Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CB rádió
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 16, 2006
Lapozás: OK   59 / 65
(#) pucuka válasza videoton6363 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
A készülékednek ugye kihúzható antennája van? Venni sokkal könnyebb, mint adni. Adáshoz sokmindennek rendben kell lenni, és ne felejts el azt sem, hogy az ellen állomásodnak jó, és viszonylag magas telepített fix antennája van. Az adójának teljesítménye is jóval nagyobb a tiednél.
A készüléked adójának teljesítménye új elemek esetén sem több, mint 100 mW, és van egy (valószínűleg) kihúzható antennája, ami sokkal rövidebb a szükségesnél. Ha minden rendben is lenne, az antennád miatt mindössze 10 - 20 mW lenne a kisugárzott teljesítményed, a pozíciód sem lehet a legjobb, (szoba ablak) bár nem tudom, hogy milyen magasan van a föld felett, és az ellenállomás felé néz-e.
A kihúzható antennák nagy problémája, hogy tudnak kontakthibásak lenni, ez vételnél nem túl nagy probléma, de adáskor nagy.
(#) szsrobert válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
2m es talpponttal Penetratorral es mobil magnestalpassal Cept Fmmel is megvolt a 20 km.
(#) pucuka válasza szsrobert hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Egészségedre. De azért az életedet ne bízd rá.
Lám, lám, mégsem olyan gyagyi az az FM. Egyébként nincs túl nagy különbség az FM javára, mer az a kis, 2,5 kHz -es löket, nem sokat hoz a konyhára. Abban viszont jobb, hogy lehet készíteni tisztasséges zajzárat, és nem kell hallgatni egész nap a kvartyogást.
(#) P1251500 hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Ez milyen CB Antenna? A Bordányi rádiós találkozón vettem,de valami nincs vele rendben...
1,5- 2,0 alá nem tudom levinni az SWR-t. Vételben,és adásban is gyenge lett.nyolc méter talp-ponttal
Már 30 km-en alig hallanak,ahhoz képest,hogy előtte egy pecabot-tripleg símán vitte 4 méterről.
Levettem és szétbontottam,és a közepén lévő "tekercs" meg az utána lévő sugárzó elem,aminek a hosszával hangolható is,szóval ezek fémesen nincsenek összekötve,ez jó így?
A talprészén egy tekercs van szurokszerű masszával kiöntve abban a kerek fekete műanyagban.
A levezetőkábel RG-213
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Biztos, hogy CB antennát vettél? nagyon úgy néz ki, minta 28 MHz -es lenne. Ha a közepén levő bumszlitól a csúcsáig 2,5 m körül (vagy némileg rövidebb) lenne, akkor az. 28 MHz 10 m, 27 MHz 11 m.
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
A középső "bumszlitól"felfelé 820mm,az antenna teljes hossza kevesebb mint 2 méter.(1,9m)
(#) P1251500 válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
CB antennaként vettem...
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Akkor a helyzet még rosszabb. Még csak nem is 28 MHz, magasabb frekvenciára való, saccra 144 MHz -re, 2 m.
A gond az, hogy ma minden nem mobiltelefont CB -nek neveznek. Pedig csak mindkettő rádiótelefon. A CB (Citizen band) kifejezetten a 27 MHz -es sávot takarja.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szégyenlem,de ezek szerint átb@sztak?
Látszik,hogy ennyit értek hozzá,de egy "rádióstól" ez enyhén szólva is pofátlanság volt!
Mire lehet használni,mert nekem nincs taxiállomásom sem, meg így a PMR-re se jó...
Ha meg így van,tiszta szerencse,hogy nem végezte ki a rádiómat
(#) kendre256 válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Lehet az éppen CB antenna is, csak nagyon helytakarékos, és emiatt térerőtakarékos is. Egy olyan antennamérővel kellene megmérni, ami széles sávban tud mérni.
Itt például jópár másfél-két méter hosszú autós CB atenna van, de egyiknek sem adják meg a "nyereségét" (nem véletlenül...)
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Bocs, helyesbítek. Nagyon úgy néz ki, hogy 80 MHz -es az antennád, valamilyen vízműtől származhatott, BRG -s antenna.
(#) P1251500 válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Ebben a témában az 57. oldalon található az én SWR mérőm meg a rádióm fotója.
Tud mérni kimenő frekit is
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Akkor még rosszabb,mert gondolom méret módosítással sem lehetne javítani rajta
(#) kendre256 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Elég sokáig dolgoztam a BRG-ben ahhoz, hogy azt mondjam, hogy ez nem BRG-s antenna.
(#) pucuka válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Nézd meg a sugárzó végén a kupakot, onnan lett gyanús.
Egyébként a CB -s mobil antennáknál kétféle módszer létezik a rövidítésre, az egyik, aminek a talpában van egy hosszabbító tekercs, a másik a tekercs antenna, ahol egy epoxi rúdra van feltekerve egy negyed hullámhossznyi vezető. Egyébként ez a jobb sugárzási szempontból.
(#) pucuka válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Vagy olyasmi, valóban, a BRG -ben (legalábbis a régiben) csőkarimás rögzítés volt a divat. De ki tudja, hogy mit alkottak a megszűnés után. A kupak, az nekem nagyon gyanús. A sugárzó hossza, pedig 80 MHz -re enged következtetni, és a rendszere is olyan, mint a régi antennáké. Az ellensúly. ami az árbochoz van fogatva, az is nagyon hasonló megoldású.
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Ennek a középső tekercs része fekete "Danamid"ra van rátekerve,a tekercsének az alsó vége
fémesen csatlakozik az alatta lévő sugárzóhoz,de a tekercs utáni felső résszel nincs fémes kapcsolata a felső sugárzó részével
(#) P1251500 válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Na ezt jól elmondtam...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
A hosszabbító tekercsnek a sugárzó alatt kéne lenni, nem az ellensúlyban.
De biztosat, csak mérés után lehetne mondani. Ahhoz meg kéne egy wobbler, meg egy reflexió mérőhíd.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Van egy az aljánál lévő lapos kerek részében,meg a derekánál a másik, az üvegcső szerű plexi
mivel az a tekercs látható
A többi része eloxátl alu,ami kék színű
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) P1251500 válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Akkor ezek szerint kezdhetek megint valami CB antennát vadászni...
Nincs valakinek eladó egy penetrátornál kisebb,mert elég szűkös a hely?
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Háát, 5 -6 m körül, nem olcsóért:
Bővebben: Link
Sajnos a fix antennák nem is kicsik, meg drágák is Használj mobil antennát, megfelelő ellensűllyal, pl 1 m2 -es vas, vagy alumínium lemezt, vagy GP antennává átalakítva, kb 1 m -es "bajszokkal".
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Köszi,ezeket én is láttam,de hátha lenne valakinek használt olcsóbban.
Jó lenne valamilyen bontott is.
(#) videoton6363 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Igen, kihúzható kb 2 méteres antennája van. Kontakthiba nem hiszem hogy fennállna mivel szétszedtem és forrasztva van az antennára az árnyékolt kábel. Lemértem multiméterrel az elemeket, és 7V-ig csökkent a fesz, miközben nyomva tartottam az adás gombot. A rádió 12-15V között működik megfelelően, egy gyári adat szerint. Tehát az elemek nagyon gyengék. Közben rákötöttem egy 12V kapcsolótápot amiket a műholdas beltérikhez szoktak adni, hát nem volt jó dolog, gondolom a táp alulméretezett szűrése végett, alaposan megszórta szegény rádiót nagyfrekivel. Az antenna közelében van, egy az antennával sorbakötött tekercs, melynek állítható ferritmagja van. Na azon én tekertem befelé annyit hogy tisztább lett a vétel. Gondolom többet ártottam mint használtam. Mindenesetre készül majd hozzá egy 12V lítium akkupakk, mert elemekkel kísérletezni, főleg tartósakkal amik drágák, kicsit nem olcsó mulatság. Akkuk meg vannak itthon.
(#) pucuka válasza videoton6363 hozzászólására (») Okt 1, 2018 / 1
 
Adáskor az antennában jelentős áram folyik. (vételkor nem) A jelentős áram kismértékű kontakthibán, (átmeneti ellenállás változáson) is tud jelentős veszteséget okozni, ezért a kihúzható antennát praktikussága ellenére nem igazán szeretjük.
A kézi rádióknak amúgy is nagy a sugárzási veszteségük, amit az ilyen "apró" hibák tovább fokoznak.
Az antennával sorbakapcsolt tekercs az az antenna hosszabbító, azzal kell az adóhoz hozzáállítani, hogy illeszkedjen az adó kimenetéhez. A vevő, meg olyan, amilyen, az adó végfok illesztése sokkal fontosabb. A tekercs induktivitását úgy kell beállítani, hogy az adó végfok áramfelvétele a legkisebb legyen, a legnagyobb kisugárzott teljesítmény mellett.
(#) Kera_Will válasza videoton6363 hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
12 Voltos autó/riasztó zselés akkumulátorral jobban járnál.
Persze akkor kicsit izmosabb leszel ha kézi rádióval sétálni fogsz.
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Szia!
Ez a "GP" antennává alakítás bogarat tett a fülembe... Ebben ha kell tudsz segíteni,pl méretezéssel? Megépítés megy,ha vannak méretek!
Üdv: József
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Szuper! előre is köszönöm,és akkor benézek egy Truck Shopba még a héten.
Milyen olcsóbb antennát javasolnál amivel még elfogadható nyereséget lehetne elérni?
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Egyszerűbben is kivitelezhető, ahogy írtam, egy mobil antennát vegyél antenna csonkkal együtt. Ez a legnehezebben kivitelezhető úgy, hogy jó is legyen elektromosan, és időálló is legyen. Ezt bele kell fúrni egy 1 m2 alu, vagy vas lemezbe, és ez már lehangolható. Ha nem akarsz ilyen robosztus jószágot, akkor az antenna csonkot befúrod egy 10 - 15 cm ármérőjű 1 mm vastag vas, vagy 1,5 mm vastag alu tárcsába, és ehhez rögzítesz a kb 45 fokban lefelé álló kb. 80 cm hosszú alu, vagy valamilyen fém pálcát.
Sugárzónak DV27 típusú CB antennát javasolok a hozzá való csonkkal, RG58 koax -al. A csonknak 19 mm átmérőjű lyukat kell fúrni.
Ha nem akarsz sugárzót venni, akkor azt helyettesítheted egy 2,5 m hosszú min 10 mm átmérőjű alumínium csővel.
Ha ezen megoldások közül egyik sem lenne megfelelő lehet még gyengíteni rajta, pl az antenna csonk ot lehet helyettesíteni PL259 Amphenol csatlakozóval, de ez mechanikailag sokkal gyengébb, és kevésbé időjárás álló megoldás. A sugárzót is nehezebb szigetelten (danamid) beleszuszakolni egy Amphenol dugóba.
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Van itthon Dagger antenna talpam,úgynevezett kasztnifúrós kivitel.Van RG 213 kábelem is.
Ha a Daggerhoz veszek sugárzót jó lehet? A "bajúszos" megoldással,és a 10-15 cm -es talpal
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
Következő: »»   59 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem