Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1195 / 1267
(#) RoliNyh válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Akkor szerintem itt arról van szó, hogy a hűtőfolyadék az szerintem nem egyenlő a köznyelvben olajnak nevezett anyaggal. A sima olaj az nem vezet. A projektoros hűtőközeg az meg akkor valami keverék lehet ezek szerint, hiába lehet olyan az állaga, szaga, viszkozitása mint az olajnak, maradjunk ebben...
(#) stevepapa válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Persze, vannak olajok amik vezetnek, és vannak speciális direkt szigetelő olajok, pl trafó, villanymotor, stb.
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Igen, nedvszívó, glikol alapú a hővezető olaj.
(#) fldevice válasza kadarist hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
A pufferen 312V körül van a fesz.
(#) kadarist válasza fldevice hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
A FET drain-source között mekkora a feszültség?
(#) fakezű hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Sorkimenő ragasztással kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Van egy TV sorkimenő, ami a képen bejelölt részen "sziszeg". Még nem csattog, nem húz át sehova, a tv rendben működik. Ha a résbe belenyomok egy darab gumit, akkor el is hallgat.
Olvastam, hogy FBS ragasztóval illetve pisztolyból meleg ragasztóval szokták ezt orvosolni.
A kérdés az lenne, hogy elég abba a kis résbe belecsepegtetni a ragasztót, vagy körbe kell kenni az egész sorkimenőt?

LG.jpg
    
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Szia!
Elég a repedt résznél szigetelni, de a szigetelés előtt alaposan tisztítsd meg a felületet valamilyen oldószerrel.
(#) fakezű válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a választ, megtisztítom majd szigetelés előtt.
Akkor mehet rá a meleg ragasztó, vagy ajánlottabb az FBS?

Egyébként így is működhet egy darabig, hogy egy méretre vágott gumidarabot szorítottam a résbe?
(#) kadarist válasza fakezű hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Inkább csak szilikont (FBS) rakjál bele, az hőálló és még elektromosan is szigetel.
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Kb. 10 épve melegragasztóval szüntettem meg a sorkimenő nagyfesz. vezetékének a tövében rendszeres tűzijátékot... Lassan már múzeális Clatronic TV-m azóta hibátlanul üzemel.
(#) TakiZoli hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Helló.Van egy Zemet márkáju szines tévém amit ha bekapcsolok rögtön füstöl az ic n lévö hütö tömités szivacs van hütöborda helyett ráragasztva.Felforrósodik rögtön az ic.Kép sincs csak bevillan.Gondolom kiment belöle ez az ic zárlatba van.Valaki találkozott hasonlóval?Ic csere megoldaná?
(#) zolika60 válasza TakiZoli hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Milyen TV milyen IC?
(#) TakiZoli válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Zemet tv.A neten sincs róla info
(#) zolika60 válasza TakiZoli hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
A IC-ről sincs?
(#) Torente hozzászólása Júl 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy gondom Neo 2155tx TV-vel. Megjelent a felső részén (vizszintessen) piros, zöld, kék csík!
A készülék mükődik teljes mértekben a hiba fennálására is. Fel puposodot elkok nincsennek, át javitotam illetve ami gyanusnak tűnt forrasztást is, de semmi változás.
Mellékelek holnap még képet, hátha úgy egyszerűbb.

Köszi, ha valaki esetleg tud segíteni.
(#) kadarist válasza Torente hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Szia!
A függőleges eltérítés elkóit vizslasd át.
(#) TakiZoli válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Lefotoztam.Elnézést hogy nemtudtam hamarabb
(#) TakiZoli válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
A tv adatai
(#) stevepapa válasza TakiZoli hozzászólására (») Júl 20, 2018 / 1
 
RGB kapcsoló ic, beszerezhető
(#) Torente válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Köszönöm Kadarist, át ellenőriztem ki is cseréltem de a hiba sajnos nem szűnt meg. Le fotoztam a lapot remélem kis ötletet ad a hiba kereséshez. Köszönöm még egyszer...
(#) eyess válasza Torente hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Ezt az áramköri részt kell átnézned.Forrasztási hibák, alkatrészek kimérése , feszültség értékek helyes megléte stb.
(#) kadarist válasza Torente hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Milyen IC van a függőleges eltérítésnél a hűtőbordán? LA78040 vagy TDA8174?
(#) tothbela válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Nagyfeszhez ecetsavas szilikont ne! Sajnos kétkomponensűt meg nem kapsz. Akkor inkább melegragasztó.

Mind az FBS, mind a szaniter szilikon a kötéskor ecetsavat válasz ki. Az meg nem jó szigetelő. Bár néhány hét múlva ha kap egy mosást, akkor talán.
(#) kadarist válasza tothbela hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Az ecetsav gyorsan elpárolog, volt, nincs.
(#) Torente válasza kadarist hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Hello TDA9351 van benne
(#) Torente válasza eyess hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Köszi a rajzot, át mérem
(#) kadarist válasza Torente hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Nem jó, mert ez nem a hűtőbordán van.
(#) nlorant válasza Torente hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Nézd meg a kondikat az eltérítésnél 10uf körülit keres és mérj rá kapacitásmérővel ha kevesebb cseréld újra!
(#) ha1zn hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
SONY KV29FX30K típusú trinitron képcsöves hibás TV kevés üzemórával ingyen elvihető. Hibajelző LED 5x villan fel, nem indul be a nagyfesz rész. Sorkimenő, vagy puffer tranzisztor hiba lehet, szerencsés esetben csak egy megnyúlt ellenállás a szervíz manual szerint. Ha valaki tudná használni, szívesen adom. Tel: 30-9758-708
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Megint én lennék. A fekete-fehér tévémet korábban jól összehúztam az öszetartó csavarjaival ami "stabilan" megoldotta a problémát (tehát volt kép), de most még így is produkálja a korábban írt jelenséget hogy elmegy a kép, csak most nagyon halványan alig dereng valami kép a képcsövön! Óvatos paskolásra már nem reagál, kép ettől nem jön vissza...
Szerintetek melyik része vacakolhat?
Következő: »»   1195 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem