Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Golf IV elektronika
 
Témaindító: Tomszy, idő: Jún 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 48
(#) Linduska81823 válasza VIM hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Köszi, délután megnézem, aztán jelentkezem.
(#) martin96 hozzászólása Júl 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Valaki tud adni kapcsolási rajzot amin az ajtó és a kesztyűtartó világítás szerepel? Egyszer jók, egyszer nem. 12v sem jut el.
(#) dave500 hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Bár ez nem feltétlenül elektronika, gyors és tömör kérdésen lenne.
Körülbelül fél óra út után, alapjáraton "cincog" valami, mintha tücsök lenne a motortérben. Ha egy kicsit is emelem a fordulatot (1000 fölé) megszűnik.
Ékszíj lenne?
(#) VIM válasza dave500 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Szia! Talán a segédüzemi hajtás (generátor, klíma kompri, szervo szivattyú) ékszíj feszítő görgője ad ilyen hangot. Mikor volt cserélve?
(#) dave500 válasza VIM hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Szia!
Meg merem kockáztatni, hogy soha. Amióta nálam van, sokmindent cseréltem, de ezt még nem. (Vezérlés viszont 2 ezer kilométerrel ezelőtt volt cserélve kompletten!)
Holnap munka után megyek vele addig, amíg elő nem jön, és megnezem pontosan honnan jön a hang.
(#) VIM válasza dave500 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Nekünk ilyen van a Leonban. Ha szerencséd van akkor csak a görgőt kell kicserélni rajta, mert azt is lehet kapni külön.
(#) dave500 válasza VIM hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Megprobalom kideríteni holnap, hogy honnan jön!
Egyébként az enyémben nincs klíma, nem tudom ez számít e.
(#) nyugiba hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
'99-es ALH motorkódú 1,9-es TDI Golf IV-ben a középső kis piros kijelző (pillanatnyi fogyasztás, ...) háttérvilágítása nem működik. Az LCD rendben van, ha rásüt a nap vagy rá világítok, akkor jól látszik.
Tudtok olyat ajánlani, aki reális áron megcsinálja? 20eFt fölötti csere ajánlatok soknak tűnnek nekem.
(#) vincellér hozzászólása Aug 28, 2018 /
 
Kedves Golf IV. esek üdvözöllek benneteket.
Ha valaki még erre jár segítsen nekem ha van ilyen jellegű tapsztalata.
Elektromos, talán jeladó probléma lehet ( csak nem tudom melyik és hol található a motoron)
de lehet, hogy más.
Nehezen indul, 5-8 önindítódás után veszi fel a fordulatot és nem áll le. Néha menet közben is leáll, de eddig újra indítható volt önindítóval anélkül (lendületből )nem.
A gyujtótrafót, gyujtókábeleket kicserélték, de nem lett igán jobb.
A hibakódkiolvasó ( mondja a szerelő ) pontosabban nem írja ki a hiba okát!
A golf nem fiatal, 1989-es, de egyébként jól megy 200000 kilométer után is.
Köszöm a segítséget.
Üdv.
(#) cupika97 válasza vincellér hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
1989 és Golf IV?
(#) zolika60 válasza vincellér hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Nem ártana egy motorkód sem. A 89-es egyébként 2-es Golf, 98-as lesz az.
(#) VIM válasza vincellér hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Szia! A motorkód az 1P, PG vagy 1H és Digifan? No és 1.8-as motor?
(#) dave500 hozzászólása Aug 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Rendeltem egy kínai "keyless entry" távirányítót vezérlővel együtt, de elakadtam a bekötéssel.
Tudna valaki segíteni egy rajzzal, hogy a központi zár (a csatlakozó, ami az ajtóban van) melyik kábel mit csinál?
Előre is köszönöm!
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Szerk: Már csak azt kellene tudnom, hogy melyik az indexeknek a vezetéke.
(#) zolika60 válasza dave500 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
A fekete fehér és a fekete zöld. Fejből nem tudom melyik a bal melyik a jobb oldali.
(#) dave500 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
(Az gyakorlatilag mindegy, úgyis egyszerre kell mindkettő) köszönöm szépen!
Viszont az létezik, hogy nekem olyan nincs? (A vezető oldali ajtóba kötöttem be.)
(#) martin96 hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy ide milyen ellenállások kerülnek?
Jobb első ablakemelő.
(#) zolika60 válasza dave500 hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Nem. Annak lennie kel, ha megy az index.
(#) akos70 válasza dave500 hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Hát a vezető oldali ajtóba nem lesz behúzva az index vezetéke.
(#) cupika97 hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Sziasztok. Rendeltem ülésfűtést a kocsimba, bele is raktam. Csak a bekötéssel vagyok bajban. + és - kell bekötni. Mindkét oldalra van rajta külön 7,5A biztosíték. Azt szeretném hogyha csak akkor menne ha be van gyújtva a kocsi. Nem originál ülésfűtés hanem keleti. Bővebben: Link
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
75x-re a kormány alatt belehet kötni az ülésfűtést? Mert ezt kapcsolja a gyújtáskapcsoló. Persze 2X 7,5 A-es biztivel ellátva külön a bal és jobb első ülés.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) dave500 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Köszönöm, nem tudtam.
Lenne egy másik kérdésem, vettem egy projektoros lámpát, már ki is cseréltem és nincs vele gond, viszont koszos belül. Nem szívesen szedném szet, mert napi szinten használom az autót, és ha valami nem sikerül nem tudok dolgozni menni. Arra gondoltam, hogy meleg vízzel (akár valami zsíroldoval, akár mosóporral) feltöltöm a lámpát, kirázom belőle a dzsuvat, aztán kiöblítem desztillált vízzel, és sütőben kiszárítom. Ez mennyire működhet?
Illetve egy utolsó kérdés, ebben az angel eye izzós (elképzelésem sincs, hogy ezt miért így találták ki..) Szemre kis rizsszem ( t5) izzóknak tűnnek, ha azok akkor rendelnék 20db ledet, és kicserelném őket, de nem vagyok benne biztos, hogy azok mellékelek képet, és előre is köszönöm!
(#) cupika97 válasza dave500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Projektoros lámpa? Az milyen? Menne az izzó, és előtte meg a nagyító? Ha jól tudom akkor ezek ragasztva vannak és nem lehet szétszeni őket. Mosástól énmeg félnék.
(#) dave500 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Igen, vagy más néven vetítő lencsés. Az előző lámpatest is ragasztva volt, szerintem Golfoknál az összes, mert üveg van rajta, nem műanyag.
Szét lehetne szedni hőléggel, csak nem akarom. Viszont a lencse poros kívül is, belül is. Látok ugyan vele, de biztos hogy sokat levesz a fényből.
(#) bbb válasza dave500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Mágnes + rongy és menni fog...
(#) dave500 válasza bbb hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Erre sose gondoltam volna, pedig rengeteg neodimium mágnesem van itthon.
Köszönöm, akkor egy magnest becsomsgolok egy kis rongyba, és belogatom cérnával a refi lyukán, és meg van oldva. Viszont a lencsét kívülről hogyan csináljam? Belül egyszerűen benyulok egy pl. hurkapalcas ronggyal, de a külső felét elkepzelni se tudom..
(#) cupika97 hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok. 100-as relé mire szolgál? Ha jól tudom akkor a 75X csatlakozót is ez táplálja meg. Ülésfűtésre is ez szolgáll?
(#) dave500 hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Sikerült a lámpa takarítás, egyszerűen gáz sütőben megmelegitettem, és könnyen szét jött!
Viszont elgondolkodtam, hogy sokat járok éjszaka, kéne a xenon. (Tisztában vagyok a szabályokkal), azt szeretném tudni, hogy egyáltalán hogyan keressen ezt az automata szint szabályzót? Jött ki a 4es gyári xenon-al, azt is értem, hogy valamilyen szenzor(ok) kellenek, meg valószínűleg egy vezérlő ami feldolgozza ezek jelet, és ez alapján állítja a magasságot, de hogy illetve hol találok ilyet? Keresgeltem google-n, de nem találtam konkrétan semmit.
(#) cupika97 válasza dave500 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Xenon? Minek? Azt papírozni is kell ha jól tudom... Vegyél LED-et bele, nekem is az van. Nálunk Szlovákiában nem nézi a kutya sem hogy milyen izzó van a kocsiban. Amikor vizsgáztatni viszem akkor átcserélem sima h7-es re. Lejjebb állítottam 2-esre, senki sem villog hogy vakítanék, haverom is megmondta, próbáltuk korom sötétben. Szép hidegfehér a színe.

golf.jpg
    
(#) bbb válasza dave500 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Kompletten mindent be kell hozzá szerezned, nem csak a szintszabályzót. Kell hozzá a D jelű lámpatest a fényszórómosóval és az automata szintszabályzóval együtt.
Következő: »»   39 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem