Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   165 / 196
(#) dB_Thunder válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Idézet:
„+/-35V +6.3V és +1X250V.”

Minek a 250 volt? Csöves előfok?? mondjuk a 6,3volt meg kifejezetten csőfűtés feszkó
Szívesen vennék egy fotót róla!
(#) mulik5 hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
Üdv . a mai nap elpukkant valami a Bluetooth os erősítőmben és nem tudok rájönni hogy mi valaki tudna segíteni hogy mi lehetett ott ?
Bővebben: Link
(#) reloop válasza mulik5 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Üdv! Az FL1 biztosíték volt.
(#) zaza99 válasza mulik5 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Az nem véletlen ment el. Valami zárlatoslett. Diódaviszgálóval nézd meg a nagyfesz részen lévő alkatrészeket diódákat feteket leginkább . De mindenek előtt ellenőrizd, hogy a nagyfesz kondik kisültek e már.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) Beringer 600 hozzászólása Aug 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Pioneer fejegyseg amin gyárilag nem volt rca kimenetel de a végfok íc bemenetről vittem ki rca aljzatot s adott egy Hifonics 6 csatornás végfok.
A probléma hogy amint össze kötöm a végfokot,s a fejegységet,azonnal le tilt a végfok.
Ki kapcsolom le választom a végfokot s a fejegységet újra be úgy meg be kapcsol a végfok rendesen.
Tudna valaki tanácsot adni hogy miért van ez a jelenség?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2018
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 25, 2018 / 2
 
Mérd meg hogy a földhöz képest nincsenek-e eltérő DC potenciálon a végfok bemenetei illetve azok a kimenetek amiket a fejegységre fabrikáltál.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 25, 2018 2 /
 
Te nem tudsz normálisan beszélni?
Fabrikáltál
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Mégis mi a nem normális neked ezen? Tudod mit, segítsen neked aki akar...
Egyébként, ha én is bal lábbal keltem volna, és emiatt szándékosan valami negatív jelzőt szerettem volna tulajdonítani annak a szónak, még az is rendben lenne, ugyanis az IC bemenetére csak úgy simán odabiggyeszteni egy RCA kimenetet még ezt a szintet sem üti meg. Mert a minimum az lenne, hogy teszel oda egy elválasztó-illesztő-buffer vagy akárhogy nevezhetem fokozatot...
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Minden jót
(#) mlaci989 hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Üdv!
Fölakadtam autós erősítő javításban. Az alany egy alpia ptx 800 erősítő. A tápját már rendbe hoztam táp ic meg szaggató fetek cserélve. Meg is van a +- 32V.
A gondom hogy egyáltalán nem találok hozzá kapcsolási rajzot. Ha tudnátok valami hasonlót ajánlani.?
Ugyanis egy egy pár fet van kimenetenként és ha beforrasztom őket,akkor bekapcsoláskor egymásba nyitnának vagy nem tudom. IRF540 esek vannak mindenhol. A pozitív oldalon eljut a jel a vég fet sours-jára de a negatív oldalon -28Volt van jelen meg valami gyenge alaktalan jelmaradék. Próbáltam visszakeresni a jel útját hol ragadhat le,de nem világos. Ugyan ez a helyzet mind 2 oldalon. Csatolok pár fotót.
(#) dB_Thunder válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Ez egy analóg erősítő! Persze hogy egymásra nyitnak fetek, mert van nyugalmi áram...
Éleszd labortápról áramkorláttal az erő részt.
(#) mlaci989 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Akutöltőről élesztgettem izzóval sorba kötve. Valamiért sok áramot vesznek a fetek és összerogy a táp. Lemegy kb 2 x 6-7 Voltra.Egyik fet nélkül megy a tápja. Mitől lehet nyugalmi áram?
(#) dB_Thunder válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Idézet:
„Mitől lehet nyugalmi áram?”

Mert kell! Keresztezési torzítás csökkentése miatt!
Olyan 50-100mA kellene folynia a feteken nyugalmiban, azaz jel nélkül. Ennek beállítására van hőfokkompenzált rész. De ha jól sejtem itt szartak rá, mert a tranyó ami erre hivatott a ott ül a két nagyobb ellenállás közt..
Általában nem ez szokott meghalni ,hanem a meghajtó rész.
Alig áll pár tranyóból az egész érdemes visszarajzolni..

Csak az erőket kell táplálni, nem 12 voltról az egészet, így még a táp is kimúlhat megint.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) mlaci989 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Értem. Külön tápról az erő részt és lehet méricskélni. Köszönöm az útbaigazítást!
És ez a hőfokkompenzált rész fix vagy állítani kell a kívánt érték eléréséhez?
(#) dB_Thunder válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Jobb helyeken állítható, itt hitványvilágban nem, illetve csak alkatrész cserével.
(#) Ge Lee válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Általában az autós erősítők 90%-ában nem ilyen végfok van, hanem egy szimmetrikus elrendezésű tranzisztoros végű. Ebben kapcsolóüzemű fetek vannak, ráadásul kvázikomplementer módban, ezeknek a hőfokfüggése más jellegű, nincs is a kompenzálására szolgáló félvezető a hűtőbordán, mert általában egy ellenállással oldják meg az AB üzemhez szükséges szinteltolást. Persze többet csak rajz alapján lehetne mondani.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Érdemes volna megnézni a SAL erőket, ill kapcsolásukat, arra emlékszem hogy fetes a vég, de hogy kvázi-e arra már nem emlékszem.
Csak az értelmes fajtákban van full szimmetrikus vég, az olcsóbba először a kapcsolás lesz aszimmetrikus majd a végtranyók. (p fet drágább)
Az alsó fetnek meg kell fordítani a vezérlését, ezért valószínűleg egy P-s tranyóval alkot a Fet egy komplementer darlington kapcsolást.
Gyanítom még ez a tranyó halt meg..
(#) latyakosa válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Meg tudnád mérni a erősítődben a +1,+2,-1,-2 pontokon üresjáratban milyen feszültségek vannak a te példányodon a középső nullához képest.

Nálam:
A +1 és a -1 az +-22,2
A +2 és a -2 az +-30.1

Hol, melyik alkatrészen mérjek neked pl feszültséget a végfok körben a hiba könnyebb behatárolásához a sajátomban?
A +1-t a elkó előtt lévő kis kerámia kondi egyik lábán lehet könnyedén mérni.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2018
(#) pinyó39 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Mekkora az áramfelvétel bekapcsolva, de hangjel nélkül?
(#) latyakosa válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nem mértem pontosan meg. A primer oldalon biztosan 1A alatt van, a labortáp amiről tápláltam valahol 0.5-1A közötti áramkorlátra volt állítva.
Esetleg a szekunder oldalon vagy kíváncsi az áram felvéteélre ?
(#) pinyó39 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Amikor meghajtottad, nem ezen az áramkoláton volt? A primerben és a végfokon is érdemes mérni az áramot.
(#) latyakosa válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Én örülnék a legjobban ha nem kellene tovább keresni a hiba okát, de nem a labortáp áramkorlátja szólt bele, meg szólna is a táp olyankor. A végfok csak 8 ohmos terhelést kapott.
Megmértem újból, kb 300mA az üresjárati áramfelvétel, 15V primer feszültség mellett, 12V mellet 240mA.
(#) mlaci989 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Megvolt a mérés.
+1,-1 - test között +-38,6V
+2 - test +51V
+2 - +1 között 12,4V
-2 - test -38,5V
Végfetek nélkül megy üresjáratban.
(#) latyakosa válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Nagyon köszönöm, ezek alapján leszűrhetem, hogy nálam jóval alacsonyak a tápfeszültségek.
Az okát ki kell derítenem.

Neked viszont az egyik segéd feszültséged nincs meg úgy tűnik, a -2 és a test között is 51V körül kellene lennie, mint ahogy a +2 és a test között mérted. Javaslom a képen bekarikázott diódát és a 2 kondit nézd meg, helyesen működnek-e.

segedtap.png
    
(#) mlaci989 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A bejelölt -1 és -2 pont egy és ugyan az. Összeköttetésben vannak.
Esetedben valóban alacsonynak tűnik a tápfesz. Ez okozhatja a torzítást,kevés a kakaó.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) latyakosa válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Elnézést, valóban rossz helyre mutattam a -2 mérőpontját.
Helyesen a test-től jobbra lévő hosszú átkötésre kellett volna a vonalat húznom.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) mlaci989 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Semmi gond. Így már stimmel a dolog. Jelen van a -51 Volt is.
(#) latyakosa válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A végfok - mosfet nyugalmi árama sajnos 0.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
(#) mlaci989 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Meg kellene próbálni a végfok részt éleszteni külön tápról mondjuk olyan +-30Volt körüli feszültségről.
(#) latyakosa válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Türelmedet kérem. Pillanatnyilag nincs elegendő külső tápegységem. Keresem a megoldást a teszthez.
A szekunder oldalon segédtápból (-2+2 pontok között) megvan a +-31V, de kevésnek tűnik.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
Következő: »»   165 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem