Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   62 / 66
(#) Olits válasza lóri hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Mire gondolsz, hogy sok pénzbe kerül?A fenti műszer 10 dollárba kerül csak.Még egyéb is kell hozzá?
(#) lóri válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Nem, elég az.
(#) Olits válasza lóri hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Még mi kell hozzá?
(#) kaqkk válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Nagyon sok szerencse , tuti hogy kódolva van de ezt már leírták vagy háromszor. Ha mégis értelmes kódot sikerül kiolvasnod akkor meg nagyon sok türelem és tanulni vágyás mert kevés amatőr van aki a hex kódot meg tudja fejteni és átírni (nekik már digitális az agyuk)
(#) Olits hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Hogy van az, hogy a neten lehet kapni PICkik3 -at 100-180 dollárért és 11 dollárért is (ebay, Kina)?Mindenik ugyanazt tudja?
(#) Hp41C válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Van eredeti és vannak olcsóbb klónok.
(#) Olits válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Ok.Még annyit árulajtok el,hogy pontosan mire jók ezek az eszközök,mire lehet leginkább hasznukat venni?Nekem arra kellett volna, hogy van egy elektromos bicajhoz való eszköz amivel ki lehet venni a sebességkorlátot, de sajnos csak 2 bicajnak engedi, mert két üres hely van rajta.Én szerettem volna kitörölni vagy resetálni ezt, hogy tudjak állítani még más bicajt is.De sokak szerint nincs értelme nekifogni, mert védve van...Ajánlották a PICkik3-t, hogy az jobb...de látom már van PICkik 4 is...Lehet használni BLDC motorvezérlők újraprogramozásához is?Egyszóval nem tudom mire tudom használni, merthogy megrendeltem egy PICkik 2-t...Lehet a fiókban fog porosodni.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Többnyire PIC mikrovezérlők programozásához jó. Ha a BLDC vezérlőben olyan a központi IC, amilyet a PICKit2, 3 vagy 4 nem ismer (ennek nagy a valószínűsége), akkor csak porosodni fog. Pláne úgy, hogy nem tudod, mire lehet használni.

Mivel találtál olyan eszközt ami nincs korlátozva két kerékpárra, abszolute felesleges volt ez az egész hajcihő. Egyszerűen le kellett volna írni a korlátos eszközt, mint veszteség és kész. Még ha vissza is lehet állítani az eredeti állapotot, akkor is minden második bicaj után újra lehet kezdeni az egészet. A veszteségek mellé (nagy valószínűséggel) felírhatod a rendelt PICKit2-t is és készen is vagyunk...
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Igen, de ha tudnám resetálni, akkor el tudnám adni, ha olcsóbban is mint ahogy vettem.De így már egy hely foglalt (az én bicajom rendszerének adataival).Viszont lehet, hogy nem is adnám el, mert nem lennék képes rá,hogy átverjek valakit ,hisz van más, olcsóbb lehetőség ugyanerre a célra.Engem pedig átvertek....sajnos(230 euro plusz posta),ezért szeretném megtudni hogyan kell resetálni, s akkor osztanám ahol lehet, hogy aki még így járt az is tudja ezt megtenni.
Ezek szerint egyesek visszaélnek a tudásukkal és áron felül árulják termékeiket...
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Idézet:
„egyesek visszaélnek a tudásukkal és áron felül árulják termékeiket”
Ebben igazad van.
Idézet:
„szeretném megtudni hogyan kell resetálni, s akkor osztanám ahol lehet”
Csomó ilyen történet van, ahol a gyártó kb. napok alatt változtat a rendszeren és az addig megismert mechanizmus már nem működik.
Idézet:
„Engem pedig átvertek”
Nem, nem vertek át. Azt kaptad amit megrendeltél? Minden bizonnyal igen. Az már más kérdés, hogy nem voltál eléggé körültekintő.
Idézet:
„ha tudnám resetálni, akkor el tudnám adni, ha olcsóbban is mint ahogy vettem.”
Add el így, már ha lesz rá vevő. Ha nem, akkor ennyi, jobban rögzül az, hogy körültekintőbbnek kell lenni.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Igazad van.
(#) Olits hozzászólása Szept 18, 2018 1 /
 
Sziasztok van ez a két fájl.Próbáltam megnyitani több programmal,sikertelenül.Egy pár program megnyitja, de csak kódok jönnek elő pl valami ilyesmik :0001 F300 A002 stb.Azt hiszem valami hex olvasó programmal nyitottam volt meg régebb .De a lényeg az, hogy ezek a kódok jelentenek valami értelmeset éspedig egy zenei folyamat megszerkesztését irányítják,csak a gyártó ezt ismeretlenné tette.A Band in a box nevű zeneszerkesztő program használja ezeket a fájlokat.Valaki le tudná fordítani ezeket a kódokat értelmes nyelvezetre?és ha még szerkeszteni lehetne az még jobb lenne.Még pénzbeli jutalmat is adnák az ügyes megfejtőnek.
Itt lehet letölteni őket.
https://drive.google.com/open?id=14tvi71pNrQTd6qQJJ5NTy9OB1hgtAODY

https://drive.google.com/open?id=1y5Hoy9MOKAGw-Mi14WElmlhTpuEm6dz7

Itt van meg a program ami használja:
http://www.pgmusic.com/
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 18, 2018 1 /
 
Tipikus bináris (típusos) fájl. Felejtsd el, hogy ezt specifikáció nélkül bárki is nekiáll visszafejteni. A gyári programot használd hozzá, ami kezeli és kész.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 18, 2018 1 /
 
Ok.De hátha valakinek sikerül megfejteni...A gyári programmal nem lehet.
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 18, 2018 1 /
 
A Band in a box nevű programmal nem lehet szerkeszteni? Mi van egy ilyen fáljban? Hangszer? Konkrét, előre felvett zene (részlet, darabka)? Mi a baj velük? Gondolom nem véletlen használ ilyen formátumot a program.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2018 1 /
 
Egy guglizás után az st2 fájlformátumra, kiderül, hogy az st2 nem a kimeneti fájlformátuma, hanem a program ebben tárolja a saját dolgait. Innentől kezdve ne csodálkozzon senki, hogy nem nyilvános a formátum.
(#) usane hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy az SPI flash programozható-e PICkit3-al?
Ha igen milyen módon?
Winbond W25X16VAIZ.
(#) Moderátor hozzászólása TheZ95 hozzászólására (») Ápr 25, 2019
 
Egy kérdést csak egy helyre, hirdetést az Apróhirdetés rovatba teszünk fel!
(#) zenetom hozzászólása Júl 10, 2019 /
 
Sziasztok,
PICkit4-el kapcsolatban kérdeznék.
Jobb, mint a PICkit3? Gondolok itt pl. arra, hogy a PICkit3-nál ha családot váltok (pl. 12F675-ről 18F14K22-re), akkor rinyál hogy új firmware kell neki, és rá kell tölteni, újraindul, bénázik.. stb szóval macera.
Ez megvan a PICkit4-nél is, vagy ezt kijavították?
(#) david10 hozzászólása Júl 12, 2019 /
 
Sziasztok,
Mi a különbség a pickit és pickit 3.5 között?
(#) Hp41C válasza david10 hozzászólására (») Júl 12, 2019 / 1
 
pickit:
- PICkit1 - elavult
- PICkit2 - fejlesztését abbahagyták
- PICkit2.5 - fejlesztés alatt, majdnem minden eddig megjelent Microchip kontroller, soros EEProm, RTC, digit pot, stb programozható vele (12C, 16C, től a PIC32MZ -ig).
- PICkit Plus - A kezelt típusok körét folyamatosan bővítik - PICKit2 ill PICkit3 -hoz.
(#) david10 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Amit nagyon nézegetek az a PK3 és a PK3.5. Sajnos nem igazán tudok eredetit megengedni magamnak, ezért egy 10-15 dolláros klónt szeretnék venni.
A PK3 kb. ugyanannyiba kerül mint a PK3.5, nem tudok dönteni, hogy melyiket vegyem meg. A 3.5 mivel tud többet mint a 3?
(#) Hp41C válasza david10 hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Nincs különbség a PICKit3 és PICkit3.5 között (esetleg lehagyták a Programmer To Go EEprom -okat, ill. az AUX kivezetés meghajtását, szintillesztőjét), csak a program más.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2019
(#) david10 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Köszönöm a segítségedet!
Rendelni fogok egy PK3-at .
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2019
(#) szucsistvan123 hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Üdv!

Hogyan lehet azt megoldani C -ben, hogy közvetlenül a main-ben meghívott függvénynek igy adom meg a paraméterét (egy string sorozatot):

függvény("stringek");
Hogy néz ki belülröl ez a függvény?
(#) pipi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
ha erre gondolsz...
void fg(char * str);
char * zz="reggel";

main()
{

fg("jó napot);
fg(zz);

}
void fg(char * str)
{
....

}
(#) Peticilin hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek,hogy bér mikrovezérlő programozást vállal valaki?
Van egy meglévő üvegléces útmérőnek a kijelzése,ami PIC-el van megoldva. Működik is szépen,de egy kicsit tovább kellene fejleszteni. Ebbe kérném segítségeteket. Próbálkoztam Parsic-al ,Flowecode-al , mini PLC vel , de nem akar összejönni... Írhattok privátba is.
Segítségetek előre is köszönöm.
Üdv. Peti
(#) kaqkk válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Mi lenne a feladat ?
(#) bbb válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
S még egy nagyon fontos kérdés - az eredeti rajz + program rendelkezésre áll hozzá?
(#) Peticilin hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
kaqkk, bbb,

Először is köszönöm gyors reagálásotokat. Amiről szó lenne... Van az esztergámon lineális útmérő, A ; B kimenetűek. A videóban egy blokkba van összeépítve a két útmérő ( hossz és kereszt szán ). A kereszt szánnál van sugár és átmérő átváltási lehetőség is. Mindkét kijelzőt bárhol lehet nullázni,tehát negatívban is kell tudni számolni. Érték bevitel esetén onnan számol a kijelző. Jelenleg 6 digites kijelzés van,ebből 1 digit a negatív kijelzése. A mérés század pontos. Ez így jó is nem kell módosítani rajta. Ami + fejlesztés lenne : Mint a másik videóból is látszik csináltam egy elektronikusan kioldható " ütköztetőt ". Ennek a vezérlését kellene bele programozni a mikrovezérlőbe. Persze a hardver is módosításra kerülne,mert mint az elképzelési képen is látszik,a meglévőn kívül + 4 digites kijelzőt is kezelni kellene ( a képen több digit van,de közben tovább gondoltam ). Továbbá kellene még + bemenet is. Az aktiválás bekapcsolásához,az értékbevitel előválasztásához ( hogy a fő kijelzőbe,vagy az ütköztetéshez kívánunk beírni ). Kimenet: Egy tranzisztoros a centrál motor vezérléséhez,egy az aktiválás kijelzéséhez. A működés annyi lenne,hogy amikor a kijelzés eléri az ütköztetőn beállítottat ( ami lehet 0 is ),akkor egy 500 ms-os impulzus megy a kimenetre,ami működésbe hozza a centrál motort,ami kioldja az előtolást. Amit még meg kellene oldani,hogy ne lehessen a kereszt és hossz szán ütköztetését összekapcsolni. Tehát ha az egyiket aktiválom,akkor a másikat ne lehessen. Továbbá a kijelzők kikapcsolás után őrizzék meg értéküket.
Dió héjban ennyi. Aki csinálta a meglévő működöt,már írtam neki,hogy megengedi-e,hogy az anyagait közre adjam,illetve a tovább programozáshoz szükséges infókat oda adja-e. Várom jelentkezését.
Előre is köszönöm.
Következő: »»   62 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem