Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   278 / 312
(#) zoli0078 válasza Sinike hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Szia,
Valóban PWM vezérlés a legjobb de ahogy eddig tudtam a ledszalagokban van előtét ellenállás így azokat így nem lehet vezérelni (lehet tévedek de nem jártam utána jobban) ezért kezdtem el a tápfesz csökkentésére vonatkozó próbálgatást. Ebben az esetben is a monitor PWM jelét használnám szabályzásra, lehet kísérlet képen összerakok egy próba darabot.
Minden képen átolvasom az összes linket mert hasznos lehet.
(#) zsa válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
400v kondin 311v van. Negativhoz képest csak a fet drain lábán van fesz.

A fet S és a negativ közt 78k ellenálás szakadt volt, + 1k ellenálas megnyulva cserélve. Sajna szkop nincs , 8 lábú ic az cserélve lett már az elején melyik lábán kellene mérni?
(#) BlackForce válasza zoli0078 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
zoli0078 tévedsz,a ledszalagot meg lehet hajtani pwm vezérléssel.
(#) zoli0078 válasza BlackForce hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Akkor ezek szerint rossz volt az elképzelésem és eddig rossz helyen keresgéltem.
Ezek után kicsit jobban utána olvasok majd ha lesz időm.
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Primer oldalon 203D6 ic vcc 6 .lábán 5v mérhető de kb 10v-ig ingadozik . Primeren az smd ellenálasokat is átnéztem jók kivéve 1-2 db ami minimális eltérést mutat. Esetleg tud segiteni valaki mit nézek meg?
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok. Egy kapcsolási rajz kellene tápegységhez.
száma:465-0103-17001g a12
Alkatrészek:pirmer Q02 K2645, ic1 203D6 , Q1 Q2 Q3 smd tranyo
szekunder D06 D08 mbr , ic02 opto, ic03 tl

Monitor szám 9005L-TD
(#) pipi válasza zsa hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Hali!
Legalább 3 púpos kondit is látok.
Talán kezdd az összes kondi cseréjével (low ESR tipust válassz)
(#) zsa válasza pipi hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Köszi de ezeken már tul vagyok, a kep net forrás. Kondik , k2645, 203d6 , fet mellet 1k , 78kohm ellenálas cserélve mind. R3 smd szétéget 301 est tettem a helyére nem biztos jo. 2645 d lábán 312v ,203d6 vcc 6 lábán 5-10v ingadozik, 8lábon 312v. Ennyit lehet mérni a primer oldalon. Szekunder rendben . Nem tudom 203d6 ic vcc lábán hány voltnak kellene lennie és miért ingadozik ami van rajta?
(#) IQNUKU válasza zsa hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 1
 
Szia!

Idézet:
„203d6 vcc 6 lábán 5-10v ingadozik”

Ez azt jelenti, az IC próbál indulni, de hibát érzékel és letiltja a FET meghajtását.
Az egyik hiba lehet, hogy túl nagy a sönt ellenállás értéke a FET source és a test között.
Az a bizonyos 78 kΩ ellenállás hol is van? Ha jól értem, a FET source és a test között találtad? Akkor az nem lehet 78 kΩ, mert itt az áramérzékelő ellenállás csak néhány tized Ω szokott lenni. Honnan vetted ezt az értéket?
Gyanús, mert az ellenállás értéksorba se nagyon illik.

Idézet:
„R3 smd szétéget 301 est tettem a helyére nem biztos jo.”

Az R3 ha megszakadt, akkor valószínűleg a környezetében található SMD tranzisztorok is meghibásodhattak. Ellenőrizd le azokat is!
Nem fordulhat elő, hogy a kódot visszafelé olvastad? A 103 az 10 kΩ, ami sokkal gyakrabban fordul elő.
Sajnos a mellékelt képeken alig lehet látni valamit.
Tisztítsd meg a panelt izopropil alkohollal. Készíts a primeroldal kérdéses területéről, -főleg a forrasztási oldalról-, jó felbontású fényképeket. Akkor talán többet tudunk segíteni.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) zsa válasza IQNUKU hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Köszönöm a részletes leirást. Igazad volt 33.8ohm az ellenálás ha jól azonositottam be cseréltem is. R03 a szétéget ellenállás 301 et raktam be de kérdés marad nem e 103 as kell oda. Tranzisztorok beépitve 3db mindegyiknek van 2 nyitóértéke polaritás fordiásra nincs érték zárlatott nem jelez. Diódák jók. Még mindig ingadozik feszültség a 203d6 vcc lábán.
(#) IQNUKU válasza zsa hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Szerintem a képen a narancs - narancs - ezüst és picit távolabb a barna 1 % tűrésű 0,33 Ω ellenállást takar.
Próbáld meg azzal.
(#) jefflynn hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Sziasztok,
mi lehet a baja a monitornak? A képen látható a probléma, és serceg, kattog.

monitor.jpg
    
(#) zsa válasza IQNUKU hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot bevált. 0.39Ω sönt ellenálás ilyet találtam, k2645 helyet 8N60c került, Igy nem indult .Aztán R03 smd-t cseréltem 103ra és végre indul a táp 12v 5v meg van kimenetén terhelés nélkül, viszont terhelésre leáll tilt halk katogás hallható. Mi lehet még a gond ?
(#) IQNUKU válasza zsa hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Próbából köss 3 db 1 Ω-os ellenállást párhuzamosan. Ha úgy OK, szerezz be 0,33 Ω-os 2W-os ellenállást. A 0,39 Ω-os érték miatt hamarabb letilt.
A VCC-t szűrő kondenzátorra is lehet háklis. Oda is új, alacsony ESR-ű, 105 fokos kondenzátort tegyél.
(#) zsa válasza jefflynn hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Nekem is van egy ilyen samsung hasonló a hibajellenség. Cof felválást nem találtam eddig rajta. Valami más lehet a ludas. A no signál az látszik hogy mozog. Valakinek tanácsa?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2018
(#) asprey hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Kis segítség kellene! LG 23EA63V Flatron monitorom bal oldalán az ikonok vízszintesen csíkosak persze nem csak az ikonok hanem az egész kijelző! Olyan mintha kisebb felbontáson működne. Ha az ikonokat áthúzom a jobb oldalra hibátlan éles és nem csíkos. Enyhén kékes is a kijelző bal oldala. Tápegységet cseréltem, kompletten ki lett cserélve az egész elektronika. (mert azt hittem az lesz a hiba forrása)
Megpróbálom pár fényképen bemutatni a hibát.
Minden segítséget előre is köszönök.
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Megbontottam a kijelző panelt u200 ic igen csak melegszik a másikhoz viszonyitva, más hibát nem leltem rajta egyenlőre. Tudja valaki mi okoz ilyen képhibát?
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Szia!
Az IC melegedése zárlatra utal. Ezt alátámasztja a kép, amit produkál a kijelző. Gate meghajtó zárlat lesz szerintem. Már csak arra kellene rájönni, hogyan szüntessük meg. Ha jól sejtem, itt nem választható szét a 2 oldal (jobb-bal) mint a televízióknál. Mert az segítene a hibás oldal beazonosításában. A panel, amin az U200 ic van, vannak teszt pontok? VGH, VGL, stb?
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Igen vannak teszt pontok .
(#) yohnsee válasza asprey hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Szia!
Tápegység nem okoz ilyet, hogy egyik oldal jó, a másik nem. De gondolom, erre te is rájöttél
Ha csupán a 3. képet nézem, lehetne háttérvilágítás is. Ekkor azt mondanám, nézd meg mit csinál, ha lejjebb veszed a háttérvilágítást, egyöntetű lesz a kép, vagy megmarad a tónuskülönbség? Ha megmarad, akkor hibás a paneled sajnos, nem nagyon lehet vele mit tenni. Ezt a diagnózist támasztja alá az ikonos képed, ahol a bal oldalon csíkos, a jobb oldalon jó.
IPS panelekben még nem nagyon vagyok járatos, de szerintem a kép megjelenítési elve ugyanaz. Egy dolgot tehetsz, feljegyzed melyik oldal a hibás, és amikor már teljesen K.O. a kijelző, akkor szétszeded és belenézünk. Hátha menthető. Addig szerintem élj vele, jobb nem lesz.
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Akkor kellenének a feszültségek GND-hez képest, bekapcsolt állapotban. (Majdnem megkérdeztem, van-e szkópod, hogy ránézz a bekapcsolás pillanatában is)
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Vgh 22.9, vgh-m 22.3 ,vgl -9.8
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Ez 3 tesztpont, de valójában 2 fesz., mert a VGH és a VGH-M ugyanarról a sínről ered. Ezek rendben vannak. A működéshez még kell 2 feszültség: 3.3V logikai (VDD / VLOGIC vagy hasonló néven) és VDA/AVDD, tipikusan 13-20V között. Látsz ilyesmit a panelon? Esetleg az U200 típusát le tudod olvasni? Ő végzi egyébként a DC-DC átalakítást.
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Vdda 13v vdda1 13v ,vdd 5v, vcom 1 vcom2 5v , a másik ic- n 3.3v
7642iltz száma u200
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Ha zárlat lenne az ic-n gondolom feszültség esésnek is kellene lenie valamelyik kimeneten ? Kilehet mérni valahogyan doksi alapján a hibás részt. Out1 , gen1, pos1 gondolom ez összetartozik.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Igen, erre akartam továbbmenni, de meglepődve látom, hogy a feszültségek rendben vannak.
2 dolog jutott eszembe: mérj feszültséget a tekercs(ek) mindkét oldalán. A képeden csak L200-at látok, de lehet, hogy van még több is a panelon. Másik, hogy kb. 1 perc működés után húzd végig a kezed a kijelző négy szélén, nincs-e esetleg olyan pont, ahol feltűnően melegszik?
Szerk.: A konverter dokumentációját még emésztem.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
1 tekercs van 4.70 4.80v . Smd Lxx is átnéztem hasonlóak nem szakadt.
out1 12v
out2 8v
out3 5.1v
out4 5.6v
out5 0.81
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Az Out5-öt le tudod követni, hova megy? Úgy értem, van-e használva.
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Teljesen elmegy a kijelző első cof kábelig. Érintett láb megszakitva cof elött változatlan a 0.81v out.-on képbeni változás sincs. Maga az ic lábainál a out kimenetek párositva vannak közvetlen melletelévővel 19 20 pin .
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Lehet, buta kérdés, de itt a kijelző normál állásban van, vagy 90 fokkal elforgatva?
Következő: »»   278 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem