Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   783 / 1121
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Feltelepítés után az első startmenüre klikkeléskor automatikusan a beállításokat előhozza.
Én aktiválom az összes beállítás mutatását (Show all settings), majd az "active corners"-t letiltom, mert talán az a legidegesítőbb új funkció az összes közül.
Magyar nyelvet is választhatsz, de mivel elméletileg soha többet nem fogsz a menüjében turkálni, így talán nem fontos.
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Értem,Köszönöm! Csak azért kérdeztem a magyart,mert azt hittem hogy telepítés után a Windowsba nem e angol lesz a menüje?. Na este ki is próbálom.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2018
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Nálam csak ennyi van a Settings-be
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Hát, izé, öm. ...Ok...?
Szóval ez van. Erre nem emlékeztem, mert én nagyrészben (90%) 8.1-et teszek az általam telepített gépekre.
Bocsesz!
De a sarokmenükön kívül működni kell.
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Ja persze működik! Köszi!
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 19, 2018 1 /
 
Estét!

Horizongó nektek is 4:3 ban nyomatja a 16:9 -es képarányú RTLII csatit?

RTLII.jpg
    
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Úgy látom újabb zsaroló e-mailt terjed, vigyázzatok...
A link egyébként a *://darovinnl.com/folytatnisslhu címre vezet.

(A link itt egyébként nem véletlenül nem működik, még mielőtt valaki rákéreckedne.)
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Mivel a freemail, egy szutyok spam bánya, nem lepődök meg rajta, hogy minden vackot átenged!
(#) nolex hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Sziasztok,

adott egy Q1900-as miniITX alaplap. Igazából egy fura jelenség miatt írok.

Ez a lap van hogy 1-3 nap alatt "lefagyott", és nem lehetett elérni távolról .
Eddig egy 160W-os picoPSU táppal futott 2x3TB WD merevlemezzel és egy 120GB SSD-vel, mint egy szerver.

Vettem hozzá egy alap chieftec tápot, hátha ez megoldja az újraindulást, Betettem és el se indult. Nosza az egészet kiszedtem, összeraktam csak a lapot és a tápot, és hibátlanul működik, memtest is futott rajta.

Az létezhet hogy valami földhurok van a házban? A gyári távtartókkal használom (egy olcsóbb Antec ház).
Jelenleg a házban nem megy az alaplap, asztalon viszont hibátlan.

Hogyan oldhatnám meg?
(#) RoliNyh válasza nolex hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Én egyszer egy sima ATX lappal jártam úgy, hogy asztalon működött, házba építve nem.
Vagy háromszor ki/be szereltem, mire rájöttem, hogy valami debil az USB pendrájvot fordítva erőszakolta be, ezzel kitörve az aljzatban lévő műanyag kis pöcköt, amin az érintkezők zárlatba mentek.
(#) nolex válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Időközben rájöttem:
az egyik RAM slot nem működött, és nem hajlandó vele elindulni.

viszont az érdekes, hogy egyszer elindult mindkét rammal és némi memtest is lement hibátlanul.

Szóval az alaplap az ami nem százas.
(#) pittti válasza nolex hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Vagy pedig a memóriák érintkezőit kell egy puha radírral megkezelni, valamint a memória slotokból a port kifújatni. Általában ezek után menni szokott...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
ASUS P4PE alaplap esetében hogyan lehetne visszaállítani az indulás képtelenné vált BIOS-t? Ugyanis most képtelen felállni az alaplap...
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
BIOS elem kiszed 2 percre áramtalanítva
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Több mint 2 percre kivettem a gombelemet, viszont továbbra sincs semmi! Konkrétan a nagy büdös semmi az alaplap reakciója!
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Attól, hogy az elemet kiveszed, a beállítások nem biztos, hogy elvesznek.
CMOS clear -t kéne végrehajtanod, egy jumpert kell rövidrezárni az alaplapon.
A kézikönyvben keresd meg, hogy kell...
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Azt tudom, és már sajnos az is meg volt! Lehetséges hogy csendesen elhalálozott az alaplap? :8
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Az előfordulhat... A tápot kellene ellenőrizni legelőször, és minden sallangot lecsatlakoztatni róla.
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Hát, ott kezdődik a dolog hogy nem az alaplapi videokártyát (ha van) használja, tehát egy videokártya, továbbá egy CD, egy floppy, két HDD és egy PCI TV tuner kártya van rajta! A tápegység 400W és a jelenlegi konfigurációhoz legalább egy floppy, négy IDE, egy SATA csatlakozóval kellene rendelkeznie meg persze nem lehet túl kicsi teljesítményű sem, hogy mindent elbírjon.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Idézet:
„...hogyan lehetne visszaállítani az indulás képtelenné vált BIOS-t?”

Ilyen egyszerűen nem történhet meg, egy amúgy működő bios magától sohasem válik „indulás képtelenné”.

Esetleg ha a „kiváltó okot” részleteznéd...
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Hát... Egyszer véletlenül hozzáért a tévé kábel egyik pólusa a fém gépházhoz és nyilván a potenciál külömbség tehetett vele valamit...
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Ezt a linket ismeri valaki? Állandóan ezt dobálja a nod, egy napja...
De persze azt már nem mondja, hogy honnan akar meghívódni, mikor a böngésző se fut.
Nyilván valami böngésző temp mappából kiszabadult fájl lehet. Csak így infó nélkül nehéz megtalálni.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018

Mackepeer.jpg
    
(#) Gombszem válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
A link (https://mackeeper.com/) nincs letiltva. A többi meg nem látszik a képen.
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 21, 2018 /
 
Az ablakban látható cím le van tiltva. Egy jó összefoglaló a Mackeeper-ről: Bővebben: Link.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 26, 2018 /
 
Sziasztok! Probálnám felrakni egy Dell N5010 re a Windows 10 et, az F12 vel kiválasztom hogy cd-dvd -ről bootoljon de nem akarja, a gépen lévő Win8-at adja be mindig. A Setup ba F2 be is beállítottam 1 nek a boot cd-dvd t F10 mentés és ugy se jó. Szerintetek?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Storno! Kiderült hogy az olvasó a hibás.
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Idézet:
„Hát... Egyszer véletlenül hozzáért a tévé kábel egyik pólusa a fém gépházhoz és nyilván a potenciál külömbség tehetett vele valamit...”
Nem valószínű, hogy ettől.
(#) eSDi válasza david10 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Hali!

Megjött a panda, írtam egy kis szösszenetet az ide vágó topicban.
(#) david10 válasza eSDi hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Köszönöm szépen, hogy gondoltál rám!
Írtam néhány kérdést a topicba.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Aggasztó érdésem lenne: Mitől csinálhatja azt a Firefox a gépemen hogy indításkor teljességgel 0% aktivitással megjelenik a feladatkezelőben de amúgy a büdös életben nem indul el? Így nem tudok a gépemen netezni, most is csak végszükség miatt írok Internet Explorer alatt!
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
Következő: »»   783 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem