Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quadrokopter vezérlés
Lapozás: OK   2 / 3
(#) dokidoki válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Biztos nem lesz jó.
Lomex oldalán sot-23, 20-30 Volt, 4-6 Amperes N-mosfeteket keres. szerk: TSM2306 - TSM2312 ...
Érdemes lenne válogatni és mindhármat cserélni egyformára.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2018
(#) kapu48 válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Hogyan válogassam?
Van 2db. középkategóriás multiméterem.
(#) dokidoki válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Idss mérőkapcsolás, ez lenne a legegyszerűbb és talán megfelelő. Vagy 1.5Voltos Vgs-nél, megmérni mennyi a Drain-Source ellenállás. Gyakorlatilag a legprofibb egy karakterisztika rajzoló ill. mérő lenne a csúcs.
(#) kapu48 válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
A Lomex kiszolgál magánszemélyt is?
Nagyon erőltetik a regisztrálásnál a cégnév megadását!
(#) kapu48 válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Kis vacak 18EFt-os dron. Jobban járok, ha keresek valami hasonlót használtan, alkatrésznek.
(#) dokidoki válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Persze, simán magánszemélyként is lehet rendelni, vagy ha türelmes vagy, akkor személyesen.
25-50Ft os alkatrész, elég akkor feladni, ha nem sikerül a műtét, vagy nem lehet kitrimmelni a koptert a javítás után.
(#) EcoPityu válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Szia!
A BS170 tökéletesen alkalmatlan!
Még az áramát sem bírná, a 8mm-es mocik, amikor a 12cm-es rotorral a 140-150g-os testet emelik, 1,5-2A-t is zabálnak!
A másik, hogy a BS170 5ohm-ra nyit, a gyári meg 0,04-0,1ohm-ra!
inkább nézz valamit, bontott DVD, vagy PC alaplapon!

De, mindenekelőtt ellenőrizd, hogy egyáltalán megvan-e még a füstölt Fet vezérlő pwm jele!

Pityu
(#) kapu48 válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Köszönöm!
Már én is rájöttem, hogy hiába nagyobb a tokja, ha közben csak 500mA tud.

Milyen frekvencián mehet ezeknek a PWM-je?
8 csatornás Logic teszterrel mérhető? Mert csak az van kéznél.
(#) EcoPityu válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Szia!
Én a saját fastlane-emnek olyan 25-30 kHz-es jelet mértem, de scope-on látványosabb!
A silverlit spy racer is 30kHz-es!
(#) kapu48 válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Akkor ennyi előzetes ismerkedés után, holnap nekiesek és lefújom róla a fet-et.
Hogy tudjak valamit mérni. Aztán eldől, hogy rendeljek e hozzá fet-et.

Köszi mindenkinek!
(#) mgy hozzászólása Ápr 28, 2019 /
 
Tisztelt fórumozók !
2 éve vásárolt drónom mechanikailag a végét járja. (törött lábak, törött propellervédők)
Az aljára csatlakozatott SD kártyás kamerát szeretném hasznosítani. ( menetrögzítő, rc car kamera stb. célra)
Kivezetései: piros, fekete, fehér, sárga
Gondolom: a piros +3.7V , fekete Gnd
A fehér és a sárga funkcióiról illetve felhasználhatóságáról tud-e valaki információt (linket) adni.
PIC-kel vagy arduinóval kezelném le.
Segítséget előre is köszönöm
mgy
(#) Lucifer válasza mgy hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Gondolom a videó/fénykép készítést triggerelő bemenet.
(#) bbb válasza mgy hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Ha meg ezek szabványszínek, akkor akár lehet a fehér az analóg hang a sárga pedig az analóg képfolyam vezetéke. Nagyon gyorsan megtudhatod, ha a piros-feketére ráadod a tápot, a sárgára meg rákötsz egy szkópot...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2019
(#) gyurma888 hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó topicban teszem fel a kérdést, de nem találtam jobbat...
Van egy Xiaomi Fimi A3-as drónom, egyébként meg vagyok elégedve vele (azt leszámítva, hogy a kameralencse néha párásodik), viszont a napokban felkeltette az érdeklődésem egy filetípus... Amikor a drónt rácsatlakoztatom USB-n a gépre, akkor 3 meghajtóként (partícióként) jelentkezik. Az egyik az SD kártya, itt vannak a képek és videók. A másik egy "UPRAGE" nevezetű, ezt a firmware frissítésekor lehet használni, ide kell berakosgatni az éppen aktuális firmwaret.
És a harmadikat nem egészen értem, ez a "BLACKBOX" nevezetű. Nyilván a feketedoboz szerepét tölti be, viszont az lenne a kérdésem, hogy tud erről valaki valamit, hogy hogy, és milyen programmal lehet az ezen a partíción lévő fileokat megnyitni? Próbáltam már mindenfélét, de egyszerűen semmivel sem sikerült értelmes adatokat kihámozni belőle. A legtöbb filenak .box a kiterjesztése, gondolom ezekben vannak a számunkra érdekes információk, de vannak ilyen "össze-vissza" írásjelekkel tűzdelt fileok is, közülük az egyik kicsivel több, mint 3GB, a többi pedig pár KB. A .box fileok pedig jellemzően pár KB-tól 4-5 MB-ig. A repülésekkel biztosan összefügg, mert a dátumozás pontosan stimmel, mindig azokról a napokról van file, amikor repültem.
Egy ilyen .box file-t felteszek ide mintának, ezeknek a megnyitási módját, vagy dekódolási módszerét keresném. Bármit... Program (ez lenne a legjobb), algoritmus, weboldal, vagy bármi, amit tudni lehet ezekről
Előre is köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020

000287.BOX
    
(#) Medve válasza gyurma888 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
Szia, belenéztem, van egy "fejléce", majd "mondatok" (rekordok?) következnek, melynek mindegyike az Ŕ”D Ŕ”D Ŕ”D Ŕ”D karaktersorozattal végződik. Ennek az utolsó csoportja a fájl harmadától megváltozik, majd a végén ismét visszatér az eredeti kombináció. Adatgyűjtésnek tűnik a repülés mikéntjéről.
Ha komolyan érdekel, megnézhetnéd, hogy a fájl hossza van-e összefüggésben a repülési idővel. Vagy hogy hogyan változnak a mondatok egy lebegés, egyenes irányú repülés, vagy csak emelkedés során. A fejléc mindig közel ugyanaz lesz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) Lucifer válasza gyurma888 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
Idézet innen:

Idézet:
„Asked FIMI support how to extract contents and just received below mail;

No, customers can't open the log, this log is mainly used to analyze the crash cause if the drone lost.
Thank you!”


Ez valami szervizlog amiből a support meg tudja mondani a lezuhant gépről, hogy mi volt a baj.
Ezek alapján gyári tool nem lesz hozzá, a legjobb lehetőséged a drón firmwarének szétszedése és visszafejtése. Ha nagy mákod van akkor valami magas szintű nyelven írták a logolós részt, de ezt erősen kétlem. Persze azt is lehet mint amit Medve írt, csak hát az is elég nagy meló.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) Ge Lee válasza gyurma888 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
Nekem is ilyenem van, nekem is tetszik, én feltettem rá a magyar nyelvű menüt is, könnyebb gyorsabb eligazodni benne. Nekem ami nem tetszik benne (bár ezek az igények már más árkategóriát is jelentenének) hogy lehetne valamivel nagyobb kapacitású az akku, meg lehetne valami optika, vagy minimális zoom a kamerán.
Azt viszont nem értem miért kell elszabdalni a videót, sokkal macerásabb utána kezelni, szerkeszteni mintha egyben lenne. Nem tudom mennyit tud alapból az antennákkal, én egyből az antenna hatótáv növelővel próbáltam ki (kici rátolható parabola) azzal simán elment 1,5km-re.
Haverom kiszedte a fix antennákat, a lyukba beletett egy SMA csatlakozót amihez lehet csatlakoztatni külső antennát, és a külső nagyobb nyereségű antennákkal meg egy túltöltött akkuval elment 5,4km-t neki, mondjuk onnan már csak úgy tudott visszajönni hogy magától leszállt elé vagy 100m-re mert már semmi szufla nem maradt az akkuban.
(#) gyurma888 válasza Medve hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Tényleg, én ezt nem vettem eddig észre... A file hossza egyértelműen összefüggésben van a repülési idővel, nagyjából a file mérete egyenesen arányos a levegőben töltött idővel. Ma kipróbálom, hogy mi történik mondjuk akkor, ha csak egy helyben lebeg 5 percet és leszállok vele. Azt hiszem a log file írása a felszállás pillanatakor kezdődik és a leszállásig tart.
(#) gyurma888 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Értem, sajnálom, hogy akkor ezek szerint nem lesz gyári tool hozzá. Megpróbálkozom a kísérletezgetéssel, a firmware visszafejtése szerintem számomra így esélytelen egy .bin file alapján .
Köszönöm, hogy visszakerested ezt a fórumbejegyzést!

@Ge Lee:
Én is feltettem rá a magyar nyelvű menüt, szerintem is jól használható (bár nem mindent sikerült tökéletesen fordítani, de összességében használható). Antenna hatótáv növelő nélkül tegnap kipróbáltam, és FCC-ben egy hegy oldalából a völgy felé 1069 méterig jutottam, ott csatlakozott le. A kép is bírta addig, viszont a videós jeladó gondolom a drón hátuljában lehet (vagy valami elöl nagyon árnyákolja), mert amint saját magam felé fordítom, elkezd szakadozni a kép, pedig addig semmi baja sem volt.
Ha már itt tartunk, a kamera-párásodós hibával neked nem volt gondod? Mellékletben küldöm, hogy mire gondolok. (Sajnos ilyenkor a felvételek abszolút élvezhetetlenné válnak.) Valószínűleg a külső kameralencsét nem sikerült légmentesen leragasztaniuk, és azért párásodhat a lencse. Egyszer már visszaküldtem a forgalmazónak, de 3 hét után azzal jött vissza, hogy ők aztán nem tapasztaltak semmi ilyet, nincs is baja... (Nem mindig párásodik, ebben igazuk van...) Sok más felhasználónál láttam ezt a problémát, sok videó van arról, hogy ki hogy oldotta meg, még egyiket sem mertem megpróbálni. Ezzel kapcsolatban neked nincs tapasztalatod?
Illetve a rátolható hatótávnövelőről (kicsi paraboláról) esetleg nincs egy linked?
Akár megrendelős, akár elkészítős...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) alita hozzászólása Feb 26, 2024 /
 
Tisztelt Fórumtársak !

Hozzá jutottam a képen látható SD kártyás drón kamerához.
Érdeklődöm tudnám-e használni valamire?Persze azt sem tudom,hogy a rajta lévő
sztereó jack dugójára mi csatlakozik.
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel:Alita
(#) Medve válasza alita hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
A jack dugón valószínűleg a táp fesz és a video kimenet lesz, de...nem drónkamera ez.
(#) alita válasza Medve hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Köszönöm a válaszodat!

A kisunokám drónja megadta magát,és arról vettem le,mielőtt leadják hulladékba.
Ha játékként is kapta, elég komoly játéknak nézem.
Hogy melyik érintkező a pozitív,és melyik a videó,gondolom a táp nem tesz benne kárt,
bárhova is kötöm,de hogy hány volt a jó,azt nem tudom.

Üdvözlettel:Alita
(#) bbalazs_ válasza alita hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
De, okozhat kárt.
A föld általában a fém részeken van és a legnagyobb kiterjedésű NYÁK részen.
Ha van benne elektrolit kondi, akkor annak alapján beazonosíthatod a pozitív/negatív részt.
A drónoknál Li-Po akksik miatt kb. 3.6V-os lépésekben érdemes menni felfelé, az előbb említett elektrolitkondik feszültségét kicsivel fölé szokták méretezni.
A neten keress rá az említett drón tipusára, sok infót kaphatsz abból is.
(#) Medve válasza alita hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Mindig tanul az ember...
Szedd szét és úgy meg tudod saccolni a polaritást. Én 5V-ot mernék ráadni.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2024
(#) alita válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Köszönöm az utóbbi kettő válaszokat.
(#) alita hozzászólása Márc 7, 2024 /
 
Tisztelt Fórumtársak !

Húsvétra meglepetésként vásároltam a csatolt képen látható mini drónt.Sajnos először én
lepődtem meg,mert nem működik rendesen,ugyanis hosszas kísérletezés után kétszer tudtam
elindítani.A kezelőszeren és a gépen megvan a feszültség,megjelennek a kívánt visszajelzések.
Nem vagyok gyakorlott,de ha minden oké,akkor bármelyik kezelő karhoz,vagy gombhoz nyúlok
működni kellene,vagy mégsem?

Várom javaslatokat.

Tisztelettel.Alita
(#) bbalazs_ válasza alita hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Nem. Biztonsági okokból.
Általában a gázt maximumig fel kell tolni majd vissza nullára (ilyenkor még nem forognak a motorok), akkor utána fog ténylegesen a gázra várni és reagálni érdemben.
Ez nincs benne a leírásában?

Csatolt kép hiányzik.
(#) alita válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Köszönöm a választ.Erről nem írtak,de megpróbálom.
Most felteszem az elfelejtett képet.
(#) alita válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
Köszönöm a választ.Erről nem írtak,de megpróbálom.
Most felteszem az elfelejtett képet.

Megpróbáltam a működtető kart előre tolni és vissza,de semmi nem történt.Ezt persze a
másik karral is megismételtem.Gondolom Te erre gondoltál,mert másik gáz kar ezen nincs.

Üd:Alita
(#) KBal76 válasza alita hozzászólására (») Márc 7, 2024 /
 
A drónod márkáját/típusát mostanáig nem tudtuk meg. Sok drón motorjai a kontrolleren két kar egyidejű (általában lefelé) össze vagy széthúzásával indulnak el. Használati útmutatót is ajánlott elolvasni ez ügyben.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem