele a hangszórókba?
Én fejjel lefelé csináltam volna, alul lábakkal, ezen (úgymint tisztítási) okból. De ez már csak ízlés és felfogás kérdése.

Ugye a "lemeríthetetlen", akku azt jelenti, hogy lazán kibír egy szalonnasütést?

IMG_1094.JPG
    
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 1
 
Szerintem Megéri az áldozat!
(#) pjg válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 1
 
Tavaly egész évben, ha 5 litert megittam, sokat mondok.
(#) nedudgi válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 1
 
Nem kéne mindig vedelni.
(#) manolo hozzászólása Jan 7, 2017 / 30
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Csináltam magamnak egy 4 LED-es bináris karórát. Az eredeti kapcsolást kiegészítettem egy két tranyós imp. generátorral, ami 8-9 másodpercenként automatikusan elindítja kijelzést, mert szerettem volna, hogy ne csak gombnyomásra legyen kijelzés. A két üzemmód egy kis tolókapcsolóval átváltható. Tudom, hogy ez a PIC-en belül is megoldható lett volna, de én sajnos nem tudok programot írni.
Egy kis videó a működésről (21:47~21:48):Bővebben: Link
(#) manolo hozzászólása Jan 7, 2017 / 10
 
Még képek:
(#) borvendeg válasza manolo hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Hát ez pozitív értelemben beteg. Grat.
(#) manolo válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szia!
Van benne valami! Második gyerekkoromat élem!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 7, 2017 / 22
 
Átköltöztek az alkatrészek a gyártatott nyákba. A panel és az akkumulátor kétoldalas ragasztóval van a TFT-hez ragasztva, így nagyon kompakt kis áramkör lett. Mindössze 9,3mm vastag az egész.
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) petitrial válasza pjg hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Diszperzites vödör? Nekem is sok idő volt kienni a tartalmát

Én ezt a modult vettem, viszont ez 8 ohmos hangszórokhoz van. Elvileg 4 ohmos hanszórókhoz cserélni kellene az SMD tekercseket és kondikat az alábbi táblázat szerint (az IC adatlapjából van). Én nem cseréltem ki, de így is nagyon bikán szól, még 12 voltos tápfeszültséggel is, szóval lehet így marad.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) petitrial válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Attól függ mekkora party, kolibulit már csináltunk vele és nem volt panasz a hangerőre, sőt Meglepően nagyot (és szépen) szól még az olcsó hangszórók és a "kis" méretű vödör ellenére is.
(#) petitrial válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Köszönöm A Tied is nagyon pengén néz ki

Koliban a szobatársam fétise, hogy mindig a vödör felett keni a vajaskenyeret, így sajnos valóban szembesülnöm kellett ezzel a problémával, de viszonylag könnyen orvosolható egy kirázással

Mióta megépült, egyszer sem kellett még töltenem, erre értettem a lemeríthetetlent Mérsékelt hangerő mellett szerintem olyan 8-10 óra az üzemidő.
(#) pont hozzászólása Jan 11, 2017 / 8
 
Sziasztok!

Ehhez a modulhoz: Bővebben: Link írtam egy külső-belső hőmérő programot ATTiny45+2xDs18B20- asokhoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2017
(#) Kovidivi válasza pont hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Nagyon ügyes! Talán elférne még egy LDR az automata fényerősség állításhoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2017
(#) pont válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Köszönöm! Ez csak egy életre keltő panel hozzá, természetesen lehet fokozni, a memória 30%-a üres (sajnos Tiny25-be azért nem fért bele) , és többek közt a max ic tudja a digitális fényerőállítást is...
(#) gerry válasza pont hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
De jó! Gratulálok!
(#) almaf1231 hozzászólása Jan 12, 2017 / 12
 
Sziasztok! Elkészültem a közismert egyszerű függvénygenerátor kapcsolás (CD4049 IC-vel) megépítésével. Simán hozza az elvárt szintet, és csak trafót és dobozt kellett vennem hozzá, a többi mind bontott, vagy épp fiókban heverő alkatrész/szerelvény. Kis digit szkóppal ellenőrizve lett, de amint lehet egy normális szkóppal is bemérem.
Hiányzik még belőle a frekvenciamérő, illetve a kimenőjel vezetékeit árnyékolt kábelre fogom cserélni.
(#) madzagos válasza madzagos hozzászólására (») Jan 13, 2017 / 12
 
Elkészült teljesen az órám.Az eddigi tapasztalataim az hogy az 1Hz-es oszcillátor nem elég pontos,eléggé hőmérséklet függő. Majd a következő pontosabb lesz.
(#) Szammer válasza madzagos hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Szia!
Gratulálok, hogy a mikrokontrolleres időkben TTL órát építettél.
Mit jelent, hogy nem elég pontos?
Bár elég homályos a kép, de azt vélem kivenni belőle, hogy valamilyen óra-quartz alapú kapcsolást használtál időalapként. Ez esetben, amennyiben jó az osci. kapcsolástechnikája és jó a quartz, elég pontos időalapot ad az én tapasztalataim szerint.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 13, 2017 / 9
 
Elkészült a 16 bites PIC-es fejlesztőpanelom. A lelke egy száz lábú mikrovezérlő, mely a dsPIC33EP512MU810 névre egyáltalán nem hallgat. A panelhez közvetlen csatlakoztatható két fajta (egy 3,2 colos 320x240-es és egy 3,5 colos 480x320-as) TFT is, ráadásul úgy huzaloztam a panelt hogy rezisztív és kapacitív touchpados TFT-t is tud kezelni a PIC. Sőt, egy sima 2x16 karakteres LCD-t is lehet rá dugni, azt is meghajtja.
Van még a panelon egy jó minőségű kidobós microSD-kártya foglalat, egy WIFI modul saját antennával (ESP-12E), egy rotációs enkóder, egy piezo hangszóró, egy marék LED és nyomógomb. A 100 lábból mindössze 2 maradt szabadon.
Talán a legfontosabb, hogy van három "mikroBUS" csatlakozó is amelyhez a Mikroelektronika cég click boardjai (melyből több mint 250 féle van!) kapcsolhatóak. Én mindjárt készítettem is magamnak négyet:
- Egy RTCC-t MCP795W11-el,
- egy 868MHz-es rádiós adóvevőt RFM12B-vel,
- egy 9 tengelyes giroszkóp+gyorsulásmérő+iránytű panelt egy MPU9250-es modullal,
- illetve egy GPS/GLONASS vevőt a Quectel L76 moduljával.
A három mikroBUS csati, az SD-kártya, a WIFI modul és a touchpad teljesen külön van bekötve a PIC-be, semmi sincs közösítve! Mindegyik SPI-os eszköz külön lábakra van kötve, ahogyan minden UART eszköz is. Csupán az I2C közös a három mikroBUS csatin.
A panel 7V-tól 50V-ig bármekkora egyenfeszültségről működik.

Még van 4-5db nyáklapom, ha kell esetleg valakinek.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 13, 2017 / 4
 
Itt vannak a kis panelok is:
(A Qectel-es modulon a feliratok nem szeretik az aromás hígítót...)
(#) Alkotó válasza almaf1231 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Mutatnál egy linket a kapcsoláshoz?
(#) pgabor2 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Szia! Egy panelt megvennék Tőled. A többit privátban egyeztetjük.
Köszönettel:
pgabor2
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Eszméletlen profi munka!
Fél mm-enként egy láb, ezeket a forrasztásokat hogy csinálod?
Meg láttam másik munkádba micro usb csatlakozó, egyszer nagyon megszenvedtem egy ilyennel.
Érdekelne, milyen nagyítót, segédeszközöket használsz, bocs ha off.
Üdv
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Nem használok nagyítót. Tűhegyes páka és hajszál-vékony (0,25mm átmérőjű) forrasztóón, meg persze a csoda folyasztószerem amiről itt írtam pár szót: Bővebben: Link
Utóbbi csak a PIC beforrasztásához kellett. Sőt, ami azt illeti ezen a panelon olyan hihetetlen jó az ónozás, hogy be tudtam volna folyasztószer nélkül is forrasztani a PIC-et.
Sokan gondolják, hogy egy ilyen tokot nehéz beforrasztani, pedig valójában egyszerűbb mint mondjuk egy 40 lábú DIP tokot. Kb fél perc az egész, csak végig kell simogatni a pákával a lábakat. A többit a folyasztószer elvégzi.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Írtam egy kis cikket a fejlesztőpanelhez az oldalamon: Bővebben: Link
(#) almaf1231 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Ebben a cikkben található: Függvénygenerátor
(#) Zoli_bácsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Nincs abban pedig semmi trükk. Egy átlagos pákával, átlagos heggyel simán be lehet forrasztani. A folyasztószer a kulcs. Ha az van, akkor gyakorlatilag a legkisebb ügyességgel is be lehet forrasztani a sok-sok lábú alkatrészt, akár "csatorna forrasztóval" is. A folyasztószer - ahogy Attila is írta - elvégzi a munka oroszlán részét. Megjegyzem ez a folyasztószer, amit Attilától vettünk, nagyon-nagyon jó!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
Következő: »»   1414 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem