Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   467 / 839
(#) zsjkuki válasza bujan hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Itt nem az Atmega 328p-vel van a gond mert azon gyarilag nics rajta meg a bootloader sem.
Itt a CH340-es soros /parhuzamos atalakitoval van a gond,marmint nem jo a driver vagy nincs is driver felteve.
A kovetkezot csinald:
Control Panel>Device Manager>Ports-Kinyitod,itt meg fog jelenni felkialto jellel a te deviced-od
,jobb klick ra majd Update driver software>browse.Elozoleg egy adott helyre toltsd le a drivereket egy kulon folderbe ,es a browse -val probalod egymas utan.nalam megy a 340-es is es a 341 -es driver is.
sok sikert
(#) zsjkuki válasza bujan hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Meg ket tipp:
-Hasznald csak a hozza adott kabelt hosszabito kabel nelkul
-Probald csak az 5V-ra teve,a 3,3V-on az enyem sem mukodik.
(#) zsjkuki válasza zsjkuki hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
elnezest !!
Az USB CONTROLERS-BEN JELENIK MEG!!
(#) vyky hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Sziasztok. Ilyen láb kibocsátással be lehet kötni az arduinoba ezt az lcd-t?

DSC_1138.jpg
    
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Üdv!
Lehetséges, hogy Arduinoval floppy lemezre loggolok egy szenzor értékét?
Előre is köszönöm!
(#) GPeti1977 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
SD kártya miért nem jó?
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Vagy pendrive?
(#) krauszkrisztian14 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Mert azokhoz már értek. Kis kihívás kell. Újat szeretnék tanulni.
Floppy adatlapból azt már megtudtam, hogy hogyan lehet a belső motorokat vezérelni. De, hogy írni a floppyt, azt még nem.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Nem lehetetlen a dolog, de ha rendesen akarod megcsinálni, akkor elfogy az arduino. Mondjuk lehet kettővel master-slave-ként menne..
(#) krauszkrisztian14 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Végül is van kettő UNO-m. Ön tudja, hogyan lehet?
(#) kapu48 válasza vyky hozzászólására (») Aug 7, 2018 / 1
 
Mivel van az AVR-ekben: SPI, UART, és I2C is. Belehet kötni.

Inkább az a kérdés, hogy milyen vezérlő van az LCD-n?
És találsz e hozzá alkalmazást + adatlapot?
Ezek nélkül ismeretlen eszköz, és levélnehezék az egész!
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 / 2
 
Utána nézel a floppy regisztereinek, a működését megérted. Utána nézel a FAT fájlrendszernek, működését megérted. Ezután implementálsz mindent amire szükséged van, és amit amúgy a számítógépben alapból megtalálható BIOS dolga lenne elvégezni. Ezután már csak néhány magas szintű interfészt kell írnod amin keresztül a másik uno eléri. Röviden ennyi. Ujjgyakorlat nem? Ebből tényleg tudsz tanulni ha ez a célod. Feltételeztem hogy az első uno-ba belefér ennyi kód, ami nem biztos. Ezért ajánlottam a pendrájvot, mert ott ezt már mindet megcsinálták. Mondjuk abból nem tanulsz, nincs kihívás.
(#) bujan válasza zsjkuki hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Jól értetted, a SMART-UNO-ról kérdeztelek. Ma feltettem mind a 4 drivert, úgy, hogy addig töröltem az előzőeket, amig ki nem írta, hogy ismeretlen driver. Mindegyik felismerte a CH340G-t, de feltölteni egyikkel sem tudtam. A helyzet változatlan "avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding".
(#) kapu48 válasza bujan hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Valami fogalomzavar lehet!

Az stk500 ISP – SPI felületen programozza az AVRt.
Az CH340G pedig USB – Soros TTL átalakító, és Botloader meglétét feltételezi az AVRben.
(#) Hp41C válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
A floppy meghajtókban nagyon kevés elektronika van, még regiszterei sincsenek. Kell hozzá egy Floppy illesztő chip 8272A, 82078, 82077SL, 82077AA, WD2792, TMS2792, WD1793, stb.
Ezeknek párhuzamos adatbusza van, amit valahogyan illesztened kell. Továbbá az adatokat a lemez forgási sebességétől és a használt adatformátumtól függő kötött időzítéssel el kell venni a kontrollertől ill. át kell neki adni. A legtöbb rendszerben Direct Memory Access (DMA) -val oldják meg a kezelését. Nem lehetetlen programozottan megoldani: régebben készültek floppy illesztők pl Sinclair ZX Spectrumhoz (3.5 MHz Z80) programozott kezeléssel - igen jól kellett megírni az adatátadó rutint).
Máshogyan is meg lehet oldani pl. USB -s Floppy egységgel, de ekkor az USB host interface-t és a kezelését kellene megírni.
Ha már megy az adatátadás, akkor lehet formattáló programot írni. Ezután jöhet a FAT12 file kezelés..
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) vyky válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Szia. winbond w79l633a25pl proci van rajta. Csak azért kérdeztem,hogy érdemes-e keresgélnem ?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) bujan válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Megköszönném, ha megírnád, hogy mi a teendőm? A Wemos D1-re is CH340-el USB-ről töltök és ott működik. Valami más bootloader kellene az UNO-ra? A hozzászólásaidat olvasva látom, hogy Te nem amatőr szinten értesz hozzá.
(#) vargham válasza bujan hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
A Wemos D1-en ESP8266 MCU van, ami ROM (gyárilag beégetve) bootloadert használ, ami soros porton várja a firmware feltöltést.
Az UNO-n ATMega328P MCU van, amiben nincs ROM bootloader. Vagy programozó hardverrel programozod ISP felületen, vagy kell rá egy bootloader, ami a flash-ban foglal helyet, ami a soros porton várja a firmware feltöltését.
A CH340 az nem programozó, hanem USB - soros kapcsolatot biztosít.
(#) kapu48 válasza vyky hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Keveset tudunk a problémádról.
De itt keres a tapasztalt tünetek alapján, megoldást:
arduino + winbond
Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza vyky hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ezt találtam:
Bővebben: Link
Ha jól következtetek, és ez van az LCD panelon? Akkor ez 8 bites procesor, általunk ismeretlen programmal.
Reménytelen! Mivel az alkalmazás általában gyártói titok!
(#) vyky válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Köszönöm a fáradságot
(#) berkesandor hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Auto tune PID könyvtárat szeretnék használni, vagy bármi mást amivel adott fűtött rendszerek PID értékeit meg tudom határozni.
Ezzel próbálkoztam: Bővebben: Link
Van ezzel valakinek tapasztalata?
A példában beállítottam, hogy a hőmérőről (max6675) vegye a bemenő adatot, de az "input" mégsem ennek megfelelőe változik, valamiért egy képlettel módosítja.
Miért csinálja ez?
Minden segítő ötletnek örülnél.
(#) berkesandor válasza berkesandor hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Az input dolog megoldódott, már csak a kimenetet kellene neki vezérelni.
(#) Kera_Will válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Régebbi 198x vége 199x eleje PC hardverkönyvekben volt számos periféria kezelő "rutin" gépi kódú részletek és megjegyzésekkel.
Valamit a floppykról is írtak benne.
Lehet érdemes lenne belenézni.
erre gondoltam
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) krauszkrisztian14 válasza berkesandor hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Köszönöm!
Ha ilyen macerás a dolog, akkor inkább hagyom.
Csak gondoltam, hogy érdekességből jó lenne.
(#) tbarath válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ez a könyv szerintem nekem is megvolt, valahol fent lehet a padláson...
(#) vargham válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ez nem PC formátum, de kiindulásnak érdekes lehet:
Arduino Amiga floppy reader
(#) krauszkrisztian14 válasza vargham hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Akkor azért még keresgetek dolgokat, hátha találok é is valamit. A könyv meg nekem nincs meg, megvenni meg nem szeretném, mert lehet, hogy nem is nagyon lesz benne számomra felhasználhtó anyag.
(#) zsjkuki válasza bujan hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Tehat hogy szot ertsunk,a drivert elfogadta fel van teve,latod a Device Manager-ben a Portok-nal USB-SERIAL CH340 <nalam igy jelenik meg>de nem mukodik a lap.Nem lehet feltolteni semmit.
Jol ertettem?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Látom nem adod fel. Nem baj
Kép
Van ez a 34 eres kábel, aminek az alábbi a kiosztása:
Idézet:
„Odd pins (e.g. 1, 3, 5 etc) Ground
2 High Density Select
8 Index Pulse (produced by the spindle motor for timing)
10 A: Motor on
12 Drive select B:
14 Drive select A:
16 B: Motor on
18 Direction of movement of the stepper motor
20 Step Pulse
22 Write Data
24 Write Enable (a Low turns on the write circuit)
26 Track 0 (a Low puts the head stepper over track zero)
28 Write Protect
30 Read Data
32 Select head (a Low selects head zero)
34 Disk Change Switch”


Ebből látszik, hogy csak elemi műveleteket tudsz vele végeztetni, úgymint fej mozgatása, lemez forgatása, írás, olvasás. De nem adatot, hanem BITET! Neked kell mindent implementálnod, hogy használható legyen! Ezért mondtam hogy ásd bele magad a fájlrendszerek világába, mert különben hiába írod a lemezt, ha egy pc sem tudja majd olvasni. Max játékból azt megteheted, hogy kitalálsz egy saját "fájlrendszert", amit írsz, és vissza is olvasol. De ez nem lesz kompatibilis az égvilágon semmivel, maximum fix háttértárnak használható.
Nem lehetetlen, de utánajárós játék. Készülj fel hogy soksok munkaórát kíván.
Következő: »»   467 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem