Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   232 / 291
(#) Jenyiszjin válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Remélem, látszik a képen valami.
(#) Jenyiszjin válasza molnarf hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Én is kondihibára gondoltam első körben (az elmúlt pár héten jónéhány monitort "feltámasztottam" így), de ahogy a képen is látszik, egyik sem látszik defektesnek a 4 közül. Általában legalább egy minimális púposodás szokott lenni.
(#) molnarf válasza Jenyiszjin hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Az a nagy téglalap alakú kondít kellene kimérni mert szerintem felére csökkent a kapacitása, így szemre megalapítani, hogy melyik a kapacitív szegény példány....az nem semmi!
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2018
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Megelőztél, ez tipikus hiba 90% az esélye...
(#) Jenyiszjin válasza molnarf hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Köszönöm szépen a tippet! Vagy nem tudok kapacitást mérni a csodás kínai multiméterrel, vagy tényleg 1.5 µF helyett csak 0.3 nF kapacitású. Bár voltmérővel tesztelve szép lassan merül. Holnap mindenesetre veszek egy ilyet, majd beszámolok az eredményről. A szemre megállapítás az elkóra vonatkozott, fólia (?) kondival még nem találkoztam, hogy így "kimerült" volna. De mint írtam, elég tapasztalatlan barbár vagyok, holnap új tapasztalatot szerzek ezek szerint.
(#) PetAd válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Szia!

A hétvégén kipróbáltam a termosztátot úgy, hogy a szenzort a fagyasztóba dugtam (ott van a hőcserélés), de akármit csináltam vele, egy fél nap járás után sem volt hajlandó kapcsolni. Úgy kötöttem be, ahogy az eredeti volt. 4+2/6 kompresszor, 3 a világítás.
Esetleg tudsz ajánlani egy helyettesítő termosztátot az eredeti helyére?
(#) StMiklos válasza PetAd hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Szevasz!

A termosztát szenzora sohasem a levegőt érzékeli, hanem a hűtőtestet, mert arra van fizikailag erősítve, annak a hőmérséklete a mélyhűtőben pedig lehet -25C (direktben -32) is.
Ha pedig elállítottad (tekergetted), akkor már nem tudni hol vannak a kapcsolási értékek.
HA egykompresszoros, normál+mélyhűtős akkor a K59 család lehet a jó (de ezt már írtam!),
K59H2805, 2808 és még néhány (fejből itt és most nem tudom).

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018
(#) Jenyiszjin válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Hálás köszönet molnarf és kaqkk, a vezérlés most jobb, mint 1 éve, mikor vettem (selejtként, akkor is hasonló baja volt, de most csúcsosodott ki). Tehát a fólia kondi sem örök életű. Ez kb. 10 éves volt. Béke poraira.
(#) PetAd válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Egy idő után viszont a levegő is lehűl a hűtőtest hőmérsékletére, főleg egy fél nap után. Miután járattam egy fél napot, akkor kezdtem el tekergetni a potikat, de sehol nem kapcsolt. Sajnos nem tudom mennyi volt a hőmérséklet a fagyasztóban ekkor, de a hűtőtérben -10°C volt.
Igen, egykompresszoros normál+fagyasztós kishűtő, a hűtőtest a fagyasztóban van, míg a hőszenzor a hűtőtérben. Köszönöm, utána nézek ezeknek a termosztátoknak.
(#) Tomi111 válasza PetAd hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Ha eltekerted, annak már szerintem mindegy. Nem nagyon fogod tudni visszaállítani. Ahogy Miklós írja, a hűtőtestet érzékelik kombi egykompresszorosnál. A két kapcsolási érték azt hiszem külön állítható. A kikapcsolás pl: -20 fok, a bekapcsolás pedig pl: +5 fok. ( nem biztos, hogy pontos értékek, csak kb) Pont emiatt nem jó a levegőben lógva, mert nem fog kikapcsolni. Az sosem lesz -20 fok.
( sőt lehet hogy a kikapcsolási érték fix, a tekerővel csak a bekapcsolást állítod, de majd kijavítanak a hűtőszerelők, ha nem jól írtam)Meg kell nézni egy ilyennek az adatlapját!!
(#) StMiklos válasza PetAd hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Szevasz!

"lehűl a hűtőtest hőmérsékletére"
Nem, nem hűl le.
Üdv: StMiklos
(#) rego hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Tisztelt fórumozók!
Egy örökké működni akaró CANDY cfnf 3654 hűtőgéphez kérném hozzáértő segítségét.
Hőérzékelő hibát mondott a szerelő ami kb. 30E.Huf. beszerzés, szerelés, számla, garancia. CANDY-HOOVER Lehet v. nem működtetni mechanikus termosztáttal ill. helyettesíteni?
Köszönöm.
(#) evodia2010 válasza rego hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Én digitálisra cseréltem régi hűtőm thermosztátját.
Meg tettem rá egy billenőkapcsolót (képen még nincs). összköltség kb. USD4.
A levegő hőmérsékletét méri, beállítható be és kikapcsolási hőfok. Fűtésre is jó a termosztát....
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) yulo5310 válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Azannya!,ez engem is érdekelne,hátha nem kell új hűtőt vennem,de az enyém 1 kompris,és alul fagyasztós,ott is beválna?
(#) evodia2010 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Én egy régi kombi lehelre tettem felső normál részre, alul fagyasztós, de nem tudom hány kompresszoros. Fagyasztóra külön termosztát van. Felső rész régi thermosztátja egyszerű kapcsolást végzett. Volt egy bejövő fázis, amit kapcsolgatott az érzékelő szerint a kompresszor irányába (gondolom relés). Nekem túlhűtött már egy ideje. Még egy közbevetett ajtókapcsoló működteti a világítást. Nem volt nehéz bekötni. A rögzítést meleg ragasztóval oldottam meg. Vezetékeket nem alul, hanem a termosztát hátlapon át vezettem ki. Hogy ne a konnektornál kelljen kikapcsolni, tettem rá egy világítós kínai billenőkapcsolót is. Ennyi. Elég dizájnos szerintem a piros kijelzővel
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) yulo5310 válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Ha a fagyasztóra külön termosztát van,akkor az két kompris,de mi a neve,és hol keressem ezt a szabályozót?
(#) evodia2010 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
A "digitálisra" szón van a link, ahol én vettem. De sokan árulják...
(#) yulo5310 válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Köszi!,kutakodom iránta.
(#) evodia2010 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
aliexpress
XH-W3001 Temperature Controller

A hűtőt időszakosan használom a telken, nem tudom leolvasztást tud-e, nekem nincs szükségem rá.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) yulo5310 válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Ez remek,csak simán rákötöm a két kapcsoló szálra,és a valós belső hőmérsékletre reagál?,nem kell a kapilláris szondával bajlódnom?
(#) evodia2010 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Nálam ilyen volt az eredeti bekötés.
Barnán vagy feketén jön be a fázis, a másikon menne vissza kompresszor felé. Kék a nulla, meg volt sárga földelés is.
A termosztátra is be kell kötni a 230V tápot a működéshez(in) (fázis és nulla), a másikra (out) meg a barna és fekete kábelek, ezt kapcsolgatja. Kapilláris nem kell, van saját érzékelője hosszú kábellel.
Fázist kap az ajtókapcsoló is (fehér kábel jobboldal). Az izzó meg nullát.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018

hűtő.jpg
    
(#) molnarf válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Szenzációs megoldás, a hűtőgépgyártók most törik le a szabadalmi hivatal ajtaját!
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) Blau16v hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung RB31FSRNDSA hűtőm. Működik, de sajnos nem üzembiztos. Kétszer is előfordult, hogy éjszaka megállt a kompresszor és nem indult vissza. Mi okozhatja ezt? Nincs valakinek esetleg kapcsolási rajza a vezérléséhez? A márkaszerviz szerint van benne egy relé, ami nem engedi visszaindulni amíg meleg a kompresszor. Szerintük ez mehetett tönkre. A nyákon csak egy HF46F relét látok.
(#) evodia2010 válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Arra figyelni kell, hogy pl. nálam a termosztát in/out vezetékei közül a feketék a nyákon össze voltak kötve, tehát nem lehet egyikre fázis, másikra nulla mert rövidzár lesz!
(#) kaqkk válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Mindig a kék a nulla és a barna a fázis, a fekete pedig a kompresszor vezetéke (barnát feketét kötöd össze megy a kompresszor.)

Rövidítések kiszedve az olvashatóság érdekében.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) evodia2010 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
A dig. termosztát bekötésén morfondíroztam, mert nem mostanában csináltam és ráadásul vastagabb vezetékeket forrasztottam a nyákra. Lehet rosszul írtam, mert az alábbi ábra szerint a hűtő kábelének kék nulláját kötjük a termosztát baloldali fekete (N) vezetékére és az izzóhoz, a hűtő fázist (ezek szerint a barna volt az, de kimérhető) a baloldali piros (L) bemenetre és az ajtókapcsolóra, a fekete kompresszor kábelt pedig a jobboldali piros (L) vezetékre. Remélem így már pontos és könnyen megvalósítható.

bekötés.jpg
    
(#) rego válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Köszönöm, hogy reagáltál a kérdésemre. A kivitelezésed egyértelmű a géped tovább dolgozik. Nálam ezt az összes gyári ki-be vezetésnél, lehetne megoldani, hogy a homlokpanelt elérjem (ekkor már valahol kívül is lehetne a termo.) A bedöglött termisztor v. mi akkor egy hűtőgépnél is csak nyitás és zárás jelet küldött a vezérlő panelnak? Mert az éteres csak ezt tudja. A hűtőtérben nem tudom mennyi nedvességet bír egy ilyen elektronika, szerintem ez egy külső egység, még cseppmentesnek sem nevezném.

belső.jpg
    
(#) evodia2010 válasza rego hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Szilikonnal körbekenhetném, de nem fogom...
(#) kaqkk válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Ezt ugye nem nekem akartad írni ? 25 éve hűtő szervízben dolgozom ...
(#) evodia2010 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
A válaszod apropóján írtam, mert visszakerestem a termosztát bekötési rajzát az internetről.
Annak szólt, aki hasznát veszi. Nyilván nem te...

Gondolom te se nekem írtad, hogy a kék a nulla...
Következő: »»   232 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem