Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   183 / 228
(#) Olits válasza thecyrus hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Szia.Azt mondod, hogy csak egyszer kell összekötni a két fehér vezetéket,és már azután nem kell és a motor úgy is megy?Ha így van, akkor nálam gond van,mert ha nincs összekötve a két vezeték, akkor a motor el sem indul .
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
A végén kiderül, hogy nem olvastad el a használati útmutatót, és mindkét vezérlőd tökéletes...
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Sajnos nem volt vele semmi használati utasítás.Csak internetről tájékozódtam innen onnan,hogy hogyan kell bekötni.Én egy autó generátor motorhoz használtam,de végül is az is úgy működik mint a BLDC ebike motorok.
Viszont ezt a két fehér kábelt sokszor szétszedtem, összekötöttem...de ha szétszedem a motor el sem indul, viszont, ha összekötöm, akkor meg egyből indul anélkül,hogy gázkar lenne hozzá kötve.Egy kicsit igaz hogy nagy túrával indul, majd kb 2 másodperc múlva beáll egy állandó szintre.
Miért ,van valami javaslatod,hogy hogyan kellene?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Kérjél használati utasítást attól akitől vetted...
Egyébként HALL szenzor is kell neki nem???
Nem lehet azért teker folyton, mert nincs meg a HALL szenzortól származó jel?
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Tavaly ősszel vettem.Megpróbálok utána nézni a használati utasításnak.
Lehet,hogy a hall szenzor hiánya lenne a baja?....
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Ó ***, most komolyan mondod, hogy van rajta hall érzékelő bemenet, és be se kötötted????

Szerinted honnan a fenéből fogja tudni a kontroller, hogy forog a tengely???
Most per pill fogalma sincs róla akkor!!! Lehet azért megy félgázon, próbálja eldönteni, hogy 60° -os, vagy 120° -os a motortekercselés. Csak épp ha nincs visszacsatolás, mit kéne csinálnia szerinted?

Pedig a múltkor már elmagyaráztam neked, hogy miért kellenek a HALL szenzorok...
Berosálok, ha "fél évig" szenzor nélkül szivattál itt bennünket, és azzal meg menni fog...

Electric bike controller wiring diagram.png

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Igen, van rajta hall szenzor érzékelő csatlakozó.Gondoltam én is, hogy ez is lehet az oka amiért nem megy rendesen.De ez lenne az oka, hogy a jel vezetéken állandóan 2.5 V van?

Na de pont ezért rendeltem még egyet még a télen,és direkt olyant kerestem, amely müködik hall szenzorok nélkül is.Meg is kaptam, de pont olyan a kinézete, mint ennek az elsőnek.Ezen is van hall szenzoros csatlakozó.Ebből következtettem, hogy azért amiért rajta van ez a csatlakozó, az nem jelenti azt, hogy csak hall szenzorokkal megy.
Ki is próbáltam azt a másodikat, amikor megkaptam, ott már a jel vezeték nulla volt, müködött is gázkarról,csak amint írtam egy picit szaggatva viszi a motort,nem simán.Ezek szerint mégis kellenek még annak is hall szenzorok?Akkor miért árulják úgy, hogy hall szenzorral és anélkül is müködik?
Eleget meg van bonyolítva ...
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Én nem tudom ki hogyan miért és miként árul...
Már azt is elmondtam miért rángat...
Lehet, hogy van olyan ami megy szenzorral és szenzor nélkül is, de ami csak szenzorral megy,
az biztos, hogy szenzor nélkül nem fog menni (megfelelően).
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) Olits hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
De én a képet már vagy 10 szer átküldtem ide a fórumra a vezérlőről,és azon látható, hogy van rajta hall szenzoros csatlakozó...
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Bocsi,de úgy látszik megint kiment a memóriámból.Légyszi mondd el még egyszer,hogy miért rángat.
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Ezt rendeltem másodszor, és amint látható van rajta hall szenzor érzékelő csatlakozó.És kellene müködjön a nélkül is.
De amint írtam mégis rángatva viszi a motort.
Vezérlő
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Készíthetnél már egy videót arról a rángatásról, hogy lássuk már élőben is.
Az is lehet, hogy a generátorod egyik tekercse szembe van kötve a másik kettővel.
Nekem ekkor rángatott a kis RC meghajtóval.
Én is agyf@szt kaptam, mire megtaláltam a helyes tekercsbekötést...

Innen kezd el olvasni az írásaimat. (2003619 bejegyzés)
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Sajnos mostanában nem tudok foglalkozni ezzel témával a gyakorlatban.Majd,ha lesz több időm...
Végül is úgy vagyok, hogy megvettem ezeket a dolgokat ,van 3 vezérlőm de egyikkel sem sikerült normálisan elindítani a motort.
Az egyiknek a gázkar nem megy
A másik rángat
A harmadikkal sikerült elindítani, azon nincs egyáltalán hall szenzor csatlakozó,csak sajnos ez 12-24 voltos, és ez meg nem bírta vinni a bicajt ezen a feszültségen...36 V os akksim meg nincs...
Aztán látván hogy nehezen jön össze ,vettem egy rendes e bicajt (használtan).Azzal meg vagyok elégedve, csak néha nem hagy nyugodni a gondolat, hogy ezekkel is kellene valamit kezdjek.Sajnos a hivatalos munkám miatt nem sok idő marad erre.Még szerencse,hogy néha a munkaidőben is van lehetőség itt írogatni, kérdezni...Úgyhogy majd gyakorlatban amikor lesz rá idő...
(#) Olits hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
RoliNyh,nem tudom emlékszel-e,hogy egyszer boncolgattam, hogy hogyan lehetne készíteni az ilyen kínai vezérlőhöz olyan eszközt, ami a motort lekapcsolja 25 km/h-nál,(ha be akarjuk tartani a törvényt).
Nos találtam egy ilyen eszközt egy német oldalon.Ránézésre elég egyszerűnek tünik, az ára 35 euró.Szerintem te ezt simán el tudnád készíteni.Mondasz róla véleményt?Persze van drágább is, ami be is van csomagolva
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 / 1
 
Már ajánlottam rá, hogy a gázkar jelet le kell osztani ellenállásosztóval olyan szintre,
hogy maximum gázkar állásnál olyan feszültséget adjon, mint amikor 25km/h -val megy.
Ez a legegyszerűbb módszer.

Erre írta valaki, hogy pl dombra felvelé akkor lassabban fog menni,
ami igaz is mivel nem ismerjük az aktuális sebességet.

Ha beleteszünk egy pocit aminek van egy digitális be, egy analóg be, és egy analóg kimenete,
akkor a digitális bemenettel figyelhető a sebesség mondjuk az egyik HALL jeladóról.
Az analóg bemenetet felhasználjuk a gázjel figyelésére, az analóg kimeneten meg egy aluláteresztő szűrőn kiadjuk az új sebességfüggő gázjelet a vezérlő számára...

Ezzel a módszerrel akár tempomatot is lehet készíteni további két digitális bemenettel.

Ez(eke)t szerintem egyszerűen le lehet programozni.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
És ha mondjuk vennék egy ilyent amit linkeltem, azt szerintem nem lenne nehéz lemásolni, ha még kellene más vezérlőhöz is.Lehet,hogy még én is meg tudnám csinálni,az alkatrészek meg elég egyszerűek,nem?
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Én nem látom mi van benne, az a 8 lábu tok lehet akár egy proci is, ahoz meg program kell...
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Én meg at hittem egy egyszerű alkatrész.Te procinak gondolod?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Gőzöm nincs, típusszám nélkül bármi lehet... Írj nekik egy e-mailt és kérdezd meg.
(#) Olits válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Jó.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
"Miért ,van valami javaslatod,hogy hogyan kellene?" Igen, van: szánj rá 1-2 órát, és keresd meg a neten. Valószínűleg kalibrálni is kell a vezérlőt. Vagy megkeressem én neked? Akkor küldd el a vezérlőt és a motort hozzám, meg a visszapostázás költségét.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Csak nyugi.Nem kértem,hogy helyettem megoldd.
(#) Olits hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Sziasztok.Szerintetek egy 24 Voltos első kerékagy motor müködtethető 36 v-ról is?
(#) Laca13 hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Azért írok hogy hátha valaki ismeri enek a Háromkerekű elektromos járgány a vezérlését. Ugyanis az a baj, hogy a szomszédasszonyak aki megvette, túl gyors, ezért valahogyan lassítani kellene rajta de valahogy egyszerűen, elektronikusan. mert van ugyan három fokozatú sebességválasztó kacsoló rajta, de az nem sokat ér. Szerintem talán potméteres gázkarja van. Lehet azon valamit mahinálni hogy kevésbé érzékenyen reagáljon? Ugyanis szegénykém az első próbálkozásnál az árokban kötött ki és kissé le is amortizálta a járgányt. Ötletek?
(#) szsrobert válasza Laca13 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Potmeter a gazkar vezerlo szalara?
(#) Laca13 válasza szsrobert hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Üdv!
Én is hasonlóban gondolkodtam. Potmétert, vagy előtét ellenállás betenni, csak nem tudom hogy mit szól hozzá a vezérlő áramkör. Csak gyanítom, hogy a kimenő feszültségszint függvénye a sebesség, de nem tudom hogy a növekvő, vagy csökkenő feszültség lassít. Bár elvileg ki tudom mérni, mert megmérem mikor hogy mi jön ki a gázmarkolatból.
Köszi
(#) akaresz55 hozzászólása Szept 10, 2018 /
 
Szervusztok! Van egy El-Go elektromos rokkant mopedem. Lejárt a kihordási ideje és szeretném egy kicsit felerősíteni, gyorsítani. Sehol nem találtam motor, elektronika adatot csak annyit, hogy 24 V DC 300 W-os motor van benne és elektronikus vezérlés.Szeretném legalább 800 W-os motorra cserélni. Esetleg valaki már próbálkozott ilyennel?
(#) szikorapéter válasza akaresz55 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Meg se próbálkozz ilyesmivel nem viccből van benne 300W-os motor, ilyet még vezethetsz jogosítvány illetve biztosítás nélkül. Amint nagyobb motort teszel bele és megállít a rendőr nem csak a jogosítvány hiányával (30-tól 50E Ft kiszabható) , a bukósisak ami már kötelező lenne rá (20-tól 65E Ft -ig), hanem a biztosítási csalás mivel nem kötötted meg rá és ennek a kötelességnek az elmulasztása is ütközik a kresz-el. Szóval ha nem akarsz magadnak 10 perc alatt összeszedni akkora büntetést amiből egy komplett B kategóriás jogosítványt kivasalsz nem akarsz bele nagyobb motort tenni.

Mielőtt azt mondanád légből kapott dolgok, meg hogy "úgy se fog meg a rendőr" saját tapasztalatomról beszélek és nem játék dolog ám amikor megfog és csak sorolja ellened a vádakat. Hidd el nekem egy fizum ráment erre az ökörségre és utána még eladni se tudtam értelmes áron....

Egy szó mint száz: ha nincs jogsid használd így örülj neki hogy se biztosítás semmi nem köt téged. Ha van jogsid, és még mindig sebességről álmodsz akkor vegyél valami tuningolt robogót és amikor nem látnak húzzad neki tökig a gázt. Ha még többre vágysz vegyél autót.
Sajnos jobb tanácsokkal nem tudok szolgálni.
(#) nagym6 válasza akaresz55 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Előző válaszhoz hozzátenném.
A 800W motor az akksiknak sem lenne jó, túl nagy áramfelvétel ártana nekik. Ezenkívül a hajtáslánc többi eleme is csak a 300W motorhoz van méretezve, lehet, 800W motor valamit széttépne előbb-utóbb. Fékek vannak a nagyobb sebességhez, szerintem nem.
(#) RoliNyh válasza Olits hozzászólására (») Szept 11, 2018 / 1
 
Elvileg igen, de számolni kell a megnövekedett feszültség miatt a motor túlmelegedésre is...
Viszont ha a vezérlő csak 24V -os, akkor azt inkább ne tápláld 36V -ról...
Következő: »»   183 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem