Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 146
(#) Sam Seed válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
A másik fontos dolog lenne azzal kapcsolatban amit kérdezel, hogy amit készként vásárolok ott van Support. Ha hibát látok jelezhetem. Ha magam gyártatom a nyákot, minimum 5 emberen múlik a végeredmény. Sok utánaolvasást, beszélgetést igényel. A hibajavitás maximális hatékonysága a Skypin múlhat. Félek töle. Pedig nemrossz dolog amit mondassz.
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Nálunk keddenként van farmernap a sarkon. Akkor akcios a mosás, vasalás.
Nincs vasalóm.
(#) elektrorudi válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Sajnos nem értek hozzá, nem tudom, melyik a jobb. Csak a megjegyzésedre reagáltam.
(#) scooby_ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Azért nem eszik olyan forrón... Support leginkább itt van. Amit készként vásárolsz, jelezheted, de az egy bolt. Ők maximum odáig tudnak segíteni, hogy "bedugtad a konnektorba?!" Itt ki is merült a műszaki szaktudás. Amit linkeltem, azt csak itt a fórumról legalább 4-en megépítettük sikeresen, egy nyákterv van hozzá, amin építgetjük, és slussz. Kell bele 3 cső, 4 fet, ezeket legjobb esetben ebayen megkapod, illetve 1-2 kondit. A többit meg meg tudod venni a kereskedelemben itthon. Hestore.ban pl. Van 0,1%-os ellenállás azokban a horror pl. 511R értékben is, amit a research használ, így gyakorlatilag a kapcsolási rajzon feltüntetett értékek nagy részét be is tudod szerezni. Innentől kezdve gyakorlatilag van egy verhetetlen minőségű korrektorod, aminél azóta se nagyon találunk jobbat, ez lett az etalon.
Szerk.: Ha vársz egy kicsit, én most tervezem újra a sajátomat, ezután kiküldöm Kínába gyártani a panelt. Mivel ott csak protó gyártás van, marad 4db felesleges panelem. Ugyan így lesz a tápegységgel is. Az előlapi kis LCD-s vezérlőhöz már megérkeztek a panelek, lényegében az is kész, csak a távirányíthatóságán kell még dolgozni. Amúgy már használható.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2018
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Idézet:
„Ugyan így lesz a tápegységgel is.”

Milyen tápot használsz hozzá? Képen látható bevált nekem (hűtőbordák hiányoznak).

ARC PSU 3.jpg
    
(#) Sam Seed válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Tükön ülök, hogy rendeljek valamit. Segitenél az eredeti kérdésben?
CHZ tanácsa gazdaságos.
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 19, 2018 / 1
 
Ez butaság? Nekem PC, és a lemezjátszó lenne rajta. A csövek ahogy nézem horribilis hozzá.
Énis azt gondoltam racionálisnak amit mondassz. Valaki a negyediket tanácsolta kapcsolásügyileg.
Ott engem kicsit zavar az elcső csö közvetlen közelében a négy kondi.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Gondolkoztam rajta, hogy áttérek arra, amit képként csatoltál. Az egyetlen dolog ami nem tetszik benne, hogy nem lágyindított. Mondjuk szerintem ezt könnyedén ki lehet küszöbölni a visszacsatolásánál. Stabilitása milyen? Van annyira jó, mint amit eddig használtál? Fet-es zéneres stab. Táp áramgenerátorral.
(#) scooby_ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 19, 2018 / 1
 
Én is és CHZ is tudunk, illetve próbálunk segíteni. A kapkodás véleményem szerint nem feltétlen célra vezető. Nekem is évek alatt készülnek el erősítőim, mert hol időm, hol kedvem nincs folytatni egy megkezdett projektet. Sajnos az elektroncsöves technológia manapság nagyon nem tartozik az olcsó kategóriába. Én a hibridek melett tettem le a voksomat. Nekem az erősítőm is hibrid (szintén Audio Research meghajtással), és a riaa korrektorom is, a belinkelt PH3-as. Ez igazából olyan dolog, hogy kinek melyik tetszik. Bár mondjuk a PH3 azért a többségnek akik megépítik tetszik. Vagy is én ellenvéleményt eddig még nem hallottam róla.
Az erősítőről -ami CHZ ötlete - már volt olyan ellenvélemény, hogy gerjed. Igazából én ezt sem tapasztaltam szerencsére, le is kopogom. Nagyon szeretem mindkettőt.
(#) scooby_ hozzászólása Júl 19, 2018 /
 
Felteszek egy Videót a félkész vezérlőről. Azért ide, mert kimondottan a PH3-hoz készül, az meg riaa. Elfér itt talán, ha érdekel valakit, tekinccccse' meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2018
(#) CHZ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Már már leírtam javaslatom, EAR KIT, ha nem akarsz építeni.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Nagyon stabil, kicsit érzékeny az alkatrészek pontosságára.
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
(#) CHZ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Ez nem RIAA korrektor.
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
A problémám azzal amit ajánlotál- linkkeltem, hogy készen olcsóbban tudom beszerezni. 200Eur körül van készendobozolva . Mire megveszem a trafót, csöveket drágábban jövök ki.
(#) CHZ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Ezt neked kell eldöntened, hogy mit választasz.
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Börzéken milyen árban szoktak elkelni a 12AY7 csövek?
(#) CHZ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Nem tudom, nem jártam még ott.
(#) scooby_ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
+ még vagy 30% vám +27% áfa. Kínából érkezik...
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
A PH5-ét kicsit tovább dolgozták. De egyébként ugyan az.

Mod: Hibás fájlmelléklet cserélve.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Sam Seed válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Ha a csomagra vámmentes árat ir.. Én mindig ugy rendelem. Nemvolt még gond..
Mindegy is. Nagyon töröm a fejem..
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Lényegében csak DN2540 áramgenerátor került bele, én is így használom.

ARC psu.JPG
    
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Megrendeltem mindent ahhoz, azzal amit mondtál. Majd jelentkezek, ha a kezembe van.
3 nap.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Pontosan!
Ha megengeded, megpróbálom alapul venni a nyák tervedet.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Küldtem, alakítgathatod.
(#) CHZ hozzászólása Júl 22, 2018 / 3
 
Egy óra alatt elkészíthető a panel.
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Kapkodtál.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Újabb? Ez már a 3. ha jól számolom?
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Arra gondoltam, hogy pár dolgot vásárolnék töled. Persze, csakha beleegyezel.
(#) MiRkoczkii hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Üdv kedves kollegák!
A napokban egy kissé furcsa bogaram ejtett gondolkodóba, mégpedig egy teljesen elektroncsöves RIAA korrektor építése. Esetleg ezen dolog kivitelezhető? Ha igen, akkor esetleg tudnak tanáccsal vagy esetleg már jól bevált kapcsolással szolgálni?

Válaszukat előre is köszönöm!
Következő: »»   112 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem