Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   60 / 66
(#) kaqkk válasza Kokany82 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Ha nem titkos akkor a parsic témába tedd fel (több szem többet lát) lehet hogy ha többen látják hamarabb lesz eredmény .
(#) valve hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Szükségem volt egy összehasonlító táblázatra, amit közkinccsé tennék.

A tesztelt eszközök:

PICkit 2 In-Circuit Debugger
PICkit 3 In-Circuit Debugger
PICkit 4 In-Circuit Debugger
ICD 3 In-Circuit Debugger

Atmel-ICE
AVR-ISP-MK2
mikroProg for AVR

Ha netán valaki ilyen elvetemült e téren, akkor ne kelljen méricskéljen...
(#) icserny válasza valve hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Mi mennyi?
(#) Zsora válasza valve hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Mi a mértékegység? kWh vagy Nm/s?
(#) usane válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
deci pálinka
(#) valve válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 20, 2018 1 /
 
Másodperc (s).
(#) kzozo válasza valve hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Érdekes, mert ez szerint a PICkit4 gyorsabb mint a korábbiak.
(#) valve válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Ezért (is) kezdtük el tesztelni. Persze függ a mikrovezérlőtől, beállításoktól, géptől, stb.

Ebben a tesztben a PIC16F628A és ATmega328P szerepelt. A flash mindenikben ugyanaz.

Ha valaki tesztelné, akkor közzéteszem az időmérő programot is.
(#) kuner hozzászólása Júl 17, 2018 /
 
Sziasztok.

Elakadtam kicsit pic programzással, égetéssel.
Van egy asm fájlom, amit nem tudok átkonvertálni hex-be, mplab-al sem.
Valamiért nem engedi, vagy bénázok.
Kérdésem/kérésem lenne hozzátok.
Tudnátok segíteni, gyorsba kellene a program, így is már sok időt eltököltem vele.
Ha valaki lenne oly rendes és kedves, hogy meglepne egy hex fájllal ...

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

PCH_4431.asm
    
(#) Hp41C válasza kuner hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
MpLab 8.9x:
Másold be a asm állományt egy mappába.
Project Wizard / PIC18F4431, Válaszd ki a mappát és add meg a project nevét. Add hozzá az asm állományt.
Állítsd át a fordítás típusát Debug -ról release -re. Fordítsd le. A fordítás indításakor megkérdezi, hogy abszolút vagy relokálható kódot fordítson. Ekkor a relokálhatót válaszd.

Elő is áll a hex állomány...
(#) kuner válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Elvileg sikerül megoldanom, úgy néz ki a dolog.
Köszönöm a segítséget!
(#) Olits hozzászólása Szept 11, 2018 /
 
Sziasztok.Vettem egy német oldalról egy elég drága sebességkorlát változtató műszert,ami 2 Bionx rendszerű elektromos bicaj max sebességét tudja állítani.Ez elég szívatás, hisz az ára 230 euró volt.Sajnos nagyon kellett nekem és akkor mást nem kaptam.
Azután kaptam a neten egy sokkal olcsóbbat, amivel korlátlan bionx bicaj állítgatható, csak egy kicsit bonyolultabb összeszerelni, laptop, programok kellenek hozzá.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy valahogy meg lehetne oldani, hogy az előbbi, sebesség állító műszerből ki lehessen venni, a 2 bicajra való korlátozást?Vagy legalább azt, hogy mindig lehessen kitörölni, ha már elmentette azt a rendszert amit beállított.Az enyémen még hagyott egy szabad helyet,mivel egy bicajt állítottam be vele.
Igy néz ki :https://www.ebiketuningshop.com/shop/bionx-tuning/jum-ped-bionx-2-e-bikes.html

Ha nem jó topikba tettem ki ezt a témát, ami nagyon valószínű, megkérlek, hogy segítsetek, hogy hova találna inkább jobban.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2018
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Szedd szét! Esélyes, hogy egy fekete paca van csak benne...
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
? .
(#) usane válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
(#) Olits válasza usane hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Ok, szétszedem, de mit jelent, ha az van benne?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) usane válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Azt, hogy fogalmad sincs mi van beöntve, melyek a programozó lábak stb.
(#) Olits válasza usane hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Így néz ki belől, nem látok pacát.
https://drive.google.com/open?id=1-DWi95vVZ33MQ_DAwjCCpoFDKhXYMlNF

https://drive.google.com/open?id=1ugy9tbFlkGL5L5JvbXRytEO1da661Fto


Csak a képernyő háta mögött látok valami paca féleséget.

Milyen jó lenne, ha lenne rajta egy reset gomb valahol, amivel mindent vissza lehetne állítani a gyári állapotára, és törlődne belőle minden eddigi beállított bicaj adata. Vajon van neki ilyen?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) Hp41C válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Az első képen a nyomógombok közötti SOIC8 tok talán egy soros EEProm. Nem látszik jól a típusszáma. A második képen felül az a 6 pólusú csatlakozó talán az ICSP felület lehet.
Négyzetes láb a MCLR, onnan rendre Vdd, Vss, ICSP_DAT, ISCP_CLK, PGM (ez utóbbit nem minden títus használja).
(#) Olits válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Ok.De ebből én nem sokat értek .Tehát van valami megoldás?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Az első képen a nyomógombok közötti kis IC-re mi van írva?
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Már visszacsavaroztam,esetleg holnap megint szétszedhetem.De van valami remény a probléma megoldására?
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Lehet megoldás, ha van programozód (mondjuk egy olyan, ami támogatja azt a mikrovezérlőt, aminek a típusát a fotóról nem tudjuk leolvasni) és véletlenül nem védték le kiolvasás ellen (amire egy ilyen termék esetén azért vajmi kevés esély van).
Egyébként látszik, hogy a panelen spóroltak, több verzió is létezhet belőle és attól függően, hogy mit karnak vele, ültetik bele az alkatrészeket. Ránézésre pl. másik mikrovezérlő is mehet bele, külső oszci, még eeprom, … attól függ, mit akarnak belerakni

A nagy fekete IC-re mi van írva, miféle vezérlő az?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Ha átküldöm hogy mit ír a mikrovezérlőm,lehet sokat nem érek el, mert nincs programozóm és nem is értek hozzá.Ellenben van egy ilyen eszközöm ami szintén tudja ezt, ráadásul nincs lekorlátozva.Ha ezzel összekapcsolnám valamit lehetne tenni?

http://www.bigxionflasher.org/bigxionflasher-compact-anleitung.html

http://www.bigxionflasher.org/bigxionflasher-compact.html
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Idézet:
„Ha ezzel összekapcsolnám valamit lehetne tenni?”
Kizárt.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Ok.Akkor ha holnap átküldöm hogy mit ír azokon az alkatrészeken, lehet valami reménység,hogy meg tudom oldani a problémát?(nincs programom, és nem is értek ehhez)
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Halvány az esély, de lehet. Merre laksz? Tuti van a közeledben olyan, aki megpróbálhatja kiolvasni a tartalmat és meg tudja mondani, hogy ez innentől esélytelen, vagy sem (ha az általam említett védelem be van kapcsolva, akkor kész, annyi, a mikrovezérlőből nem olvassa ki neked a programot, de még mindig ott lehet támadási pontnak az eeprom, viszont abba is akármit belerakhattak).
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Szerintem is le van kódolva.Egy ilyen műszert,amit ilyen drágán árulnak egy ilyen cég (https://prochip.de/shop/index.php)megalkotásában azt nem engedik ,hogy fel lehessen törni.Sajnos.
A legegyszerűbb lenne, ha lenne rajta egy reset lehetőség....de ez is reménytelen szerintem is.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Még egyszer megkérdezem. Merre laksz? Ha leolvastad a két IC feliratait, akkor kiderül mivel lehet őket írni/olvasni és kiderülhet az is, hogy ki az a közeledben, aki bevállalja, hogy megpróbálja az olvasást.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Erdélyben lakok(Romániában), de szoktam járni Magyarországra.Te vállalnád, ha arra járok?Hol laksz?
Következő: »»   60 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem