Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   788 / 1121
(#) lelkes amatőr válasza Bakman hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Igen, külső HDD. Ezek szerint a gyártó úgy döntött, hogy filmeket nézzek róla és ne öt-tíz percenként akarjak megnyitni akármit. Szomorú vagyok.
(#) pittti válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
A probléma ismert, és van rá egyszerű megoldás.
Itt elég jól le van írva minden róla...

Nem írtál ugyan típust, de feltételezem hogy WD hdd-ről van szó, ugyanis a többinél (Hitachi, Samsung, Seagate) ilyen nem fordulhat elő.
(#) lelkes amatőr válasza pittti hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Sajnos egy Toshiba az alanyom.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Kaptam egy USB távirányító-vevőt egy betűnyi felirat/információ nélkül! Kérem segítségeteket az azonosításhoz mert hozzá való vagy vele kompatibilis szoftver nélkül csak a visszajelző LED reagál a távirányítóra!

IMG_4048B.JPG
    
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Az Aida64 program segít a beazonosításban ( magyar nyelvű, nem arab, de talán jó lesz ).
(#) Gabó válasza vargaf hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Be lehet állítani azt is arabra szóval, no para
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Hát, mutatja az USB eszközöket, de sajnos nem lettem okosabb! A "100 DOF Advanced Remote Receiver" program reagált ugyan valamit a vevőre, de ezzel semmire se megyek! A "Girder" program pedig hibaüzeneteket dobott vagy pedig kifagyasztotta a gépemet!
Tehát valahogyan azonosítani kellene az eszközt!
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
driver booster talán segít. Vagy bombázd szét és az alaplapon található adarok alapján keres valamit.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Driver Booster se segített, de legalább az USB drivereimet frissítette hogy kicsit stabilabb lehessen. Úgyhogy holnap az egy összetartó csavajával "szétbombázom" és a panelon lévő információ alapján fogok keresni, mivel totálisan nincs külömbség az Eszközkezelőben az eszköz bedugott és kihúzott állapota között!
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Hardverazonosító alapján nem találsz hozzá semmit?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ha tundám hogy melyik eszközt kellene nézni mert mint írtam összehasonlítottam az eszközkezelőt az eszköz bedugott és kihúzott állapota között, de nem változott eszköznév annak ellenére hogy frissítette a listát...
Viszont ketté szedtem az eszközt és itt a scannelt kép a paneljáról! (Igen, régi jó fénycsöves scannerem is van! ) Hátha ez alapján lehet valamit találni...
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ha jól tippelek, ez egy IRDA interfész. Win98 környékén még használták, telefon, PDA kapcsolatra. COM portként is megjelenhet az eszközkelőben.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Pedig a LED vígan reagál normál távirányítóra! Úgyhogy ez alapján lehetségesnek tartom hogy ez távirányító vevő és nem adat-interfész. Amúgy is hol volt még Win98 korában az USB?!
(#) Hp41C válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Idézet:
„Amúgy is hol volt még Win98 korában az USB?!”

Pl. az én régi gépemen... Külön kis telepítő CD volt a pendrive -hez. Kitűnően működött.

Az a infra vevő és a LED nem tűnik IrDa kompatibilisnek.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Tehát: megnyomok egy gombot a távirányítómon, erre vígan villog az eszközben egy piros LED azt jelezvén hogy vette a távirányítót! Akkor ez mégse adat-interfész lesz...
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Mérd meg az adatvezetékeket (zöld és fehér), hogy nem szakadt-e valahol a kábel...
(#) Udvari Zsombor válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ha szakadt lenne akkor gondolom az eszközkezelő se frissítené a listáját mikor kihúzom!
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ráadásul tegnap írtam hogy a "100 DOF Advanced Remote Receiver" programnak volt némi reakciója a távirányítóra! Akkor hogyan lenne már egyáltalán szakadt a vezeték?!
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2018 1 /
 
Már nem azért, de senkinek nem jutott eszébe, hogy az IC adatlapjára rákeressen?
Mert ez úgy néz ki, hogy egy infrás egér vevő modulja, ami kb azt jelenti, hogy a hozzávaló egér nélkül nem fog menni, feltéve ha valaki valamilyen úton-módon nem fejti vissza az infra kódolást.

Egyébként ha már valamilyen szoftver reagált rá, akkor ott nem driver probléma van,
hanem szoftver probléma szerintem.
Gondolom a gyártó, annak idején adott a készülékhez meghajtó programot, flopy -n esetleg CD -n.
(#) antikzsolt válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Én csak most láttam a képet. Elsőre a bord majd az ic kerestem.
Ezt találtamBővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Szóval ez egy francos EGÉR vevője?! Fenébe...
(#) SzervízMacska válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 1
 
A 98SE volt az első Microsoft rendszer, amely az usb-t kezelte. Mai napig használom egy öreg Compaq laptopon. Minden eszközhöz külön driver kellett, amit cd-ről kellett volna telepíteni. Viszont ebben a gépben sosem volt cd meghajtó. Jobb híján 1,44-es floppylemezeken másoltam rá az összes szükséges programot. Ha még jól emlékszem, ahozzá való pendrive 128 MB-os volt, aminek a felén is bőven elfért az addigi komplett munkásságom...
(#) mhatalyak válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Szedd szét, a benne lévő infra vevő simán jó lehet, amúgy pár alkatrész, egy soros port, meg egy bármilyen távirányító és kész a távirányítós PC... Régebben összedobtam 10 perc alatt, mert kíváncsi voltam, hibátlanul ment. Pl.: Itt egy LINK

Van a neten még ezer hasonló, ott vannak a szoftverek is hozzá.
(#) Udvari Zsombor válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Régebben (mikor még nem értettem ehhez ennyire jól) egyszer meg lett próbálva, légszerelésben össze lett rakva egy 9 tűs COM kábelre, de nem lett belőle siker... Lényeg hogy végül a számítógép nem reagált a távirányítóra... Ezzel ellentétben abban nem volt kiépítve a visszajelző LED, tehát nem lehetett tudni hogy egyáltalán vette-e...
(#) mhatalyak válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Én meg csak beledugtam az asztalon összedobott alaplap portjába az alkatrész lábait és hibátlan volt. Valószínű, hogy nincs engedélyezve a párhuzamos port a biosban, vagy a szoftverben volt rossz port megadva, vagy simán nem jól lett összerakva.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Üdv! Ez milyen proci?
Előre is köszönöm!
(#) Gabó válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Gugli? Írd be bátran ezt: sl75j
(#) krauszkrisztian14 válasza Gabó hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Köszönöm!
Kompatibilis lenne egy IBM Thinkpad T41-gyel?
(#) Gabó válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Hmm még mindig gugli, de keress így pl: ibm thinkpad t41 cpu support
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
(Nem kifejezetten számitógép de van benne Linux meg HDD.)
Van egy UE32D5500-as TV amin filmeket szoktam nézni a 2 Tb.-os HDD-ról.
A HDD-n sok filmem volt már, egyszer letöröltem mindet, újra particionáltam, formáztam, került rá sok minden más.
A napokban tettem rá néhány új filmet, szerettem volna megnézni. Ekkor jött a meglepetés: a TV-n a régen rajtalevő filmek jelentek meg a tartalomjegyzékben. Persze lejátszani nem tudja, mind törölve lett. Viszont az új filmek nevei csak a képek menüpont alatt láthatók ahol természetesen nem lehet lejátszani.
Hexeditorral a HDD-n sehol sem látható semmi a régi filmek címeiből.
Próbáltam a TV áramtalanítását, újraindítását, mégis ragaszkodik a régi tartalomhoz.
Van valami mód rá, hogy elfelejtse a TV a múltat és kezdjen foglalkozni az új dolgokkal?
Következő: »»   788 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem