Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   49 / 81
(#) Pityu9 hozzászólása Júl 9, 2018 / 1
 
Sziasztok!

Hátha hasznosnak találjátok: nagyon sok időt töltöttem azzal, hogy találjak egy megfelelő szilikon olajat a lemezjátszók karliftjébe, aminek nem változik a viszkozitása (sajnos nagyon sok szilikon alapú kenőanyag fémmel érintkezve folyóssá válik) és kellően lassan ereszti le a kart. Nos, rövid távú tapasztalataim alapján úgy hiszem, hogy sikerült megtalálnom a megfelelő viszkozitású és gyártmányú szilikon olajat a karliftekhez Bővebben: Link
Idáig egy Tesla NC-430 és egy Taya DP-510-ben alkalmaztam, a végeredmény tökéletes. Fontos, hogy alaposan pucoljuk ki a dugattyúból a régebbről ottmaradt zsírokat, és ha már száraz akkor töltsük fel szilikon olajjal.
(#) mek-elek válasza Pityu9 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Köszi az ajánlatot!
(#) CT-3 válasza Pityu9 hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Kösz,király infó.
(#) Vecike hozzászólása Júl 13, 2018 /
 
Sziasztok! Hozzájutottam egy Reloop RP-2000 MK2 lemezjátszóhoz! A hibája hogy hátrafelé pörög bekapcsolás után és nem reagál semmire! Merre keressem a hibát? Válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) Vecike válasza Vecike hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Képek a belsejéről!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) CHZ válasza Vecike hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
DD meghajtás, motor vezérlőáramkörében lehet hiba.
(#) Vecike hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
Sajnos nem jutottam előrébb! Találtam egy rajzot, igaz MK3 hoz de szerintem ugyan az mert az alkatrészek stimmelnek csak a kinézete más picit. Tranzisztorokat kimértem, jók! A sebesség szabályozó panelről jövő csatlakoző amin a drive felirat is van ha lehúzom megáll a motor de a többi csatlakozónál nem! A motor paneljén vagy a másikon keressem a problémát?
(#) Vecike válasza Vecike hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
(#) MlRRMURR hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Napokban vettem egy régi Pioneer lemezjátszót, hozzá egy Audio Technica AT 95 E hangszedőt. Kicserélném a régit, de azt látom, hogy az eredetin (?) egészen más sorrendben vannak a színes kábelek csatlakoztatva, mint ami az AT leírásában szerepel! Ilyenkor mi van, ne foglalkozzak vele, dugjam rá úgy, ahogy a leírásban szerepel?
(#) CHZ válasza MlRRMURR hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Szia!
AT95 bekötésének megfelelően csatlakoztasd a kábeleket. Adatlapján megtalálod a bekötését.
(#) MlRRMURR válasza CHZ hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Rendben! Köszönöm az infót!
(#) novoszath hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
Segitseget kernek hogy egy tesla gz-030 bakelit lejatszo szijat mi modon lehet vissza rakni semmilyen abrat nem talalok hozza elore is koszonom a segitseget
(#) Moszkvai válasza novoszath hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
A tányért kell felfelé lehúzni a tengelyről és alatta van.
(#) novoszath válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Igen azt tudom de a vissza rakassal van gondom hogy nem tudom vissza rakni a szijat milyen megoldassal lehet helyre tenni?
(#) elektrorudi válasza novoszath hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Egy kép segítene, hogy mia problémád?
A vas lemeztányért le kell venni a tengelyről és alatta a van a műanyag korong, amin a szíj fut. Így emlékszem... Nem kell hozzá semmilyen technika, szerszám.
(#) bali00 hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok! Nem tudja valaki ,hogy a TAYA DP 510 lemezjátszó "durva beállító potméterei" (ami a lemezjátszó alján található) vajon milyen értéket képviselnek?(Ohm?) Ugyanis barátom megkért, hogy nézzem át a lemezjátszóját mert vmi nem stimmel és kiderült, hogy hiányzik belőle (beszakadt)ez a két kis tekerentyű ,trimmer poti az aljából...
(#) djhans hozzászólása Okt 27, 2018 /
 
Sziasztok. Szerintetek egy Akai AP-100C-t érdemes lecserélni egy NAD 5120-ra?
(#) elektrorudi válasza djhans hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Szerintem nem. Mindkettő a kora legalsó kategóriáját képviselte. Mivel mindkettő olcsón hozzáférhető (illetve nem tetszés esetén ugyan annyiért eladható) hallgasd meg saját magad. Ha így sem tudsz dönteni, olvasd el a korabeli HI-Fi magazin teszjeit.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Nyáklemez karralt szerelt nem jó, ilyenre ne cseréld le.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) djhans hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsokat. Érdemes egy AT95 hangszedővel szerelt AP100-hoz megépíteni a 4x6N2P MM RIAA korrektort?
(#) doktor válasza djhans hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
A szükséges alkatrészek rendelkezésre állnak, abban az esetben , neked igen.
(#) bali00 hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy unitra daniel g 1100fs lemezjátszó. A problémám az vele ,hogy a kar mindig a lemez végére áll be és nem tudom hogyan kéne az elejéhez állítanom.. Nem hiszem hogy meghibásodott szerintem csak beállítás amit nem találok rajta..Tud e valaki segíteni? Köszönöm!
(#) CT-3 válasza bali00 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Ha jól emlékszem,a kar teljesen automata.Elinditásnál ráteszi a lemezre,ha a végére ér,automatikusan visszatér a helyére.Ami biztos, ne feszegesd kézzel,mert csak kárt okozol!
Vagy az elektronikája hibás,vagy valaki elfeszegette a helyéröl.En arra tippelek valaki elfeszegette.
Nézz meg róla a neten videót.
Meg a szenzorokkal lehet játszogatni,nyomkodni,ha szerencséd van visszaáll alaphelyzetbe.
Nagyon fontos,a kart semmiképp ne feszegesd!!!Tapasztalatból mondom.
(#) CT-3 válasza bali00 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
A képek között találsz egy fotót unitra daniel néven.Egy kolléga szépen leirta a képre mi miért felelös.Talán ez is segit.Üdv.
(#) bali00 hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Igen a képet megtalálta...azt is olvastam hogy nem szabad feszegetni..akkor ezek szerint vmi mégiscsak elromlott benne..
(#) bali00 hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Érdekes, hogy csak 45ös fordulatnal nem áll be a lemez elejére.. a másik két 33as fordulaton jol müködik..és még azt is észrevettem hogy a stroboszkóp 0 pitch nél késik..ezt is finomitanom kéne
(#) doktor válasza bali00 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Szia!
A beállítások előtt érdemes a karmozgató
szíjat cseréni,motort kiszerelni, tisztítani,kenni., valamint a jeladókat is.
Lemeztányért kiegyensúlyoztatni.
Nem sikerül, megoldanod, Budapesten magánban tudok szakembert ajánlani.
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
AT95EX kerül az AP100-ba végül. Ez mivel jobb mint a sima 95E? Vagy ez csak marketing fogás? A hangszedő test mindkettőben ugyan az.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Nėzd meg az adatlapot, tű lehet mas. Tetszik a hangja?
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Még nem tudtam kipróbálni.
Következő: »»   49 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem