Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   867 / 1151
(#) yulo5310 válasza syxy hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Bármilyen Y kondi jó,ami elfér a gépben,egyébként megy anélkül is,csak zavarja a rádiót,tv-ét.
(#) syxy válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Szia
Tehát tehetek bele két kivezetésű de megfelelő paraméterű zavarszűrő kondit?
Az vékony vezeték az mi ami a motortól jön a háromvezetékes feléhez, a harmadik képen jól látni?
(#) yulo5310 válasza syxy hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Lényegében a testvezeték,azt csak oda szokták szorítani az állórész fémtestéhez.
(#) Epu2 válasza syxy hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Mint írtad, zavarszűrő kondi. A hálózatra jutó zavarokat próbálja megakadályozni. Ha a munka sürget, hagyd ki és fűrészelj tovább. Kezedben lesz a minta és beszerezhetsz másikat. Még kapható.
(#) fogartur válasza progee hozzászólására (») Aug 13, 2018 1 /
 
Szerintem csak alkatrészbázisnak használd!
Elektromos impulzusokkal stimulálni, beleavatkozni a szervezetbe rizikós!
Iskola, tapasztalat, papíros kell hozzá!
Eladod, valaki laikus magára aggatja, közben elhalálozik (ha nem is a kütyü miatt), téged fognak meghurcolni!
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza syxy hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Igen ez egy zavarszűrő kondi egység , az utolsó képen jól látszik a belső kapcsolási rajza , a két szélső kivezetések átvezetések , a sárga-zöld középső a földelésre van kötve , valószínű zárlatba ment az egész belseje. A funkcija , hogy a kefék szikrázása miatt keletkező zavarokat kiszűrje , levágja , ne recsegjen a közeli rádió stb. Lehet kapni hasonló egységet , de ha kihagyod és összekötöd a rajz szerint egy sorkapocsba a megfelelő vezetékeket , úgy is jól működik , csak a közelben levő rádiókban hallani hogy fűrészelsz .A földelő vezetéket nem kell sehova kötni , szigeteld le a végét , vagy bekötöd a sorkapocsba egy üres helyre
(#) syxy válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Köszönöm, és egyenlőre a tanácsod szerint kötöm be.
Részemről így már tiszta a dolog, és mindenkinek köszönöm a tanácsokat.
(#) Edem631 hozzászólása Aug 17, 2018 /
 
Lenne egy kérdésem.Rádió URH vagy középhullámú vevömodulba.Tehetek-e a megengedettnél nagyobb teljesitményü kerámiakondit?Például 22pF-50V helyett 22pF-100V?
(#) (Felhasználó 116638) válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 17, 2018 / 1
 
Nagyobb "teljesítményűt" felesleges
Nagyobb feszültségtűrésűt viszont nyugodtan beépíthetsz.
(Tehát az 50V-os helyett mehet a 100V-os.)
Nézd át az elektronikában használatos elnevezéseket/mértékegységeket
(#) Bakman hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Napot!

Hoztak egy LED falat, hgy próbáljak bele életet lehelni. Bontásból, daráló szájából kimentett. Hasonlót találtam itt: Adafruit, LED video wall.

A kép alapján úgy tűnik, hogy a PC-be való kártya hiányzik. Nem, remény sincs arra, hogy előkerüljön. Be lehet ezt a panelt indítani a PC-be való kártya nélkül is? Valamilyen virtuális soros portról van szó, gondolom én, lehet, hogy hibásan. Rendelkezésre áll: Windows, Mac OS és Linux is, utóbbi RaspberryPi képében de "normál" PC-re is tudok telepíteni, ha ez kell a boldogsághoz.

Előre is köszönöm!
(#) zoz11 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Nem hiányzik abból semmi. Alul van rajta kettő LAN csatlakozó, azzal kell összekötni, nagy eséllyel ledstudio nevű programmal tud indulni, vagy Madrix-al.
Amúgy van rajta egy kis nyomógomb is, amit ha röviden megnyomsz akkor tesztet csinál, ha nem akkor döglött a procija.
Maga a panel kompletten beszerezhető Ebay en.
(#) Bakman válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Gomb valóban van rajta. Rövid nyomásra villan egy LED a panelon, ettől több életjel nincs. Adok egy - egy esélyt a két programnak, hátha.

Köszönöm!
(#) Dino71 hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy thomson thc300 dvb c vevő . Nem tudom megfejteni a táp ict semmit nem találok róla. PN8186 G50ACVRF
Köszönöm ha tudtok valami megoldást.
(#) Bagodi hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Javítás alatt álló panelon van egy SMD biztosíték, rajta T500 felirat. Milyen értékű lehet ? 500mA?
Válaszokat előre köszönöm!
(#) erdgab válasza Bagodi hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Igen,annyi.
(#) Bagodi válasza erdgab hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) 741 hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Mosogatógép vezérlőpanelen egy ilyen alkatrész elfüstölt.
Mi lehetez? Mivel tudnám helyettesíteni? Forrasztást nem látok, lehet hogy öntapadós cucc?

micsoda.jpg
    
(#) proli007 válasza 741 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Hello! Ez nem alkatrész, hanem egy felfestett átvezetés. Tehát egy másik oldali vezetősávot pótol. De ezek szerint vagy hibás (megnőtt az ellenállása), vagy az alatta lévő vezetősávhoz átvezet, vagy valami áramköri hiba miatt túláram van és az miatt füstöl. Persze ezek csak jósolt hiba lehetőségek.
Én eddig, csak távirányító panelen láttam ilyen megoldást.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
(#) 741 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Szia!
Értem.
Köszönöm!
(#) zsote78 hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!Ismeri-e valaki a képen adott készülék típusát esetleg programozói útmutató és bekötési rajz is jól jönne!Előre is köszönöm!
(#) Zsolt2 válasza 741 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Szia.
Vagy sima átkötés, ahogy proli007 írta, de lehet "nyomtatott" szén-ellenállás is (carbon printed resistor)
(#) pucuka válasza zsote78 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Az ilyen tasztatúrák gombjai mátrixba vannak kötve. Három oszlop, négy sor. Az összesen hét kivezetés. Ha ennél kevesebb, akor lehet rajta mikrovezérlő, ami a nyomógombhoz rendelt kódot adja vagy soros, vagy párhuzamos adatként.
(#) kadarist válasza 741 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Ez inkább valamilyen vékonyréteg ellenállás lehet, ilyeneket használnak hibrid-IC hordozóján, felnyomtatva.
(#) kadarist válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Szerintem ezt keresed.
(#) Dino71 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Köszönöm. Akkor azt a 8 ast benéztem
(#) Alkotó hozzászólása Aug 22, 2018 /
 
Az alsó sáv felhozta nekem ezt az alkatrészt. Gondolkodóba estem a 10.000 V-os feszültségtűrés, és a 10 mm-es lábtávolság összhangján. Létezhet ez? Esetleg félre értek valamit? Vagy hiányos ismereteim miatt nem látok tisztán?
Aki átlátja a kérdést szeretném ha elmondaná nekem is mi ebben a turpisság.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Attól, mert 10 mm-re vannak hajlítva a lábak, nem jalanti azt, hogy így is kell használni, mindenképpen panelbe ültetve. Aki 10 kV-ra tervez valami, nyílván tudja, hogy milyen extra szigetelés kell a lábakra és hogyan, hova forrassza azokat.
(#) pucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
A (száraz) levegő átütési szilárdsága 21 kV/cm körül van, de vannak ennél jobb szigetelőanyagok is. Pl az alumínium oxid átütési szilárdsága 100 - 150 kV/cm, vagy a polisztirol 220- 250 kV/cm. Az ilyen anyagok alkalmazásával igen vékony lemezek, fólák is elegendő biztonságot adnak. De ilyen anyagok a különböző összetételű kerámiák is, mint pl. a képen látható kondi porcelán dielektrikuma sem túl vastag. A nagyfeszültségű áramkörök kedvenc tartóanyagai (foglalatok, forrszemek) is kerámiából készülnek.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Tehát a lábak valamilyen utólagos szigetelése kell a névleges feszültség környékén való működéshez? Ez a dolog nyitja?
(#) granpa válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Valamint alatta a panel kiréselve kellően (ahogy szokás).
Következő: »»   867 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem