Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   262 / 282
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
Esetleg ha valakit érdekel:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2018
(#) adamka89 hozzászólása Aug 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Az árnyékolás kapcsán érdeklődnék, hogy kell-e egyáltalán dsc-nél zónavezeték árnyékolás, hova, miként kell kötni.
Sokan azt mondják, be sem kell kötni, valaki azt mondja, csak a zónák legyenek árnyékoltak, a kezelői busz ne.

mi lenne a helyes megoldás?

köszi!
(#) Syn7h37ic válasza adamka89 hozzászólására (») Aug 4, 2018 / 1
 
Távolság és kiépítés függő. Ha hosszan megy erősáram mellett, javasolt az árnyélokás. Az árnyék egyik végét kötjük be, a köztopntnál, az érzékelőknél sehová. Az árnyék, a negatívra meg. Nem a "föld" pontra!
A kezelő kábelét pedig hivatalosan nem riasztókábellel kellene kiépíteni, hanem direkt erre gyártott 2x2x05 duplán sodrott adatkábellel. A kezelő kábelén nem lehet árnyék.
De, ha csak kb. 10-20m a kábel hossza, akkor majdnem hótmindegy, mivel van kiépítve. UTP-vel semmiképp sem, ha nem akarsz szopni pár év múlva a kontakthibákkal.
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
UTP-vel miért lépne fel kontakthiba?
(#) adamka89 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
ok, köszi! igen, UTP-vel akármilyen óvatosan bánok, egy idő után csupaszon megtörik/eltörik...

mármint aux- -ra kötöm az árnyék kp.felőli részét?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2018
(#) mikos78 hozzászólása Aug 4, 2018 /
 
sziasztok.

adott egy problemam ebben szeretnem a segitsegeteket kerni

dsc neo hs2016 kozpont es egy 3g2080

amit szeretnek kerdezni hogy ez a hibauzenet mibol adodik mert sehol sem talaltam hozza informaciot

FTC troble reciever

reciever 1 fault

csak sms vezerlest es uzenetfogadast szeretnek (nem akarom a neo appot hasznalni)
ami mukodik is csak a restart utan egybol kidobja ezt a hibat
(#) Gránátalma válasza zeusmaior hozzászólására (») Aug 10, 2018 / 1
 
A szirénát süti a nap? A hátsó tartó műanyagja szokott elöregedni és letörni, az támasztja a tampert
(#) domosz13 hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok.
Lenne két kérdésem. Az egyik, hogy pc1835 központhoz van egy Micro Arm gsm modul 2 relé kimenettel. Meglehet csinálni, hogy sms-el ki lehessen kapcsolni a riasztót? Ha igen röviden hogy kellene kezdeni?

A másik kérdés, hogy lenne egy ház mellette egy garázs. Hogy lehetne megoldani hogy a garázskapu nyitásakor kikapcsoljon a ( távirányítóval esetleg vagy telefonnal.?) riasztó vagy legalabbis az a particio ami a garazsban van. Mert ugy eleg gaz lenne ha kikene szallni a kocsibol kiriasztani beallni a kocsival.

Koszonom a valaszokat
(#) em válasza domosz13 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
A 1835 telepítői könyve nincs meg, de elvileg kellene lennie 23-as kulcsos kapcsolós zónának, Egy ilyet kell a garázs partícióhoz rendelni, és a relével kapcsolni.
(#) em hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Van egy WLS925 nyitásérzékelőm, mely egyszer élesített állapotban szabotázst jelzett majd visszaállt.
Azóta ha nyitott akkor szabotázst jelez nem nyitott állapotot. "Egyébként" rendben működik.
Megnéztem alaposan, szétszedtem, semmi fizikai probléma nem látszik, elem jó, szabotázs gomb ohmmérővel jó. A vevőben sem látszik probléma.
Mit nézzek meg rajta?
(#) zsote78 válasza em hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
a 1835 nem 1832?
(#) zsote78 válasza zsote78 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
az 585H biztosan rendelkezikkulcsos kapcsoloval.Nekem 1616 van a telepitoi ugyanaz esetleg melleékelem
(#) Tankcsapda hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Ma beleszaladtam egy érdekes hibába..... Én még nem találkoztam ilyennel.
Van egy 585H központ, AEI PB-01 támadásjelző gomb felszerelve, zónára bekötve, megfelelően programozva, már kb 5 éve hibátlanul működött. Most szóltak nem működik, hiába nyomták be nem történik semmi. (riasztónak visítania kellene)
Kimegyek, leellenőrzöm, nyomógomb jó. Vezetéket kimérem jó(kb 20m hosszú vezeték). Ellenállást mérek, nyugalomba 5,6k, benyomva 11,2k, ezt közvetlenül a központnál mérem. (a központ észreveszi egyből a kikötött zónát, szabotázst jelez)
Visszakötöm,benyomom, semmi.... Kikötöm a gombot(így folyamatosan nyitott), eltelik pár perc, egyszer csak visít a riasztó, hirtelen nyitottnak látja a zónát. Ekkor visszakötöm a gombot, azaz 5,6k kell látnia a kp-nak(előtte mértem műszerrel, annyi) , folyamatosan nyitottnak látja.....
Akkor átkötöttem másik zónára, ott se működött rendesen, csak így "összevissza".
Hosszú tápelvét központnak, ugyanúgy rossz. Reset, újraprogramozás, mindig rossz.....
Aztán fordítva kötöttem vissza, azaz ami com-ba volt azt kötöttem a zónába, ami a zónában volt pedig a com-ba.
És csodák csodája küllőre működik!!!!!! ???? !!!!!!! (de ki tudja meddig?)
Én meg: HOGY MIIII????????
Én úgy tudom, hogy a zóna kettő erét mindegy hogy a zónába hogy kötöm be, vagy rosszul tudom?

Ti találkoztatok már ilyennel, vagy hasonlóval? Mi lehet ennek az oka??

Bocs hogy ilyen hosszúra sikerült! Rövidebben nem lehetett leírni!
(#) sankesz10 hozzászólása Aug 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy DSC riasztórendszerem PC1832 központ, programozásnál tartok, az a problémám, hogy a 05-re programozott zónák nyitott állapota mellett is lehet a rendszert élesíteni. azt sem tudom, hogy ez probléma-e. Kezelőiben nyitott zóna mellett nem lehetne élesíteni. Elnézést ha nem voltam elég alapos a kezelői áttanulmányozásában.
Köszönettel, Sándor
(#) sankesz10 hozzászólása Aug 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, PS128/A szirénát bekötöttem, be is élesedik, viszont a központ sziréna hibát ír ki, a Bell - on állandóan kint van az indító polaritás. Nem tudom miért, tudnátok segíteni?
Köszönettel, Sándor
(#) levaitamas válasza sankesz10 hozzászólására (») Aug 23, 2018 / 1
 
Szia!
Tegyél egy 1kOhm-os ellenállást a start és a pozitív táp közé a szirénában.
(#) sankesz10 válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 23, 2018 / 1
 
Köszönöm szépen ez volt a megoldás.
(#) Tankcsapda válasza Tankcsapda hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Senki nem futott bele még csak hasonlóba se?
Kíváncsi lennék a véleményetekre!
(#) Kovabe válasza Tankcsapda hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Én már egyszer találkoztam hasonlóval de az egy 1864 volt és a bővítők illetve minden zóna hasonlót produkált. Kapott egy új panelt és ugyan ez volt a helyzet, cseréltük a bővítőket és szintúgy nincs változás. A végén kapott egy új kezelőt illetve annak vezetékét cseréltük és a hiba eltünt. 5 év távlatában sem jött elő a hiba.
Nem tudni mi volt a hibás de a vezetéken, érzékelőkön és a hangfényen kívül minden cserés lett.
(#) Tankcsapda válasza Kovabe hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Az szép, köszi a választ, megnyugtattál!
Szeretem az ilyen jellegű bajokat amikor minden jó szétszedve, átvizsgálod, leellenőrzöd, ismét összerakod, és nem jó... !
Én is számítok a további problémákra a rendszerrel kapcsolatban...
(#) BlackForce hozzászólása Szept 1, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Hiszem hogy nem vagyok az első és egyetlen dsc1616 felhasználó,akinek hasonló problémája van a készülékkel,mint nekem.
- Egyik gondom,hogy random időintervallumonként (2-3 héttől egészen 2-3 hónapos szünetekkel),de néha betárcsáz a riasztó csak úgy hogy még élesitve sincs a rendszer (hálózati tápot kap a rendszer,élnek az érzékelők,de semmi sincs élesitve.*2 kódra semmi hibát nem mutat ki a kezelő panel.
- Másik gondom pedig az hogy a haveromnál szintén megbolondult a központ,ugyanigy néha tárcsázgatott az élesitetlen rendszer,meg amikor elmentek otthonról,akkor is jóformán mindig riasztott (persze vaklárma volt),a zónákkal sem volt gond soha.
Na most a fő gondom emellett hogy gyári visszaállitás után *8 5555 999 5555 999## ujra programozás után még véletlenül sem hajlandó a 3-ik telszámot aktiválni.
Pedig a 380 sorban aktiválva van az 5-ös és a 6-os sor
és a 301 302 303 sorokba be van irva a telefonszám
A 301-et mindig hivja,de a 302 és a 303 számsort érthetetlen módon attól függően cseréli (a kettő közül csak az egyiket tárcsázva),hogy milyen mobilszámot adok be neki.
Tudna nekem valaki segiteni?
(#) domosz13 válasza em hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Üdv!
Kitudnád kicsit bővebben fejteni, hogyan kéne működtetni ezt a kulcsos kapcsolót garázskapu nyitáskor? Vagy külön modullal esetleg sms hívással? Mert a gsm modulon van relé kimenet akár az is működtethetné. Távirányítós megoldás nem létezik erre? Köszönöm
(#) Markov hozzászólása Szept 14, 2018 /
 
Sziasztok!
PC5020-as központom van, a TLM funkciót szeretném letiltani, mivel a bekötött telefonvonal már nem él, így állandó a hibajelzés. A *8 5555 kód sajnos nem működik, az egykori üzembehelyező valószínű megváltoztatta az alapbeállítást.
Milyen más lehetőségem lenne a hibajelzés törlésére? Mesterkóddal esetleg van lehetőség az üzembehelyezői kód módosítására?
Előre is köszönet a válaszért.
(#) Kovabe válasza Markov hozzászólására (») Szept 14, 2018 / 1
 
Szia
Tudoásom szerint csak a telepítői menüből tudod tiltani illetve a telepítői kódot módosítani. Ha bátor vagy akkor reset és ujra programozod az egészet.
(#) Markov válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Ettől féltem. Köszi a tippet, de annyira nem vagyok merész -
(#) nagyfesz153 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Tisztelt fórumozók, szakemberek!
Hozzáértő szakemberekhez következő a kérdésem:
Egy dsc 1832-es központtal rendelkezem, amelyre egy satel DG-co szénmonokszid érzékelőt szeretnék feltelepíteni. Azt nem tudom, hogy az eszközt milyen zónatípusra programozzam fel, 08 vagy 11-es zónatípusra gondoltam. A rendszeren levő eszközök kettős ellenállással lezártak. Én a 11-es zónatípusra gondoltam, azonban nem vagyok biztos hogy ez jó-e. A kérdésem továbbá hogy amennyiben a 08-as típust választanám akkor az eszközt a jelen esetben egy vagy kettő ellenállással kell lezárni (az érzékelőn tamper és NC sorkapcsok vannak).
(#) jedimi hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Kedves Mindenki!

Van valakinek tapasztalata Pyronix érzékelővel? KX15d-s sorozatból valamelyik, rpcb282 v5 számú alaplap. Azt kezdte el csinálni, hogy beriaszt, annak ellenére ,hogy nincs mozgás, egér nem rágta meg stb. 7 évig jól működött, a többivel nincs baj az épületben. Megfigyeltem, hogy ha nincs mozgás, akkor is 2 mp-ként villan a kék led. Kuka?

Köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza jedimi hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Táp el, táp vissza. Valamiért öntesztben ragadt.
(#) jedimi válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Köszönöm az megvolt, de sajnos változatlan
(#) anagyonnagy hozzászólása Szept 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a kommunikátorokkal kapcsolatban.
A DSC 1616 risztközpontomhoz szeretnék egy kommunikátort venni/illeszteni. Elsődleges célom, hogy távolról ellenőrizhető legyen a központ állapota, élesíthető hatástalanítható a rendszer. Jelenleg az EnvisaLink4 EVL-4CG-t néztem ki.
GSM vagy IP alapú kommunikátort ajánlotok? Mit ajánlotok?

Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   262 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem