Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   489 / 577
(#) Ferenc 47 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
A gugliba az Orion 519 B-re a képek között kiadja a polcos változatot, ott a leszorító gumi is látszik!
(#) hobbyjani válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Rajzom is van hozzá,nincs külön oszcilátor tekercs a hosszú hullámra,kondival van megoldva a frekvencia csökkentése.
(#) gkari válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Igaz, csak a táblázat a KHosc.tekercset a HH-hoz is említi, pedig tényleg ugyanaz.
(#) hobbyjani válasza gkari hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Húszéves koromban még Sepsiszentgyörgyön laktam ,abban az időben két műsor volt ,eggyik a KH-n ,a másik a HH-n,sok külföldről behozott tranziszoros rádión,vagy rádiómagnón nem volt hosszuhullám és pont ott voltak akkoriban a popzenés adások,akkor is úgy jártam el,csak egy plussz feritantenna tekercset készitettem és az oszcilátorra tettem párhuzamosan egy kondit,amit ki be lehetett kapcsolni.
(#) praxis válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Elnézést kérek a negatív értékelésért, nem volt szándékos, csak mobilról olvasok és sikerült félreböknöm.
(#) granpa válasza praxis hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Újra rányomsz, és eltűnik.
(#) praxis válasza granpa hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) tiko77 hozzászólása Szept 20, 2018 / 4
 
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat az AR303 tekercsekkel kapcsolatban!
Sikerült a javítás, bár egy nem túl elegáns módszerrel de a végeredmény jó lett.
Mivel csak a tekercsek külseje sérült így csak a külső meneteket tekertem le egészen addig amíg kontaktom nem lett a belső kivezetéssel. A darabokat összeforrasztottam, az egyiknél 3 a másiknál 4 hosszú darab volt, a forrasztást lakkal szigeteltem majd visszatekertem lesz ami lesz alapon.
Működik.
https://youtu.be/G2mW8a-8nIw
Még hátravan a hullámváló érintkezők tisztítása, elkót kell szereznem hozzá, skálahúrozás, 1-2 filc apróság pótlása, a hálózati kábel rendbetétele és a végleges összeszerelés.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2018
(#) gkari válasza tiko77 hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Ha el tudsz jönni hozzám valamelyik este, adok elkót - ingyér!
(#) MrBrown hozzászólása Szept 24, 2018 /
 
Sziasztok,
A pirossal keretezett részben jól értelmezem az alkatrész értékeket?:
220Kohm, 1Mohm, 6,8Mohm, 100pF, 25nF

Köszönöm szépen.
(#) _barby_ válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Igen.
(#) afp válasza _barby_ hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
A 0.22 az nem inkább 220 Ohm?
(#) killbill válasza afp hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Ha az első csőnél levő 0.25 értékű potméter 250k, akkor feltehető, hogy a 0.22 az 220k-t jelent. Vagy az első cső anódkörében levő 0.22 is inkább 220k, mint 220 Ohm.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2018
(#) MrBrown válasza afp hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
A varázsszem anódjában van egy 0,47-es értékű ellenállás, ez szerintem 470Kohm mert a DM70 maximális anódfesze 90V. Ezekből következtetek arra hogy a 0,22 az 220Kohm-ot jelent.
(#) hobbyjani válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Ilyen kis Geloso magnó van nekem is de a belsejét teljesen kiszerelték és tranzisztor meg ic van most benne,nem tudom vissza lehetne e állitani az eredetit.Az eredeti trafó még meg van benne
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2018
(#) zolika60 válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 24, 2018 1 /
 
Én 0,22 Ω-ra tippelnék. Ahol KΩ van ott külön jelölik a rajz többi részén.
(#) elektroncso válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2018 / 1
 
Szerintem meg MΩ. Ha megnézed akkor egy 0,47 feliratú ellenállás van párhuzamosan a mikrofonnal, ha az 0,47Ω lenne akkor az gyak. rövidre zárná a mikrofont.
(#) elektroncso válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Szerintem jól értelmezed.
(#) zolika60 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Ahol MΩ van ott van M betű is. Még a piros keretben is találhatsz ilyet.
(#) elektroncso válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Igen, de sehol nincs olyan, hogy négy karakter hosszú egy érték (pl. 220kΩ). Ez egy fura szokás, amit a csehszlovák rajzokon is fel lehet fedezni (pl. 1000μF helyett 1mF-ot írtak), de az oroszokra is jellemző ez a rajzolási stílus. Itt sincs a nagy M feltüntetve mert az már négy karakter hosszú lenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2018
(#) zolika60 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
És kondenzátornál meg lehet négy karakter hosszú? Mi értelme ennek?
(#) _barby_ válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Régen így jelöltek, jó az eredeti válaszom.
(#) afp válasza afp hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Jobban megnézve valóban 220 kOhm, csak nekem kicsit fura logikája van a jelölésnek.
(#) elektroncso válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Nem tudom, de biztosan így van. Most végigtúrtam egy rakás olasz oldalt, ezt a rajzot találtam: Geloso G215. Ha megnézed középtájt van egy 0,15 feliratú ellenállás, aminek jobb oldalán 310V van, a bal oldalán csak 165V, ez csak akkor lehetséges ha az ellenállás 150kΩ. Ha csak 0,15Ω lenne ekkora feszültség esés szinte lehetetlen.
(#) MrBrown válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Srácok nagyra értékelem a segítőkészségeteket. Szerény elektroncsöves / varázsszemes tapasztalatom alapján sakkoztam ki a számokat. Ami még furcsa hogy egy másik azonos márkàjú szalagos magnó rajzán a DM70 rácsára ellenkező irányban van bekötve a dióda.
(#) hobbyjani hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Most látom,hogy az enyémmel nincs mit kezdeni,az eredeti helyreállitása lehetetlen,a lejátszó és törlő fej valamikor egyben volt,egy amatőr kivette és egy orosz Kashtan fejet tett helyette,hogy a sztereó felvételeket hallgassa monóban,már csak lejátszó magnó és mint mondtam át van alakitva félvezetőre.
(#) MrBrown válasza hobbyjani hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Valójában én a DM70 helyes bekötése / meghajtás igénye miatt kerestem rá hogy "magic eye tube in reel to reel" és erre dobta ki a kis olasz cuccot. Mivel hogy hasonló helyre szánom én is...
(#) hobbyjani válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Donort keresek
(#) vilmos56 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Szép estét! Vvan egy H313 szkoópom. Ttudna valaki sban *segíteni ? Alkatrészt ketesek bele, konndenzàtorokat. Kérem, íirjon, akinek lenne! Kköszönöm.

*Ez mi akarna lenni?!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza vilmos56 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Elég sok van benne, melyikre gondolsz?
Következő: »»   489 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem