Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   501 / 579
(#) Hellboy911 válasza tibec hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Nagyon jól leírtad köszi! Még ma este ellenörzöm is.
(#) FAZ1 válasza tibec hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 1
 
Valójában elég alaposan átgondoltam, hogy bizony a szénkefék dölésszögét be kellene csiszolni, de amikor összeraktam a motort, én már annyira lusta voltam, hogy helyette azt gondoltam -
majd csak bekopik idővel. 2 vagy 3 mosás után elég szépen le is csendesedett, tehát elvileg már "bekopott". Addig meg nem igazán volt agyonterhelve.

más

A régi Hajdu Energomat mosógépünket az új (Electrolux) vásárlásakor mi nem igazán dobtuk ki, csupán kissé apróbb darabokra szedtem (úgy egy kissé könnyebb volt) és szépen levittem a pincémbe.
Itt a házban viszont időközben ketten is kidobták az ahhoz szinte mindenben és teljes mértékében elég hasonló Hajdu mosógépüket (Mini, Thermál, avagy Midi), és akkor én a három mosógépből összehoztam egy ÚJAT.
A dob az már nem a levehető ajtós, hanem a spéci retesszel egybeépített (lehet, hogy az pont a Midié volt), a főmotor meg a szomszédoméból került ki (neki egy kissé mindig halkabban ment, mint a mienk), és aztán szépen be is üzemeltem - üresen (csak vízzel) egy-két próbafutással a pincében.
Miután szinte minden smakkolt, egy ismerőssel felcipeltük a felszínre, majd "saját lábon" tolva ki az utcára - a kocsihoz. Ott fektetve bedobtuk a csomagtartóba (bele is fért) és levittük az anyósomhoz.
Ott persze legelsőre a csaptelepet kellett a mosdó alatt kicserélni /merthogy valójában onnan veszi majd a vizet/, és később a merev csövével a fürdőkádba nyomja.
Egyáltalán nem saját dicsőség, de meglátásom szerint nagyon szépen mos - holott,
ha tényleg nagyon pontos akarok lenni, és nagyon-nagyon jól számolok - a mosógép gyakorlatilag immár 35 éves! Mi még akkoriban vettük (Kőbányán - a Szivárvány áruházban) újonnan, amikor a gyerek született ...
Talán még megjegyzendő az is - a gyakorlatban Calgon sohase volt benne!
Szerintem sokkal olcsóbbra jött ki az 5 évenkénti szimering-páros és oldalcsapágyak sajátkezű kicserélése, mint állandóan a folyamatos és elég drága Calgon adagolás.
Hiába reklámozták folyton a TV-ben ezerrel, azt én valójában inkább NEM HITTEM EL!
(#) tomszojer válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Még jó hogy rajtam kívül más sem ért a Miele mosógépekhez...
(#) proli007 válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 4
 
Az lehet, de kerítést viszont tudunk festeni..
(#) botesz válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 1
 
Én azért kicserélném a 2 relét valamint az IGBT t és a mellete lévő satb. ic t.
(#) tomszojer válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Köszi.
Összeszedegettem a hozzávalókat,de az eredeti IGBT az G4BC30W,de csak G4BC30U-t találtam.Nem tudom az jó e helyette.
http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irg4bc30w.pdf
https://www.hifituning24.de/downloads/irg4bc30upbf.pdf
Az eltérés a VCE ON-ban van.
Üdv:Tom
/Most megyek kerítést festeni.../
(#) még1MbR válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Nekem vízlágyító gyantával feltöltött kis tartály van a mosógép elé bekötve Calgon helyett.
Amikor 1m3 vizet meglágyított, fel kell tölteni 1kg jódmentes konyhasóval, ami regenerálja a gyantát és újra működésre kész.
Olcsó és jó... persze ezt sehol nem reklámozzák, mondanom se kell.
És nem, nem a mosógép miatt lágyítom a vizet... hanem mert így kevesebb is elég a drága mosószerből.
(#) petoisu válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Szia!


Cseréld ki azt a két triac-ot. Fentebb olvashatod, hogy nekem is gondom volt. Kimértem a Triacot és bajos volt. vettem egyet 265Ft.-os áron . Kicseréltem és azóta rendben működik.

Üdv.,
István
(#) botesz válasza petoisu hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Ebben nem triac van....
(#) csehattila2 válasza botesz hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Bocs ! Mi van benne ? Esetleg egy fotó róla (?)
(#) botesz válasza csehattila2 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Ezekben IGBT hajtja a mocit...
(#) botesz válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Egyébként elkezdi pozícióba állítani a mosószer adagolót?Vagy addig nem jut el?
(#) tibec válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
"a mosógép gyakorlatilag immár 35 éves" Igen, abban az időben még inkább arra törekedtek, hogy tartós legyen egy gép! A másik, ha megfelelően karban volt.., van tartva, akkor még teszi is a dolgát sokáig. Az időben végrehajtott, szakszerű karbantartás csodákra képes, kiegészítve a rendeltetésszerű használattal! Én nem is szoktam a drága akármiket javasolni! A használat gyakoriságának megfelelően alkalmanként egy flakon ecet, 1 evőkanál szódabikarbóna, egy 90 fokos programon és tiszta lesz a gép! Ja! A 30 fokos programot el kell felejteni! Igazuk van a komoly tudással rendelkezőknek, én is Tőlük tanultam, itt a fórumon!
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Nagyon okos ötlet! Esetleg egy mosogatógép tartálya megfelelő?
(#) tibec válasza tibec hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Bocsi a fadarab viselkedésért! SZIA!
(#) még1MbR válasza tibec hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Jó kérdés, nem láttam még szétszedve mosogatógépet
Én egy felszámolt büféből tudtam szerezni egy gyári, rozsdamentes, talán 5 literes? tartályt, valahogy így néz ki, mint ez, csak kisebb:
Bővebben: Link
(#) tomszojer válasza botesz hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Beengedi a vizet a dobba,azután forog jobbra-balra,majd megáll.Természetesen ezután az ajtót nem tudtam kinyitni,mivel víz volt a dobban,de nem sok,mivelhogy leállt.
Ezután megpróbáltam a centrifuga programot.
Elkezdte kipumpálni a vizet,de két forgás után leállt.
Az IGBT-t kimértem két fajta szisztémával,mindkettő szerint jó.
Kimértem a teljesítménydiódát is,az is jó.
A graetz egy kicsit el van színeződve,talán az a ludas.
Mindenesetre kicserélem a két motorvezérlő relét,az nem baj ha új.
Persze azután ha megérkezik.
A relék cseréje után beépített állapotban üzem közben kimérem a graetz-et,mivel lehet hogy terhelés alatt nem tud elegendő áramot átadni.
Normál esetben,ha nem indul a motor jó kell hogy legyen,hiszen ellátja a panelt egyenfeszültséggel.Csak az áram kérdéses.
Remélem jól gondolkodom.
Érdekes módon egy Miele-ben a graetz China!
A 8K feliratnál látszik középen az elszíneződés.
(#) FAZ1 válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Létezik a csapvíz lágyítására ()illetve inkább a vízkő-mentesítésre valami elektronikus kapcsolás is. Ráadásul többféle létezik! Van, amit már-már amatőr szinten és házilag is össze lehet hozni, majd a vízcsőre rácsavargatva végzi el a dolgát, ámde létezik egy gyárilag is valami -
nekünk pl. a mosogatógép víz-szelepe előtt van valami érdekes alakú nagy kütyü, amibe a mindenféle drótok mennek bele ... és lazán kapcsolatban áll a 220V-tal. (Zanussi tipus)
(#) FAZ1 válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Ilyesmit bármely komolyabb számítógépes tápegységből egyből kibányászhatsz.
És valóban - az összepasszoló (és nem túl fontos) alkatrészek miért ne lehetnének Kínából?
Nekem pl. a Siemens (FM561) videomagnóm belseje az egy az egyben hasonlít a Fischer-re,
és az van rajtuk valahová beírva, hogy Made in Japan. Lehetséges, hogy a japánok meg mindet Kínában szereltetik össze - olcsó kínai alkatrészekből!
Nagy ország, nagy ipar - és a nagy lehetőségek ...
(#) botesz válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Motor csati nincs elégve?jobbról a második és 3. Lábon mit mérsz?
(#) Gafly válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
(#) mzoli1957 hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Üdv Urak! Van egy Whirlpool AWE 2550 es mosógép tegnap a nejem elkezdett mosni vele és miután észlelte, hogy nem megy a gép mondja kitereget és kérdi ki állította le a mosógépet mondom én nem. Nézzük tele van vízzel,de akármit csinálunk nem megy nem indul és nem is világít rajta egy led sem. Máskor ha lejárt akkor is világított rajta 2 led is míg a fogó kapcsolóval ki nem lett kapcsolva. Most semmi. Van ennél valami biztosíték vagy az elektronikája mehetett tönkre? Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) csehattila2 válasza mzoli1957 hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Üdv !
Tudomásom szerint felültöltős mosógép . Húzd ki a konnektorból ! Öt perc múlva , nyisd ki a fedélen lévő ajtót ! (Ha lehet , ne erőltesd ! ) Ha nyítva , víz elzárva , akkor merd ki a vizet egy megfelelő edénnyel . Így a ruhához jutsz . Csurgasd le , csavard ki ! Teregesd ki ! A mosógép egy más tészta . Üdv Varga János (kapcsolattartó)
(#) palko0125 válasza mzoli1957 hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Az elektronika tápegysége halt be. Van egy 22Ohmos védő ellenállás, egy kis induktivitás, és egy lnk304 típusú ic. Ezeket kellene cserélni és megoldódik a gond. Érdemes a puffer elkókat is kicserélni, filléres dolgok. Az lnk304 helyett lnk306-ot tegyél. Strapabíróbb darab.
Csatolva a tápegység kapcsolási rajza, valamint egy tapasztalat.
Bővebben: Link
Üdv, Palkó.
(#) tomszojer válasza botesz hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Motor csati rendben.A második kérdést nem értem.
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Hát, ez a mosogatógép tartályánál sokkal jobb megoldás. Sokkal könnyebb elhelyezni is, bekötni is. A mosogatógépnek egy kb.: 1-2 literes műanyag tartálya van csak. Bár, az igazság az, hogy én sem láttam sokfajta mosogatógépet, csak egy-két típust ismerek. Szerencsére nálunk nem feltétlen szükséges a víz lágyítása. Viszont, ha valakinek az ismeretségi körömben szükséges, legalább tudok egy megoldást javasolni!
(#) botesz válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Mekkora ellenállást mérsz jobbról a 2. És 3. Pont között?
(#) tomszojer válasza botesz hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Kicseréltem a reléket újra.
Most le tudom írni pontosan a hibajelenséget.
Minden programon betölti a vizet./kivéve a centrifugálásnál./
A motor egyet fordul jobbra,egyet balra,ismét vissza és leáll.
Tehát mindig hármat fordul.
A forgás ideje alatt villog a spülen lámpa.De csak amíg a motor forog.
A harmadik forgás után állandóan villog és közben a "vége" led is villog.
Végezetül kinyomja a vizet és minden leáll.
Ha lesz kis időm,teszek fel róla videót a youtube-ra.
Lehet hogy mégiscsak tacho?
(#) tomszojer válasza botesz hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Szénkefe csere után összeraktam a gépet,mert biztos voltam benne hogy az a gondja.Amikor szétszedtem,a csatlakozót automatikusan megnéztem és az jó.A panelen nem tudom melyik csatlakozó a motoré.Ha a legszélesebb csatlakozó,akkor azon nincs mérhető ellenállás.
Szétszedem újra,de nem egyszerű.
(#) botesz válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
A motoron mérd.
Következő: »»   501 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem