Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1196 / 1267
(#) soos csaba hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy SMART TECH LE-32D7 típusú led tévét, aminek az volt a baja, hogy bekapcsoláskor a tévé képernyőjén semmi nem látszott, csak a háttér világítás, és utána egy pár másodperc után stand by-ba váltott a tévé, és 1-2 másodperc után ismét újra vissza kapcsolt, és ezt így fojtatta ameddig ki nem húztam a konnektorból.
Első felmérésem az volt hogy a processzorral van a hiba, mert olyan melegnek találtam, hogy nem állta a kezem.
Ennek ellenére meg mértem a feszültségeket, és rendben volt minden, és más problémát sem találtam a panelon.
Rendeltem is hozza egy másik tiszta ujj panelt, amivel azonnal el is indult a tévé, csakhogy az eredeti távirányítójára nem reagál sajnos.
A táv irányítót le teszteltem, és jól működik, annak nincs baja.
Az én meglátásom az volna hogy Flash memory integrált áramkörrel van a bibi, mert szerintem más program lett bele integrálva a Flash-be, és ezert nem reagál a távirányítóra.
Gondoltam hogy lecserélem a távirányítót, de szerintem ugyan ott lennek ahol most.
A Flash Memory típusa EZ
Tudtok valami meg oldást erre a problémára?.
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018
(#) gubík gábor hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Sziasztok, egy SAMSUNG LCD gondom akadt. Kékes negatív képe volt (sajnos arról nincs fotóm). Azt olvastam, hogy a T-con panelen levő AS15-G gamma korektor szokott elmenni. Kicseréltem, beindult, szép a kép. Úgy 10 perc működés után a mellékelt halvány szürke kép lett belőle. Akkor a csere alkatrész is elment?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018

1.jpg
    
(#) soos csaba hozzászólása Aug 4, 2018 1 /
 
Szasztok!
Tudna nekem segiteni valaki hogy mit tudjak csinalni a tevevel,
hogy mukodjon a taviranyitojaval?. Egetoen fontos lenne.
(#) vargaf válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 4, 2018 / 1
 
Milyen TV, milyen távirányítóval? Cseréltél elemet a távirányítóba? Ad ki jelet a távirányító? Ezt kamerás mobillal ellenőrizheted, ellenőrizted? A TV készenléti állapotban van?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2018
(#) soos csaba válasza vargaf hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szia!
Mint ahogy azt írtam fentebb is ITT a távirányítónak semmi baja nincsen, le ellenőriztem a telefonom kamerájával, az elemek tiszta ujjak a távirányítóban!.
Amúgy a távirányító, a régi panellel működik, csak annyi hogy kép nincs a tévének ( ki lehet kapcsolni a tévét és be is a távirányitóval), tehát kizárva hogy a távirányító rossz lenne!
Amit még meg kíséreltem, az az volt hogy a régi panelról a Flash Memoryt, le vettem, az ujj panelról úgyszintén, és fel forrasztottam a régi panelra az újról levet Flash-t, és a tv szépen ugyan úgy el indult, és volt kép is mint az ujj panellal, tehát száz százalék hogy a Flash Memory-ban lévő programmal van valami!, erre a problémára kellene nekem valami meg oldás.
Gondoltam hogy kellene venni a tévéhez egy programozható univerzális távirányítót, igen csak honnan tudjam hogy melyik kóddal fog működni majd a tv?, és az ilyen fajta távirányítóknak rengeteg fajta tévéhez van kódja, és elég necces volna mindegyiket sorba ki próbálgatni.
(#) Gafly válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 1
 
Mellékvágány:
Új
Az ujjak nevei:
- hüvelyk: pollex
- mutatóujj: index
- középső ujj: digitus medius
- gyűrűsujj: digitus anularis
- kisujj: digitus minimus seu quintus

Lényeg:
Jól értjük, hogy csak ki és be tudod kapcsolni, de képet csiholni sehogyan sem?
Akkor ez talán nem (biztosan) távirányító probléma lehet...
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Nem egészen. Ha jól értelmezem:
Először régi panellal nem volt képe (vagy mi) és távirányító működött. Utána rendelt új panelt, amivel már szépen volt kép, viszont ez már nem reagál a távirányítóra. Végül a Flash Memory chipet át tette az új panelról a régire, amivel már a régi is adott képet, de így már az se reagál a távirányítóra.
Remélem hogy tudtam kicsit segíteni az értelmezéssel...
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) maszekcsavo válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Üdv!

A régi flashből a tartalmat át kell írni az újabba!

http://www.toolgir.ru/proshivka-bios-cherez-spi-interface/

Itt szépen össze van szedve minden hozzá. Ha kérdésed van, írj!
(#) soos csaba válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szia!
Akkor legyen Új.
Az új panellel van kép, csak nem reagál a távirányítóra, de ha a régi panelről le veszem a Flash-t és fel teszem az új panelnek a Flash IC-jét a régi panelnak a régi Flash IC helyére, akkor a régi panelnek is van kép, de ugyancsak nem reagál a távirányítóra, tehát Flash probléma.
Remélem már így érthető?.
(#) soos csaba válasza maszekcsavo hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szia!
Van egy gépem amin van DB25P csatlakozóm, és van egy Willem Eprom nevezetű programozóm is, csak pont ezt a típusú Flash Memory-t nem találom a programozó listájában (25Q32 BSIG), de attól függetlenül lehet hogy fel ismerné a programozó az IC-t, mert hozzá hasonló típusok vannak a listában.
Meg lehetne oldani ezzel a programozóval a felprogramozást, vagy azon az oldalon lévő kapcsolással működne a dolog csak, amit be linkeltél?
Látom az oldalon meg van a program is amivel fel lehetne programozni a Flash-t, csak azt is írja ott hogy a program nem működik csak 32bit-es window-szal, nekem meg 64bit-es van fel téve.
(#) maszekcsavo válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Ezt a programot és programozót nem ismerem, szóval nem tudom működne-e a dolog.

Amit linkeltem, az 100%, hogy kezeli, mert próbáltam. A lehető legegyszerűbb. DB 25 csati, pár ellenállás, és 3,3V kell neki, a chip felé minél rövidebb vezetékkel. Ha sikerül összehozni, és megadod neki a parancssorban az "i" kapcsolót, amire ő kiírja a chip típusát, akkor nyertél. Én egy régi, ma már értéktelen gépet tartok fenn ilyen célra, aztán amikor szükség van rá, előszedem. Azon direkt XP van még. Esetleg egy XP-s Live CD segítene neked ebben. A pérhuzamos portnak nincs szüksége extra driverre, tehát szerintem működhet a dolog.
(#) maszekcsavo válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Na összeraktam, Live CD-s XP-vel is ugyanolyan szépen működik

https://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

USB-sel szemben annyi hátránya van ennek a verziónak, hogy lassú, tehát kb. 2 perc kell neki, mire felprogramoz 4MB-ot, de nem vészes.

Én így oldottam meg, ahogy a képen látod.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) soos csaba válasza maszekcsavo hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget!
Akkor meg próbálom így ahogy le írtad.
Még egy kérdés: A flash-ből hova menti el a programot?, hogy utána fel másoljam a másik Flash-re.
Ja és még valami, az új panelon lévő flash programját automatikusan törli a program író, mikor fel teszem a régi flash-ben lévő programot az újra?.
(#) maszekcsavo válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szívesen, remélem segítettem!

A fájlnevet meg kell neki adni, hogy mi legyen, és abba a mappába menti, ahol a program is található.

Én eddig felül sose írtam, úgy nem tudom működik-e.
Törlés, írás, ellenőrzés. Az oldalon leírt "kapcsolókkal".
Így mindig működött.

Ha szükséged van az új panelon lévő flash tartalmára, akkor mentsd azt is le, ki tudja mikor kellhet még.
(#) Mrscottt21 válasza maszekcsavo hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szia! Nekem van programozóm ami ezt is viszi. Legközelebb ha megakadsz szólj nyugodtan, hátha tudok e téren segíteni. (Max a távolság szab határt)

Laci

progi.JPG
    
(#) maszekcsavo válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Hello! Köszi a lehetőséget, ha megakadok szólok majd.

De általában szeretem kiküzdeni magamnak a dolgokat, csak akkor szoktam segítséget kérni, ha nagyon nem haladok tovább
(#) soos csaba válasza maszekcsavo hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Szia maszekcsavo!
Fel telepítettem egy régebbi számítógépemre egy Windows 7 32bit-es operációs rendszert, hogy tudjam használni a programozó programot amit be linkeltél arról az orosz oldalról.
Mikor el indítanám a programot csak egy pillanatra ugrik fel egy ablak, aztán el is tűnik, ez mitől van?
Már próbáltam rendszer gazda ként is futtatni, de akkor se indul el.!
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Fel telepítettem egy normál windows xp-t de ezzel sem működik a program.
Valaki tudna segíteni?
(#) soos csaba hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Sikerült el indítanom a programot, már csak annyi problémám maradt, hogy melyik parancs betűvel tudom le menteni a bin fajlt a flash-ből, és hova menti majd el?
A másik pedig, melyik parancs betűvel lehet a flasht fel programozni?
Próbáltam le fordítani ahol írja hogy melyik parancs szó mi lenne, de a google fordító nem fordítsa le tökéletesen, ebben kellene nekem meg egy kis segítség!.
Az alapvető parancsok:

i - azonosítása flash memória
d fájlnév - áttekinteni a tartalmát a flash memória a fájl
p fájlnév - írja a flash memória a firmware fájlt (törlés nélkül)
v fájlnév - összehasonlítani a tartalmát a flash memória, a firmware fájlt
egy e - teljes törlését flash memória
b - ellenőrizze törlés flash memória
u - kinyit írásvédelem (WP # jeltől függ)

Es itt van az eredeti is.
Основные команды:

i – идентификация флеш памяти
d имя файла – считать содержимое флеш памяти в файл
p имя файла – записать флеш память из файла прошивки (без стирания)
v имя файла – сравнить содержимое флеш памяти с файлом прошивки
e – полное стирание флеш памяти
b – проверка стирания флеш памяти
u – разблокировать защиту от записи (зависит от сигнала WP#)
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
A d a flash tartalmának mentése, a p lesz a tartalom flash-be írása. A mentési könyvtár pedig az, amit a parancssorban megadsz, alapértelmezés szerint a program könyvtára.
(#) antonio_banderaz hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Sziasztok! Egy kis tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Van egy LG 22LE3320 TV, ami nem ad képet. Távirányítóra reagál, ki-be lehet kapcsolni, funkcionálisan működik, viszont a fekete a képernyő. A háttérvilágítást néztem, az rendben van, ki is szűrődik a fénye a szellőzőnyílásain. Amit még kipróbáltam, mozgattam a TV alaplapját a képernyővel összekötő szalagkábel mozgatását is, nem reagált rá, ugyanúgy fekete a képernyő. Készítettem pár képet az alaplapjáról, nem tudom, típushiba-e... Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) RoliNyh válasza antonio_banderaz hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Épp ma szedtem szét az enyémet, mert mostmár egyre jobban *** a csőröm, hogy fűt mint egy kazán. Bár az enyém 32LH5000, de kísértetiesen hasonlít rá az alaplapod. Az enyémen a procin van egy nem túl nagy hűtőborda, és még így is elég forró. A tiéden még az sincs.

Szégyen nem szégyen, máris készítek nagyobb bordákat, minden melegedő alkatrészre, még a RAM -okra is, mert azok is elég forrók, és még ventillátort is teszek bele.)

Nem akarom az ördögöt a falra festeni de nem lehet, hogy megfőtt a procid (ebben a melegben)?

1. Csak a TV nem ad képet? Vagy semmilyen bemenetről?
2. A tápfeszültségek megvannak? Nálam 5V 12V és 24V van.

Más ötletem egyelőre nincs...

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) antonio_banderaz válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Semmilyen bementről nincs kép sajnos a TV-n, még bekapcsoláskor a logó se jön be, csak a háttérvilágított fekete képet látom. Ha a proci lenne megsülve, akkor szerintem a távirányítóra sem kéne reagálnia, legalábbis ki meg be tudom kapcsolni, kép híján semmit nem tudok csinálni vele. Nekem nagyon nem melegszenek az alkatrészek, viszont amit említettél, lehet hogy egy BGA rework ráférhet, ólommentes forrasztás, folyton melegszik-lehűl lehet "megridegültek" a golyók. Ilyen LED TV-knél előfordulhatnak ilyen jellegű forrasztási problémák? Tápfeszültségek nekem is megvannak, az első dolgom ezek ellenőrzése volt.
(#) Ktulu válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Mivel ragasztod fel a bordákat?
(#) RoliNyh válasza antonio_banderaz hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Nem tudom mennyire segítene az újraforrasztás. Az aggasztó inkább az, hogy ha még OSD képed sincs, akkor gyanítom, hogy vagy az alaplapon ment el valami, vagy maga az LCD meghajtó áramkörön (és itt most nem a háttérvilágítás áramkörére gondoltam). Magán az LCD fém keretében még van integrált áramkör, ami a szalagkábelekkel csatlakozik az alaplaphoz. Ha még külsérelmi nyom sincs, nehéz helyzetben vagy, kb annyit tehetsz, hogy próbálsz egy csere alaplapot, vagy egy csere LCD -t, nyilván ezt csak szervízben tudják megoldani, ahol van másik.
De nagy valószinűséggel, az is csak max rendelésre lesz...

Másik verzió, ha mondjuk valóban az alaplapod ment el, és maga az LCD képernyő LVDS szabványú jeleket fogad, akkor még mindig csinálhatsz belőle egy TV -t viszonylag olcsón 5EFt -10EFt közt igénytől függően. A mikéntjéről a videomegosztó csatornán, a linkje az adatlapomban van.: Külső monitor kamerához.
(#) RoliNyh válasza Ktulu hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Hővezető ragasztóval...

Hővezető ragasztó 1...
Hővezető ragasztó 2...
Az első az ragasztó az biztos, mert találtam róla videót.
A másodikban már nem vagyok biztos, az lehet, csak paszta, hiába van odaírva, hogy ragasztó...
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Szia kadarist!
Amit le írtál a parancs szavak működnek, csak mikor törölni akarom a flash tartalmat, akkor a program ezt írja ki nekem: ERROR: FlashRom is locked, run unlock command first!
Hogyan lehet ezt ki küszöbölni hogy ne adja be ezt az error-t?
Próbáltam felül írni a flash-ben levő programot, de csak a régi marad benne!
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Sikerült fel oldanom a flash írás védettségét, az u-betű paranccsal ez meg történt, mar csak az a problémám maradt hogy mikor meg irom a flash t, es vissza ellenorzom akkor üresnek látja.
Két darab ugyan olyan flash el is ki próbáltam, de ugyan az a helyzet, üresek maradnak.
Ez mitől lehet?.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2018
(#) angyalpc hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a 14"-os Aiwa TV-nken időnként zöld a kép.
Talán bemelegedve nem annyira jelentkezik a probléma, de teljesen változó, van hogy csak be be villan a zöld csíkos kép van hogy csak a többszöri ki-bekapcsolás oldja meg a problémát,
Típus Aiwa Text CI400 TV-C1400HK
LG-Phillips képcső van benne.
Esetleg ha valaki tud áramköri rajzot hozzá?

Szétszedve, elég jó állapotban van minden, nincsenek púpos kondik.(tekintve hogy majd 18 éves és sokat ment, konyhai körülmények közt.)
Itt ott a PCB-n látni némi melegedési foltot, meg a finom kosz réteget.
Némi takarítás közben feltűnt, hogy ferdén áll az 5 V-os táp IC...éppen csak megmozdítottam lötyög.
Hopp, mind a 3 láb a forrasztási oldalon kitört, nagyon szép példája, hogy a sok felmelegedés, kihűlés újra felmelegedés, szép lassan megrepeszti a forrasztást.
Jobban megnézve a többi forrasztást is, akadt 1-2 aminél mintha körkörös csík vagy repedés látszódott volna.
Így tucatnyi IC, vagy ellenállás lábára ráforrasztottam, ami nagyobb teljesítmény vagy hő terhelésnek van kitéve.
Kicsit kezdtem is örülni, hogy ennyire egyszerű lenne
Sajnos összerakva, a helyzet változatlan, bár mintha az elején nem csinálta volna, vagy mintha egy hangyányit jobbak lennének a színek, de aztán újra bevált zöldre sajnos.
Neten "green retrace" néven találtam hasonló problémás Tv-ket, és ott a képcső nyakán cserélgettek egy egy tranzisztort.
Bármi ötletet elfogadok, köszi
(#) Gafly válasza angyalpc hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Képcső nyakán is tedd meg ugyanezeket, mert szerintem a megközelítésed eddig alapvetően helyes volt
De nem értek hozzá
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2018
Következő: »»   1196 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem