Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM tetőtéri antenna építése
Lapozás: OK   11 / 12
(#) latyakosa válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Pont arra gondoltam amit az alsó mondatodban írsz. Sőt vannak egyéb ciffraságok is, gondoljátok a szolgáltatói együttműködésére.
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Idézet:
„Az antennákkal az a baj, hogy azok általában egy irányban működnek, a mobil távközlés pedig kétirányú kapcsolat.”
Antennaerősítőt akartál írni, ugye?
(#) Bakman válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Igen.
(#) djadji válasza pucuka hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Most megint lett egy ötletem a keresgélés alapján. Egy ilyen antenna?
TS9 csatija van, vagy a Huawei E398-hoz lehet csatlakoztatni. (de ha jól sejtem ilyen csatlakozók vannak a mobiltelefonok belsejében is, ami az antennát körbevezeti a házon belül). Akár egy szétszedett mobilhoz is csatlakoztathatnám? Vagy a sticket rátenni egy ilyen routerre és ha fölismeri a sticket, már van wifi is az erősített 4G-ből.
Vélemény? Használt már valaki hasonlót?
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) pucuka válasza djadji hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Az antenna jónak tűnik, nem is drága. Mindenképp megéri megvenni. Te lészen a kísérleti nyúl, mindenképp számolj be az eredményről.
Hogy a mobilban milyen csatlakozó van belül, azt nem tudom, még sohasem szedtem szét ilyen drágább mobilt.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Kizárt, hogy telefonokban ilyen csatlakozó legyen. Ez messze nagyobb, mint amilyen efér bennük.
(#) djadji válasza pucuka hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Tudom ne legyek ennyire sóher, de ezek alapján nem tűnik egy veszett bonyolult dolognak. Akár meg is lehetne csinálni.
videó
Csak kéne pontos méret, rajz, stb. Vagy azért ennél macerásabb megcsinálni, mint ahogy elsőre kinéz?
(#) djadji válasza Bakman hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
LG F6-ra kerestem rá, mert azt szedtem szét, olyan van elérhető és úgy rémlik ez ugyanaz a csati, mint ami a 4G stickek oldalán van.
Itt egy videó, 4:23körül szedi le az antenna csatlakozókat.
Ezen a képen meg látszik az egyik csati. A jobb kéz hüvelykujja fölött, a 3. alkatrész, fehér az alapja.
Sztem ez egy TS9 csatlakozó. Erre akár mehetne közvetlenül a TS9 csatlakozós antenna? (amit az előző hozzászólásomban szétszednek)
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
(#) pucuka válasza djadji hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Igen, meg lehetne csinálni, ha értenél hozzá, és lennének műszereid. (legalább egy vektorvoltmérő.
Ugyanis ebben a műanyag tokban egy antenna rendszer van, több, meglehetősen eltérő frekvenciára, de a MIMO miatt egy frekvenciára is legalább kettő.
Jobban jársz, ha megveszed, és használod.
(#) Dany7 válasza djadji hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Ne is próbálkozz vele. A mobilokban nem TS9 /CRC9 csatlakozó található bellül. Jóval kisebb a csatlakozó amit benne találsz, talán notebookokban van ilyen kicsi csatlakozója a wifi kártyának, de lehet hogy a mobilban még kisebb. Vegyél egy külső antenna csatlakozóval rendelkező mobil wifit vagy wifi router+ mobil sticket külsö atenna csatival.
(#) Busz hozzászólása Ápr 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy tanya gyenge GSM térerővel. Telefonálni is csak az udvarról lehet, netezni a padlásról.

Az épület egy régi vályogház 60cm-es falakkal.
A kérdésem az hogy érdemes-e olcsóbb kínai repeaterrel kísérletezni vagy tudtok esetleg bevált professzionális repeatert is?



Illetve ez a házilag kivitelezhető kategória-e?

Arra gondoltam hogy a padlásra elhelyezni az egész cuccot mert a födém a legvékonyabb és így talán az összes szobában meg még az udvaron is működne.

Magyar oldalról rendelném ezt, megmerjem venni:
https://dreamax.hu/Mini-GSM-jelerosito#page_artdet_tabs

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Házilag nem kivitelezhető. A szolgáltatók tiltják az ilyenek használatát. A készülék leírásából:

"900/1800 / 2100MHz 2g 3g 4g"

Jelenleg használatos frekvenciasávok:
2G: 900, 1800 MHz
3G: 900, 2100 MHz
4G: 800, 1800, 2600 MHz

Nem lenne egyszerűbb olyan szolgáltatót választani, amelynek jobb a lefedettsége adott területen? Válasz: igen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Neked jó lehet, mert a vályogfal árnyékol rendesen, kifelé, befelé is. Kint az udvaron nem biztos hogy jó lesz, mert ott már lehet interferencia rendesen.
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Ha már úgyis felmész a padlásra, akkor ki is dughatsz valami passzív ismétlőt is akár.
Persze kicsit agyalni kell, hogy melyik szolgáltató, melyik torony meg ilyesmik.
Viszont ezzel senkit nem zavarsz...
Meg ha akarod, magadnak is megcsinálhatod.

Vagy úgy néz ki, hogy nem csak te vagy egyedül hasonló problémával.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) pancser1960 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Én sokat görcsöltem a mobil nettel.
Pedig a megoldás pofon egyszerű.
Venni kell egy routert, amibe beteszed a szolgáltató által adott SIM kártyát.
Innentől a gondod elmúlik mobilnet ügyben.
Ha megfelelő router választasz, még telefonálni is tudsz a lakásból vele.
Egy asztali készüléket kell csak csatlakoztatni hozzá.
Ha havi néhány száz forint pluszért akarsz egy társkártyát, van mobilod, meg otthoni internet elérésed ugyan arra az internet előfizetésre.

Ennyi a tapasztalat.
(#) antiszalka hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Ha már van egy jó antennánk a 4G-LTE sávra- többféle megoldás is leírásra került a topikban, akkor egy nagy-nagy probléma, hogyan csatlakoztassuk ezt a SAMSUNG-Xiaomi-Huawei stb telefonjainkhoz. Ezeknek normális antennacsatlakozója nincs, még szétszedve is egészen speciális csatlakozókra találunk, aminek a megbontása nem tanácsos.
Léteznek induktív antennacsatlakozók - több kevesebb sikerrel. Mik a javaslatok? Én végigbogarásztam már a netet, univerzális megoldás csak ez az induktív csatlakozó lenne. De milyen formában, hogy jól átadja a jelent a mobil ( általában az alsó részen lévő ) antennájának?
(#) Villanymozdony hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Ez az antenna 1,8 GHz-re átméretezve működhet, vagy csak polgárpukkasztás?
Igazából egy passzív átjátszót szeretnék építeni, pár m koax kábel kötné össze a két ilyen antennát amin bejönne, (illetve kimenne) a jel. A beltéri változatot kevesebb elemből tervezem megépíteni, így kisebb lenne az irányítottsága.

krant.png
    
(#) Feri007 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Működhet.
A gond az, amit korábbi hsz-ban említettek, hogy
- a telefonon megfelelő csatlakozó kell, hogy legyen
- a kábel, a csatlakozók megfelelő minőségűek kell, hogy legyenek.
Én inkább a kövekezőkben gondolkoznék:
Ha telefon miatt kell, akkor valamilyen mobil terminál, tetőtérben, vagy akár kültérben (vizmentes dobozban) Tápfeszt felvinni, telefont vezetéken lehozni. Ha mobilnet is kell, akkor azt is tudó terminál kell, ethernet kábellel lehozni.
(#) Gafly válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Azt el nem felejtve, hogy a technológia és a frekvencia nem szigorúan jár kéz_a_kézben.
Valamit hogy sok szolgáltató van mostanság, tehát még az sincsen kőbe vésve, hogy merre álljon...
(#) Villanymozdony válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Főleg mobilnetre kell. Ez a szolgáltató kizárólag 1800 MHz-et használ, GSM és 4G forgalom is azon megy.
A torony iránya is be van lőve.
Megpróbálom, aztán kiderül. Az teljesen jó lenne, hogy mobilnetes router megy az oszlopra, csak a szolgáltató oldalán olyasmi van, hogy csak telefonba lehet a sim-et rakni. Azt meg gondolom IMEI alapján ki lehet derítáni, aztán jön az ejnyebejnye.
(#) pucuka válasza Villanymozdony hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Amibe SIM kártyát lehet tenni fizikailag, azt bele is lehet tenni, a szolgáltató nem is látja, de nem is érdekli, hogy miben van a SIM kártya. Sőt, ma már létezik az erre alkalmas készülékekbe e-SIM is, amikor nincs is fizikai SIM kártyád.
A megoldás lehetne, az ún zseb Hotspot, ami a mobilhálózati net hozzáférést WiFi -re konvertálja.
A passzív átjátszó téma nehéz kenyér, csak bizonyos feltételek mellett működik. Ráadásul többsávosnak is kellene lennie, 700 - 2600 MHz -ig. Egy ilyen antenna elkészítése sem konyha asztalsarki feladat.
Az aktív átjátszó az, aminek a létét a szolgáltató ki tudja szűrni, a hálózatában keletkező zavarok miatt. Ez az, ami sokba kerülhet.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Idézet:
„szolgáltató nem is látja, de nem is érdekli, hogy miben van a SIM kártya”

Ez nem teljesen igy van, de a gyakorlatban második fele a szokásos...
Semmi titok nincsen benne, itt utána lehet olvasni (Pl. AuC).
(#) szs válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Látja a szolgáltató, miben van a SIM. Nekem is mutatja a telenor fiókban, pedig az véletlen sem az az eszköz, amit az internethez adtak a nejemnek. Ez egy másik eszköz, amit én vettem a saját nevemre, saját SIM-el (amit sohasem használtam).
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) pucuka válasza szs hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Akkor látja, nem látja? Ha van egy aktív SIM kártyám, beletehetem abba a készülékbe, amelyikbe csak akarom. Nekem is van két régebbi telefonom, és egy Hotspotom, már többször is cserélgettem a két aktív SIM kártyát, és rendben működtek is. Az adminisztráció meg olyan amilyen.

Gafly
Persze, hogy fizikailag látja, ha nézi, (IMEI) csak nem igazán érdekli, amíg nincs hivatalos megkeresés. Így értettem hogy nem látja.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Igen, igy már jobb.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Az előfizetés nem a készülékhez, hanem a SIM kártyához kapcsolódik. Ez teszi lehetővé, hogy bármelyik a hálózatban működni képes telefonkészüléket, vagy egyéb eszközt használhass.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Ez is igaz.
De ahogyan a szabvány mondja:
Idézet:
„2.3 Equipment Identity Register (EIR)
The Equipment Identity Register (EIR) in the GSM system is the logical entity which is responsible for storing in the network the International Mobile Equipment Identities (IMEIs), used in the GSM system.
The equipment is classified as "white listed", "grey listed", "black listed" or it may be unknown as specified in GSM 02.16 and GSM 09.02.”

Azaz csak a fehér és szolgáltató függően a szürke listás keszülékek esetében.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Hmmm? 651 oldal, egy időben sokat forgatva.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Még egy kép
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Máj 19, 2020 / 1
 
Sajnos vannak apró betűs részek a szerződésben !

Hasonló cipőben jár most az on-line RMOS-ünk is .
KB.: 3/4 év után "ránk" szólt az szolgáltató, hogy elértük az 1 TerraBájtos uplódott és jobban meglesték a kliens eszközt amiben a sim van.
Valóban nem telefon avagy tábla gép , hanem 4Gs routerben ül a sim kártya.
Az apróbetűsben meg kivan kötve , hogy csak "grafikus kijelzővel" rendelkező rendelkező eszközben lehet benne.
Fel is hívott a magyarországi szolgáltató emiatt.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2020
Következő: »»   11 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem