Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   637 / 961
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
3x16-os C van bent már neki a dobozkában. 7,5kW-os összesen. Mekkora vezeték lenne szökséges neki? 5x4mm2 ? Nyugodtan szeretnék lenni, ha nem vagyok itthon, csak a párom Ő is felkapcsolja akkor is ne gyújtsa fel a házat a kábel, ami nem bírja a folyamatos (akár több órás) működést.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) erbe válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
5x2,5 elbírja. 5x4 bőven. Max. 10,87 A vezetékenként.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) pucuka válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Valami adatlap csak van? hány W -os a fűtőszál vagy ilyesmi.
(#) sany válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
És a készülékben is van valamilyen védelem?
(#) Gabó válasza erbe hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Azért arra a távolságra is kíváncsi lennék, mielőtt véleményt mondok...
(#) erbe válasza Gabó hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Házon belül?
Terhelhetőség szerint az 1,5-ös vezeték is elbírná. 13 A-re biztosítható.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) voodoo válasza erbe hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Akkor is ha Y-ba van kötve ?
(#) Gabó válasza erbe hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Mert házon belül csak 1-2 méter kehet??
És a fesz esés, csak legenda?...
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Nincs semmi adatlap, ez az OEM verizó Itt, van és használd amira akarod, medence, bojler, lakás fűtés, szalonázás akármi.
(#) erbe válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Arra érvényes a 10,87 A vezetékenként.
(#) erbe válasza Gabó hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Nem 100 m hosszú istálló végére akarja tenni a kazánt.
(#) voodoo válasza sany hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Készülék? Semmi, ez csak egy pucér fűtőszál, majd kap egy tágulásit, lefújószelepet, barométert, hőmérőt, keringetőszivattyút aztán ennyi.
(#) Gabó válasza erbe hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
No comment...
Ezért bírom az itteni szereljünk villanyt felfogást.
(#) erbe válasza Gabó hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Heteken keresztül vitatkoztak itt a fiúk, milyen vezeték hány amperral terhelhető. Nem olvastad?
(#) sany válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Bocsánat! Azt hittem valamibe be van már építve.
(#) voodoo válasza Gabó hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Akkor mond kérlek, csak jó lenne valami stabil kézzel fogható ötlet, mert most ott tartok, hogy 5 eres kábel kéne, aztán kiderül, hogy rajz szerint elmegy 4 eressel is, de közbe a a 2.5mm-es elviszi , de mivan ha házban megy akkor már kell a 4mm2-es áganként. Nem mindegy, hogy 350 Ft/ métere vagy 1100Ft, ha 8-10 méterre akarom vinni az kapcsolódoboztól.

Kérlek mondj rá akkor valamit.
(#) Gabó válasza erbe hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Az a baj, hogy olvastam! Bár ne tettem volna
Aki tudja rendesen, mit hogyan, annak egy ilyen keresztmetszet kérdés, nem kérdés.
Sem a biztosító berendezések méretezése, és egyéb dolgok. Persze, meg lehet oldani, "okosban és ócsóé", de az biztos kifizetődő lesz? Hosszabb távra is? Stb...

Voodoo:
Ha tényleg 8-10 méter a táv, akkor oda elég is a 2,5ös is, de én 5 erest vinnék, a későbbiek miatt. Ill, ha kell 230V akkor ugye...
De, ha tényleg rendesen meg akarod csinálni, gondolva a jövőre, akkor 4es.
Ugyan úgy 5eres.
Nem tudom merről viszed (gondolom órától) akkor oda egy 3P C20 (EZ CSAK A 4-es VEZETÉK ESETÉN) és kiépítenék a kazán mellett egy alelosztót, a megfelelő km-ekkel, és aljzatokkal, bekötési pontokkal.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) voodoo válasza sany hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Ja neem, dehogy. Majd én csinálok egy kis kazánt. Már a kapcsolószekrénybe ki van neki hagyva a 3x16C biztosíték. Már csak egy csövet kell neki szerezzek (testet) és amiket leírtam eddig és hát persze a KÁBEL
...de majd mindjárt a szakértők ha dűlőre jutnak akkor Ők eldöntik milyet kell vegyek.
Nyílván itt szempont az is, hogy akár 5-6 órát is fog menni folyamatban, ha olyan hidegek lesznek. Nincs ami ki-be kapcsolgassa, mint egy főzőlapot, hogy néha pihenjen a kábel. Tehát ennyire folyamatos üzemre értem a folyamatos üzemet.
(#) elektroncso válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Azon a rajzon szerintem több típus is fel van tüntetve, de hogy a tied melyik azt csak te látod. Szerintem 5 eressel menjél oda, mert ha most nem is kell a nulla később ha mégis kelleni fog rossz lesz lecserélni. Visszább mintha 7,5kW-ot mondtál volna, arra én 4mm2-essel mennék el, ami elsőre túlzásnak hat, de biztosan megfelelő lesz (ha esetleg később bővíteni szeretnéd akkor jól jön). Ha egy kicsit előre gondolkodol és most többet fizetsz az hosszútávon megtérül.
(#) sany válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Azért valamilyen védelem csak kellene túlmelegedés ellen. Nem lehet olyan meleg a víz, hogy felforrjon. Csak le kell ilyenkor kapcsolnia valaminek.
(#) sámli válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Nem írtad hány négyzetmétert akarsz fűteni, de ha kevés lesz, bővítened kell. Én bizony betenném az 5x4-et. Nem ártana egy áramlás érzékelőt is betenni, mert mi van, ha bedöglik a keringető szivattyúd. Egy Fi relé sem ártana, mert ezek a fűtőbetétek hajlamosak egy idő után felhasadni.
(#) voodoo válasza sany hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Dobok bele egy 3x16 ig kapcsoló hőkioldó gombát és mondjuk 80°Cra belövöm, ez az igyik elképzelés.
(#) voodoo válasza sámli hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
80m2 lenne összesen de a tetőteret nem használjuk még, lent vagyunk csak egyenlőre. Fent csak egy radiátor lesz, hogy mégis csak ne legyen-200 fok és leszabályozom a fenti radiátort, hogy éppen hogy csak menyjen egy picit. Tehát aktív 40m2- van amit ki kell durrantani, Áramlás érzékelő? Ilyesmi van a 15000Ft-nál drágább keringetőkbe ha jól emlékszem?
Firelé van. 3F/40A-s Vadiúj pr napj ha vissza görgetsz tettem fel az új dobozomról képeket.
(#) sámli válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Akkor talán elég lesz ez az egy. A kazántest a lehetőségekhez képest a legkisebb legyen.
(#) voodoo válasza sámli hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Rendben. Többen is azt írtátok, hogy 4mm2-es vezeték bőven jó, de a 2.5mm2-sem baj. Igaz a villanytűzhely 6,5kW-os és 4x2,5mm2-el kötöttem be vagy 12 méter kábel kellett neki. Mind a 4 zónát bedurrantottam max 9-es fokozatra, jég hideg marad a kábel. Jó igaz, még 9-esen is kéthárom perc után kikapcsol pár másodpercre felváltva a zónák. Teht ha nem is sok de minimális pihenőidő van a kábelnek.
(#) sany válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
A melegedés először, mindig sajnos a kötéseknél jelenik meg.
(#) sámli válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Gondolj arra, hogy a vezeték hőmérséklete a fűtőbettéthez csatlakozó pontjánál alapban, bekapcsolás nélkül is közelít majd a víz hőmérsékletéhez.
(#) voodoo válasza Gabó hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Rendben. Akkor 4-es lesz 5 eres, sodrott. 3PC16 van bent már neki. Fixre szeretném bekötni, tehát max csak egy mágneskapcsoló vagy valami relészerűség ami a hőkioldó és egyéb védelmeket szakíthjálk meg a "fixre" kötést. De ezektől eltekintve igazából teljesen fixre akarom. Osztódoboztól viszem. AZ óra kint van a szomszéd telkén segédoszlopon. Az bejön a ház faláig vagy 50 méter 4x16os alu kábellel. Ott csináltam mivel messze van a mérési hely és a fogyasztási hely PEN ből PE+ N és itt FI is. Na és innen amit már Én csináltam a háznál osztódobozt külön 3PC16-tal mennék hátra a kazánházig az még vagy 8-10méter.
(#) voodoo válasza sámli hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Ez teljesen igaz, de vagy tömörrel viszem el neki a delejt, vagy sodrott+ érvéghüvellyel bikán odacsavarozom.
(#) sámli válasza voodoo hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
A 8-10 méter már nem távolság.
Következő: »»   637 / 961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem