Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   1 / 216
(#) Dióda hozzászólása Máj 1, 2006 / 1
 
Nos egy ideje elkezdett foglalkoztatni az A osztályú erősítő.
Eredménye az lett hogy megépítettem az ősrégi JLH erősítőt és szégyenszemre lealázza a legtöbb erősítőmet hangminőségileg és hangzásilag.

JLH2000

A tda végfokok elbújhatnak de még az stk-mat is lealázta de rendesen .
Kicsit gazdaságtalan de gyönyörű hangja van a piszoknak.Ha valaki megépítette már és valami tapasztalata van azt várom ide de ha valakinek kérdése van vagy szeretné megépíteni az is jelentkezzen.

Higgyétek el az öreg elktromos rályának nagyot néztem utánna nem győztem fülelni a hangját ezt mindenkinek hallani kell.
(#) Norberto válasza Dióda hozzászólására (») Máj 1, 2006 / 1
 
Én egyszer még tavaly év vége felé tanakodtam azon, hogy megépítsem-e vagy sem ezt az erősítőt. Hát nem igazán építettem meg...pedig lett volna időm. Most bezzeg nincs rá annyi időm, de szívesen megépíteném. Egyszer úgyis összejön még, remélem

Sokan megépítették már, és mindenki nagyot nézett a végén, ahogy tudom...

Egyébként te a 10W-os 2000-res modellt építetted meg? Milyen tranyókkal? Amilyet ajánlanak hozzá, vgy más gyártótól? (Asszem az ajánlott az Motorola 2N3055...nekem itthon más gyártótól származó lapul csak itthon )
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Hali.
Én is néztem, és én is csak jókat hallottam róla,
Olvastam a másik fórumot is (DIY audio) és tetszett.

Mondcsak Dióda, nem kevés az a 10Watt a hétköznapi használatban? Vagy valami nagyérzékenységü hangszóróval hallgatod?

Isa
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Eggyáltalán nem kevés és hát elég érzékenyek a ládikáim.
A kérdésedre a válasz igen a 2000-es verziót építettem meg.
Azt kell mondanom hogy ehhez képest a tda2030 egy 5W-os szütyöknek tünik.
(#) MaSTeRFoXX válasza Dióda hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Tetszik ez a 2000-es verzió...
Egyszerű, olcsó...
A kérdés: mit szól ez 4 ohm-hoz....
(gondolom hogy elviseli, csak 10w-helyett 15-20jön ki beklőle....)

Lehet hogy megépítem, mert jelenleg egy tda7375-öt (2x25W) nyúzok
(#) Dióda válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Le fogja pingálni de nagyon!

Amugy olvasgass egy kicsit az oldalon mert lehet hogy neked 4ómra más tápfesz és más alkatrészek kellenek.
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
És ha jól olvastam jó neki a +-45V?? Csak más tranyó kell neki?
Mert most van egy ilyen trafóm, meg egy ami +-24V-os.

Mennyire kell hüteni?

Berakod azt a kapcsolást amit te készítettél?
Meg egy képet is.

Egy GainClonehoz tudnád viszonyítani?...
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Én a szólótápos verziót csináltam meg a 2000-es pdf alapján .Képet sajnos most nemtudok de igérem készítek.Amugy piszokul melegszik egy baromnagy bordával is tojást lehet rajta sütni-ez nálam kb 60-70fokos azaz kézzel nemigazán megfogható.

Ezen a néven szerepel:A Little Reminiscing - Electronics World May 2000

GC-hez nem lehet hasonlítani mert az egy döngetö .
Ez meg egy minőségi erősítő azaz más kategória.
(#) Norberto válasza Dióda hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Igen-igen. Ez az egyetlen hátránya az A-osztályú erősítőknek. A beléjük vezetett/általuk felvett energiából nagyon keveset hasznosítanak (gondolok itt a zenei teljesítményre)...az energia nagy részét ugyanis elfűtik. Előnyük viszont a nagyon kicsi torzítási tényező. De hát ezt el kell fogadni, ha valaki egy jó hangú erősítőt akar építeni
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Vajon 2n3055 helyett lehet-e belerakni BD249C-t?
Azért raknám bele ezt, mert kevesebb munka van a hűtőborda furkálásával...
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Áh, szerintem esélytelen, hogy olyan minőségű legyen a kész remekmű, mint akár Diódáé...két, teljesen egymástól eltérő tranzisztor-kategóriát képviselnek a megnevezett tranyók...

A 2N3055-nek nem véletlenül teljes fémház burkolata.

Szóval az én véleményem szerint ez a tranyócsere nem túl jó ötlet. Mellesleg nem véletlen az sem, hogy PONT ilyen tranyóval tervezte az eredetit a szerző. Mert ugye már akkoriban is voltak kisebb tokozású tranyók. A minőség miatt eshetett erre a fémtokos típusra a választása.
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
" GC-hez nem lehet hasonlítani mert az egy döngetö . Ez meg egy minőségi erősítő azaz más kategória"

Azért ez érdekes. más a GC-t mondja Hi-Endnek

Minden bizonnyal meg fogom építeni a JLH-t hogy öszemérjem a GC-mel.
Megbizok a füledben és félreteszek ennek is egy kis pénzt.
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Akkor marad a 3055.
Hány VA-es trafó kell vajon hozzá?
csatornánként 10W hangteljeítmény +veszteség amit nemtom menyi....
100VA-es vajon elég lesz?
A feszültségnek meg kb 25-30V-os nak kell lenni (35-42V). A tápegységbe csatornánként 10.000µF szűrés. És szerintem minden csatornának külön graetz híd sem árt
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Hűű!
Most látom hogy a 10W hangteljeítményhez 45W hő jön!
Erre egy nagyon nagy borda kell!
És a trafónak szerintem célszerű 200VA-est választani
(#) Dióda válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Olvastam valahol bd tranyóval is a jlh-t de azt mondták hogy annak teljesen más a hangja.
Én a jóöreg 2N3055-öt használom és tuti bár marharossz a szerelése mert nagy barom fémtokos cucc de ebbe ez a legjobb meg valami MJakármi ami ugyanolyan.Amugy a 2N-nek nagyobb a hútófelülete is.

Trafó háááát az eredeti ajánlás szerint két csatornára minimum 160W-os kell de szerintem több kell, nekem egy 300W-os van belezuhantva éshát ezt is megszippantja rendesen.Amuyg ki lehet számolni mekkora kell : vegyünk 1,5A nyugalmiáramot az 40V estén 60W+10Wkimeneti hasznos meg az egyébb áramveszteségekre 30W kell ez így már 100W egy csatorna.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Nos senki jelentkező !
Nyúzzuk már meg ezt a régi kapcsolást .
Egyszerűen nem tudok eltelni a hangjával már majdnem csöves hangzású.
A végfoktranyókat elkezdtem cserélgetni és érdekes tapasztalatom van mert minden tipusú és sorszámú tranyónak más a hangja , bár nem túl sokkal tudtam eddig kipróbálni.Eddigi repertoálom 2N-BD-MJ ezekből többfajta is.Legjobbnak az MJ bizonyult utánna szorosan a 2N és a végén kullog a BD.
(#) MaSTeRFoXX válasza Dióda hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Majd a nyáron megépítem , de tényleg!
Igazából itt az iskola+az év vége, meg még a másik projectemet a digitális szkópot is be kéne fejezni (inkább elkezdeni.....)

Amúgy nagyon tetszik!
Alig néhány alkatrész, és milyen szép hangja lehet...
(#) Dióda válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Hidd el nagyon király!
Nem nehéz megépíteni max 1órahossza és működik is ha mindened megvan hozzá de szerintem még referensnek is megfelel.Azt az 1-2órát rászánni plussz azt a tényleg pár alkatrészt megéri főleg ha meghalja az ember a hangját.
Meglepődve tapasztaltam hogy a 30 centis mélynyomóm majd kiugrik tőle örömében a dobozzából és hogy a cd kimenetéről kopaszon szebben szól mint némelyik erősítő eq-val.
A mélyei elsöprőek a magasok tiszták élesek és mindent hallani a zenéből hallani lehet hogy st.martin zenéjében fúvós a hangszer és levegővel működik:eek2: .
(#) MaSTeRFoXX válasza Dióda hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Igazából csak trafót kéne szerznem meg hűtőbordát hozzá, meg valami dobozt , de szerintem majd megcsinálom AL lemezből, és lefestem mattfeketére
(#) Dióda válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Sima 24V-os trafó megteszi meg egy baromi nagy borda.Elősször szerintem próbáld ki és füleld meg utánna kezdj el dobozoláson gondolkodni.Amugy célszerű ennél az erősítőnél a doboz tetejére tenni a dordát mert piszok meleg tud lenni és szerintem az nem tesz jót semmi készüléknek amit rátennél de ha a tetején van a borda akkor nem tudsz rátenni semmit.
(#) MaSTeRFoXX válasza Dióda hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
A két poti mire szolgál?
Set V dc out: Ez a tápfeszközép beállítása
a kimeneten (a kondi előtt)?
Set Iq: A nyugalmi áram beállítása? Mekkorára? 1,5-2A?
(#) Dióda válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
1,5A a nyugalmiáram de lehet több is csak akkor nagyon nagy a disszipáció mondjuk 1Amperrel is tojást lehet sütni rajta de 1,5 kell neki.Állítólag ha nagyobb a nyugajmi áram még jobban szól de én még nem próbáltam illetve szerintem akkor már 1-2W-os ellenálásokkal kell a nyugalmiáramot álítani mert a trimmer elfüstöl pillanatok alatt.Tápot meg elvileg lehet neki 50V-ot is adni persze akkor nő a kimeneti teljesítmény is.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Még valaki?Még valamit?
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Na akkor jó lesz hozzá a +-45Volt?
Mert van itthon két trafó vagy 250Wattosak.
Akkor igy csinálhatok belölük monoblokkokat, azzal is biztos jobb lesz a hangjuk. Sirály!
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Szedd szét a szekundereket külön-külön egyenirányítva két nagy buzi pufferkondival két külön végfokkal szerintem király lessz.
45V-ból ki fog jönni belőle 20W simán de max csak 1Amper nyugalmi áramot adj neki mert másképp szétfűti az agyát szegény.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Ez alpján egyszerűen megépíthető!


JLH.rar
    
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Kezdem úgy érezni hogy csak magamnak irkálok !
(#) isamisa válasza Dióda hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Köszi.
Te ezalapján a nyák szerint csináltad?
Miért bezsélsz magadba?? Az olyan embereket dutyibadugják
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Máj 3, 2006 /
 
Nagyjából ez alapján annyit módosítva hogy nekem a tragyók nem egyenesen hanem efordítva 45fokkal vannak.
(#) Chip válasza Dióda hozzászólására (») Máj 4, 2006 /
 
Szia!

Ez az erősítő , mennyire zajos?
Nem búg... nem zúg?... (v. másikhoz képest milyen?)
...esetleg teljes hangerőre állítva(persze mikor nincs hang)?
Következő: »»   1 / 216
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem